آفتاب

چرا پاریس مشهور شد؟شاید مروری بر دلایل محبوبیت شهر جذاب پاریس قدم مثبتی در راستای توجه بیشتر به جاذبه های گردشگری ایران باشد.

اگر اهل سفر به اروپا هم نباشید یا حتی خرید تور اروپا برای شما یک رویا باشد، باز هم به احتمال زیاد به صورت کلی با پاریس آشنایی دارید. در حقیقت پاریس یکی از مشهورترین شهرهای دنیاست و فقط بین ایرانی ها پر طرفدار نیست. اینبار می خواهم کمی از دلایل شهرت شهر زیبا و رویایی پاریس بگویم زیرا یکی از خلاهایی که در صنعت گردشگری ایران به چشم می خورد عدم آشنایی مردم سایر کشورها با ایران است و شهرهای مختلف کشور نیز که دیگر جای خود دارد، شاید مروری بر دلایل محبوبیت شهر جذاب پاریس قدم مثبتی در راستای توجه بیشتر به جاذبه های گردشگری ایران باشد.


برج ایفل پاریس

بی تردید یکی از مهم ترین دلایل شهرت شهر پاریس وجود سازه برج ایفل است که سالهاست به عنوان نماد پاریس و کشور فرانسه به شمار می آید. با وجود این که منتقدان بسیاری معتقد هستند که برج ایفل تنها یک سازه فلزی معمولی است و از ابتدا نیز ساخت آن مخالف های زیادی داشت اما به دلیل معماری خاص و منحصر به فرد بودن این جاذبه دیدنی سالهاست که برج ایفل به عنوان یکی از دلایل شهرت پاریس شناخته می شود؛ بنابراین وجود شاهکارهای معماری و بناهای خاص می تواند گردشگران خارجی را مجذوب خود کند که در رابطه با ایران جای خالی معرفی تک تک دیدنی های کشورمان از جمله چهل ستون، تخت سلیمان، هشت بهشت و... به خوبی احساس می شود و می توان با بودجه ای ناچیز قدم های بزرگی در معرفی بهتر آنها برداشت.

خیابان شانزه لیزه پاریس

در همه شهرها و حتی روستاهای دنیا خیابان ها و کوچه هایی وجود دارند که به نسبت همتایان خود از شهرت بیشتری برخوردار هستند اما چطور شد که خیابان شانزه لیزه پاریس در سطح جهانی مشهور شد؟
واقعیت این است که پاریس شهری قوی در زمینه صنعت گردشگری به شمار می آید و سیاست های مالی این کشور همواره در جهت پیشرفت این صنعت نیز هست؛ پس همیشه توریست های بسیاری از سراسر اروپا و سایر قاره های دنیا به پاریس سفر می کنند و این شهر پتانسیل رشد بالایی دارد. اگر بخواهم مثال ملموس تری بیان کنم می توانم از استانبول نام ببریم، حتما بسیاری از شما عزیزان تجربه خرید تور استانبول را داشته اید و یا برای یکبار هم که شده در موتورهای جستجو به دنبال قیمت تور ارزان استانبول بوده اید. از آنجایی که استانبول هم شهری توریستی است، خیابان استقلال این شهر به سرعت مشهور شد.
در رابطه با شانزه لیزه موضوع کمی از استقلال هم فراتر می رود زیرا این خیابان به محلی برای به نمایش گذاشتن ثروت ساکنان پولدار فرانسه تبدیل شده است به همین خاطر زمانی که در آن قدم بزنید بدون هیچ گونه هزینه ای می توانید تماشاگر انواع اتومبیل های آخرین مدلی که در دنیا تولید شده اند باشید و مانند یک ثروتمند تمام عیار تفریح کنید. در مقایسه با ایران نیز می توانیم بگوییم که خیابان های بسیاری وجود دارند که لایق شهرت جهانی هستند مانند سی تیر یا ولیعصر تهران یا خیابانهای نزدیک میدان امان اصفهان و....

موزه لوور پاریس

اگر بخواهیم چند موزه مشهور دنیا را نام ببرید قطعا موزه لوور پاریس همواره در رتبه های 1 تا 3 قرار دارد. در کشورهای فرانسه و ایتالیا همواره به هنر و هنرمندان اهمیت زیاده داده می شد و حالا موه لوور نیز به مهمترین مکان برای تماشای تاریخچه هنر در سراسر دنیا از باستان تا معاصر تبدیل شده است. موزه جواهرات ملی در ایران نیز می تواند با کمی بودجه به موزه ای مشهور تبدیل شود و حتی در میان ایرانی ها نیز پرطرفدار باشد متاسفانه چند سالی است که آن طور که باید و شایسته است به موزه ها در ایران توجه نمی شود و اینگونه است که موزه ها در میان مردم کشور ایران نیز طرفداران زیادی نداند. به طور کلی می توان دلایل شهرت پاریس را در چند عبارت کوتاه خلاصه کرد، توجه به معماری و هنر، اختصاص سرمایه و نیروی ماهر.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پاریس و سایر شهرهای اروپایی می توانید از وبسایت فاینداتور https://www.findatour.co/ دیدن کنید.وبگردی