آفتاب

لیوان حرارتیقدمت استفاده از لیوان سرامیکی به زمان انسان های اولیه و چیزی در حدود شش هزار سال قبل بازمی‌گردد در آن زمان هر فرد برای خود یک لیوان جذاب سفالی و یا چوبی داشته و از آن برای نوشیدن مایعات مختلف استفاده می‌شده است و بعد از گذشت بیش از هزاران سال دوباره استفاده از این لیوان های سرامیکی رواج پیدا کرده و در زندگی روزمره امروزه بشر جای گرفته است.

یکی از مدل‌های مختلف لیوان که در قدیم از آن استفاده می شده مدل چوبی بوده که در اغلب نقاط جهان مورد استفاده قرار می گرفته است این لیوان ها بیشتر در کشورهایی که دارای درختانی از جنس چوب مرغوب بوده مورد استفاده قرار گرفته و از آنجایی که از متریال چوب برای ساخت آنها استفاده می‌شود و یک لیوان بسیار مرغوب به حساب می‌آید. لیوان مدل های مختلف بسیار زیادی دارد که هر یک از آنها در نوع خود کاربردها و ویژگی ها و جذابیت منحصر به فرد ایجاد می نمایند.

یکی از محبوب ترین مدل های آن، لیوان حرارتی می باشد لیوان حرارتی از دسته لیوان های سرامیکی است که سطح آن با جوهری اکسیده و مخصوص پوشیده شده است.هنگامی که دمای لیوان در حالت معمول دمای اتاق باشد رنگ لیوان مشکی خواهد بود ولی زمانی که مایع داغی را داخل آن بریزید کم کم تغییر حالت داده و پوشش کم کم محو و نقش روی لیوان مشخص می گردد.اگر شما نقشی از یک منظره را روی لیوان حرارتی داشته باشید در حالتی که لیوان سرد باشد رنگ لیوان مشکی است اما با ریختن یک مایع داخل آن رنگ مشکی ( پوشش ) محو و تصویر منظره آشکار می گردد.به دلیل این خاصیت جالب به آن لیوان جادویی نیز می گویند و اغلب بعنوان یک هدیه شگفت انگیز مورد استفاده قرار می گیرد.ما همواره دوست داریم به عزیزان و افرادی که در زندگی ما نقش پررنگی رادارند هدیه ای خاص و متمایز بدهیم . لیوان جادویی به دلیل این خاصیت و مشخص نبودن تصویر آن در حالت معمول ، می تواند گزینه جذاب و غافلگیر کنده ای باشد. شما در چاپ روی لیوان همانند چاپ طرح روی تیشرت هیچ محدودیتی را ندارید ، هر تصویر و طرح را به راحتی می توانید روی آن چاپ کنید .در مجموع کادوی تولد و یا هدیه جذابی را خواهید داشت. کیفیت چاپ عکس روی لیوان حرارتی بسیار خوب و عالی می باشد و از بهترین مواد ساخته شده است. به همین علت نیز قیمت این لیوان از باقی لیوان های سرامیکی بیشتر می باشد. البته افزوده شدن خاصیت تغییر رنگ حرارتی نیز موجب افزایش قیمت آن شده است.هیچ محدودیتی برای طرح و یا عکسی که شما تمایل به چاپ آن دارید وجود ندارد. آرم، لوگو، نشان، عکس، نقاشی و یا هر چیزی دیگری روی لیوان امکان چاپ دارد و با خاصیت جادوئی نیز همراه خواهد بود. شما می توانید عکس خود یا خانواده و یا دوستان و آشنایان و یا عکسی از خواننده و یا هنرمند مورد علاقه و یا عکسی از طبیعت و یا نمادی خاص را روی لیوان های حرارتی چاپ نمائید.