آفتاب

نیاز ساختمان ها به طراحی داخلی در عصر امروزطراحی داخلی، زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است. طراحی داخلی (Interior Design) که به عنوان یک حرفه، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شده، بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزمره یعنی زندگی و کار است.

بخش اعظم عمر ما در فضاهای داخلی بناها سپری می شود. این فضاها محیطی را ایجاد می کنند که پاسخ گوی نیازهای اساسی ما نظیر نیاز به سرپناه بوده و بسیاری از فعالیت های ما در آن صورت می گیرد. همچنین آنچه به یک بنا روح می بخشد، فضای داخلی آن است. بنابراین می توان گفت کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت های ما در آن دارد و از طرف دیگر نگرش، احوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می دهد.
بر این اساس، هدف طراحی داخلی، بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت  سازی زندگی در آن است. فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلا  قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت.
 طراحی داخلی
از این  رو موضوع طراحی داخلی به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه  های اعیانی نیست. طراحی داخلی می تواند برای کل جامعه و طبقات کم  درآمد هم مفید باشد. اگر قناعت را اصل اساسی امروز جامعه بدانیم و قصد داشته باشیم امکان زندگی راحت را در فضای ۴۰ یا ۶۰ متری آپارتمان  ها فراهم کنیم، طراحی داخلی یک ضرورت گریزناپذیر خواهد بود.
شرکت جهان ساخت شارین یکی از شرکت های مطرح و شناخته شده در تهران می باشد که فعالیتی حرفه ای در زمینه طراحی داخلی و بازسازی خانه دارد.
شرکت جهان ساخت شارین فعالیت خود را در زمینه مهندسی معماری، طراحی داخلی ، محوطه سازی و همچنین طراحی دکوراسیون داخلی در سال 1396 آغاز نمود و در راستای فعالیت حرفه ای طراحی تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده بوده است.
 طراحی داخلی
شرکت جهان ساخت شارین با بهره گیری از توان هنری، علمی و فنی تیم طراحی- مهندسی دانش آموخته و آشنا به روش های مدرن جهان و نیز برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و عمرانی توانسته فضاهایی متنوع و کارامد در پروژه های تجاری، اداری، فرهنگی، مسکونی، صنعتی و... ارائه دهد.
مدیرعامل شرکت جهان شارین، جناب آقای "مهندس شه دوست" در راستای هدف مجموعه و نیروهای خلاق و متخصص آن ذکر کرده است که: تجسم روح امید به زندگی پس زمینه اصلی فکری و هدف غایی تمامی طراح های ماست. و در واقع هدف اصلی این شرکت بالا بردن کیفیت زندگی و فضای زیستی تمام اقشار جامعه به کمک ارتقا کیفیت طراحی و ساخت و ساز است.
به گفته این مدیر توانمند و ماهر: در فلسفه طراحی شارین، طراحی با همدلی مشتری و کارفرما آغاز می شود. ما ابتدا تلاش می کنیم شما را درک کنیم تا بتوانیم فضایی متناسب با خواسته های شما طراحی کنیم. پس ممکن است در فرآیند طراحی منزل با تک تک اعضای خانواده گفتگو کنیم تا فضایی متناسب با روحیات و خواسته‌های تمامی افراد خانواده طراحی شود. از سوی دیگر، در پروژه‌های مرتبط با کسب و کار، گام ابتدایی برای ما، فهم کسب و کار و برند شماست. از نگاه ما، فضای‌های اداری و تجاری باید بازتاب هویت برند شما باشند. در نتیجه فهم برند شما گام آغازین طراحی است.
وی افزود: شارین، با آگاهی بر اینکه هر پروژه تعریف خاص خود را دارد و با دید بر اینکه مشارکت دادن مشتریان در طراحی و ارائه خدمات به عنوان یک عامل بسیار مهم برای موفقیت در نظر گرفته می شود، همچنین با درک کامل از نیازها و انتظارات کارفرمایان عزیز آمادگی خود جهت همکاری را اعلام میدارد.
 طراحی داخلی
شرکت جهان ساخت شارین با درک و فهم ماهیت فضا به طراحی و دکوراسیون داخلی با رویکرد داشتن فضایی بیشتر و مفیدتر می پردازند.شارین با استفاده از دانش و تجربه خود در طراحی داخلی و معماری در مواجهه با قسمتی از فضا که شکلی نا متعارف و ناقص دارد کمک می کند تا شما بهترین و هوشمندانه ترین تصمیم را بگیرید. درنهایت با دانستن مفاهیم اصولی دکوراسیون از قبیل مقیاس و تناسب، برای رسیدن شما به معماری و طراحی داخلی ایده آل خود کمک می کند.
طراحی داخلی نقش عمده ای در كیفیت فضای ساختمان ایفا می كند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنسیت و رنگ پوشش سطوح، کناف کاری ( كف، سقف و دیوارها ) ، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین كننده زیبایی و كار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر طراحی داخلی بر آرامش ( مجموعه هنجارهای عصبی )، راندمان ( در فضاهای اداری )، اثر بخشی ( در فضاهای تجاری ) بسیار بدیهی و لازم به نظر می رسد. زیبایی، طراحی مدرن و لحاظ استانداردهای عملكردی تاثیر عمده ای بر بازدهی فضاهای اداری دارند.
متخصصین و طراحان شرکت جهان ساخت شارین، همواره کار خود را با آنالیز کردن دقیق فضا شروع می کنند، مواردی مانند اندازه،شکل و کاربری فضا، معمولا از همان ابتدایی طراحی مورد توجه قرار می گیرد. طراحان همچنین قبل از انتخاب متریال ها، توجه ویژه ای به ویژگی های معماری فضا از قبیل سایت پلان، نورگیری و ... دارند. طراحی داخلی عبارت است از بهبود كارکرد فیزیکی و روانی فضاهای داخلی ساختمان‎ها، جهت تسهیل انجام فعالیت های روزمره زندگی در آن هاست. بدین‎ترتیب، فضا اصلی‎ترین عنصر طراحی داخلی به شمار می‎رود و حتی می‎توان از طراحی داخلی به فضاسازی داخلی نیز تعبیر نمود.
شارین همواره می کوشد با تکیه بر دانش معماری، خلاقیت و توجه به مسایل فنی مهندسی و در نظر گرفتن مسئله بودجه پروژه، بهترین خروجی ممکن را در اختیار کارفرمایان گرامی خود قرار دهد.