آفتاب

رایج ترین مشکلات بخارشوی در منزلبخارشوی قابلیت های بسیاری برای تمیز کردن انواع لوازم خانگی دارد، از چربی زدایی فر و گاز گرفته تا لکه بری و تمیز کردن مبل و لوستر و غیره. اکثر افراد به دلیل عدم آشنایی با نکات استفاده صحیح و مراقبت از دستگاه باعث می شوند تا دستگاه آنها دچار خرابی زود هنگام شود.

آشنایی با رایج‌ترین مشکلات بخارشوی به شما کمک می کند تا به محض مشاهده علائم خرابی دستگاه به موقع برای  تعمیر بخار شوی منزل اقدام کنید.  به این ترتیب طول عمر استفاده از دستگاه خود را افزایش دهید.

تعمیر بخار شور

بخارشوی قابلیت های بسیاری برای تمیز کردن انواع لوازم خانگی دارد، از چربی زدایی فر و گاز گرفته تا لکه بری و تمیز کردن مبل و لوستر و غیره.
 اکثر افراد به دلیل عدم آشنایی با نکات استفاده صحیح و مراقبت از دستگاه باعث می شوند تا دستگاه آنها دچار خرابی زود هنگام شود.
 البته مشکلات رایج دستگاه بخارشو معمولاً با یک عیب یابی دقیق و تعمیر اصولی قابل برطرف شدن است.
 در ادامه مطلب ما شما را با این مشکلات آشنا کرده و همچنین مرکزی معتبر برای تعمیر بخارشور به شما معرفی خواهیم کرد.

رایج ترین مشکلات در تعمیر بخارشوی

1.    بخارشوی تمیز نمی کند
2.    مکش بخارشوی کم شده است
3.    بخارشوی بخار نمی کند
4.    بخارشوی روشن نمی شود

1. بخارشوی تمیز نمی کند


 اگر بخارشوی شما سطوح را به خوبی تمیز نمی کند، ممکن است که میزان بخاردهی آن کم شده باشد. این اتفاق معمولاً به دلیل کم بودن آب در مخزن دیگ بخار اتفاق می‌افتاد. علت دوم آلوده بودن آب داخل بخارشوی است. همچنین وجود رسوبات و انسداد نازل باعث می شود تا بخار به مقدار کافی از بخارشور خارج نشود.
 حتی ممکن است با وجود آنکه مخزن بخارشوی را کامل پر کرده باشید، اما بازهم با مشکل افت بخاردهی مواجه شوید. این اتفاق در اثر نشتی آب و اتمام مقدار آب در دیگ بخار رخ می دهد.

2. مکش بخارشوی کم شده است

  از دیگر مشکلات رایج بخارشوی کم شدن مکش آن است. بدین معنی که بخار با فشار کافی از دستگاه خارج نمی‌شود.
اگر درب مخزن به درستی بسته نشده باشد یا واشر پوسیده شده باشد نشتی بخار اتفاق می افتد.
همچنین اگر نازل ها خراب شده و یا اتصالات و لوله های بخارشو دچار گرفتگی شده باشند، با مشکل افت بخاردهی مواجه می شوید.
لذا در هنگام استفاده از دستگاه بایستی از بسته بودن درب مخزن و همچنین چفت شدن کامل اتصالات بخارشو به یکدیگر مطمئن شوید تا هیچگونه نشتی آب و یا بخار اتفاق نیفتد.

3. بخارشور بخار نمی‌کند

 تعمیر بخار شور
 گاه ممکن است که دستگاه بخارشو را روشن کنید اما پس از گذشت چند دقیقه متوجه شوید که هیچ بخاری از نازل خارج نمی شود.
 این اتفاق معمولاً به این دلیل است که یا مخزن بخارشوی خالی از آب است یا دچار نشتی شده است.
همچنین ممکن است کلاهک زیر مخزن اتصال محکم با دستگاه نداشته و باعث ریزش آب شده است. ممکن است که بخار شور به میزان کافی آب را گرم نکرده باشد. مورد دیگر آنکه دستگاه بخار تولید می کند اما منافذ نازل و یا فیلتر دستگاه نیز دچار گرفتگی و انسداد شده باشند.

4. بخارشوی روشن نمی شود

یکی ازمشکلات رایج دستگاه بخارشوی روشن نشدن آن است. زمانی که برق رسانی صحیح به دستگاه صورت نگیرد، دستگاه روشن نمی شود.
 همچنین زمانی که شما از بخارشو بی وقفه و به مدت طولانی استفاده می‌کنید ممکن است دستگاه خراب شده و دیگر روشن نشود.
خراب شدن دکمه های خاموش و روشن و تسمه، اتمام آب درون مخزن و همچنین انسداد بخارشور به دلیل استفاده از آب شهری با املاح بالا از دیگر دلایل روشن نشدن دستگاه بخارشوی است.

نکات مهم در استفاده و نگهداری صحیح از بخارشور

 به محض مشاهده علائم خرابی دستگاه بخارشوی، نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. برای این منظور حتماً از تعمیرگاه های مجاز و معتبر کمک بگیرید تا تعمیر دستگاه شما به صورت اصولی انجام شود.
 برای استفاده از بخارشوی از آب مقطر، آب جوشیده و یا آب تصفیه استفاده کنید.
فیلتر بخارشو را به صورت دوره‌ای و منظم تعویض کنید. هر بار پس از استفاده، دیگ بخار را خالی کرده و آن را کاملا تمیز کنید تا هیچ گونه املاحی درون دیگ بخار رسوب نکند.

تعمیرگاه تخصصی رفع رایجترین مشکلات در تعمیر بخارشوی

تعمیر بخار شور
برای تعمیر رایجترین مشکلات بخارشوی صرفا از تعمیرکاران حرفه ای و مجرب کمک بگیرید. توجه داشته باشید که هرگونه دستکاری توسط افراد آماتور و غیر حرفه‌ای منجر به آسیب دیدن دستگاه و از کار افتادن همیشگی آن می شود.
آریابهکار با داشتن سابقه فعالیت بالا در زمینه تعمیر انواع مدل های بخارشوی، به عنوان تعمیرگاه تخصصی بخارشوی در تهران شناخته شده است.
 تعمیرکاران این مرکز صرفا از میان افراد متعهد، ماهر و با دانش فنی بالا انتخاب شده‌اند.
 ضمن آنکه این مرکز به طور دوره ای و منظم سرویسکاران خود را تحت آموزش های مرتبط با تعمیر لوازم خانگی مطابق با جدیدترین تکنولوژی های روز قرار می دهد.
 در آریابهکار اولویت با تعمیر قطعات داخلی بخارشوی است. تنها در صورتی که این قطعات قابلیت تعمیر را نداشته باشند از قطعات جانبی فابریک دستگاه شما استفاده می شود.

 امکان تعمیر در محل بخارشور برای مشتریان وجود دارد و نیازی به مراجعه حضوری آنها نیست. هزینه های تعمیر از نوع هزینه های مصوب دولتی است. تسویه حساب نیز با ارائه فاکتور رسمی انجام می‌شود. بنابراین هیچ‌گونه نگرانی از بابت اخذ هزینه‌های اضافی از سوی تعمیرکار اعزامی وجود ندارد.
 در صورتی که با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید و یا فرم آنلاین موجود در سایت را پر کنید، درخواست شما سریعا توسط کارشناسان بخش پذیرش پیگیری شده و اقدامات لازم برای اعزام سرویسکار به محل شما انجام می شود.
آدرس وبسایت: ariabehkarco.com
شماره تماس مرکز سراسری مشتریان : ۴۵۴۳۷ ۰۲۱
شماره همراه: ۰۹۱۹۰۱۱۱۲۱۴