آفتاب

بهترین کتاب های شیمی کنکورتست های کتاب در سطح کنکور سراسری هستند و بالاتر از آن نیستند و همه ی دانش آموزان می توانند از این کتاب استفاده کنند.

کتاب های شیمی مبتکران برای دانش آموزان رشته ی تجربی و ریاضی طراحی شده که به منظور آمادگی آن ها برای کنکور سراسری  و هم چنین آزمون های آزمایشی است.

در ادامه همراه ما باشید تا با چند کتاب شیمی مبتکران آشنا شوید.
 
•    فیل شیمی دهم مبتکران :
این‌ کتاب نوشته ی بهمن بازرگانی است که در ۳۱۰ صفحه تالیف شده است که مطابق با کتاب درسی است، لحن کتاب رسمی و در برخی بخش ها صمیمی است.
کتاب شامل سه بخش است، بخش اول آشنایی، چکیده و خلاصه ی درس و حل تمرین می باشد.
در پایان هر فصل هم یک آزمون قرار دارد که ۱۵ سوال دارد.
درسنامه به زبان ساده بیان شده و قابل فهم برای همه می باشد. در این بخش از کتاب تمرین ها، مثال های کتاب و سوالات کنکور سراسری سال های گذشته نیز مطرح شده است.
تمامی دانش آموزان با هر سطحی که باشند می توانند از این کتاب استفاده کنند.
در درسنامه ها مولف بیشتر نکات تستی و کلیدی را بیان کرده به دلیل این که مطالب برای دانش آموزان مرور شود.
درسنامه ی کتاب کامل است و موجب پیشرفت دانش آموزان با سطح ضعیف نیز می شود.
در بخش درسنامه ها برای مطرح کردن مثال از تست های کنکور سراسری استفاده شده و در برخی قسمت ها نیز از تست های تالیفی استفاده کرده اند.
ترتیب چینش تست های کتاب به این صورت است که در بخش چکیده و خلاصه ی درس تست های ساده و آموزشی بیان شده سپس در بخش حل تمرین تست های سخت تر و کنکوری آورده شده است.
تست های کتاب در سطح کنکور سراسری هستند و بالاتر از آن نیستند و همه ی دانش آموزان می توانند از این کتاب استفاده کنند.
در بخش حل تمرین ها پاسخ های تشریحی بعد از هر سوال قرار دارد که کامل است و همه ی گزینه ها مورد بررسی قرار گرفته است.
سوالات به دو روش تناسب و کسر تبدیل حل شده اند و تمام نکات تست ها و روش حل تمرین ها در بخش درسنامه بیان شده تا دیگر نیازی نباشد در پاسخنامه ی تشریحی بیان شود.
این کتاب حکم جمع بندی دارد و داوطلبان در زمان جمع بندی درس ها می توانند از این کتاب استفاده کنند.
 
•    تست شیمی یازدهم مبتکران :
این کتاب توسط  آقای بهمن بازرگانی تالیف شده است که دو جلد دارد، جلد اول شامل فصل اول کتاب درسی )قدر هدایای زمینی را بدانیم) و جلد دوم شامل فصل دوم ) در پی غذای سالم) و فصل سوم ( پوشاک نیازی پایان نا پذیر) است.
جلد اول ۳۹۰ صفحه و ۸۰۱ تست دارد و جلد دوم ۶۲۴ صفحه و ۱۱۰۲ تست دارد.
در ابتدای کتاب در بخش مقدمه که علائم و نشانه های به کار رفته شده توضیح داده شده و سپس تست ها، پاسخ های تشریحی و ایستگاه های درس و نکته قرار دارد.
درسنامه های کتاب در بخش جداگانه ای قرار ندارند و در بین پاسخنامه ی تشریحی در بخش هایی به نام ایستگاه درس و نکته قرار گرفته اند.
فصل اول ۵۷،  فصل دوم ۸۰ و فصل سوم نیز ۲۳ ایستگاه درس و نکته دارد.
هم چنین در این کتاب از روش مناظره ی علمی استفاده شده که یک معلم و سه دانش آموز با سه سطح قوی، متوسط و ضعیف هستند و سوالاتی از معلم می پرسند و او به سوالات پاسخ داده و اشکالات آن ها را برطرف می نماید.
تست های کتاب میکرو طبقه بندی شده اند. در پایان هر بخشی هم سوالات با عنوان تست های مخلوط قرار دارند که سوالات ترکیبی هستند.
تست های کتاب مبتکران به دو بخش تقسیم می شوند که در بخش اول تست های V.IT یعنی تست های بسیار مهم قرار دارند، در بخش دوم تست هایی که در سطح دوم قرار دارند و با نام دسا شناخته می شوند.
این کتاب دارای پاسخنامه ی تشریحی هم می باشد که قابل فهم است و در مواردی که نیاز بوده سایر گزینه ها هم بررسی شده است و حتی در برخی سوالات برای جلوگیری از تکرار مطلب به ایستگاه درس و نکته اشاره شده است.
نکته ی جالب در بخش پاسخنامه ی تشریحی این است که هر تستی که سخت تر است با یک کاریکاتور خاص نشان داده شده است.
در پایان هر بخش هم آزمون چکاپ قرار دارد و بعد از آن آزمون جامع قرار گرفته است.
آزمون های جامع تالیفی هستند ک باید برای تمرین استفاده شوند نه این که داوطلب با این آزمون ها خود را بیازماید.
در پایان ...
کتاب های شیمی مبتکران دارای درسنامه های کامل و جامع هستند، تست های متنوع و گوناگون دارند و لحن کتاب ساده و صمیمی است که قابل فهم برای همه ی دانش آموزان با هر سطحی مناسب هستند.