آفتاب

ساخت ویلای چوبییکی از ویژگی های چوب عایق بودن آن در مقابل رطوبت، حرارت و صدا است که باعث شده از چوب به عنوان یک متریال محبوب و پرطرفدار برای ساخت ویلا استفاده شود.

معمولا در ساختار اکثر ساختمان‌ها از مواد و مصالح فولادی یا بتنی استفاده می‌شود، اما در ساخت ویلای چوبی همانطور که از نام آن پیداست با استفاده از مواد و مصالح طبیعی یعنی چوب ساخته می‌شود، به همین دلیل است که ساخت ویلاهای چوبی با دیگر سازه ها تفاوت دارد. امروزه مهندسین با تجربه و تخصص خود امکان ساخت ویلای چوبی بسیار زیبا، با انتخاب چوب مناسب با توجه به شرایط آب و هوایی مناطق مختلف و با رعایت استانداردهای بین المللی را در کشورمان فراهم کرده اند. زندگی کردن در یک خانه‌ی تمام چوب یک رویای بسیار شیرین و البته دست یافتنی برای اکثر مردم است. در واقع متریال و مصالح درصد بالا و قابل توجهی از خانه های شیک و مدرن را چوب تشکیل داده است. استفاده از چوب به عنوان مصالح اصلی این سازه ها منجر شده تا مزایای بسیاری داشته باشند و مردم بسیاری را در کشورهای مختلف جذب خود کرده است. در نهایت خانه های چوبی سازگار با محیط زیست و عالی برای زندگی هستند. عمدتا خانه های چوبی عایق بندی بسیار خوبی در برابر سرما و گرما دارند بنابراین از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی مقرون به صرفه هستند.
 

مزیت ساخت ویلا با چوب چیست؟

یکی از ویژگی های چوب عایق بودن آن در مقابل رطوبت، حرارت و صدا است که باعث شده از چوب به عنوان یک متریال محبوب و پرطرفدار برای ساخت ویلا استفاده شود. به همین دلیل خانه های چوبی در فصل زمستان عایق گرمای داخل هستند یعنی داخل خانه هوای متعادلی را دارا بوده و سرما به داخل محیط خانه نفوذ پیدا نمی‌کند و در فصل تابستان نیز هوای گرم به محیط خانه ورود پیدا نمی‌کند. استفاده از چوب در ساخت ویلا چوبی موج های صدا را جذب کرده و از انعکاس صدا جلوگیری می‌کند. چوب ثابت کرده است که کارایی بیشتری در مقایسه با سایر مصالح در خصوص عایق بودن صدا دارد، مخصوصا زمانی که برای عایق کاری بین اتاق ها به کار می‌رود. هم‌چنین خانه های چوبی سازگار با محیط زیست بوده و قابل بازیافت نیز هستند. در کل می‌توان گفت عایق بندی و کاهش مصرف انرزی، سبک سازی و استحکام بالا در برابر زلزله، عمر طولانی سازه، ایمن بودن، مقرون به صرفه بودن و سازگاری با شرایط مختلف آب و هوایی همگی از مزایای ساخت ویلا چوبی محسوب می‌شوند.
 

از کدام چوب ها در ساخت کلبه چوبی استفاده می‌شود؟

چوب های مورد استفاده در ساخت کلبه چوبی معمولا بیشتر از چوب های درختان پهن برگ و مستحکم مانند اقاقیا، بلوط، آکاسیا،ون، ساج، توسکا، صنوبر، چنار و راش می‌باشد.

چوب هایی که در ساخت کلبه چوبی به کار می‌رود دارای چه ویژگی‌هایی باید باشد؟

چوب هایی که در ساخت کلبه چوبی به کار می‌روند در وهله‌ی اول باید مقاومت و استحکام کافی را در برابر آفات و حشرات داشته باشند، زیرا حمله آفات و حشرات به چوب به مرور باعث ضعیف شدن چوب شده و ما به اشتباه فکر می‌کنیم که چوب دچار پوسیدگی شده است. چوب به کار رفته در ساخت کلبه چوبی هم چنین مقاومت در برابر رطوبت و آب را نیز باید دارا باشد.

برآورد و هزینه ساخت ویلای چوبی به چه عواملی بستگی دارد؟

زمانی که صحبت از ساخت ویلای چوبی می‌شود اکثر افراد به اشتباه هزینه ای گزاف و سرسام آور برای ساخت و نگهداری این نوع سازه ها تصور می‌کنند که این تصور کاملا اشتباه بوده و بر خلاف واقعیت است. بلکه می‌توان با هزینه پایین رویای شیرین زندگی در یک ویلای چوبی را به سادگی به واقعیت تبدیل کرد. در واقع می‌توان گفت متوسط هزینه ساخت یک خانه چوبی کمتر از نمونه مشابه آن با آجر و بتن است. مواردی که نقش بسیار موثر در برآورد هزینه ساخت خانه چوبی دارند شامل متراز خانه، تعداد طبقات، نوع سقف یا ارتفاع سقف، نوع درب و پنجره استفاده شده، نوع چوب مصرفی در ساخت خانه، تزئینات و یراق آلات مصرفی در ساخت خانه و نحوه محاسبات می‌شود.

 

داشتن اطلاعات کافی هنگام خرید

در زمان خرید ویلای چوبی هرچقدر میزان شناخت شما از مراحل ساخت ویلا بیشتر باشد در نتیجه قدرت تشخیص و انتخاب بهتری خواهید داشت. با مطلع بودن و آگاهی صحیح می‌توانید از کیفیت ویلاهای چوبی ای که می‌بینید مطمئن شوید.
با تحقیق و بررسی سوابق سازنده می‌توان از اطمینان خاطر کامل از کیفیت و استاندارد ویلای چوبی در نظر گرفته شده، بهره مند شد. برای ساخت خانه چوبی باید کار توسط افرادی انجام شود که قابلیت اجرای پروزه در هر ابعادی را به نحو احسن داشته باشند و از علم و دانش امروزی بهره مند باشند. هم‌چنین داشتن مهارت و تجربه کافی از این قائده مستثنی نیست. تیم رایمون سازه با داشتن تجربه و تخصص شما رویای شما را برای زندگی در ویلای چوبی شگفت انگیز و منحصر به فرد محقق می‌کند. برای راهنمایی یا داشتن اطلاعات کافی و مشاوره رایگان با ما تماس حاصل نمایید و یا به آدرس https://vilachoobi.com/ مراجعه کنید.