آفتاب

معرفی کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکرانکتاب ‌های کمک‌درسی زیادی برای آموزش انگلیسی و تقویت مهارت‌های تست ‌زنی در این درس وجود دارند، اما یکی از بهترین‌ها در این زمینه، زبان جامع نام دارد که در واقع مجموعه‌ای از سه کتاب در یک کتاب می باشد.

کتاب زبان جامع کنکور شهاب اناری از جمله کتاب ‌های مبتکران است که شامل آموزش‌های مربوط به گرامر، لغات و درک مطلب می‌شود و تست‌های زیادی را در خود جای داده است. در این کتاب می‌توانید تمام مواردی که برای موفقیت در آزمون سراسری نیاز دارید را به‌صورت یک‌جا داشته باشید.

زبان انگلیسی سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم، به همراه بخش‌های ویژه برای تقویت درک مطلب، واژه‌ نامه کامل و همچنین تمام نکات مهم زبان انگلیسی از سال هفتم تا یازدهم در این کتاب جمع‌آوری شده است. کتاب زبان جامع بر اساس نظام جدید آموزشی تالیف شده و با آخرین تغییرات کتاب‌های درسی منطبق است.

شاید در نگاه اول این کتاب ۴۶۴ صفحه‌ای حجیم به نظر برسد، اما با توجه به اینکه شما را از خرید کتاب‌های دیگر برای درس انگلیسی بی‌نیاز می‌کند، می‌توان گفت که چنین حجمی کاملا منطقی و قابل قبول است. این کتاب دارای یک واژه ‌نامه رایگان هم هست که در اندازه جیبی چاپ شده و می‌توانید آن را همیشه همراه خود داشته باشید تا در فرصت‌های کوتاه به مرور واژگان بپردازید. در این واژه‌نامه که به‌ عنوان ضمیمه کتاب اصلی در اختیار شما قرار می‌گیرد، زیر همه واژگانی که جزو هزار لغت پرکاربرد در زبان انگلیسی هستند خط کشیده شده است.

به‌طور کلی این کتاب به سه بخش تقسیم می‌شود

بخش ابتدایی مربوط به سال دوازدهم متوسطه است و سه درس را شامل می‌شود. طی این سه درس شما با گرامر، لغات و همچنین ریدینگ آشنا می‌شوید و در ادامه با حل تست‌ها، می‌توانید تسلط خودتان را محک بزنید.

بخش دوم کتاب به مرور سال‌های دهم و یازدهم اختصاص دارد که در اینجا هم شاهد ارائه گرامر و لغات جدید، به همراه آزمون‌های مربوط به آنها هستیم.

در بخش سوم نیز ضمیمه‌هایی مربوط به اصطلاحات زبان، افعال بی‌قاعده، پسوندها و… ارائه شده‌اند. اما یکی از بخش‌های مهم کتاب زبان جامع، آزمون‌ها و تست‌های آن هستند.

این تست ‌ها در مجموع به چهار دسته مختلف تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

  • آزمون‌های چهارگزینه‌ای سطح اول
  • سوالات نوادگان شکسپیر
  • تست‌های مروری
  • تست‌های کنکوری

این تست‌ها اهمیت زیادی دارند، چون شامل مفاهیم پایه‌ای هستند و یادگیری آنها برای همه دانش‌آموزان ضروری است. سوالات نوادگان شکسپیر مخصوص افرادی است که در انگلیسی قوی‌تر هستند و می‌خواهند یک آزمون چالش‌برانگیز را تجربه کنند. تست‌های مروری به طرح سوالاتی درباره درس‌های قبلی می‌پردازند تا مباحث گذشته برای دانش‌آموزان یادآوری شود. در آخر هم تست‌های کنکوری شامل نمونه سوالاتی از سال‌های گذشته آزمون سراسری هستند و به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با دیدگاه طراحان سوال کنکور آشنا شوند.

درسنامه ی این کتاب روان و ساده است. هر بخشی توضیحات جداگانه و با مثال و جدول های مختلف بیان شده است. بخش زیادی از کتاب‌ را درسنامه در بر می گیرد. توضیحات همه ی بخش های گرامر، واژگان، کلوز تست و درک مطلب در این قسمت به صورت کامل و جامع مطرح شده است. واژگان و نکات گرامری تمارین کتاب درسی، در درس‌نامه پوشش داده‌ شده است و یکی از نکات مهم و مثبت کتاب در این زمینه، پوشش واژگان حاشیه کتاب درسی و تمارین آن است که منجر می‌شود تا تمامی واژگانی که ممکن است در کنکور حتی از حاشیه تمارین مطرح شود، پوشش داده ‌شده باشد.

درس ‌نامه در بخش گرامری، نکاتی با عنوان نکات تکمیلی دارد که مطالب مهم و کنکوری برای دانش آموزان قوی در این بخش‌ها ارائه ‌شده است. همچنین آموزش دقیق شیوه تست ‌زنی و تکنیک ‌های متن ‌خوانی هم نشان از تأثیر سؤالات کنکور بر نحوه نگارش درس‌نامه داشته است. موردی که بعضاً در کتاب‌های دیگر، علی ‌رغم اهمیت بسیار زیاد آن، پوشش داده نمی‌شود.

در بخش گرامر درسنامه بخشی به نام نکات تکمیلی دارد که نکات مهم و کنکوری در این قسمت بیان شده است. درسنامه کتاب طوری طراحی شده که همه ی دانش آموزان چه قوی، ضعیف و متوسط باشند می توانند از این کتاب استفاده کنند. در لابه لای درسنامه نیز نکات تستی و کنکوری آورده شده است. کتاب زبان جامع مبتکران علاوه بر پاسخنامه ی کلیدی دارای پاسخنامه ی تشریحی نیز می باشد.

به شما توصیه می کنیم که اگر تست ها را نیز صحیح پاسخ دادید  حتما پاسخنامه  تشریحی را مطالعه کنید زیرا همه ی گزینه ها بررسی شده و علت نادرست بودن سایر گزینه ها نیز بیان شده است. یکی از نکات مثبت قسمت پاسخنامه این است که سوالات دشوار و سخت را به زبان ساده به دانش آموزان آموزش داده است.

منبع: موبایلستانوبگردی