آفتاب

حل مشکل کمبود حافظه و افزایش سرعت تنها با دو وسیله کوچکاز مهمترین مسائلی که در دنیای تکنولوژی وجود دارد، میزان سرعت و حافظه است. با توجه به افزایش روز افزون سرعت دنیای فناوری و همچنین بیشتر شدن حجم اطلاعات رد و بدل شده، نقش حافظه و سرعت بسیار پررنگ می‌شود.

از بهترین روش های حل این مسئله که پس از گذشت مدتی از خرید لپ تاپ به وجود می آید، استفاده از هارد دیسک (هارد اکسترنال وسترن دیجیتال) و حافظه اس اس دی می باشد.
 افزایش سرعت
ما در این مقاله به بررسی بهترین برندها در حوزه هارد دیسک یعنی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و همینطور حافظه اس اس دی سامسونگ برای رفع مشکل کمبود سرعت سیستم، ویژگی ها و مزایای هر کدام خواهیم پرداخت.

چرا هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و اس اس دی سامسونگ بخریم؟

یکی از بهترین برندهایی که چندین سال است در تولید انواع هارد دیسک و هارد اکسترنال پیشرو می باشد، وسترن دیجیتال می باشد. افراد بسیاری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال را به دلیل سابقه آن انتخاب می کنند.
سامسونگ نیز چند سال است که ساخت اس اس دی را انجام می دهد و می توان گفت در این زمینه موفق بوده. در ذیل می توانید برخی از ویژگی های هارد دیسک وسترن و همچنین اس اس دی سامسونگ را مطالعه کنید.

طراحی ظاهری هارد دیسک و اس اس دی

اولین موردی که هنگام خرید هارد دیسک به خصوص هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و یا حافظه اس اس دی سامسونگ با آن روبرو خواهید شد، طراحی ساده و شیک آن است.
می توان گفت که هم هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و هم اس اس دی سامسونگ همگی از طراحی ظاهری خوب و با کیفیتی برخوردار هستند. البته انتخاب نوع هارد دیسک و یا حافظه اس اس دی از نظر ظاهری کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.
 افزایش سرعت

سرعت هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و اس اس دی

خوشبختانه در بحث سرعت، می توان گفت که هارد دیسک و هارد اکسترنال وسترن دیجیتال رقبای دیگر خود را با توجه به سابقه و قدمت خود، به راحتی کنار می زنند.
اس اس دی سامسونگ نیز در زمینه ارائه سرعت برای انجام کارها حرف های زیادی برای گفتن دارد. اگر به دنبال هارد و یا حافظه اس اس دی با سرعت بالا هستید، هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و اس اس دی سامسونگ می توانند یکی از گزینه های اصلی شما باشد.

میزان حافظه

می توان گفت اصلی ترین عاملی که باعث خرید هارد دیسک می شود، میزان حافظه است. اگر اطلاعات زیادی را دارید و فضای کمی در هارد دیسک کامپیوتر شخصی شما مانده است، هارد اکسترنال وسترن دیجیتال می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. خرید حافظه اس اس دی سامسونگ نیز از قاعده مستثنی نیست و به طور کلی دلیل خرید آن، استفاده از سرعت بیشتر در فرایند انجام کارها است.

هارد دیسک و اس اس دی اینترنال یا اکسترنال؟

هارد دیسک ها معمولا به دو دسته اینترنال و اکسترنال تقسیم می شوند. حافظه های اس اس دی نیز همانند هارد دیسک به همان دو نوع تقسیم می شود. هارد اکسترنال وسترن دیجیتال نیز به دو شکل داخلی و خارجی تولید و عرضه می شود.
انتخاب هر کدام به نیازها و توقعات شما بستگی دارد. حافظه اس اس دی سامسونگ نیز همانند هارد دیسک از دو نوع اینترنال و اکسترنال تشکیل شده که خوشبختانه سامسونگ در ساخت هر دو نوع آن موفق ظاهر شده است.
 افزایش سرعت

کلام آخر

دغدغه بسیار مهمی که در دنیای تکنولوژی امروزه برای افراد به وجود آمده، کمبود سرعت و حافظه است. برای حل این مشکلات نیز از هارد دیسک و اس اس دی استفاده می شود. ما در این مقاله به بررسی دو برند از بهترین های بازار یعنی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و اس اس دی سامسونگ و ویژگی های آنها پرداختیم.
در پایان باید توجه داشته باشید که خرید نوع هارد دیسک مثل هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و یا اس اس دی سامسونگ به سلیقه شما بستگی دارد.
فروشگاه لوتوس لپ تاپ (https://lotuslaptop.com) یکی از بهترین و معتبرترین مراجع در زمینه خرید انواع هارد دیسک، هارد اکسترنال وسترن دیجیتال و همچنین اس اس دی سامسونگ می باشد. شما با مراجعه به وبسایت این فروشگاه می توانید به مقایسه، انتخاب و خرید  هارد دیسک و لوازم الکترونیکی دیگر این محصولات بپردازید.وبگردی