آفتاب

در مورد سفر به مشهد و قشم در سایت سفر باتو بیشتر بخوانیددره ستاره ها در تور قشم با قطار جایی است که با دیدن آن لرزه بر اندامتان خواهد افتاد. این منطقه توسط صخره هایی مرتفع و با اشکال وهم انگیز در طی میلیون ها سال پدید آمده و از این رو ، آن را بخشی از عجایب هفتگانه جزیره قشم می نامند.

مقبره حکیم فردوسی توسی

بازدید از مقبره باشکوه و زیبای حکیم فردوسی توسی در الویت برنامه های اغلب مسافران قرار می گیرد و به یکی از جاذبه های دیدنی شهر مشهد تبدیل شده است . تا جائیکه این مکان سالانه میزبان میلیون ها گردشگر  بوده  .  شاعر و حکیم بلندمرتبه ایرانی ، در شهر توس به دنیا آمد و تمام عمر خود را در این شهر سپری نمود و دهه های آخر عمر خود را صرف تالیف کتاب مشهور (شاهنامه) نمود و آن  را برای همیشه برای ایرانیان به یادگار گذاشت .
آرامگاه ایشان در فاصله بیست کیلومتری از شهر مشهد قرار دارد و این مکان از بخش های مختلفی تشکیل شده که پیشنهاد می کنیم بازدید از موزه آن را در برنامه خود بگنجانید  .
ساخت مقبره او مراحل طراحی و ساخت پر پیچ و خمی داشته و در ابتدا آن طراحی و معماری آن به اندره گدار  واگذار گردید اما در نهایت با ممارست و تلاش های حسین لرزاده به اتمام رسید . این مقبره از سه بخش مختلف تشکیل شده که بخش تالار و موزه از جمله زیباترین قسمت های آن محسوب می گردد . همچنین محوطه بیرونی این آرامگاه بسیار زیباست و توسط باغی با شش هکتار وسعت احاطه شده است . همچنین این مجموعه دارای یک کتابخانه نیز هست .  

دریاچه چشمه سبز

در تور مشهد زمینی و هوایی یکی از مکان های زیبای اطراف این شهر دریاچه چشمه سبز  (Spring Green) نام دارد که به یکی از تفرجگاههای پر طرفدار مردم شهر مشهد تبدیل شده است . دریاچه چشمه سبز چیزی در حدود پانزده هکتار وسعت دارد و در فاصله بیست کیلومتری روستایی گلمکان قرار دارد . خود این روستا نیز مکان مناسبی برای طبیعت گردی بوده و دارای طبیعتی بسیار زیباست . بهتر است بدانید این منطقه تنها پنجاه کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد . ولی با دیدن مناظر زیبای آن خواهید فهمید که طی نمودن این مسافت به تماشای اینهمه سرسبزی می ارزد .

آرامگاه نادرشاه افشار

در ادامه سفر باتو ،  شما را با جاذبه پر طرفدار دیگر آشنا می کند که احتمالا بازدید از آن چند ساعتی زمان می برد . باغ موزه نادری یکی از جاذبه های دیدنی در شهر مشهد است ، که در واقع آرامگاه یکی از قدرتمند ترین پادشاهان این سرزمین یعنی نادر شاه است . مجسمه نادر شاه افشار در وسط محوطه این آرامگاه خود نمایی می کند و گفته می شود پیکر ایشان درست در زیر همین مجسمه دفن شده است . بهتر است بدانید این مجسمه در سال ۱۳۴۲ شمسی ساخته شده و بسیار تماشایی است . در این مجموعه دو موزه نیز وجود دارد که در آن برخی آثار به جا مانده از سلسله افشاریان و همچنین برخی از ادوات جنگی باقی مانده از آن دوران به نمایش در آمده است  . بازدید از این مجموعه همه روزه از ساعت نه صبح الی پنج عصر امکان پذیر است .

جزیره هنگام

جزیره هنگام ، جزیره ای کوچک اما بسیار زیباست که تنها دو کیلومتر با قشم فاصله دارد و می توانید به راحتی از طریق قایق های کوچک مسافربری که روزانه در امتداد ساحل قشم پهلو گرفته اند ، خود را به هنگام برسانید . آبهای اطراف جزیره هنگام  محل زندگی دلفین ها است و احتمالا در مسیر رسیدن به جزیره هنگام ، دسته هایی از این پستانداران بازیگوش را ببینید ، البته این اتفاق معمولا صبح زود رخ می دهد  . منظره شن های طلائی و براق این جزیره که در زیر نور آفتاب می درخشند ، نظر گردشگران را به خود جلب می کند و آب های اطراف این جزیره بسیار زلال و فیروزه ای است .

دره ستاره ها   

دره ستاره ها در تور قشم با قطار جایی است که با دیدن آن لرزه بر اندامتان خواهد افتاد . این منطقه توسط صخره هایی مرتفع و با اشکال وهم انگیز در طی میلیون ها سال پدید آمده و از این رو ،  آن را بخشی از عجایب هفتگانه جزیره قشم می نامند . وزش باد در این دره سبب ایجاد صداهایی عجیب می شودو همین ترس و وحشت بومیان را از این منطقه بیشتر کرده است . مردم محلی بر این باورند که این منطقه با سقوط ستاره ها بر سطح زمین پدید آمده و به همین خاطر این دره  را ، دره ستاره ها می نامند .

قلعه‌ پرتغالی‌ها

قلعه پرتغالی ها از دیگر جاذبه های دیدنی جزیره قشم است که یادگار سالها اشغال و استعمار پرتغالی ها است . گفتنی است بخش‌ هایی از جزایر خلیج فارس سالها تحت تصرف پرتغالی ها بود و آنها از راههای آبی به بازرگانی میان سرزمین های شرقی و غربی می پرداختند . قلعه پرتغالی ها در ضلع شمالی جزیره‌ قشم و در نزدیکی بندر لافت  قرار دارد ، و تماشای آن خالی از لطف نیست . این قلعه با استفاده از سنگ‌های آهکی و گچی ساخته شده و در ساخت آن از ملاط ساروج محلی استفاده شده است .