آفتاب

عایق الاستومری چه تفاوتی با عایق فایبرگلاس دارد؟عایق ها باعث می شوند مقاومت ساختمان در برابر انتقال حرارت یا جریان بالا برود و در نتیجه باعث افزایش گرمایش ساختمان و تهویه آن شود. عایق کاری ساختمان موجب رفاه حال ساکنین می گردد و هزینه های اضافی ساختمان برای انرژی را کاهش می دهد.

معمولا کسانی که در کار ساخت و ساز هستند از اهمیت عایق ها در خانه و ساختمان باخبرند. زمانی که تصمیم می گیرید محل کار، خانه یا ساختمان خود را عایق کاری کنید با عایق های مختلفی در بازار مواجه می شوید که تصمیم گیری را سخت میکند. در این مرحله حتما این سوال که عایق الاستومری بهتر است یا عایق فایبرگلاس برایتان پیش می آید. برای پاسخ دهی به این سوال اول باید کاربرد عایق را بدانیم.
عایق ها باعث می شوند مقاومت ساختمان در برابر انتقال حرارت یا جریان بالا برود و در نتیجه باعث افزایش گرمایش ساختمان و تهویه آن شود. عایق کاری ساختمان موجب رفاه حال ساکنین می گردد و هزینه های اضافی ساختمان برای انرژی را کاهش می دهد.
اگر میخواهید مطالب مفیدی درباره عایق الاستومری کسب کنید بهتر است این مطلب را بخوانید. عابق الاستومری ابتدا در سال 1900 میلادی گسترش یافت و تاثیر بسیاری بر صنعت عایق گذاشت. بهترین ویژگی ای که انواع عایق الاستومری دارد و آن را متمایز می کند، ساختار سلولی آن می باشد که موجب می شود در مقابل رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد. در داخل عایق الاستومری میلیون مواد ریز و درشت وجود دارد که همگی در مقابل خارج شدن مایع مقاومت می کنند. این مقاومت عایق الاستومری نه تنها موجب مقاومت در برابر رطوبت می شود بلکه عملکرد طولانی تر و انرژی را حفظ می کند.

فوم الاستومریک موجب می شود آب به هیچ عنوان نفوذ نکند و از ورود رطوبت جلوگیری می کند. می توان با اطمینان کامل گفت که عایق الاستومری با ویژگی هایی که دارد به هیچ عنوان اجازه ورود رطوبت و حرارت به داخل سیستم های سرمایشی و گرمایشی نمی دهد. عایق الاستومری در واقع از سه ماده اصلی تشکیل شده اند که این مواد عبارتند از:
مواد وینیل کلرید (PVC)، مخلوط مواد لاستیک مصنوعی، به ظور معمول لاستیک بوتادین نیتریل (NBR) و یا مونومر اتیلن_پرو پیلن دیین (EPDM) و در نهایت بکارگیری یک ماده ی کف کننده ی شیمایی در ساخت عایق های الاستومری استفاده می شود.
عایق الاستومری در حقیقت یک عایق رطوبتی و حرارتی می باشد. با بکارگیری این محصول می تواند از نفوذ سرما و گرما به سیستم های گرمایشی و سرمایشی جلوگیری کرد. عایق الاستومری کاربرد های زیادی در صنعت ساختمان و دیگر صنایع دارد. یکی از موارد پر کاربرد این است که از عایق الاستومری برای عایق کاری لوله های آب سرد و لوله های آب گرم استفاده می شود.
علاوه بر این مورد از عایق الاستومری برای عایق کردن کانال های تهویه هوا نیز استفاده می شود. عایق الاستومری در دو نوع لوله ای و رولی ساخته و به بازار ارئه می شود. همچنین این عایق ها در ضخامت های مختلفی نیز ساخته می شوند.

کاربرد عایق الاستومری

ممکن این سوال برای شما پیش بیاید که عایق الاستومری لوله ای در چه مکان های استفاه می شود و کاربرد آنها چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که عایق الاستومری در مکان ها و در امور های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مواردی که در آن بسیار کاربرد دارد صنعت ساختمان سازی می باشد. در بیشتر موارد برای عایق کاری تاسیسات ساختمانی از این عایق ها استفاده می کنند.

عایق کاری کانال های کولر و لوله های آب سر و گرم در ساختمان ها با عایق الاستومری انجام می شود. برای اتصالات و مخازن در صنعت خودروسازی نیز کاربرد دارد. علاوه بر این موارد در استدیو های ضبط صدا برا یعایق کردن صدا نیز کاربرد دارد دارد. در سالن های همایش و سالن های تاتر و کنسرت نیز برای عایق کردن دربرابر صدا از عایق الاستومری تخم مرغی استفاده می کنند.
اگر کمی درباره این عایق مطالعه و تحقیق کنید متوجه می شوید که محصول عایق الاستومری در دل ها و اندازه های متفاوتی ساخته می شوند که کاربرد های متفاوت دارند. یقینا عایق الاستومری جزو بهترین محصولات برای عایق کاری امور مختلف است و بسیار پر کاربرد می باشد. این عایق ها را می توان به راحتی نصب کرد و بازدهی خوبی به افراد می دهند به خاز همین دلایل است که مورد علاقه کارفرمایان قرار گرفته است.

عایق الاستومری رولی

عایق الاستومری رولی جزو محصولات جدید و پرکاربرد در صنهت های مختلف محسوب می شود. در صنعت هایی مثل ساختمان سازی، خودروسازی، در بعضی از کارخانه جات تولیدی کفش و ... از عایق الاستومری رولی استفاده می کنند. به عنوان نمئنه در صنعت ساختمان سازی از عایق الاستومری رولی برای عایق کردن کانال های کولر استفاده می شود. علاوه بر این مورد این محصول برای حفظ انرژی دستگاه های تاسیساتی نیز استفاده می شود.

چنین موضوعاتی می تواند برای کسانی که از صنعت سر رشته ندارند و فرق بین عایق الاستومری و سایر عایق ها را نمی دانند بسیار خسته کننده باشد اما این افراد باید توجه داشته باشند که نصف هزینه هایی که برای انرژی می شود صرف سیستم های گرمایش و سرمایش می گردد و در ساختمان های تجاری نیز 40 درصد هزینه ها را برای این بخش خرج می کنند به همین دلیل انتخاب یک عایق مناسب مثل عایق الاستومری از اهمیت بالایی برخوردار است.
بیشترین نوع عایقی که در بازار وجود دارد عایق الاستومری و عایق فایبرگلاس است چون هر دوی آن ها عملکرد مناسبی دارند و طرفداران زیادی نیز بین سازندگان پیدا کرده اند. برای مشاهده وارد سایت پافلکس شوید.

عایق الاستومری

یکی از دلایلی که خیلی از مهندسان ساختمان استفاده از عایق الاستومری را به سایر عایق ها از جمله فایبرگلاس ترجیح می دهند مقاومت بی نظیر آن در برابر رطوبت است. عایق های فایبر گلاس از الیاف های شیشه ای بسیار نازک ساخته می شوند و مانند عایق الاستومری در برابر رشد کپک و قارچ مقاوم هستند اما محبوبیت عایق الاستومری به دلیل مقاومت در برابر رطوبت بیشتر است.
دلیل اینکه عایق الاستومری مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد ساختار سلولی آن است که باعث شده میلیون ها مانع ریز وجود داشته باشد که از ورود آب جلوگیری می کنند. یکی از مزایایی که عایق الاستومری دارد بالا بردن کیفیت هوای داخل ساختمان است چون از فرمالدئید وفیبر ساخته نشده و ترکیبات آلی فرار آن ناچیز است.
عایق های فایبرگلاس بیشتر برای مکان هایی که نیازمند عایق صدا هستند کاربرد دارد. هم عایق الاستومری و هم عایق فایبر گلاس از مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی برخوردارند که کارایی آن ها را چند برابر می کند. واما به نکاتی در مورد اطلاعاتی مفید درباره عایق الاستومری به دو نوع سلول باز و سلول بسته تقسیم می شود که هر کدام آن ها ویژگی های خاصی دارند.
عایق الاستومری سلول باز نرم و اسفنجی است و حتی هوا هم نمی تواند از آن عبور کند اما عایق الاستومری سلول بسته سفت و سخت است و ارزش آن بین 6 الی 7 می باشد.
اینکه چه عایقی برای ساختمان شما مورد استفاده قرار گیرد به نظر کارشناسان و مهندسان ساختمان بستگی دارد. آن ها همه ی شرایط ساختمان را می سنجند و با توجه به آن شرایط عایق الاستومری یا عایق فایبر گلاس را پیشنهاد می دهند. که شما میتوانید با مراجعه به تماس با ما سایت فراعایق اطمینان پیدا کنید.  از عایق الاستومری نه تنها برای عایق کاری ساختمان بلکه برای عایق کاری لوله ها و آکوستیک کردن بعضی مکان ها نیز استفاده می شود.
هم عایق الاستومری و هم عایق فایبر گلاس با محیط زیست کاملا سازگار هستند و هیچ گونه آسیبی به آن نمی رسانند و هر دو عایق های مناسبی برای صدا می باشند.
قیمت عایق فایبر گلاس نسبت به عایق الاستومری بیشتر است اما هر دو برای نصب به تجهیزات خاصی نیاز ندارند و به راحتی می توان آن ها را نصب کرد. عایق های فایبرگلاس در سایزهای مختلفی تولید می شود که انتخاب آن بستگی به نیاز ساختمان دارد.

 
وبگردی