آفتاب

پمپ ابارادر سال 1920 بود که پمپ ابارا از نام اینوکوچی به Ebara Corporation تغییر نام پیدا کرد. از آن پس به طور مستقل فعالیت خود را ادامه داد. همچنین با تلاش های مداوم کارمندان و طراحان خود.

پمپ ابارا Ebara  در ابتدا توسط دکتر آریا اینوکوچی و به همراه ایسی هاتاکیاما تاسیس و نام گذاری شد. ایسی هاتاکیاما در سال 1881 در شهر ایشیکاوا و در کشور ژاپن متولد شد. ایشان تحصیلات خود را در دانشگاه امپریالی توکیو و زیر نظر پروفسور آریا اینوکوچی گذراند. آریا اینوکوچی در سال 1856 متولد شد. او پس از گذراندن دوران جوانی توانست. با هوش و زکاوت خود تبدیل به یکی از اساتید مطرح در دانشگاه امپریال توکیو شود. همچنین در سال 1905 مقاله The theory of Pump Volute را منتشر کرد. که در آن در مورد سیستم های پمپ های گریز از مرکز اشاره شده بود. بعدها از مقاله وی به عنوان استاندارد برای ساخت پمپ ابارا سری گریز از مرکز استفاده شد.

تاریخچه پمپ ابارا

در سال 1920 بود که پمپ ابارا از نام اینوکوچی به Ebara Corporation تغییر نام پیدا کرد. از آن پس به طور مستقل فعالیت خود را ادامه داد. همچنین با تلاش های مداوم کارمندان و طراحان خود. همچنین ترویج فرهنگ استفاده از پمپ های تولید داخل در کشور، موفق شد. تا کیفیت ساخت پمپهای خود را به قدری بالا ببرد. که با پمپهای هم رده خارجی قابل رقابت باشد.
در نتیجه استقبال از پمپ ابارا در ژاپن افزایش یافت. شرکت نیز اقدام به تولید برای مصارف داخلی را آغاز نمود. در سال 1938 بود که ابارا Ebara محل کارخانه خود را تغییر داد و به شهر هاندا منتقل نمود. با احداث کارخانه ای بزرگتر توانست تولیدات خود را افزایش دهد. این شرکت تولید پمپ های چند مرحله ای و شناور را نیز در سال 1956 آغاز نمود و توانست. در آن سال با کمک کارشناسان خود خط تولید این دسته از پمپ ابارا را راه اندازی کند.
از آن پس و با افزایش فعالیت شرکت و تولید انواع پمپ نیاز به کارخانه جدید و کامل تری برای شرکت احساس می شد. به همین دلیل در سال 1965 کارخانه فوجیساوا طراحی و ساخته شد. همچنین فوجیساوا اولین کارخانه تولید پمپ به صورت انبوه برای ابارا بود. و از آن پس نیز اقدام به تولید انواع چیلر ها نمود.

شرکت اصلی پمپ ابارا

درنهایت با افزایش شهرت ابارا در دنیا دیگر کشورها علاقه مند شدند. محصولات پمپ ابارا را در کشور خود ارائه دهند. به همین دلیل برای گرفتن نمایندگی و تولید این پمپ در کشور خود، درخواست های خود را به ابارا فرستادند. در حال حاضر بیشتر سهام این شرکت به صندوق سرمایه گذاری الیوت تعلق دارد. و مقر اصلی پمپ ابارا نیز در حال حاضر در کشور ایتالیا می باشد.
بیش از 500 نفر روزانه در کارخانه ابارا Ebara فعالیت دارند. این شرکت با بیش از 100 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع الکتروپمپ با کاربرد های مسکونی و صنعتی یکی از پیشتازان جهانی صنعت پمپ می باشد. فلسفه و شعار پمپ ابارا، کیفیت، راهکاری بهینه و زندگی می باشد و هدف ابارا حضور دائمی در خط مقدم تولید محصولاتی با تکنولوژی بروز و کیفیتی بالا برای استفاده در کلیه مصارف می باشد. تمامی 500 نفر پرسنل این شرکت با هدف تولید محصولی با عمر بالا و راهکاری بهینه در این شرکت فعالیت دارند. ایران ابارا افتخار دارد که به عنوان یکی از نماینده های فروش پمپ ابارا Ebara محصولات این شرکت را در ایران بفروش برساند.

انواع پمپ ابارا EBARA

جهت آشنایی با پمپ ابارا می توان گفت محصولات پمپ ابارا به چند قسمت تقسیم می شوند. که شامل پمپ ابارا خانگی، پمپ ابارا صنعتی، شناور پمپ ابارا ، لجنکش پمپ ابارا و کفکش پمپ ابارا تقسیم می شوند. در هر گروه مجموعه های پمپ ابارا EBARA که البته در داخل سایت نیز قرار گرفته اطلاعات کلی اعم از کاتالوگ، مشخصات پمپ، منحنی کارکرد و سایر اطلاعات در هر صفحه قرار گرفته شده تا در صورت نیاز به راحتی بتوانید پمپ مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

پمپ لجنکش و کفکش ابارا:

این پمپ ها در سری های BEST, DAR, DEMINY , DL, DM, DMLV, DRD, DRS, DS, DUMBER, DVS, DW, EBAMIX, OPTIMA, RIGHT تولید و به عنوان پمپ های لجن کش در استخرهای پرورش ماهی و میگو، نیروگاه ها، لایروبی استخرها، صنایع ساختمانی و انتقال فاضلاب صنعتی، انتقالات سیالات با میزان ذرات آلودگی زیاد بکار می رود.

پمپ شناور ابارا:

این پمپ در مدلهای 4BHS, 4WN, 6BHE, 8BHE, IDROGO, SB3, SF6, WINNER, EBS تولید و عرضه می شود. از کاربردهای این پمپ ها در انتقال آب بدون آلودگی از مخازن و چاه های عمیق و نیمه عمیق می باشد.

پمپ خانگی ابارا :

این پمپ در سری های CMC,CDA,PRA,CMA,AGA,CMR برای ایجاد و افزایش فشار آب مصرفی در مصارف خانگی و فعالیت های محدود صنعتی استفاده می شود.

پمپ طبقاتی ابارا:

پمپ های طبقاتی در انواع EVM, EVMSG, COMPACT, CVM, MATIRX, MULTIGO تولید می شود. این دسته از پمپ ابارا بیشتر در مصارف آبیاری و کشاورزی استفاده می شود و یکی از ویژگی های این پمپ ها داشتن فشار کاری بالا و حجم پایین می باشد و این ویژگی بخاطر وجود طبقات در پمپ می باشد و در جاهایی که نیاز به فشار زیاد دارند استفاده می شود.

پمپ سانتریفیوژ ابارا:

مدل های پمپ ابارا در این پمپ شامل سری های MD,ENR,MMD,DWO,CDX,CD,2CDX تولید شده است. کاربرد این نوع پمپ ها در صنعت برای تقویت فشار بر روی آب، تقویت سیستم های تهویه هوا، خنک کنندگی، گرمایشی و سیستم های شستشو و آبیاری می باشد. پمپ طبقاتی ابارا در سری های EVM,Matrix,Compact تولید شده اند. این پمپ ها در مصارف صنعتی و خانگی برای سیستم های گرمایشی و سرمایشی، آب شیرین کن ها و سیستم های تصفیه آبی بکار می روند. از مزیت های این پمپ ها ساختار فشرده و جاگیری کم آنها می باشد.

پمپ آتشنشانی ابارا:

این پمپ در مدل های FSPA,CNPA جهت استفاده در پمپاژ آب در ماشین آلات آتش نشانی به کار می روند.
پمپ صنعتی ابارا:
این پمپ در مدل های EGO, ELINE, ETHERMA, LPC, LPS, MR تولید شده است. از کاربردهای این پمپ ها در مدل های خود می توان به سیستم های تهویه، مصارف صنعتی، سیستم های آبیاری، جابجایی آب گرم، افزایش فشار آب، پمپاژ آب، استخرها، تخلیه مخازن، سیستم های گرمایشی پکیج و ساختمان به کار می رود.گالری تصاویر