آفتاب

فراز و نشیب های انتخاب صندلی توالت مناسبهیچ چیز بدتر از نشستن روی صندلی توالت شکسته، غیراستاندارد یا ناراحت کننده نیست، اما باید بدانید که این مشکل به راحتی قابل حل است.

ممکن است به نظر شما جامعه غربی بسیار متمدن به نظر برسد و با تجهیزات بروز و کارآمد سر و کار داشته باشد که از آخرین تکنولوژی و ساختار روز دنیا استفاده می کند. اما در رابطه با انتخاب صندلی توالت مناسب این گونه نیست و هنوز از ایده ای در دهه 1970 استفاده می شود. به عنوان یک اصل کلی باید بدانید که موقعیت بدنی شما در حین انجام عمل دفع بسیار تاثیرگزار است و در برخی موارد نیز می تواند نامناسب بودن صندلی توالت موجب ایجاد عارضه های گوارشی شود.
هیچ چیز بدتر از نشستن روی صندلی توالت شکسته، غیراستاندارد یا ناراحت کننده نیست، اما باید بدانید که این مشکل به راحتی قابل حل است. پیدا کردن یک صندلی توالت راحت که کارایی لازم را نیز داشته باشد شبیه به یک چالش بزرگ نیست اما با داشتن آگاهی های لازم می تواند از بروز بسیاری از مشکلات مربوط به آن پیشگیری کند. برای این کار بهتر است ویژگی های زیر را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که چه انتخابی برای شما و خانواده تان بهتر خواهد بود.
 
اگر نیاز به خرید صندلی توالت جدید دارید، باید قبل از تصمیم گیری بدانید که چه عواملی را باید در نظر بگیرید. صندلی توالت آسان نشین یکی از جدیدترین محصولات در طراحی صندلی توالت است.
•    شکل صندلی توالت
یکی از اولین مواردی که هنگام خرید صندلی توالت باید بررسی کنید شکل آن است زیرا این مورد می تواند در راحتی شما هنگام استفاده از آن بسیار تاثیرگذار باشد. صندلی توالت آسان نشین یکی از گزینه های ایده آل در انواع صندلی توالت است که با طراحی کاملا بهینه و راحت می تواند این مورد را به خوبی پوشش دهد.
•    جنس و مواد اولیه ساخت صندلی توالت
جنس صندلی توالت بسیار مهم است. صندلی های توالت باید از مواد اولیه ای ساخته شوند که در برابر لکه ها، خراش ها، ترک و شکستگی مقاوم باشد. مصالحی که برای ساخت صندلی توالت استفاده می شود طی سالها بهبود یافته است. دوام و کیفیت در صندلی توالت های آسان نشین تضمین شده و گارانتی ده ساله دارند که می توانند برای مدت زمان طولانی قابل استقاده باشند. همچنین هیچ فردی از سر و صدای بلند یک صندلی توالت لرزان خوشش نمی آید و باید پایه های آن به قدری محکم باشد که با نشستن هر شخصی با هر وزنی، محکم سر جای خود بماند. انتخاب این نوع صندلی توالت می تواند در دراز مدت موجب صرفه اقتصادی و کاهش هزینه ها شود.
•    راحتی در حمل و نقل و نصب آسان
صندلی های توالت استاندارد به راحتی نصب شده و همچنین برای جابجایی نیز آسان هستند. هنگام خرید صندلی توالت، باید بررسی کنید که نصب آن چقدر آسان است و همچنین اینکه آیا برای انجام آن به ابزار خاصی احتیاج دارید. برای رسیدن به این هدف می توانید از صندلی توالت های آسان نشین استفاده کنید که به راحتی پایه های آن جمع شده و با وزن بسیار پایین، قابل جابجایی و بدون هیچ گونه ابزاری قابل نصب آسان هستند.
•    قابلیت شستشوی آسان
در توالت های فرنگی و یا شبیه سازی های این نوع توالت شما با این مسئله مواجه هستید که طهارت و شستشوی مناسب به راحتی صورت نمی گیرد. این عمل برای بسیاری از افراد به ویژه ایرانی ها بسیار اهمیت دارد و توجه ویژه ای به آن می کنند. یک صندلی توالت راحت که جلوی آن بسته نباشد می تواند این عمل را به خوبی تسهیل کند. طراحی صندلی توالت آسان نشین به گونه ای است که شرایط شستشو و طهارت را برای فرد به خوبی فراهم کند.
•    جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی
استفاده از توالت های فرنگی بر خلاف تصور عامه مردم می تواند موجب بروز مشکلات گوارشی بسیار زیادی در افراد مختلف شود. یکی از عمده دلایل آن نیز نوع قرارگیری و نشستن بر آن است که با سیستم گوارشی بدن انسان هماهنگی ندارد. باید بدانید استفاده از توالت های ایرانی می تواند روند تخلیه مدفوع و ادرار را راحت تر کند زیرا این مدل نشستن کاملا طبیعی و هماهنگ با بدن انسان است. در صورتی که توالت های فرنگی تنها راحتی در نشستن را فراهم می کنند و به دلیل ایجاد زاویه در راست روده مقعد روند تخلیه را دشوار یا حتی در برخی موارد ناتمام می کند. اما توالت های ایرانی نیز می تواند بر روی مفاصل، زانوها و کمر شما فشار وارد کند که از جمله عوارض مهم استفاده از این نوع توالت است. صندلی توالت آسان نشین با بهره گیری از طراحی نوین و کارآمد خود توانسته مزایای این دو نوع صندلی توالت را داشته و معایب آنها را حذف کند. نوع قرارگیری شما بر روی این صندلی به گونه ای است نه به مفاصل و زانوها و نه به سیستم گوارشی شما فشار وارد نمی کند و با یک ارتفاع مناسب راحتی را نیز برای شما به ارمغان بیاورد.