آفتاب

هدیه روز عشقروز عشق یا روز ولنتاین ،در این روز می‌توانید به هر کس که خیلی دوستش دارید و در تمام لحظه های زندگی اش به شما عشق هدیه کرده، یک کادوی خوب بدهید.

همه جای دنیا، این روز، ولنتاین نام دارد و در ایران باستان روز سپندارمذگان را برای این مناسبت جشن می‌گرفتند. در تمام دنیا وقتی به اواسط ماه فوریه می‌رسیم، مردم ولنتاین را جشن می‌گیرند و به کسانی که خیلی عشق می ورزند، گل، شکلات، عروسک یا هدیه‌های ارزشمند دیگری هدیه می‌دهند؛ تا دهه 80 شمسی، میان مردم خبری از روز عشق ایرانی نبود. اما با گذشت زمان کم‌ کم داستان روز عشق میان مردم ایران هم جا افتاد؛ غافل از این‌ که خودمان از زمان زرتشت، روز عشق  ایرانی داشته‌ ایم.در کشور ما در سال های اخیر مد شده که حوالی روز عشق ایرانی، دختر و پسرها برای هم هدیه می خرند؛ کلی هم درباره کادوی ولنتاین لطیفه و متن عاشقانه رد و بدل می‌شود ولی باید این را بدانیم که در اصل روز عشق فقط مختص دختر و پسرهای کم‌ سن و سال نیست.

شما می‌توانید هدیه روز عشق یا ولنتاین را به مادر یا پدرتان بدهید، یا مادربزرگی که شما را بزرگ کرده، معلمی دارید که با عشق به شما تدریس می‌کند؛ هر کسی که با عشقش شما را در زندگیتان همراهی کرده و حتی صمیمی‌ ترین دوستی که در تمام مشکلات و شادی‌ ها با او شریک بوده‌اید. در مورد جنس مخالف هم کسی که قرار است او ازدواج کنید یا همسرتان، مطمئنا از شما انتظار هدیه دارد. بر اساس اطلاعات موجود روز 29 بهمن روز عشق در ایران است که جشن می‌گیریم.آیین اسفندگان یا اسپندگان، در روز عشق ایرانی به منظور بزرگداشت مقام زن و قدردانی از برکات زمین، اجرا میشده است؛ ایرانیان در آن زمان برای سپاسگزاری از بانوان‌ ، پیشکش‌هایی را تقدیم آنها می‌کردند، بانوان هم کفش و لباس نو می‌پوشیدند و از کارهای خانه معاف بودند؛ در عوض پسران و مردان به امور منزل می رسیدند.اگر پیش از این روز عشق را جشن نمی‌گرفته اید، از حالا به بعد با خودتان قرار بگذارید که برای ولنتاین، یک سری کارهای هیجان‌انگیز و عاشقانه برای کسی که دوستش دارید انجام دهید. همه ما میتواینم با ساده ترین وسایل بهترین کادو ولنتاین را برای عشقمان درست کنیم. خرید یک شاخه گل سرخ به همراه بسته های کوچک شکلات می تواند خیلی هیجان انگیز باشد. حتی می توانیم برای هدیه ولنتاین پسرانه  از تیشرت آستین کوتاه استفاده کنیم و یکی از طرح های مورد علاقه کسی که دوستش داریم را روی آن چاپ کنیم. جالب تر از آن خریدن لباس ست برای روز ولنتاین یا روز عشق است. این ترکیب هم برای خودمان بسیار جالب است و هم برای دوستانی که قرار است آن شب را در کنار هم جشن بگیریم.مهمترین موضوع در کادو دادن به دیگران اهمیت حضور آنها در زندگیمان است و ارزش آن از ارزش مادی کادو بسیار بالاتر است.