آفتاب

تحصیل در فنلاند و اتریش با موسسه تعالی اندیش راه دانشتحصیل در مدارس اتریش رایگان است و شما هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نمی‌کنید. البته اگر شما در یک مدرسه خصوصی تحصیل کنید، مجبور هستید حدود ۲۰۰۰ – ۴۰۰۰ یورو را بپردازید و برای کسب ویزای دانشگاهی باید ۱۷ سال در سطح دبیرستان و یک ضامن معتبر در اتریش داشته باشید

به منظور کسب پذیرش دانشگاهی در دانشگاه‌های اتریش در هر زمینه‌ای که مطالعه و تحصیل کرده اید در همان رشته در اتریش به تحصیل خود ادامه دهید. لازم است که مدارک تحصیلی دانشجو برای دانشگاه ارسال شود و اجازه تحصیل برای فارغ التحصیلان و گواهی‌نامه‌های صادر شده توسط دانشگاه مربوطه را داشته باشد و رونوشت محرمانه را در هر دو پرونده مهر و موم کند تا بتواند اجازه تحصیل در اتریش را به دست آورد. دانشگاه‌های اتریش فقط مدارک دیپلم دبیرستان را قبول نمی‌کنند  اما باید اضافه کرد که مدارک فنی توسط دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

اتریش کشوری با اقتصاد غنی و یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است که به عنوان جذاب‌ترین مقصد برای شرکت‌های بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود. دفاتر مرکزی بیش از ۳۰۰ شرکت بین‌المللی در این کشور قرار دارد. ویژگی‌های مثبت اتریش علاوه بر رونق اقتصادی آن، سیستم بهداشتی پیشرفته، سیستم آموزش عالی بین‌المللی و امنیت و ثبات آن است. شهروندان اتریشی سطح بالایی از استانداردهای زندگی در وین دارند، پایتخت آن به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی برای چندین سال متوالی معرفی شده‌است و گستره وسیعی از امکانات سرگرمی برای سلیقه های مختلف در این کشور وجود دارد.
 
همانطور که گفته شد اتریش یک کشور صنعتی مدرن با تجارت خارجی پویا است، صادرات را با فرصت‌های بسیار جالبی برای استعدادهای بین‌المللی و یک مکان شگفت‌انگیز برای نوآوری باز کرده‌است. و همچنین از دیدگاه هنری، اتریش مهد هنر، فرهنگ و موسیقی است.
اتریش در اروپای مرکزی قراردارد. در اتریش در حدود هفتاد و پنج دانشگاه برتر با بیش از ۳.۵۰۰.۰۰۰ دانشجو، که بیش از ۲۵ درصد دانش آموزان بین‌المللی هستند.
تحصیل در مدارس اتریش رایگان است و شما هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نمی‌کنید. البته اگر شما در یک مدرسه خصوصی تحصیل کنید، مجبور هستید حدود ۲۰۰۰ – ۴۰۰۰ یورو را بپردازید و برای کسب ویزای دانشگاهی باید ۱۷ سال در سطح دبیرستان و یک ضامن معتبر در اتریش داشته باشید.
به تازگی برخی از دانشگاه‌ها در اتریش مدرک دانشگاه آزاد اسلامی را تایید نمی‌کنند؛ در این میان باید ذکر شود که پذیرش در قانون، فلسفه، علوم اجتماعی و برخی از رشته ها به راحتی با مدرک دانشگاهی آزاد شما امکان پذیر است.
 
اگر سوالی در این زمینه دارید، باموسسه تعالی اندیش راه دانش تماس بگیرید مشاوران ما در زمینه پذیرش تحصیلی متخصص هستند و به بهترین وجه در این زمینه مشاوره می‌دهند.
 
مطالعه در سطح مقطع دکترا در دانشگاه‌های اتریش کمی پیچیده‌تر است و مستلزم آن است که علاوه بر پذیرش در امتحانات ورودی، شما استاد ناظر خود را در ایران برای تحقیق پیدا کنید؛ اما در رشته‌های دیگر مانند علوم انسانی، شما فرصت خواهید داشت تا به اتریش سفر کنید و در طول یک سال استاد مربوطه خود را بیابید. لازم به ذکر است که در طی تحصیل در سطح دکترا در دانشگاه‌های اتریش، شما حقوق می‌گیرید. دانشگاه‌های اصلی اتریش با الزامات دانشگاهی آزاد عبارتند از: دانشگاه مرکزی وین، دانشگاه فنی وین و دانشگاه بوکو
زبان رسمی اتریش آلمانی است و شما آشنایی و تسلط بر این زبان در سطح  A2 برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش مورد نیاز است. لازم به ذکر است که در درجات کارشناسی‌ارشد و دکترا، لازم است که به زبان انگلیسی صحبت کنید؛ و در چنین مواردی باید گواهی زبان انگلیسی خود را ارسال کنید.

روند ورود دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا پیش از ورود به اتریش

چگونه در دانشگاه‌های اتریش ثبت‌نام کنیم؟

برای این منظور، متقاضی باید با نامه پذیرش، یک عکس و گذرنامه در طول ۳۰:  ۸ – ۱۲ به دانشگاه مراجعه کند.. دانش‌آموزی که فاقد گواهی زبان ۲ B یا  بالاتر است، به طور غیررسمی ثبت خواهد شد. و نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارد پس از ثبت‌نام در کلاس‌های زبان،یا گواهی مدرک زبان المانی، فرم ثبت نام در دانشگاه، گواهی محل اقامت و مشخصات بانکی او به بخش بیمه مرکزی و درخواست بیمه برای دانشجو. کارت بیمه به مدت چند هفته به آدرس ذکر شده در گواهی‌نامه محل اقامت ارسال خواهد شد.
دانشجویان ایرانی با ویزا D  وارد اتریش خواهند شد که آن‌ها را از خروج از اتریش یا ورود به منطقه شنگن منع می‌کند. بنابراین آن‌ها باید درخواست یک سال اقامت معتبر در سراسر اتحادیه اروپا را داشته باشند. به منظور دریافت این کارت، شما مجبور هستید  credentials  مانند گواهی بیمه ، ثبت‌نام دانشگاه، گواهی ثبت زبان برای دانشجویان غیر رسمی را ارسال کنید، نامه محل اقامت تان و نامه تایید حساب بانکی تان را با توجه به شرایط شخصی خود نشان دهید.
برای پذیرش در برخی رشته های مهم مانند داروسازی، روانشناسی و اقتصاد،هنر، متقاضی باید در امتحان ورودی از جمله امتحان کتبی و مصاحبه شرکت کند.

دانشگاه ملی وین و دانشگاهای پلی تکنیک تئو

به این مورد توجه داشته باشید متقاضی حتما پذیرفته دانشگاه دولتی در ایران باشد و حداقل 30 الی 40 واحد درسی را پاس کرده باشد. سن مناسب و قابل قبول در این دانشگاه ها در مقطع لیسانس تا 21 سال، فوق لیسانس تا 28 الی 29 سال و مقطع دکترا تا 40 سال امکان پذیر است. هزینه تحصیل در هر ترم بستگی به رشته انتخابی  دارد اما حدودا برای هر ترم 700 الی 800 یورو می باشد.

انواع ویزای اتریش

درخواست شمابایدحداقل ۳تا ۶ماه قبل ازرسیدن به مقصداتریش ارسال شود.
انواع ویزاهای اتریش را می توان به ویزای تحصیلی کشور اتریش، ویزای کاری کشور اتریش، ویزای همراه و دیگر انواع ویزا تقسیم کرد :

ویزای اتریش تیپ A

ویزای نوع A ویزائی است که فرد می تواند حمل و نقل هوایی از طریق حوزه شینگن داشته باشد.

ویزای اتریش تیپ  B

این نوع ویزا شامل افرادی است که می خواهند از یک کشور به کشور دیگر مسافرت کنند و این سفر آن ها از طریق کشورهای عضو حوزه شینگن صورت می گیرد. به عبارتی کشورهای عضو حوزه شینگن در حقیقت محل عبور و رسیدنشان به مقصدشان است. مدت زمان این ویزا 5 روز است و به همین علت به آن ویزای کوتاه مدت نیز اطلاق می شود. ویزاهایی که در مرز صادر می گردد زیر مجموعه این نوع ویزا قرار دارند.

ویزای اتریش تیپ  C

ویزای نوع C ویزایی است که فرد می خواهد برای مدت زمان مشخصی در کشور اتریش بماند. مدت زمان اقامت در اتریش با این نوع ویزا نهایتا 90 روز می باشد و در طول آن دانشجو می تواند در اتریش حضور داشته باشد. این ویزا یک ویزای یک ساله، دو ساله، سه ساله و 5 ساله است. این نوع ویزا در دو دسته قرار می گیرد.

(یک بار ورود) سینگل

تحت دریافت این ویزا فرد تنها می تواند یک بار ورود داشته باشد. به این معنی که اگر فرد در مدت زمان ویزا از کشور خارج شود امکان ورود مجدد ندارد.

(چند ورودی) مولتی

تحت این ویزا این امکان فراهم می گردد تا فرد بتواند چند ورودی و خروجی داشته باشد. یعنی می تواند در مدت زمان ویزا فرد در رفت و آمد باشد.

ویزای نوع D اتریش

این نوع ویزا مخصوص کسانی است که با  هدف تحصیل و کار مهاجرت می کنند. طول زمان این ویزا بالای 90 روز است و به همین خاطر نوعی ویزای بلند مدت محسوب می گردد. در طول مدت زمان این نوع ویزا فرد می تواند در کل حوزه شینگن در تردد باشد.

الزامات مالی برای ویزا :

شما باید از نظر مالی اسناد کافی برای تامین مالی (تمکن )  اقامت خود داشته باشید: دانشجویانی که ۲۴ سال سن دارند باید ثابت کنند که از پس حداقل 800 یورو در هزینه ماهیانه  برمیایند. ( حساب باید از اتریش در دسترس باشد) یک نامه ضمانت از فردی که در اتریش زندگی می‌کند؛ تایید بورس وکمک‌هزینه تحصیلی.
در سال 2012 نظام آموزشی فنلاند به عنوان مطلوب ترین نظام آموزشی در جهان شناخته شد. سطح کیفی بالای تدریس، دقت و ملاحظه به اقتضای جامعه و جای دادن تجارت و صنعت در مواد درسی و نیز تعلیم تخصص به همراه تئوری سبب شده که این کشور از لحاظ جذب و پذیرش دانشجو در سطح بالایی در قیاس با کشور های دیگر قرار دارد.
بهتر است بدانید یکی از دانشگاه های فنلاند یکی از صد دانشگاه عالی در جهان به حساب می آید.
 
 
 

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند ، بورسیه تحصیلی و ادامه تحصیل در این کشور یکی از پرطرفدار ترین حیطه های تحصیلی می باشند.‌ این کشور از مطلوب ترین نظام های آموزشی جهان برخوردار است و دانشگاه های موثق و معتبری را در بر دارد.

جالب چند واقعیت را در خصوص این کشور پر طرفدار بدانید:
 
یکی از مطلوب ترین کشور ها برای مادران می باشد.
در اجرای قانون جز بهترین کشور ها به حساب می آید.
دارای مقام چهارم دنیا برای آسایش و رفاه کودکانش.
جز کمترین دولت شکست خورده در جهان می باشد.
از لحاظ رفاه جز هفتمین کشور در دنیا می باشد.
چهارمین کشور در نوآوری
جز شادترین کشور های جهان به شمار می آید و…
جهت کسب اطلاعات در خصوص تحصیل در خارج از کشور با ما در ارتباط باشید.
تلفن: 02122889521
ارسال توسط طراحی سایت الگانت وب

گالری تصاویر