آفتاب

بهترین مارک های دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارانیکی از نیاز های ضروری بدن هر انسانی، اکسیژن است. این نیاز اساسی در زمان بیماری اهمیت بیشتری دارد. به همین خاطر برای رفع مشکل تنفسی بیماران، دستگاه اکسیژن ساز را ابداع کردند تا بیماران برای این موضوع به مشکل نخورند.

یکی از سوال هایی که می تواند برای هر فردی که نیاز به دستگاه اکسیژن ساز دارد، پیش بیاید این است که بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز که برای بیماران  ریوی مثل سی او پی دی چه چیزی می باشد؟ برای بیمارانی که نیاز به اکسیژن ساز دارند، مدل ثابتش را خریداری کنیم یا مدل قابل حمل؟
یکی از نیاز های ضروری بدن هر انسانی، اکسیژن است. این نیاز اساسی در زمان بیماری اهمیت بیشتری دارد. به همین خاطر برای رفع مشکل تنفسی بیماران، دستگاه اکسیژن ساز را ابداع کردند تا بیماران برای این موضوع به مشکل نخورند.
 دستگاه اکسیژن ساز

چه بیمارانی باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند؟


دستگاه اکسیژن ساز مورد نیاز بیماری های زیر می باشد:
    مشکلات قلبی   
    اختلالات عصبی و عضلانی
    آسم حاد
    آمبولی ریه
    آمفیزم
   هیپوکسی
    انسداد ریه
    عفونت ریه
    فشار خون ریوی
    سردرد های طولانی مدت
بایستی با توجه به تجویز پزشک میزان ظرفیت دستگاه اکسیژن ساز و همین طور میزان اکسیژن دریافتی بیمار در شبانه روز، مشخص شود.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز، پالسی می باشد یا ثابت؟


بهترین مدل دستگاه اکسیژن ساز برای هر بیمار با توجه به نیازهایش متفاوت است. یعنی ممکن است برای یک بیمار یک نوع دستگاه بهترین باشد برای بیمار دیگر یک نوع دیگر. بر اساس نحوه دریافت اکسیژن دستگاه های اکسیژن ساز به دو دسته اصلی تقسیم می شوند.
1.انواع دستگاه اکسیژن ساز با جریان مداوم
2. انواع دستگاه اکسیژن ساز با جریان پالسی

دستگاه اکسیژن ساز با جریان مداوم

در انواع مدل های دستگاه اکسیژن ساز خانگی، روش جریان مداوم وجود دارد. دستگاه های اکسیژن ساز خانگی به وسیله برق و از طریق نازل و ماسک، اکسیژن تولید شده را به بیمار منتقل می کنند. خرید دستگاه اکسیژن ساز خانگی مناسب می باشد.
برای بیمارانی که قرار است در خانه از آنها نگهداریی شود، بهترین انتخاب دستگاه اکسیژن ساز خانگی می باشد. این دستگاه در هنگام خواب شبانه بیمار نیز بسیار پرکاربرد است.

دستگاه اکسیژن ساز با جریان پالسی

دستگاه اکسیژن ساز پرتابل، عمل اکسیژن درمانی را با تکنولوژی پالسی و به وسیله کانولای بینی انجام می دهد. این نوع از دشتگاه اکسیژن ساز به وسیله باتری و برق کار می کنند و توانایی شارژ شدن با فندک ماشین و برق قطار و هواپیما را دارد.
یکی از مهمترین ویژگی های دستگاه اکسیژن ساز پرتابل و قابل حمل این است که می توان خیلی راحت برای خارج از منزل و به خصوص در زمان مسافرت، از آن استفاده کرد. این مدل دستگاه بسیار سبک می باشد و به راحتی قابل حمل می باشد.
 
دستگاه اکسیژن ساز

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز خانگی


بهترین مارک های  دستگاه اکسیژن ساز خانگی موجود در ایران عبارتند از:
    برند ایرانی اکسیژن پلاس
    مارک ایرانی سوشیا
    اکسیژن ساز امریکایی دولبیس
    اکسیژن ساز امریکایی نایدک
    اکسیژن ساز امریکایی ایرسپ
    دستگاه اکسیژن ساز توماس
    دستگاه اکسیژن ساز زنیت مد محصول چین
    اکسیژن ساز تایوانی ای ام جی
    برند چینی لانگفیان
    اکسیژن ساز یوول محصول چین
و تعدادی برند ترکیه ای

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز پرتابل

بهتر است بدانید که مارک های موجود برای اکسیژن ساز پرتابل بسیار کمتر از اکسیژن ساز خانگی می باشد و تعداد آن محدود می باشد.
بهترین مارک های  دستگاه اکسیژن ساز پرتابل موجود در ایران عبارتند از:
    اکسیژن ساز قابل حمل فیلیپس
    اکسیژن ساز پرتابل لانگفیان
    اکسیژن ساز پرتابل اینوژن
    اکسیژن ساز پرتابل ایرسپ در دو مدل 3 لیتری و 5 لیتری

یکی از بهترین مارک های دستکاه اکسیژن ساز پرتابل برند امریکایی اینوژن که دارای قابلیت نگهداری شارژ در 8 ساعت و عدم کاهش اکسیژن 1 لیتر تا 5 لیتر می باشد.

مزایای دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران ریوی

ایجاد اکسیژن به صورت مداوم در دو صورت خشک و مرطوب
تولید اکسیژن با خلوص بالا
به وجود آوردن آرمش روحی و روانی برای بیمار
ایجاد اکسیژن طبی و بهداشتی بدون هیچ بویی
حمل و نقل بسیار آسان به وسیله چرخ های طراحی شده در قسمت پایینی دستگاه
نداشتن هیچ گونه نگرانی بخاطر مشکلات کپسولی

آشنایی با اکساز، بهترین اکسیژن ساز ایرانی

 

اکسیژن ساز ایرانی مارک اکسازOxas:

اگربخواهیم یکی ازبهترین اکسِژن سازها را معرفی کنیم، می توانیم اکسیژن ساز ایرانی اکسازرا نام ببریم که علاوه برکارایی و کیفیت بالا، دارای قیمت مناسبی نیزمی باشد.
درواقع درطراحی جدید این دستگاه، نیازها و مشکلات مشتریان بررسی و مرتفع گردید و با تغییری که در جهت رفع نیازافراد درآن به وجود آمد، به دستگاه اکسیژن ساز مطلوب وبا کیفیت بدل گردید.
همچنین قیمت این دستگاه اکسیژن ساز ایرانی، نسبت به نمونه های مشابه با این کیفیت، بسیارمناسب و به صرفه ترمی باشد.
یکی ازویژگی های مهم این دستگاه، دارا بودن نمایشگرLCD بوده که به وسیله ی آن می توان درصد خلوص اکسیژن را رؤیت نمود بعلاوه دارای سنسورهایی می باشد که با کاهش میزان فشار یا خلوص اکسیژن و یا نوسان برق هشدارمی دهد.
اما بدانید از  دستگاه اکسیژن اکساز
دستگاه اکسیژن ساز

ویژگی های مهم اکسیژن سازایرانی اکساز:

-میزان حجم خروجی اکسیژن: 0.5 تا 5 لیتری
-وزن دستگاه : 22کیلوگرم
-سایز: 36 *30 *60 سانتی متر
-صدای موتور: کمتراز50 دسی بل
-درصد خلوص اکسیژن :95 درصد
-دارا بودن صفحه نمایش LCD
-صرفه جویی در مصرف برق
-ساخت ایران
- دارای سنسور هشدارنوسان برق و یا کاهش فشار اکسیژن

مزیت های اکسیژن ساز اکساز:

گفتیم که این دستگاه ساخت ایران می باشد بد نیست بدانید که شرکت تجهیزات پزشکی که ساخت آن را به عهده گرفته ازاعتبار بالایی برخوردار بوده و درتولید انواع و اقسام اکسیژن سازهای ایرانی و خارجی مشغول به فعالیت می باشد و ساخت اکسیژن ساز اکسازحاصل انجام چندین آزمایش و عیب یابی های تخصصی برای اخذ استانداردهای لازم می باشد.ازاین رو این دستگاه دیرترازسایر دستگاه های اکسیژن ساز به بازار عرضه گردید وبه دلیل بررسی های بیشترو آزمایش های طولانی، دارای کیفیتی درسطح نمونه های خارجی است.
بنابراین به دلیل صرف سال ها وقت و تجربه ی افراد متخصص برای رفع ایرادهای رایج دستگاه های اکسیژن سازدرایران،  اکسیژن سازاکسازبه جرأت جزو بهترین دستگاه های تولید اکسیژن به شمار می رود.
با تمام این اوصاف، دارای قیمتی مناسب و به صرفه تر از نمونه های مشابه خارجی بوده و دارا بودن سه ماه گارانتی تعویض و ارائه ی خدمات پس از فروش به مدت ده سال نیز گواه کیفیت و کارایی بالای این محصول می باشد و به زودی شاهد عرضه ی آن در کشورهای همسایه نیزخواهیم بود.
دستگاه اکسیژن ساز

طول عمر و ماندگاری بالای اکسیژن سازاکساز:

در قسمت قبل گفتیم که یکی ازمزیت های این دستگاه به صرفه بودن است. در واقع طراحی آن به گونه ای بوده که باعث دوام بالا شده و سال ها شما را از خرید دستگاه های دیگر بی نیاز می نماید.
تولید کننده ی این دستگاه اکسیژن ساز ایده آل، شرکت معتبرایرانی به نام اکسازOxas است که از بهترین متریال برای ساخت و تولید این محصول بهره برده است و بنابراین خیالتان می تواند ازبابت عمرودوام بالای آن کاملا آسوده باشد.
یکی از عواملی که باعث تضمین طول عمر بالای آن می باشد ، به کارگیری امکاناتی مثل سنسور هشداردهنده است که هر گونه نوسان برق را گزارش می دهد. می دانیم که یک عامل مهم در خرابی دستگاه ها و یا سوختن آن ها همین نوسانات شدید برق می باشد.اکسیژن سازایرانی اکسازبا داشتن چنین فاکتور مهمی از این آسیب بزرگ مصون است!
خداحافظی با صداهای آزاردهنده !
ایجاد سر وصداهای بلند دردستگاه اکسیژن ساز معمولا به دلیل فعالیت کمپرسورآن می باشد و این امر برای کسانی که به علت بیماری های ریوی و قلبی گاهی به مدت 24 ساعت هم ناچار به استفاده ازآن می باشند کمی ناخوشایند است. به همین دلیل متخصصان ساخت تجهیزات پزشکی برآن شدند تا با ایجاد تغییراتی دراین محصول، صدای آن را کاهش داده  وآن را به 45 الی 50 دسی بل برسانند و درصد بالای رضایت کاربران را به استفاده از این اکسیژن سازمحبوب اختصاص دهند.
منبع: دستگاه اکسیژن ساز بهامین طب