آفتاب

تحصیل رایگان در مقطع دکتری کانادادر این مقاله برای شما شرح می دهیم که برای تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا باید چه اقداماتی را در پیش گیرید.

بسیاری از افرادی که قصد اقدام برای تحصیل دکتری در کانادا را دارند در اندیشه تحصیل رایگان در این کشور هستند. اینکه بشود در این کشور تحصیل کرد و دکترا گرفت و نه تنها هزینه ای برای تحصیل نپرداخت که درآمد هم کسب کرد برای هر دانشجویی ایده آل است. برای رسیدن به این هدف هم فقط یک راه وجود دارد و آن هم اینکه شما یک بورسیه کامل دریافت کنید تا بتوانید بودجه لازم برای تحصیل دوره دکتری، زندگی و سکونت را هم‌زمان تأمین کنید. در واقع دریافت بورسیه از یکی از دانشگاه های کانادا کلید موفقیت در این پروسه است.
 
در این مقاله برای شما شرح می دهیم که برای تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا باید چه اقداماتی را در پیش گیرید. اگر هم می خواهید جستجوی اسمارت رشته و دانشگاه و سپس اخذ پذیرش رایگان بعد از انتخاب رشته، با هوشمندترین ابزار سرچ رشته در دنیا را تجربه کنید می توانید وارد سایت اسمارت اپلای شوید. همچنین اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی کانادا دارید می توانید از مشاوره متخصصان این موسسه بهره مند شوید و از شرایط استثنایی اخذ پذیرش رایگان که توسط این موسسه پیش بینی شده اطلاع کسب کنید.

همه کارهایی که باید برای تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا انجام داد

برای آنکه بتوانید از این شرایط برخوردار شوید بیش از هر چیزی باید از یک پرونده قوی برخوردار باشید. رزومه علمی پژوهشی عالی و سطح زبان بالا و در مجموع وضعیت شما به عنوان یک دانشجوی موفق در رشته تخصصیتان می تواند باعث افزایش شانس موفقیت شما شود. به طور خلاصه مولفه های زیر شانس موفقیت شما برای دریافت بورسیه تحصیلی را افزایش می دهد.
سابقه انتشار مقالات علمی پژوهشی و آکادمیک: دانشجویانی که قبلاً در یک ژورنال آکادمیک مقاله منتشر کرده‌اند، شانس بالایی برای دریافت بورس تحصیلی خواهند داشت.
این لیست فقط آغازی برای بسیاری از مواردی است که می‌توانید در اپلیکیشن یا تقاضانامه خود قرار دهید. داشتن موارد هر چه بیشتری از این مؤلفه‌ها به شما کمک می‌کند که تحصیل در کانادا رایگان را تجربه کنید؛ بنابراین، ماه‌ها یا حتی سال‌ها قبل از درخواست خود، آماده سازی این اجزاء اساسی اپلیکیشن یا تقاضانامه خود را شروع کنی تا تحصیل در کانادا رایگان در دسترس شما قرار داشته باشد.
سطح زبان بالا: IELTS و TOEFL دو آزمون شناخته شده مهارت زبان انگلیسی هستند. اگر دانشجوی بین‌المللی هستید و اهل کشور انگلیسی زبان نیستید، برای درخواست نامه بورس تحصیلی خود ضروری است امتیازی درخشان در یکی از این آزمون‌ها ارائه کنید. اگر بتوانید در حد نصاب عالی نمرات این آزمون‌ها امتیازی کسب کنید تا حد بسیاری بالایی شانس تحصیل در کانادا رایگان را خواهید داشت.  با نمره بسیار بالایی احتمالاً به طور رایگان در کانادا تحصیل می‌کنند.
سابقه پژوهشی: تجربه پژوهشی برای متقاضیان بورس دکتری، بسیار مهم است. داشتن یک تجربه تحقیقاتی باعث تقویت تقاضانامه شما می‌شود و این باعث می‌شود شانس تحصیل رایگان در کانادا افزایش یابد.
معدل مناسب: یک معدل یا GPA بالا برای کسانی که متقاضی برنامه‌های کارشناسی ارشد یا دکتری هستند بسیار مهم است. معدل یک معیار کلیدی است که دانشگاه‌ها برای سنجش موفقیت دانش‌آموز بالقوه در یک محیط دانشگاه استفاده می‌کنند.
تجربه کارآموزی مناسب: باید بدانید که اگر تجربه کارآموزی قابل توجهی دارید، از مزایای آن بهره‌مند خواهید شد.
سابقه خوب در خدمات اجتماعی: خدمات اجتماعی جنبه دیگری از تقاضانامه شما است که باعث درخشش آن می‌شود. دانش آموزان با انجام فعالیت‌های عام المنفعه و خدمات اجتماعی به شکلی متفاوت دیده می‌شوند؛ اینکه آن‌ها برای مراقبت از جامعه خود در تلاش‌اند و در آینده به جامعه خود بازمی‌گردند.

کسب رتبه های بالا در آزمون های ورودی کارشناسی و کارشناسی ارشد: بسیاری از دانشگاه‌های کانادا SAT و ACT که در واقع امتحانات ورود به کالج برای برنامه‌های دانشگاهی در آمریکا است را مورد قبول قرار می‌دهند. کسب نمره بالا در این آزمون‌ها کمک بزرگی برای شما خواهد بود.
گزینه دیگر A-Level است که منطبق با برنامه درسی انگلیس است. دانش آموزانی که آن را به اتمام رسانده‌اند مورد حمایت قرار می‌گیرند. همچنین، نمره و رتبه‌های بالا در امتحانات ورودی دانشگاه‌ها در کشور خودتان بسیار توصیه می‌شود.
نمره بالای GRE: GRE  یک آزمون برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است که دانشگاه‌های کانادا آن را می‌پذیرند. اگر متقاضی یک برنامه تحصیلات تکمیلی کانادایی هستید، نمره عالی GRE برای بسیاری از رشته‌ها و دانشگاه‌ها ضروری است.
حالا که با مدارک لازم برای اقدام جهت تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا آشنا شدید، شاید دوست داشته باشید دانشگاه ها و موسسات آموزشی که برای آنها شانس دارید را بشناسید. کافی است به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید ، تنها در ۶۰ ثانیه به چند سوال ساده جواب بدهید. در سرعتی بی نظیر تمامی انتخاب‌هایی که برای شما وجود دارد برایتان لیست می‌ شوند. پس از آن اگر تمایل داشتید می توانید از شانس دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا به صورت رایگان هم استفاده کنید. همه چیز خیلی سریع و هوشمند!

چگونه برای تحصیل رایگان در مقطع دکتری کانادا اقدام کنیم؟

شما که در تلاش برای تحصیل رایگان در کانادا هستید باید بیش از هر چیز خود را آماده ورود به پروسه ای کنید که صبر و حوصله می طلبد. فراموش نکنید که هیچ کس بهتر از خود شما نمی تواند در مسیر فاند گرفتن به شما کمک کند. اگر چه می توانید روی مشاوره متخصصان حساب کنید اما در نهایت این خود شما هستید که باید با تحقیق و جستجو، اساتیدی که امکان فعالیت علمی پژوهشی در رشته و تخصص آنها برای شما وجود دارد را بیابید. هیچ کس بهتر از خود شما نمی داند که کدام استاد و کدام دانشکده به زمینه علمی مدنظر شما نزدیک تر است. شما خودتان بهتر از هر کس دیگر می توانید استاد راهنما و موضوع تخصصی که قصد کار کردن روی آن را دارید را بیابید.
 پس باید وقت بگذارید، برای ساعت ها و ساعت ها...سرچ کنید و سرچ کنید تا لیستی از چند ده استاد و دانشکده مربوط به تخصصتان پیدا کنید. باید وقت بگذارید و برای آنها ایمیل بزنید. از عدم پاسخگویی برخی اساتید و عدم پذیرش توسط برخی اساتید دیگر ناامید نشوید. شما وارد مسیری شده اید که پیش از شما هزاران نفر پشت سر گذارده اند. مطمئن باشید اکثر افرادی که در گوشه و کنار شنیده اید در حال تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا هستند همین مسیر شما را طی کرده اند.
پس با صبر و تحمل فراوان وارد این مسیر شوید و خود را برای یک تلاش چند ماهه آماده کنید.

جمع بندی: با کمک اسمارت اپلای به صورت رایگان در کانادا دکترا دریافت کنید!

با مطالعه این مقاله مشاهده کردید که شما می‌توانید با یک برنامه ریزی حساب شده و منسجم و با صبر و حوصله از تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا بهره مند شوید. گفته شد که با یک رزومه علمی قوی و با تلاش و پشتکار و جستجو در دانشگاه های مختلف می توانید شانس خود را برای موفقیت در این مسیر ارتقا بخشید.
اگر می خواهید اطلاعات دقیقی در مورد شرایط دانشگاه های کانادا داشته باشید، می توانید از موتور جستجوی هوشمند اسمارت اپلای استفاده کنید و یا با مشاوران این موسسه تماس بگیرید تا از اطلاعات لازم در این خصوص بهره مند شوید و از شرایط ویژه این موسسه برای دریافت پذیرش رایگان از دانشگاه ها و کالج های کانادا مطلع شوید.
اسمارت اپلای با برخورداری از نمایندگی بسیاری از مدارس و دانشگاه های متعدد کانادایی می تواند به شما در انتخاب بهترین موسسه آموزشی در کانادا به شما کمک کند.