آفتاب

سفری متفاوت از ترکیه را تجربه کنید!استانبول کلان شهری مهم در کشور ترکیه می باشد که به شهری توریستی و پرطرفدار در سراسر جهان تبدیل شده است. حتی این شهر به اشتباه به عنوان پایتخت این کشور نیز معرفی می شود.

بیایید این بار بلیط هواپیما استانبول را خریداری کرده و به استانبول سفر کنید اما دیگر به سراغ جاذبه های تاریخی و گردشگری معروف و این شهر نروید و بازدیدی متفاوت از کل شهر داشته باشید.
استانبول کلان شهری مهم در کشور ترکیه می باشد که به شهری توریستی و پرطرفدار در سراسر جهان تبدیل شده است. حتی این شهر به اشتباه به عنوان پایتخت این کشور نیز معرفی می شود.
استانبول هم از نظر جاذبه های تاریخی مقصدی بسیار قوی می باشد و هم از نظر جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار کامل می باشد، پس می تواند مقصدی جذاب برای تمامی افراد با هر سلیقه و هر سنی باشد.
اما اگر برای چندمین بار است که وارد این شهر می شوید این سفر را به جاذبه های کمتر شناخته شده اختصاص دهید و سفری متفاوت از ترکیه را تجربه کنید.
 
 
 

جاذبه های تاریخی مشهور استانبول

•    بازار بزرگ
•    ایاصوفیه
•    برج گالاتا
•    کاخ توپکاپی
•    مسجد سلیمانیه
•    مسجد رستم پاشا
•    بازار ادویه
•    ایاصوفیه کوچک
•    قلعه یدیکوله
•    کاخ دولما باغچه
•    اب انبار باسیلیکا
•    مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی

جادبه های تاریخی کمتر شناخه شده استانبول

کلیسا چورا

کلیسا چورا در اصل همان کلیسا ناجی مقدس می باشد؛ کلیسا چورا در قرن چهارم و در اطراف شهر استانبول ساخته شده است. این کلیسا در گذر زمان به علت زلزله و حوادث متفاوت مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. کلیسا چورا از جمله مواردی است که در پی آن می توانیم به فرهنگ و البته آداب و رسوم مردم استانبول پی ببریم. این کلیسا زیبا در طور تاریخ دستخوش تغییرات گوناگونی شده است. و امروزه به عنوان یک موزه تماشایی مهمانان و بازدیدکنندگان را از سر تا سر دنیا به خود  جذب کند.

کاخ کوچوکسو

کاخ کوچوکسو یک اقامتگاه تابستانی در دوره امپراطوری عثمانی است؛ که در مجله کوچک سو واقع شده است. این کوشک تابستانی برای اقمت ها کوتاه مدت و همچنین شکار و گشت گذار پادشاه های عثمانی مورد استفاده می گرفته است. این کاخ زیبا به دستور سلطان عبدالمجید یکم تاسیس شده است. این کاخ یک ساختمان دو طبقه ای است که 9 اتاق دارد. امروزه این کاخ زیبا بازدید کنندگان بسیاری از تمام نقاط دنیا دارند که به علت تمامی امکانات لوکس و مدرن موجود در ایت کاخ هر سال به میهمانان این کاخ اضافه می شود. علاوه بر بنای مجلل و قدیمی این ساختمان تمامی لوازم و امکانات این هتل بسیار لوکس است.

کاخ بیلربی

ساخت این کاخ باشکوه یکی دیگر از هنرنمایی های امپراطوری عثمانی می باشد. که در حال حاضر به عنوان یک جاذبه پرطرفدار در بخش آسیایی این شهر قرار گرفته است. این کاخ محل استراحتگاه تابستانی پادشاهان عثمانی بوده و در طی سال های 1861 تا 1865 ساخته شده است. این کاخ همه روزه به غیر از دوشنبه و پنج شنبه ها از ساعت 9 تا 4:30 بعد از ظهر باز می باشد. برای رزرو هتل خارجی هم در بخش اسیایی و هم در بخش اروپایی استانبول می توانید از لینک بالا استفاده کنید.

کاخ ارتدکس یونانی فانار

این کاخ محل زندگی خانواده ثروتمند ارتدکس یونانی می باشد. بازدید از این قلعه سرخ که در محله بالات و فنر استانبول واقع شده، شبیه به یک سفر در زمان می باشد. دانشجویان استانبولی در بازدید از این موزه شما را همراهی خواهند کرد.

کلیسا سنت جورج

این کلیسا یکی دیگر از کلیساهای ارتدوکس یونانی می باشد که در منطقه فنر این شهر هزار رنگ واقع شده است. این کلیسا به موزه تبدیل نشده و هنوز هم مراسم های مذهبی بسیاری در آن برگزار می شود، اما ساختمان قدیمی و باشکوه آن توجه گردشگران را جلب می کند. اگر در طول سفر به استانبول قصد بازدید از این کلیسا را داشتید همه روز از ساعت 8:30 تا 16:30 می توانید به بازدید بروید.
تحریریه‌ ی ما در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی ( رپورتاژ آگهی ) نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.