آفتاب

نکاتی درباره چرم دوزی فرش که نمیدانستید!امروزه بیشتر کارخانه های تولید فرش نوار چرمی را به فرش میدوزند تا استحکام فرش بیشتر شود. البته نوار چرمی علاوه بر استحکام مزایای دیگری نیز دارد که در زیر آنها را بررسی می کنیم.

بی شک اگر پشت فرشها را دیده باشید، متوجه نوار چرمی در پشت برخی از فرشها شده اید. نوار چرمی در پشت فرش به صورت زیگزاگ دوخته می شود. امروزه بیشتر کارخانه های تولید فرش نوار چرمی را به فرش میدوزند تا استحکام فرش بیشتر شود. البته نوار چرمی علاوه بر استحکام مزایای دیگری نیز دارد که در زیر آنها را بررسی می کنیم. در این مقاله یکی از خدمات پرطرفدار رفو فرش در قالیشویی ها، یعنی چرم دوزی فرش را بررسی میکنیم.

مزایای چرم دوزی فرش:

  • چرم دوزی از ساییدگی و پارگی و پوسیدگی زودرس فرشهای دستباف و گران قیمت جلوگیری می کند.
  • چرم دوزی از چروک شدن فرش جلوگیری می کند. 
  • چرم دوزی از سرخوردن فرش روی سرامیک و سنگ جلوگیری می کند.
  • چرم دوزی فرش از کج شدن (فرش های دارای ایراد بافت) جلو گیری میکند.

چرم دوزی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب,قالیشویی مجاز

چه نوع نوار چرمی استفاده کنیم؟

به طور معمول از نوار چرمی مصنوعی برای دوخت نوار چرمی فرش استفاده میشود. اما مواردی نیز وجود دارد که برای فرش های گرانبها و عتیقه و آنتیک از نوار چرمی طبیعی استفاده شود. 

چرم دوزی فرش

وسایل مورد نیاز برای چرم دوزی فرش

  • نخ مخصوص چرم دوزی
  • سوزن مخصوص چرم دوزی
  • نوار چرمی

آیا میتوان فرش هایی که چرم دوزی نشده اند را چرم دوزی کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است. در صورتی که فرش شما فاقد نوار چرمی میباشد؛ و یا نوار چرمی آن آسیب دیده است. اکثر قالیشویی های مجاز خدمات رفوی فرش از جمله چرم دوزی فرش را انجام میدهند. یکی از مراکزی که علاوه بر خدمات شستشوی فرش ، چرم دوزی فرش را نیز انجام میدهد کارخانه قالیشویی ادیب میباشد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت کارخانه قالیشویی ادیب به آدرس adibcarpet.ir مراجعه نمایید.