آفتاب

با انواع کفش ورزشی مردانه آشنا شویدتوصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید در آینده دچار پا درد، زانو درد یا کمر درد نشوید، کفش‌های غیر استاندارد و تقلبی را فراموش کنید.

سلامت پا نیاز به توجه دارد و در صورتی که ورزشکار هستید، باید بیش از گذشته به پاهای خود اهمیت دهید. سلامت پا با خرید کفش ورزشی مردانه استاندارد تضمین می‌شود. کفش ورزشی مردانه انواع گوناگونی دارد که در این مقاله سعی داریم ساده‌ترین و پرفروش‌ترین مدل کفش ورزشی مردانه را به شما معرفی کنیم.
توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید در آینده دچار پا درد، زانو درد یا کمر درد نشوید، کفش‌های غیر استاندارد و تقلبی را فراموش کنید. کفش‌هایی فیک یا تقلبی دوخت و کفی استانداردی ندارند و ممکن است در پیاده‌روی یا فعالیت‌های ورزشی به پا و کمرتان آسیب جدی وارد کنند که در این صورت ممکن است هزینه درمان بیشتر از خرید کفش کتانی زنانه یا مردانه استاندارد شود.
برخی از رشته‌های ورزشی همچون فوتبال و بسکتبال نیاز به یک کفش خاص دارند. اما برندهای ورزشی همچون نایک و آدیداس در سال‌های اخیر چند مدل کفش اسپرت مردانه ارائه دادند که شما می‌توانید آن‌ها را در باشگاه، پیاده‌روی و هنگام دویدن به پا کنید که تمرکز اصلی این مقاله نیز روی همین کفش‌های ورزشی چند کاره است.

1. کفش کتانی مردانه اسنیکرز (Sneakers)

کفش کتانی مردانه که به نام Sneakers یاد می‌شود، در گروه کفش‌های اسپرت قرار دارد، با این تفاوت که شما می‌توانید این مدل کفش اسپرت مردانه را در پیاده‌روی و گردش، مدرسه، محل کار دانشگاه، سفر یا قرارهای دوستانه به پا کنید.
این مدل کفش کتانی مردانه که ابتدا میان جوانان محبوب شد، با استایل کژوال و شلوار جین مردانه ظاهر شد که پوشیدن کفش اسنیکرز به همراه شلوار پارچه‌ای مردانه نامتناسب به نظر می‌رسید. اما در سال‌های اخیر بسیاری از برندهای مشهور و استایلیست‌ها قوانین نانوشته مد و فشن را برهم زدند و استایل متفاوتی همراه با کفش کتانی و شلوار کتان مردانه ارائه دادند که این استایل حتی جذاب‌تر از شلوار جین شد.

2. کفش ورزشی مردانه رانینگ (Running)

همان‌طور که از اسم این مدل کفش ورزشی پیدا است، از کفش رانینگ هنگام دویدن استفاده می‌کنند. دویدن ارزان‌ترین و بهترین ورزشی است که با آن چربی و کالری قابل توجهی را از دست می‌دهید. با این حال به یاد داشته باشید که اگر یک دونده حرفه‌ای هستید که در مسابقات شرکت می‌کند، باید یک کفش ورزشی حرفه‌ای‌تر تهیه کنید.
در صورتی که هنگام دویدن کفش مناسب و استاندارد به پا نداشته باشید، ممکن است دچار پا درد یا کمر درد شوید و پایتان به سرعت خسته شود. کفش رانینگ کفی و جنس انعطاف‌پذیری دارد که مانع پا درد، کمر درد و بسیاری از دردهای عضلانی می‌شود. 
در صورتی که نمی‌خواهید بدوید و تنها می‌خواهید پیاده‌روی کنید، باز هم خرید کفش رانینگ انتخاب مناسبی خواهد بود. معمولاً این مدل کفش ورزشی مردانه کیفیت و طول عمر بالایی دارد و مناسب آقایانی است که می‌خواهند در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنند.

3. کفش ورزشی مردانه ترینر (Trainer)

کفش ترینر مردانه یا کفش ورزشی، در گروه کفش اسپرت مدرن قرار دارد که با وجود کفی ابری یا فوم نرم باعث سبک شدن کفش و حرکات آسان پا می‌شود. اما تفاوت اصلی که کفش ورزشی مردانه با کفش اسنیکرز دارد، کاربرد بالای آن است.
در صورتی که به ورزش‌هایی همچون بدن‌سازی، دو، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری علاقه دارید، کفش ورزشی ترینر تمام نیازهای شما را فراهم ساخته است. این کفش به دلیل ساختار مدرن و وزن سبکی که دارد، همراه خوبی در باشگاه و تمرینات ورزشی خواهد بود.
در این صورت در دنیای مدرن نیازی به خرید کفش ورزشی مردانه با کاربرد متفاوت نیست و شما می‌توانید با خرید کفش ورزشی مردانه، بیشتر تمرینات کششی، سرعتی و تعادلی خود را انجام دهید و از پا، زانو و کمر خود نیز محافظت نمایید.

4. کفش اسپرت مردانه

 
کفش اسپرت راحتی یکی از مدل‌های اصلی کفش کتانی مردانه پرفروش به شمار می‌آید. معمولاً این مدل کفش اسپرت مردانه را برای انجام کارهای روزمره به پا می‌کنند. اگرچه این مدل کفش مناسب ورزش نیست، اما خرید کفش اسپرت مردانه اهمیت بسیاری دارد، چرا که کفش مناسبی برای استفاده روزمره خواهد بود.
بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان در مدرسه و دانشگاه علاقه بسیاری به این مدل کفش‌ اسپرت دارند، چرا که پاهایشان باید ساعت‌ها در یک کفش راحت و استاندارد قرار گیرد. علاوه بر این مسیر دانشگاه یا مدرسه تا خانه را باید با یک کفش سبک و راحت طی کنند که خرید این مدل کفش مردانه را به شما توصیه می‌کنیم.
وبگردی