آفتاب

نحوه کارکرد لول گیج مغناطیسیلول گیج مغناطیسی برای اینکه نشانگر موجود در یک سنج را به شناور داخل یک رگ متصل کند از یک مغناطیس استفاده می-کند تا سطح مایع درون را به طور دقیق نشان دهد. با تغییر موقعیت شناور، شاخص به همان میزان بالا یا پایین می رود، بدین معنی که سطح در محفظه اندازه گیری همیشه با سطح مایع در خود مخزن یکسان خواهد بود.

در لول گیج مغناطیسی، شناورهای شاخص برای نشان دادن سطح استفاده می شود. این نوع اندازه گیری سطح با جاذبه بین دو آهن ربا انجام می شود. این دستگاه دارای آهنربایی است که در یک شناور محصور شده است و همچنین دارای آهنربای دوم است که به آن دنبال کننده آهن ربا می گویند و در یک لوله فلزی غیر آهنی قرار دارد. آهن ربا در شناور آهن ربا را در لوله جذب می-کند، زیرا شناور با سطح مایع فرایند بالا و پایین می رود و این باعث بالا و پایین شدن آهنربای داخل لوله می شود. با بررسی موقعیت آهنربا می توان سطح مایع موجود در مخزن را تعیین کرد.
 
سنسور های مغناطیسی که بر اساس اصل رسانایی عمل می کنند از 3 جزء اصلی تشکیل شده اند: محفظه، شناور و نشانگر که محفظه جزء اصلی است و می تواند از هر ماده غیر مغناطیسی ساخته شود. به طور معمول در کنار ظرف نصب می شود و سطح مایع در محفظه تنظیم شده است تا با سطح مایع در ظرف مطابقت داشته باشد. در حالی که از نظر این روش مشابه شیشه های دید معمولی است. لول های گیج مغناطیسی می توانند برخی از کاربرد های شدیدتر را مورد استفاده قرار دهند، مانند مواردی که دارای مواد بسیار خورنده یا خطرناک هستند.
برای دریافت یک اندازه گیری دقیق، محفظه جانبی از لول گیج مغناطیسی از شناور استفاده می کند که شامل مجموعه ای از آهنرباهای دائمی است. این شناور به طور معمول از فولاد ضد زنگ 316 یا تیتانیوم ساخته شده است اما می تواند با استفاده از مواد دیگر در صورت نیاز تولید شود. هنگامی که سیال در محفظه اولیه نوسان می کند، منجر به تغییر متناسب در اندازه گیری سطح مغناطیسی می شود. گیج ها به گونه ای طراحی شده اند که میدان مغناطیسی را از طریق محفظه اندازه گیری به یک سیستم نشانگر نصب شده در خارج منتقل می کنند تا بتوانند سطوح سیال داخلی را به راحتی مشاهده کنند. نشانگر خارجی به طور معمول شامل نشانه هایی است که دارای رنگ روشن هستند تا به راحتی هنگام چرخاندن مشخص شوند. اندازه گیرهای گیج مغناطیسی با ظرفیت های بسیار دقیق اندازه گیری سیال، برای کاربردهایی که می خواهید سطح سیال را در دیگ های بخار، مخازن و مخازن فرآوری اندازه گیری کنید، مناسب هستند. فراتر از این برنامه ها، می توانید یک سطح سنج مغناطیسی را طوری تنظیم کنید که تقریباً با هر آرایش اتصال فرآیند که می خواهید مطابقت داشته باشد.
طراحی لول گیج مغناطیسی
لول های گیج مغناطیسی معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند و طراحی آن ها را بسیار بادوام و در برابر خوردگی مقاوم می-کند. این انتخاب مواد به این گیج ها اجازه می دهد تا در اندازه گیری های دشوار نیز موفق باشند.
این لوله های گیج می توانند تا سخت ترین شرایط را تحمل کنند، از جمله:
•    شوک الکتریکی
•    محیط های بسیار خورنده
•    مواد خطرناک
•    ارتعاشات
•    دما و فشار زیاد
•    رطوبت بیش از حد
شما همچنین نیازی به ریل های راهنمای مکانیکی محدودکننده ندارید. در عوض می توانید به سادگی به حرکت جانبی محدود شناور خود در ستون اندازه گیری سطح مغناطیسی اعتماد کنید. این امر آن را برای مخلوط های سیال با چگالی های مختلف مناسب می کند. همچنین می توانید با انواع مختلفی از مایعات کار کنید، مانند:
•    اسیدها
•    بوتان
•    روغن ها
•    آب
برای اکثر کاربرد ها، اندازه گیرهای سطح مغناطیسی اغلب نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند. نیازی به کالیبراسیون مداوم تجهیزات خود ندارید و این دستگاه ها اطلاعات سطح قابل تکرار، قابل اعتماد و دقیق را برای نظارت و ثبت مداوم سطح مایعات در اختیار شما قرار می دهند.

معایب لول گیج مغناطیسی

•     اگر چگالی مایع تغییر کند نیاز به کالیبراسیون مجدد دارد.
•     احتمال تجمع مواد خارجی روی شناور وجود دارد.
•     نمی توان از آن برای مایعات حاوی ذرات مغناطیسی استفاده کرد.
•     فقط برای مایعاتی که وزن مخصوص بیشتری نسبت به شناور دارند مناسب است.
•     عمق غوطه وری شناور با کاهش تراکم محصول افزایش می یابد، عمق نیز به مواد شناور بستگی دارد.
•     شناور برای کار در دمای بالاتر به دیوارهای ضخیم نیاز دارد.
شرکت ای شاپ صنعت در زمینه تامین تجهیزات ابزار دقیق، طراحی و مشاوره پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع کشور فعالیت گسترده دارد. شما عزیزان جهت خرید لول گیج مغناطیسی، گیج فشار و یا هر گونه تجهیز دیگر می توانید از طریق کارشناسان مجرب با شماره تلفن های 88746663-021 و 88746664-021 تماس گرفته و از مشاوره تخصصی این مجموعه بهره مند شوید.