آفتاب

عرضه انواع تیغ اورفرز و سی ان سی در فروشگاه اینترنتی چوبینرتیغ اورفرز که به مته اورفرز نیز خوانده می شود از یک کلگی یا کارگیر تشکیل شده است که طرح، شیار و برش مورد نظر را بر روی چوب پیاده می کند و بخش دیگر آن پایه ابزار است که با قطر شفت های مختلف تولید می شود و بخش اتصال به دستگاه محسوب می گردد.

کارگاه های بزرگ و کوچک صنعت چوب ابزار آلات و ماشین آلات مختلفی را برای تولید محصولاتشان به کار می‌برند که در این میان سی ان سی و اورفرز جزء مهم ترین دستگاه های این صنعت محسوب می شوند. برای استفاده از سی ان سی و اورفرز باید تیغ های مختلفی به کار ببرید که این تیغ ها در مدل های مختلف تولید می شوند که هر کدام برای عملیات خاصی همچون برش، شیارزنی، ایجاد طرح، ایجاد اتصال و... به کار می روند. با ما همراه باشید که در این مقاله قصد داریم به چند مدل تیغ اورفرز و سی ان سی عرضه شده در فروشگاه اینترنتی چوبینر بپردازیم.

تیغ اورفرز

تیغ اورفرز که به مته اورفرز نیز خوانده می شود از یک کلگی یا کارگیر تشکیل شده است که طرح، شیار و برش مورد نظر را بر روی چوب پیاده می کند و بخش دیگر آن پایه ابزار است که با قطر شفت های مختلف تولید می شود و بخش اتصال به دستگاه محسوب می گردد. تیغ اورفرز در دو مدل بلبرینگ دار و بدون بلبرینگ تولید می گردد که نوع بلبرینگ دار آن مختص دستگاه اورفرز است و بر روی سی ان سی نصب نمی گردد اما مدل بدون بلبیرنگ بر روی سی ان سی و اورفرز قابل نصب است. لازم به ذکر است که بلبرینگ نصب شده بر روی تیغ های مخصوص اورفرز نقش مهمی در میزان نفو تیغ در قطعه کار ایفا می کنند. همان طور که در قسمت قبل گفته شد تیغ اورفرز در انواع مختلف از لحاظ کاربرد و اندازه تولید می گردد که در ادامه به بررسی چند مدل پرکاربرد از این ابزار می پردازیم:
•    مته وی شکل
•    مته بال نوز
•    مته کف تراش
•    شیارزن انگشتی

مته وی شکل

مته وی شکل که به تیغ حکاکی نیز معروف است این قابلیت را به شما می دهد که بر سطح کار نوشته ها و علائم را پیاده نمایید و همچنین برای فارسی کردن لبه ها از آن استفاده کنید. مته وی شکل در اندازه های مختلف با زاویه های متفاوتی همچون 45، 60، 90 درجه  تولید می گردد که بر روی اورفرز و سی ان سی قابل نصب می باشند.
 

مته بال نوز

مته بال نوز همان مته مخروطی منبت کاری است که در نام های مختلفی همچون مته منبت، مته مخروطی شیار دار، بال نوز و مته روتاری بین مصرف کنندگان شناخته شده است. مته بال نوز قابل نصب بر روی سی ان سی می باشد و برای منبت کاری بر سطح چوب به کار می رود که در صنعت مبلمان سازی و ایجاد طرح های سه بعدی ظریف بسیار کاربردی است. هنگام خرید مته بال نوز باید به شعاع انحنا، قطر نوک مته، ارتفاع کارگیر و... دقت نمایید.
 

مته کف تراش

مته کف تراش یک نمونه  دیگر از تیغ های سی ان سی و اورفرز است است که جهت هموار و یک دست کردن سطح چوب به کار می رود. مته کف تراش با توجه به این که قابلیت باربرداری بالایی دارد یک مورد مناسب برای یک دست کردن سطح چوب و پانل های بزرگ است.

شیار زن انگشتی

شیارزن انگشتی یکی از تیغ های جالب و پرکارد در کارگاه های صنعت چوب است که بر روی اورفرز و سی ان سی نصب می گردد. شیارزن انگشتی که به تیغ انگشتی و ناخنی نیز معروف است برای ایجاد شیار و طرح های سه بعدی مورد مناسبی است و با کمک آن می توان طرح نیم دایره و ربع دایره بر سطح چوب ایجاد نمود. لازم به ذکر است که شیارزن انگشتی در قطرهای مختلف تولید می گردد که متناسب با نیازتان و طرحی که می خواهید ایجاد نمایید انتخاب می شود.
 

قیمت تیغ سی ان سی

لازم به ذکر است که تیغ سی ان سی در ابعاد و مدل های مختلفی تولید می شود که در فروشگاه چوبینر موجود می باشند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت انواع تیغ سی ان سی می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:
02166563048   -   09021235626   -   09355069269
Choobiner.ir


وبگردی