آفتاب

کاربرد و اهمیت متخصص ارتودنسیشما درباره اینکه ارتودنسی برای کودکان چه اهمیتی دارد، چه اطلاعاتی دارید؟

ویژگی های ارتودنسی برای کودکان

شما درباره اینکه  ارتودنسی برای کودکان چه اهمیتی دارد، چه اطلاعاتی دارید؟ آیا اطلاع دارید که باید چه زمانی کودک خود را به متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا متخصص ارتودنسی در شهرک غرب یا در هر منطقه ی دیگر ببرید؟  آیا به این موضوع فکر کرده اید که در برخی از موارد کودک شما امکان دارد به ارتودنسی نیاز داشته باشد؟ باید به شما بگویم که ارتودنسی بخش خیلی مهمی از مراقبت از دهان و دندان کودک شماست. در این مطلب قصد داریم شما را با اهمیت ارتودنسی دندان برای کودکان می پردازیم.
 

هدف از درمان ارتودنسی برای کودکان چیست؟

هدف اصلی از انجام درمان ارتودنسی این است که دندان های بالا و پایین به طور منظم در کنار هم و همین طور بر روی هم به شکل درست قرار گیرند. که این امر موجب می شود وضعیت فک اصلاح شود دندان های به شکل ردیف دربیایند. زمانی که دندان ها به طور درست بر روی هم قرار می گیرند، می توانند توانایی طبیعی خود را د اشته باشند. این موضوع سلامت دهان و سلامت جسم را به همراه خواهد داشت. همین طور یکی دیگر از مزیت های درمان ارتودنسی این است که لبخندی زیبا تر و جذاب تر را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر بایستی در صورت نیاز به متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا متخصص ارتودنسی در شهر ک غرب یا متخصص ارتودنسی در شمال تهران یا  در هر منطقه و شهری مراجعه کرد.

کاربرد و اهمیت ارتودنسی برای کودکان

ارتودسی دندان مزیت های زیادی مثل روی هم قرار گرفتن دندان های بالا و پایین، منظم شدن دندان ها، جویدن بهتر غذا و همین طور واضح تر شدن گفتار کودک دارد. زمانی که دندان ها کار خود را به درستی انجام دهند زیبا تر نیز به نظر میرسند. از اثار جانبی و بسیار رضایت بخش درمان از طریق ارتودنسی، به وجود آمدن لبخند جذاب و زیبا است که در ظاهر فرد اثر می گذارد و اعتماد به نفس آنها بیشتر می کند زیرا ارتودنسی موجب ایجاد تناسب در دندان و لب و چهره می شود. علاوه بر بحث زیبایی، ارزتودنسی دندان باعث مرتب شدن دندان ها می شود و کمتر مستعد پوسیدگی و آسیب و بیماری های لثه می شود. به همین خاطر بایستی در صورت نیاز به متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا متخصص ارتودنسی در شهر ک غرب یا متخصص ارتودنسی در شرق تهران یا در هر منطقه و شهری مراجعه کرد.

آیا انجام ارتودنسی دندان فقط برای امر زیبایی انجام می شود؟

در جواب به این سوال باید بگویم که اینطور نیست.  از آنجایی که ارتودنسی در ظاهر تاثیر زیادی می گذارد به این مورد معروف شده است که برای زیبایی انجام می شود زیرا که بارز ترین نتیجه ارتودنسی دندان بحث زیبایی آن است. اما زمانی که دندان های بالا و پایین با یکدیگر هم تراز می شوند، این به این معنا می باشد که عملکر هایی مثل، جوییدن،گاز زدن و صحبت کردن نیز بهبود می یابد. به همین خاطر بایستی در صورت نیاز به متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا متخصص ارتودنسی در شهر ک غرب یا متخصص ارتودنسی در غرب تهران  یا درهر منطقه و شهری مراجعه کرد.
بعد از انجام ارتودنسی دندان، لبخند زیبایی ایجاد می شود، که نشانه ای از سلامت دهان و دندان فرد است و همین طور موجب ایجاد زمینه رفاه عمومی برای بیمار می شود. درمان ارتوندسی فقط در بخش زیبایی دهان و چهره اثر بخش نیست و نقش بسیار فراتر از این بحث ها در زمینه مراقبت از بهداشت دندان دارد. به همین خاطر است که وقتی نیاز به ارتودنسی در دهان فرد وجود داشته باشد، بایستی به متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا متخصص ارتودنسی در شهر ک غرب یا در هر منطقه و شهری مراجعه کرد.

چگونه از براکت ارتودنسی مراقبت کنیم؟

زمانی که برای درمان دندان هایتان به متخصص ارتودنسی در شریعتی  یا متخصص ارتودنسی در آریاشهر و یا سایر نقاط شهر مراجعه می کنید و پزشک براکت را به دندان هایتان وصل می کند باید دقت زیادی در مراقبت از دندان هایتان داشته باشید تا براکت ها آسیبی نبینند.
در طول دورانی که تحت درمان ارتودنسی قرار دارید احتمال آسیب دندان ها مثل پوسیدگی و تغییر رنگ بالاتر می رود و ممکن است باعث ایجاد عفونت در لثه ها شود.
 مشکلات دیگری که ممکن است برای ارتودنسی رخ دهد فشار یا ضربه، جدا شدن نگین براکت از دندان، شل شدن نگین براکتف خم شدن یا در آمدن سیم، شل شدن بند ارتودنسی و غیره می باشد که با مراقبت های لازم و مراجعه به متخصص ارتودنسی در ونک یا سایر نقاط می توان از آن ها جلوگیری کرد.
 

باید بدانید طبق گفته پزشکان هر اتفاقی که برای براکت ها رخ دهد در نهایت به متوقف شدن فشار روی دندان ها منجر می شود یعنی براکت ها درست عمل نمی کنند به همین دلیل در صورت بروز مشکل باید هر چه زودتر به پزشک متخصص ارتودنسی در شریعتی متخصص ارتودنسی در آریاشهر و سایر نقاط مراجعه کنید.
در صورتی که براکت آسیب ببیند و برای مدت طولانی به همان شکل باقی بماند نه تنها تاثیری در بهبود دندان ها نخواهد گذاشت بلکه وضعیت آن ها را نیز بدتر از قبل می کند و باعث می شود طول درمان ارتودنسی بیشتر شود.
اگر قصد دارید هرچه سریعتر درمان دندان هایتان را تمام کنید باید خیلی مراقب براکت های ارتودنسی باشید چون در صورت وارد شدن هرگونه آسیب به براکت ها باید انرژی، وقت و هزینه بیشتری را مصرف کنید. در این مطلب می خواهیم شما را با مراقبت هایی که باید بعد از ارتودنسی انجام دهید آشنا کنیم تا نیازی به مراجعه متخصص ارتودنسی در پاسداران یا سایر نقاط برای این مشکلات نداشته باشید.
 

 حفظ بهداشت دهان

حفظ بهداشت دهان به حفظ سلامت دندان ها و لثه کمک بسیاری می کند و باعث می شود شما به عفونت لثه و یا پوسیدگی دندان دچار نشوید.
برای حفظ بهداشت دهان باید حداقل روزی دو بار دندان ها و براکت ها را با مسواک تمیز کنید اما بهترین کار این است که بعد از خوردن هر وعده غذایی مسواک بزنید. هیچوقت نباید بگذارید ذرات باقی مانده غذا روی دندان ها یا براکت بماند.

طبق گفته ی پزشکان متخصص ارتودنسی در شریعتی، متخصص ارتودنسی در آریا شهر و متخصصان سراسر کشور اگر در شرایطی هستید که نمی توانید بعد از غذا مسواک بزنید حداقل دهانتان را با آب بشویید تا باقی مانده های درشت غذا بیرون بیاید.
براکت ها باعث می شوند ذرات غذا به راحتی لای دندان گیر کند و باعث خراب شدن دندان ها شود.

مراقب چیزهایی که می‌خورید باشید

باید در طول مدتی که تحت درمان ارتودنسی هستید مراقب خوراکی ها و وعده های غذایی که می خورید باشید. خوردن زیاد غذاهای شیرین و نشاسته دار باعث جمع شدن پلاک ها در اطراف نگین براکت، تغییر رنگ دندان و از بین رفتن مینای آن می شود و احتیاج به مراجعه به متخصص ارتودنسی در ونک یا سایر نقاط پیدا می کنید.
سعی کنید از خوردن غذاهای چسبناک مثل کارامل یا میوه های خشک خودداری کنید چون باعث فشار آمدن به نگین براکت و سیم می شود. متخصص ارتودنسی در شریعتی و متخصص ارتودنسی در ونک می گویند این خوراکی ها باعث خم شدن، شل شدن  و حتی شکستن نگین ها می شوند.
هم چنین خوردن غذاهای سفت مثل ته دیگ و تکه های بزرگ گوشت باعث ایجاد شدن مشکلات زیادی می شوند.

چکاپ‌های خود را عقب نیندازید

لازم است بدانید اگر سر وقت به متخصص ارتودنسی در شریعتی، متخصص ارتودنسی در ونک یا هر متخصص دیگری که پزشک شماست مراجعه نکنید ممکن است در درمان خود پسرفت کنید. متخصص ارتودنسی در هر بار مراجعه براکت ها را بررسی می کند و وضعیت سلامت لثه و دهان را می سنجد تا اگر مشکلی بود روند درمانی را تغییر دهد.

آشنایی با متخصص دندانپزشکی

کار اصلی متخصص دندانپزشکی  این است که بیماری های دهان  دندان را تشخیص دهد و آنها را درمان کند. شاید بهتر باشد این رشته را دهان پزشکی نیز نام گذاشت.
 

در زمان های گذشته دندانپزشکی را با دندانسازی مساوی می دانستند. اما در عصر امروز دندانسازی فقط بخشی از دندانپزشکی است. رشته تحصیلی دندانپزشکی در مقطع دکترای عمومی است فقط نحوه رعایت بهداشت، پیشگیری و درمان بیماری های دهان و دندان را آموزش می دهد.

دندانپزشکی یک علم بسیار مهم و تخصصی است که سلامت دندان و دهان را یک عضو مهم در سلامت روح و جسم انسان است، را تامین می کند. همچنین در زیبایی و ادا کردن کلمات نیز علمی موثر است. علاوه بر این موارد می توان با کمک این علم بسیاری از بیماری ها را در مان ابتدا تشخیص داد و از پیشترفت آن چلوگیری کرد.

 افراد برای خواندن رشته دندانپزشکی بایستی دو دوره جداگانه 2 ساله و 4 ساله را بگذرانند تا بتوانند متخصص دندانپزشکی در شمال تهران یا هر نقطه ای از ایران شوند. در دوره 2 ساله اول واحد های علوم پایه را می گذارنند. بعد از گذراندن این دوره و گرفتن نمره قبولی از واحد های علوم پایه، افراد می توانند وارد دوره ی 4 ساله تخصصی دندانپزشکی شوند. در این دوره افراد دورس تخصصی دندانپزشکی را آموزش می بینند. بعد از گذراندن این دوره افراد می توانند خود را تا حدودی متخصص دندانپزشکی در شمال تهران و در سایر نقاط کشور بدانند و بیماری های دهان و دندان را به درستی تشخیص دهند. و می توانند در حد یک دندانپزشک عمومی شروع به درمان بیماری ها کنند.

افرادی که قصد دارند در دانشگاه رشته دندانپزشکی را بخوانند و به عنوان متخصص دندانپزشکی در شمال تهران و سایر نقاط کشور مشغول به کار شوند، بایستی از دست های ماهر و توانمندی برخوردار باشند. زیرا که در دندانپزشکی به تراش کردن دندان ها و بازسازی آنها نیاز است. به همین دلیل افراد بایستی دست های هنرمند و توانمندی داشته باشند تا کار های ظریف دندانپزشکی را به خوبی انجام دهند.

بسیاری از مردم، دندانپزشکی را فقط یک کار تکنیکی و عملی می دانند، در صورتی که متخصص دندانپزشکی در شمال تهران یا سایر نقاط کشور فقط به این موضوع ختم نمی شود. اگر افرادی که رشته دندانپزشکی را می خوانند فقط تکنیک و فن های این رشته را یاد بگیرند و در بخش علوم پایه ضعیف باشند، در آخر یک دندانساز خواهند شد. این به این منظور می باشد که فرد فقط به کار بر روی دندان مسلط است و از علوم پایه چیز زیادی نمی داند و این موضوع برای دکتر دندانپزشک خوب نیست.

واحد های علوم پایه شامل بافت‌شناسی، بیوشیمی، میکروب‌شناسی، آناتومی، ژنتیک، ایمنی‌شناسی و فیزیولوژی می باشد که باید افراد ی که قصد دارند متخصص دندانپزشکی در شمال تهران یا سایر نقاط کشور باشند، بر آنها کاملا مسلط باشند و این واحد ها را پاس کرده باشند. البته کار عملی در دندانپزشکی بسیار مهمتر از تئوری است اما این به این معنا نیست که سواد تئوری افراد کم باشد.

واحد های تخصصی شامل ارتودنسی، پروتزهای ثابت و اکلوژن، پروتزهای متحرک و فک و صورت ، آسیب‌شناسی فک و دهان، پریودنتولوژی، جراحی دهان و فک و صورت، بیماری‌های دهان و دندان، اندودنتیکس، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و ترمیمی و مواد دندانی می باشد. که باید افراد ی که قصد دارند متخصص دندانپزشکی در شمال تهران یا سایر نقاط کشور باشند، بر آنها کاملا مسلط باشند و از این واحد ها نمره قبولی کسب کرده باشند. این واحد ها تقریبا مربوط به کارهای عملی دندانپزشکی است که افرادی می خواهند متخصص دنداپزشکی شوند بایستی به طور کامل آنها را یاد گرفته باشند و بتوانند انجام دهند.


وبگردی