آفتاب

لیوان سرامیکیلیوان سرامیکی به یک نوع لیوان گفته می شود که در میان لیوان های شیشه ای و سفالی طبقه بندی شده و از روکش های مختلفی برای ساخت آن استفاده می‌شود که از جمله مهمترین آنها می‌توان به سرامیک و غیره اشاره نمود.

لیوان سرامیکی،  نوعی فنجان است که معمولا برای نوشیدن انواع نوشیدنی های گرم مانند قهوه، شکلات داغ، سوپ یا چای استفاده می شود. از آنجا که ابعاد آن  نسبتا بزرگ بوده و دارای حجم حدود ۳۵۰ سی سی می باشد که حتی حجم مایع آن از لیوان های استاندارد ۲۵۰ سی سی نیز بیشتر است، به آن لیوان سرامیکی گفته می شود. جنس این لیوان ها سفالی یا شیشه ای است و روی آن با روکش های مختلف از جنس سرامیک یا پی وی سی پوشیده شده است. ماگ ها دارای دسته های بزرگتری نسبت به دسته های لیوا ن های معمولی هستند و مصرف کننده راحت تر می تواند استفاده کند. لیوان سرامیکی به یک نوع لیوان گفته می شود که در میان لیوان های شیشه ای و سفالی طبقه بندی شده و از روکش های مختلفی برای ساخت آن استفاده می‌شود که از جمله مهمترین آنها می‌توان به سرامیک و غیره اشاره نمود. در حالت کلی با توجه به اینکه سرامیک گرما را به صورت کامل از خود عبور نمی دهد انواع مختلف لیوان های سرامیکی مانند لیوان سرامیکی که برای نوشیدن نوشیدنی های گرم مانند چای، قهوه، اسپرسو، کاپوچینو و غیره استفاده می شود. از تکنیک های بسیار متفاوتی برای انجام چاپ بر روی انواع مختلف وسایل استفاده می گردد. از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به چاپ حرارتی، چاپ سیلکون، چاپ عکس برگردان، چاپ طرح روی تیشرت (تیشرت آستین کوتاه - آستین بلند - تیشرت عاشقانه) و غیره اشاره نمود، که با استفاده از این روش‌ها می‌توان طرح های بسیار جذاب و منحصر به فردی را بر روی مدل‌های مختلف ماگ طراحی نمود که از جمله این طرح‌ها می‌توان به انواع مختلف تصاویر، لوگوها نوشته‌ها و هر چیز دیگری که مدنظر باشد اشاره نمود.در حالت کلی مدل های مختلف لیوان سرامیکی دارای دسته بندی ها و ابعاد و اندازه های بیشتر و بزرگتر نسبت به مدل های مختلف لیوان های معمولی می باشند و در این موضوع نیز به راحتی بیشتر برای فرد استفاده کننده می باشد.

مدل های مختلف لیوان سرامیکی چیزی در حدود ۳۵۰ میلی لیتر حجم دارند و می تواند انواع مایعات و نوشیدنی ها را در خود نگه دارد که این حجم تقریبا دو برابر لیوان های معمولی به حساب می‌آید. همچنین با توجه به طراحی بسیار منحصر به فرد و زیبایی که مدل‌های مختلف ماگ دارند از این لیوان های سرامیکی در بسیاری از موارد به عنوان لوازم دکوری بر روی میز و یا فضاهای دیگر استفاده شده و همچنین در فضاهایی که از دکور شیشه ای بهره می گیرند استفاده می گردد که می تواند در صورت لزوم در صورتی که به ماگ احتیاج داشته باشیم از آن استفاده نیز کرد. با توجه به همین موارد و ویژگی‌های مثبتی که مدل‌های مختلفی که لیوان سرامیکی دارد باعث شده تا از ماگ به عنوان یک وسیله شخصی برای کاربرد های روزانه و صرف انواع مختلف نوشیدنی های گرم استفاده بسیار بیشتر از مدل های مختلف لیوان های معمولی گردد. همین محبوبیت مدل های مختلف ماگ باعث شده تا لیوان های سرامیکی در طرح ها و مدل های مختلفی در سراسر دنیا تولید عرضه و به بازارهای مختلف تزریق گردند.