آفتاب

طراحی عید نوروزنوروز و عید اولین روز بهار است که در آن طبیعت از خوابی طولانی بیدار شده و دوباره زندگی خودش را از سر می‌گیرد. ایرانیان نیز هر ساله شروع فصل جدید طبیعت را جشن گرفته و سعی می‌کنند با خانه تکانی دل‌ هایشان، فصل تازه و پر باری را در زندگی شان رقم بزنند.

عید باستانی نوروز را با رسم و رسوماتی مانند خانه تکانی، دید و بازدید، تخم‌ مرغ‌های رنگی، سبزی پلو با ماهی، هفت سین و... می‌ شناسیم. خانواده‌ های ایرانی سر سفره هفت سین برای اینکه سال جدید را با حال دلی خوب شروع کنند دعای تحویل سال می‌خوانند. از گذشته چیدمان سفره هفت سین از اهمیت زیادی بر خوردار بوده است و با گذشت زمان به تدریج چیدمان های جدیدی برای عید نوروز طراحی شده است. طراحی عید نوروز شامل همه این موارد می شود از سفره هفت سین گرفته تا چیدمان میوه و آجیل و ظروف پذیرایی روی میز و هم چنین لباس نو و شادی که اهالی خانه در کنار هم و برای جشن سال نو می پوشند. عیدی دادن و عیدی گرفتن هم که از رسومات اصلی عید نوروز و شروع سال جدید است.برخی با دادن پول نو این روز را جشن میگیرند و برخی هم با دادن هدایا و کارت تبریک. اکثریت شرکتها و ادارات برای تبریک سال نو به یکدیگر کارت تبریک هدیه می دهند که با متنی خاص از طرف شرکت به هدیه گیرنده نوشته شده است.

برخی از ادارات در کنار کارت تبریک برای سمت های بالاتر از سررسید یا هدایایی هم چون تابلو دیواری استفاده می کنند. طرح تبریک عید نوروز و هدیه دادن به افراد مختلف در مجموعه با وجود سادگی که دارد بسیار پیچیده و پر مسئولیت است. در محیط های خارج از محل کار این پیچیدگی کمتر شده ولی از اهمیت آن کاسته نمی شود چون جدا از بحث عیدی دادن ، ایجاد لحظه ای خاطره انگیز با دادن عیدی به دیگران نیز برای همه اهمیت دارد. برای دوستانمان می توانیم با توجه به سلیقه ای که از آنها می شناسیم تیشرت با طرح دلخواهشان را سفارش دهیم و هدیه ای با عنوان تیشرت پشت طرح دار را به آنها دهیم. این هدیه برای پسر بچه هاییکه اهل فوتبال و ورزش هستند میتواند خیلی جذاب باشد. اسم و شماره فوتبالیست مورد علاقه شان را روی تیشرت چاپ می کنیم و به عنوان عیدی سال نو و عید نوروز به آنها میدهیم. برای دختر بچه ها هم طراحی عید نوروز انجام میدهیم و با چاپ عکس شخصیت های کارتونی روی لباس هایی با رنگ صورتی یا سفید آنها را شگفت زده می کنیم. این عیدی ها در حین سادگی خاطره بسیار خوبی را در شروع سال جدید برای عزیزان علی الخصوص بچه ها رقم میزند.