آفتاب

همه چیز درباره جلیقه خبرنگاریجلیقه خبرنگاری یکی از نمونه جلیقه های عالی است که برای حرفه خبرنگاری طراحی و تولید می شود. این جلیقه ها به دلیل داشتن ویژگی های خاص، در زمان تولید از حساسیت بالایی برخوردار هستند. تولید کنندگان علاوه بر جلیقه های خبرنگاری طرح های دیگری از جلیقه ها را هم تولید می کنند.

همه چیز درباره جلیقه خبرنگاری

مسلما هر حرفه و شغلی دارای لباس مخصوص به خود است. به همین دلیل خبرنگاران در حین انجام کار از جلیقه خبرنگاری استفاده می کنند. اگر در خیابان خبرنگاری را ببینید، به راحتی می توانید از طریق سبک و نوع جلیقه ای که بر تن دارد، حرفه و شغل او را حدس بزنید.
مسلما این لباس های خاص، ویژگی های خاصی نیز دارند. برای این که بتوانید به راحتی جلیقه های خبرنگاری را از دیگر جلیقه ها تشخیص دهید، باید بدانید چه ویژگی هایی لازم است داشته باشد. به طور کلی باید بگوییم جلیقه خبرنگاری در اصل لباس مخصوصی است، که فعالیت و حرفه را معرفی می کند.

مهمترین ویژگی های جلیقه خبرنگاری

جلیقه هایی که برای فعالیت های مختلف طراحی و تولید می شوند، هر کدام از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. جنس، نوع پارچه، نوع چاپ، کیفیت و مدت ماندگاری این جلیقه ها بسیار مهم است. تولیدکنندگانی که در زمینه تولید جلیقه های خبرنگاری فعالیت می کنند، اصولا به این مسائل دقت بسیاری می نمایند.
تولید کننده جلیقه خبرنگاری مهمترین مسئله ای را که برای تولید این لباس در نظر میگیرد، کیفیت و هزینه آن است. به همین دلیل باید به دنبال پارچه ای با کیفیت و جنس عالی باشد، در حالی که هزینه زیادی برای وی دربرنداشته باشد.
جلیقه های خبرنگاری از جمله لباس های خاصی محسوب می شوند، که بسته به موسسه های مختلف، به صورت متنوع طراحی و تولید می شوند. البته در زمان تولید این محصول باید به راحتی و مناسب بودن آن نیز دقت ویژه ای نمود. تا شخص در حین کار احساس راحتی نماید.

جلیقه خبرنگاری کتان


انواع جلیقه های خبرنگاری کدامند؟

زمانی که وارد فروشگاه های تولیدی جلیقه خبرنگاری می شوید، می توانید با انواع مختلفی از جلیقه ها روبه رو شوید. از جمله جلیقه های خبرنگاری هشت جیب، جلیقه های خبرنگاری کتان، جلیقه های عملیاتی، جلیقه های هلال احمر، جلیقه های تبلیغاتی، جلیقه های راهداری و .....

• جلیقه خبرنگاری کتان

اصولا این دسته از جلیقه ها 100% از جنس کتان هستند. هم برای خانم ها و هم برای آقایان تولید می شوند. دارای تنوع رنگی بوده و به رنگ های مشکی، سرمه ای و کرم رنگ تولید می شوند. همانطور که از نام این جلیقه ها مشخص است، مناسب برای خبرنگاران است.
جلیقه خبرنگاری کتان را بدون آستین و برای بالاتنه طراحی و تولید می کنند. تا پوشیدن آنها آسان باشد. علاوه بر آن این جلیقه ها از پارچه های با کیفیت تولید می شوند، تا خبرنگار در حین کار احساس راحتی در آن داشته باشد.

• جلیقه خبرنگاری هشت جیب

این دسته از جلیقه های مناسب برای خبرنگاران بیشتر از جنس کتان هستند. دارای ظاهری زیبا بوده و بسیار جذاب طراحی و تولید می شوند. معمولا علاوه بر خبرنگاران، افرادی که در ادارات سمینار فعالیت می کنند نیز از این دسته جلیقه ها استفاده می کنند.
جلیقه خبرنگاری هشت جیب در حین تولید نیاز به حساسیت بیشتری دارند. از این رو باید به گونه ای طراحی شوند که از استاندارد های جهانی برخوردار باشند. این دسته از جلیقه ها بسیار راحت بوده و به شدت به نمونه های وارداتی شباهت دارند.

جلیقه های راهداری


• جلیقه های عملیاتی

جلیقه های عملیاتی در نمونه های متنوعی طراحی و تولید می شوند. این جلیقه ها را می توانیم در دسته جلیقه خبرنگاری قرار دهیم. جنس آنها معمولا از کتان است و به صورت 6 جیبه و 8 جیبه تولید می شوند. جلیقه های عملیاتی نیاز به گلدوزی و یا طراحی خاصی ندارند، اما لازم است برای تولید آنها حساسیت بالایی به خرج دارد.

• جلیقه های هلال احمر

این سری از جلیقه ها قابل استفاده در امداد و نجات هلال احمر هستند. مسلما جلیقه های هلال احمر با جلیقه خبرنگاری متفاوت است. اما به طور کلی این جلیقه ها از نظر کیفیت، جنس، پارچه، نوع دوخت و ... می توانند شبیه به هم باشند. از جلیقه های هلال احمر برای صنایع شهرداری، صنایع نظامی و صنایع حفاظت آتش استفاده می شوند.

• جلیقه های تبلیغاتی

جلیقه های تبلیغاتی از جمله جلیقه خبرنگاری به شمار می روند، که به منظور تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند. این جلیقه ها از کاور های تبلیغاتی مشخصی برخوردار هستند و برخی از نمونه های آن دارای شبرنگ هستند. از دیگر ویژگی هایی که میتوانیم برای این دسته از جلیقه ها بیان نماییم، زیپ های متوسط و سر آستین های مناسب آنها است.
جلیقه های تبلیغاتی را تولید کنندگان به گونه از طراحی و تولید می کنند، که راحتی فرد در زمان حرکت تامین شود. از این رو باید به شکل خاص و مناسبی تولید شوند.

• جلیقه های راهداری

این نمونه از جلیقه ها را می توانیم از پرکاربرد ترین جلیقه ها به شمار آوریم. پوشیدن آنها در زمان تاریکی هوا، و زمانی که هوا از نور کافی برخوردار نیست، می تواند مناسب باشد. تا راننده و افراد دیگری که در جاده ها هستند، بتوانند راهدار ها را شناسایی نمایند. معمولا برای تولید این دسته از جلیقه ها برخلاف جلیقه خبرنگاری از الیاف های مصنوعی استفاده می شود.
برای مشاهده نمونه های جلیغه خبرنگاری به وب سایت تجهیزات ایمنی نیک مراجعه بفرمایید.