آفتاب

کفسابی چیست و خدمات کفسابی شامل چه مواردی می باشد؟کفسابی یا پولیش‌زنی سنگفرش کف ساختمان که معادل انگلیسی آن (Grinding and polishing concrete floors) می‌باشد، عملی است که برای جرمگیری، زدودن، لایروبی و لایه‌برداری، پاکسازی و شفافیت و صیقل دادن سنگ‌های کف ساختمان، به وسیله ماشین‌های مخصوص کفسابی انجام می‌گیرد.

همانطور که قبلاً گفته شد، کفسابی را می‌توان به عنوان بخشی از افعال زیباسازی ساختمان معرفی کرد؛ اگر به تعبیر تحت‌الفظی این واژه دقت کنیم، واضح است این واژه به عمل سایش و  ساییدن سطوح  یا کف ساختمان مربوط می‌شود. در واقع کفسابی یا پولیش‌زنی سنگفرش کف ساختمان که معادل انگلیسی آن (Grinding and polishing concrete floors)  می‌باشد، عملی است که برای جرمگیری، زدودن، لایروبی و لایه‌برداری، پاکسازی و شفافیت و صیقل دادن سنگ‌های کف ساختمان، به وسیله ماشین‌های مخصوص کفسابی انجام می‌گیرد. اگر توجه داشته باشید، در فرآیند ساخت یک بنا، از ابتدا تا اتمام نازک کاری، و یا در بازسازی یک ساختمان، احتمال سقوط و جابجایی اجسام سنگین، ریختن متریال یا مصالح ساختمانی، ریختن چسب، رنگ و غیره بر روی سنگ‌های کف وجود دارد و به همین دلیل ممکن است در برخی نقاط شما متوجه شکستگی یا پریدگی قسمت‌هایی از سنگفرش، کدری و بدرنگی سنگ و یا برجستگی‌ها، ناهمواری‌ها ( ناخنک سنگ) و پستی و بلندی‌های موجود بر روی سطح سنگ شده باشید. حال به منظور رفع این آسیب‌ها، می‌توان از خدمات کفسابی بهره گرفت. علاوه بر نقش ترمیمی و نیز زیباسازی، از کفسابی برای برطرف کردن فرسایش، مشکلات و نواقص سنگ، همچنین برای یکدستی و تراز کردن سطح سنگ و کف ساختمان، نیز استفاده می‌شود؛ که این امر باعث افزایش عمر مفید سنگ‌ها و البته سهولت در نظافت و شستشوی سختمان نیز می‌شود.


مزایا

•    سبب جلا دادن به سنگ های کف می شود.
•    به دلیل براق و آینه ای شدن زمین، فضا لوکس دیده می شود.
•    گرفتن درز سنگ ها از جذب آلودگی جلوگیری می کند. در نتیجه فواصل زمانی نظافت آنها بیشتر می شود.
•    هم تراز و صیقلی شدن سنگ ها، فضا را گران قیمت نشان می دهد.
•    با حذف لایه رویی و ایراد دار سنگ، لایه ی جدید و با کیفیتی نمایان می شود.
•    همسطح شدن و یکدست شدن سطح پس از اتمام سنگسابی
•    تمیز و پاک شدن اصولی آلودگی ها و جرم ها از سطح کف به وسیله مواد استاندارد.
•    پر شدن فاصله بندهای کف فرش شده توسط مواد استاندارد مانند بتن ، سیمان و رزین که می تواند فاصله بین بندها را پر کرده و باعث زیبایی بیشتر شود.
•    باعث افزایش کیفیت سنگ های استفاده شده در سطح کف بنا می شود.
•    درخشان تر شدن محیط برای افزایش کیفیت نورپردازی ساختمان ها.


ساب کف چیست ؟


ساب کف همانطور که از نامش پیداست برای از بین بردن پستی و بلندی‌های سطح سنگ‌ها به کار می‌رود. این کار را برای پر کردن سوراخ‌های ایجاد شدۀ سنگ‌ها و همچنین این امر به شفاف و براق شدن سنگ کمک شایانی می‌کند.
ساب کف برای سنگ‌های ساختمان با دستگاه مخصوص کفسابی انجام می‌شود که باعث می‌شود از حداقل یک تا حداکثر ۴ لایه از سنگ را برداشته و سنگ‌ها را مثل رو اول می‌گرداند.

ساب کف برای چه مواردی استفاده می شود ؟

عملیات کف‌سابی برای انوع کف‌ها مثل کف‌های تشکیل شده از سنگ مرمر ، بتن، سرامیک و سنگ گرانیت استفاده می‌شود.


ساب کف حیاط، تاثیر گذار در جلوه کل ساختمان


از آنجایی بیشتر رفت و آمد ها از حیاط منازل مسکونی و ساختمان ها انجام می گیرد لذا پاکیزگی و زیبایی این محیط امری ضروری است.
از مهم ترین قسمت های حیاط، کف آن است که اصولا جنس آن از سنگ موزاییک می باشد ولی امکان به کار رفتن سایر سنگ ها و مصالح نیز وجود دارد.
ایرادات و آلودگی های کف حیاط که مورد اول در اثر بی دقتی  کارگران در هنگام ساخت و ساز یا وارد شدن ضربه سنگین و مورد دوم در اثر گذشت زمان رخ می دهد، با ساب کف قابل رفع بوده و زیبایی را به حیاط و در نهایت به کل ساختمان بازمیگرداند.

تعیین قیمت دستگاه کف ساب

 در تعیین قیمت دستگاه کف سابی مواردی از قبیل:  برند دستگاه، کشور سازنده، اندازه دستگاه و نوع برق مصرفی تاثیرگذارند.
دستگاه های دستی و کوچک ارزان تر از دستگاه های دیگر هستند و همچنین انواع سه فاز قیمت بالاتری نسبت به انواع تک فاز خواهند داشت


خدمات کفسابی چیست ؟

تمامی سطوح مورد استفاده در اماکن مسکونی ، تجاری و صنعتی اعم از سطوح بتنی ، سنگی و سرامیکی پس از اجرا در نهایت کیفیت ظاهری خود نیستند .
برای مثال ریختن مصالح ساختمان و خط و خش حاصل از جابجایی ابزار و وسیله ها نمای ظاهری کفپوش ها را تخریب می کنند .
همچنین کیفیت پایین کار اجرای این کفپوش ها نیز بسیار موثر است . ممکن است سطح ناتراز باشد و یا لبه سنگ ها و موزاییک ها بیرون زدگی داشته باشد .
با توجه به موارد گفته شده نیاز به یک فرآیند پایانی است تا این عیوب برطرف شده و کیفیت مطلوب سطوح نمایان شود .
به مجموعه خدمات نظافت و سایش این سطوح تا حصول نتیجه مطلوب ، خدمات کفسابی گفته می شود .چه زمانی به خدمات کفسابی نیاز دارید؟

 

1.    صاف و یکدست نبودن سطح

کف ساختمان ممکن است در اثر بی دقتی در هنگام ساخت و ساز ساختمان های نوساز و یا نشست خفیف ساختمان، از حالت تراز خارج شده و دچار پستی بلندی گردد که می تواند مشکلاتی در تردد و جا به جایی لوازم ایجاد کند.انجام خدمات کفسابی این مشکل را حل خواهد کرد.

2.    تثبیت شدن جرم،آلودگی و مصالح ساختمانی ریخته شده روی کف

   در هنگام نصب سنگ ها و یا عملیات دیگر ممکن است سیمان، ملات، چسب و یا هر نوع ماده ی    دیگر بر روی کف ریخته شود که با روش های ساده و معمول قابل پاکسازی نمی باشند، بهترین راه برای پاکسازی این مواد، خدمات کفسابی است.

3.    شکستگی و یا آسیب سطحی به کف

     شکستی و آسیب سطحی به کف می تواند در اثر عوامل مختلفی مثل سقوط اجسام سنگین ایجاد شود،        این اتفاق ظاهری نازیبا به محیط می دهد که البته با انجام خدمات کفسابی، قابل ترمیم است .

خدمات کفسابی در تهران، کلانشهر آلوده و پرجمعیت

خدمات کفسابی در تهران به دو دلیل امری ضروری است و شرکت های زیادی در زمینه انجام خدمات کفسابی، در این شهر فعال هستند. این دو دلیل عبارتند از:
مشکل آلودگی و نیز تردد های زیاد در اماکن و ساختمان هاکه در طولانی مدت سبب فرسودگی و کهنگی سنگ کف خواهد شد.
وجود ساختمان های نوساز فراوان که نیاز به کفسابی در جهت هم تراز نمودن سطح کف دارند.

کفسابی کریمی با بیش از بیست سال سابقه مشغول به فعالیت تخصصی در زمینه ساب زنی انواع سنگ ، سرامیک ، بتن ، گرانیت ، مرمریت ، تراورتن و موزاییک مورد استفاده در انواع پله ، دیوار و کف ساختمان میباشد.کلیه سطوح اعم از لابی ، راه پله ، پاگرد ، پارکینگ ، سالن اجتماعات ، سالن های داخلی ساختمان ها قبل ساب زنی میباشند و ما با بهترین تجهیزات آماده اجرای کفسابی هستیم.
خدمات جانبی از قبیل شستشوی تخصصی ، جرم گیری ، پولیش کاری و شیشه ای نمودن ظاهر سنگ ، ترمیم کف آسیب دیده و تعمیر مصالح مستهلک مورد استفاده در کف به همراه مشاوره تخصصی از دیگر فعالیت های این شرکت میباشد.
درزبندی ، بتونه کاری و پولیش کاری کف سطوح را در کمترین زمان ممکن انجام میدهیم.
همچنین نماشویی ساختمان با روش های واتر جت و سندبلاست از دیگر خدمات این شرکت است که میتوانید از آن بهره مند شوید .
نمونه فعالیت های انجام شده این شرکت در مراکز تجاری ، بانک ها و برخی ارگان های دولتی قابل مشاهده میباشد.
استفاده از مدرن ترین تجهیزات در کنار تجربه بالا عامل رضایتمندی تمامی مشتریان ما بوده است.
کفسابی کریمی به صورت ۲۴ ساعته در تمام روزهای هفته آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی میباشد.
جهت استعلام قیمت خدمات ما میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.آدرس :بزرگراه ارتش ابتدای سوهانک برجهای مروارید برج A
طبقه همکف
تماس با ما :
021-26431699
09121771049