آفتاب

5 برند‌ فیوز مینیاتوری در بازارباتوجه به گزارش‌های قطعی مکرر برق در چند ماه گذشته بخصوص در شهرهای بزرگ مانند تهران اهمیت توجه به تجهیزات برق ساختمان افزایش یافته است. مسلم است که از مهترین تجهیزاتی که در هر خانه‌ای موجود است، فیوز مینیاتوری‌ها هستند.

با توجه به وظیفه‌ی خطیری که این وسیله بر عهده دارد، اهمیت انتخاب درست پررنگ می‌شود. اما از طرفی تنوع برندهای موجود در بازار ممکن است باعث گیج شدن و انتخاب نادرست شود.
در اینجا با استفاده از مشاوره های بهترین‌های بازار برق تهران، لاله‌زار، به معرفی بهرین برند‌های فیوز مینیاتوری می‌پردازیم. برندهای فعلی برتر در بازار ایران فیوز‌های اشنایدر، زیمنس. هیوندای، LS، مولر و ... می‌باشند.

فیوز مینیاتوری
 

فیوز مینیاتوری اشنایدر

اشنایدر الکتریک از معتبرترین برند‌های سازنده‌ی لوازم برق صنعتی است. فیوز میناتوری‌های این برند به دلیل کیفیت بالای خود در بازار بسیار پرطرفدار هستند. اما یکی از عللی که باعث می‌شود افراد کمی از آن استفاده کنند بالا بودن قیمت آن نسبت به دیگر برندهاست. اما نکته‌ای که باید توجه کنید این است که باید در هنگام خرید به فروشنده اطمینان داشته باشید زیرا ممکن است که فیوز اشنایدر غیر اصل را به شما بفروشند. بنابراین در زمان خرید بسیار دقت نمایید. کلید مینیاتوری های اشنایدر الکتریک در انواع رنج جریان از 2 تا 63 ولت تولید می‌شوند. همچنین از لحاظ پل ، تمام یانواع یعنی از تک تا چهار پل را ارائه نموده است. بنابراین از این منظر برای انتخاب وسعت عملکرد کاملی خواهید داشت.

فیوز مینیاتوری هیوندای

کلید مینیاتوری‌های هیوندای نیز از باکیفیت‌ترین فیوز‌های موجود در بازار هستند. این فیوزها دارای 2 نوع تندکار و کندکار هستند که از لحاظ سرعت دارای تفاوت می شوند.فیوزهای این برند در تیپ‌های متنوعی تولید می‌شوند از جمله تیپ B و C که به ترتیب مناسب مصارف روشنایی و مصارف موتورهای با توان کم هستند. این ویژگی باعث تمایز این برند شده است که اغلب افراد به این برند متمایل می‌نماید. فیوز‌های هیوندا را در مکان‌های مختلف که کاربری‌های متفاوتی دراند می‌توان نصب و استفاده نمود. ولتاژ کاری این تولیدات بین 230 تا 400 ولت است. لازم به ذکر است که از وع کندکار این کلیدها در استفاده‌های روشنایی و از نوع تندکار در موارد موتوری بهره می‌برند.
https://asamkala.com/miniature-circuit-breaker-hyundai-28

فیوز مینیاتوری زیمنس

زیمنس نام آشنای لوازم برقی است که در حوزه‌ی برق صنعتی هم تولیدات متنوعی دارد. در هنگام خرید برای تفهیم بهتر می‌توانید از نام سری SENTRON  زیمنس هم نام ببرید. فیوز مینیاتوری‌های زیمنس نیز در انواع سری روشنایی و موتوری تولید می‌شوند و در تنوع تولید حرف اول را می‌زنند. از نکاتی که باید در خرید به آن توجه نمایید این است که دمای کاری این محصول بین 5- الی 40 درجه سانتی گراد است.
 فیوز مینیاتوری

فیوز مینیاتوری پارس فانال

پارس فانال به عناون یک برند ایرانی سازنده‌ی انواع فیوز مینیاتوری است. این برند در مدت زمان فعالیت خود توانسته است تا شایستگی‌های خود را به بازار اثبات نماید. ویژگی‌هایی که تولیدات این برند را برجسته نموده است عبارتند از؛ توانایی حفظ امنیت در برابر جرایان مازاد، توانایی کارکرد مغناطیسی در برابر پدیده‌ی اتصال کوتاه درد طول مدار که این 2 مورد بسیار اهمیت دارند. کلیدهای پارس فانال موفق به کسب استاندارد جهانی IEC 60898   شده‌اند. مدل‌های جدید این فیوزها دارای علامت دهنده‌ی وصل یا قطع بودن هستند. نصب راحت این وسیله یکی دیگر از مزیت‌های آن است که بر روی ریل‌های 35 میلی‌متری قابل اجراست. مزیت بسیار ارزنده‌ی این کالا، گارانتی 2 ساله‌ی آن است که به همراه 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌شود.
حرفه‌ای بودن این فیوز‌ها باعث شده است تا تمامی موراد در آن رعایت شود. بطوریکه رنگ‌بند‌ی‌های کلید قطع و وصل جریان درستی هستند. آخرین مزیت این کلید‌های ایرانی اسن است که امکان پلپ نمودن کلید فراهم آورده شده است.

فیوز مینیاتوری LS

فیوز مینیاتوری‌های برند LS در انواع متفاوتی عرضه می‌شوند. کیفیت این برند را می‌توان از کیفیت محصولات قبلی کشور سازنده‌ی آن که کره است، متوجه شد.  این تفاوت ممکن است در هنگام خرید باعث شود انتخاب نادرستی داشته باشید. در اینجا تمامی انواع آنرا مروز می‌کنیم. نوع اول کلیدهای سری BK هستند که خود دارای 6 مدل می‌شوند. ازجمله سری BF، BS و FB که از پر استفاده‌ترین ها هستند.
سری دیگر از قبیل RK که محافظت در برابر نشت زمین دارد. سری RKP که دارای قابلیت حفاظت در برابر باز اضفی و نشت زمین می‌شود. برق‌کاران مختلفی، کیفیت این برند را تایید نموده‌اند. استفاد از این فیوز در انواع مدارهای الکتریکی باعث شده است تا به این اطمینان دست یابند. ولتاژ کارکرد مفید این وسیله نیز بین 230 تا 40 ولت است. قابلیت نصب ب رروی ریل‌ها یمینیاتوری از فواید استفاده از این کلید هاست. جنس بدنه‌ فیوز‌های LS از نوع با کیفیت  ABS است.
 فیوز مینیاتوری

نکات کلیدی در خرید فیوز مینیاتوری

خوب است در اینجا با کلمات تخصصی این حوزه نیز آشنا شوید که عبارتند از کلید مینیاتوری پای کنتوری، کلید مینیاتوری خشک یا ایزولاتور می‌شود. همچنین خوب است بدانید که انواع مدل‌های فیوز مینیاتوری‌های بطور کلی به 5 دسته تقسیم می‌شود که هر کدام مناسب برای یک کارکرد خاص هستند. به این ترتیب که سری Z مناسب عملکرد‌های حساس، سری K مناسب عملکرد‌های قدرت، سری D مناسب عملکرد‌های ترانسفورماتوری، سری C مناسب عملکرد‌های موتوری و در آخر سری B مناسب عملکرد‌های روشنایی هستند.
اگر به دنبال فیوز مینیاتوری مناسب برای منزل خود هستید، باید از مدل‌های سری B خریداری کنید. اما برای مصارف صنعتی معمولاً سری C مناسب است. سری D بطور معمول برای مصارف خاصی از قبیل کاربری ترانسفورماتوری است. برای مدارهای الکتریکی با حساسیت بسیار بالا که در آن‌ها نیاز به قطع سریع جریان است، از سری Z  استفاده می‌شود.