آفتاب

4 تا از بهترین روش های صحیح مطالعه برای کنکوراولین و مهم ترین مسئله ای که هر دانش آموز کنکوری باید به آن توجه ویژه داشته باشد، برنامه ریزی دقیق است. اما چطور می توان از ابتدای مسیر به صورتی برنامه ریزی داشت که دانش آموزان بتوانند به مطالعه کلیه مباحث درسی بپردازند و هیچ عنوان درسی را جا نندازند؟

مطالعه کنکور برای داوطلبان شرکت در آزمون سراسری یک چالش سخت است اما زمانی که داوطلبان کنکور سراسری از تجربه های سایر قبول شدگان در این آزمون کمک بگیرند می توانند این مسیر سخت را به یک تجربه لذت بخش تبدیل کنند. فراموش نکنید که مسیر مطالعه و آمادگی برای کنکور یک راه منسجم است که نیاز به برنامه ریزی بسیار دارد اما برنامه ریزی کنکور هم برای داوطلبان کنکور سخت ترین اتقاق است چرا که هیچ دیدی نسبت به فرایند مطالعاتی خود ندارند. حالا به همین دلیل ما در این مقاله همراه شما هستیم تا 4 مورد از بهترین روش های مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور را به اطلاع شما برسانیم. با ما همراه باشید.

1-برنامه ریزی فصلی را از ابتدای مسیر مطالعاتی خود در نظر بگیرید

اولین و مهم ترین مسئله ای که هر دانش آموز کنکوری باید به آن توجه ویژه داشته باشد، برنامه ریزی دقیق است. اما چطور می توان از ابتدای مسیر به صورتی برنامه ریزی داشت که دانش آموزان بتوانند به مطالعه کلیه مباحث درسی بپردازند و هیچ عنوان درسی را جا نندازند؟
پیشنهاد می کنیم در مسیر برنامه ریزی مطالعاتی خود حتما برنامه ریزی فصلی را در نظر بگیرید. به این صورت که از تابستان پیش رو تا انتهای بهار سال آینده را به صورت چهار فصل حیاتی و مهم در نظر بگیرید. برای مثال شما می تواند با شروع تابستان برنامه ریزی مطالعه دقیق دروس عمومی و تخصصی خود را به صورت بخش به بخش و درس به درس انتخاب کنید و فرایند شروع تست زنی را با آغاز فصل دوم یعنی پاییز آغاز کنید.
در ادامه فصل زمستان را به عنوان زمانی برای مرور دروس و شرکت در آزمون های متفاوت در نظر بگیرید به صورتی که فصل بهار تنها زمانی برای مرور دروس و جمع بندی تست ها برای شما باشد.
 
البته در نظر داشته باشید که برنامه ارائه شده یک مسیر پیشنهادی است و شما می توانید متناسب با اهداف و نیازی که برای مطالعه دروس خود دارید این برنامه را تغییر دهید.

2-منابع مطالعاتی خود را تکمیل کنید

دومین موردی که حتما باید به آن توجه کافی داشته باشید این است که از همان ابتدای مسیر حتما منابع مطالعاتی خود را تکمیل کنید. شما می توانید با سفارش آنلاین کلیه کتاب های درسی و غیر درسی خود از بانک کتاب با تخفیف مارکا، کلیه منابع مورد نیاز خود را بدون مراجعه حضوری انتخاب و خریداری کنید و در مدت زمانی بسیار کوتاه کتاب های خود را تحویل بگیرید.
 

3-از کتاب های تست کنکور و آزمون های آزمایشی غافل نشوید

حالا زمانش رسیده تا علاوه بر صحبت در مورد مطالعه کتاب های درسی، نگاهی به کتاب های تست بیندازیم و مسیر تست زنی و آزمون های آزمایشی را هم بررسی کنیم. توجه کنید که در این زمان باز هم به خرید کتاب کمک درسی با تخفیف و قیمت مناسب نیاز دارید چرا که بعد از منابع آموزشی و کتاب های درسی آموزش و پرورش، این کتاب های کمک درسی و تست زنی است که می تواند به شما راه مناسبی را برای شناخت سوالات و تست های کنکور نشان دهد.

4-فضا و مکان مناسبی برای مطالعه در نظر بگیرید 

پیشنهاد بعدی برای انتخاب روش صحیح مطالعه و برنامه ریزی در زمان مطالعه کنکور این است که فضا و مکان مناسبی را برای مطالعه و تست زنی انتخاب کنید. بیشتر داوطلبان کنکور سراسری بر این عقیده هستند که مطالعه دروس در کتابخانه می تواند ایده مناسبی باشد اما برخی دیگر فضای مطالعه مناسبی را در خانه برای خود ایجاد کرده اند تا بتوانند در محیط آرام و مناسبی مسیر مطالعه و تست زنی خود را در دوران کنکوری خود طی کنند.

5-از تجربه کنکوری های سال گذشته کمک بگیرید

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که همواره باید در دوران کنکور به آن توجه داشته باشید این است که حتما در زمان برنامه ریزی برای مطالعه و انتخاب و خرید کتاب های کنکوری، از تجربه معلمان و مدرسان کنکوری کمک بگیرید. البته تجربه داوطلبان کنکور سال های گذشته نیز بسیار می تواند شما را در این مسیر کمک کند چرا که آن ها می توانند با تکیه بر تجربه ای که دارند به ابهامات و سوالات شما را این مسیر سخت و اما لذت بخش پاسخ دهند.
 

بانک کتاب مارکا، مرجع آنلاین خرید کتاب های تست و کنکور

در این مقاله ما روش های ساده اما کاربردی در خصوص انتخاب روش صحیح گذراندن دوران کنکور را به شما یادآوری کردیم اما توجه داشته باشید که در این راه بانک کتاب مارکا به عنوان مرجع کاملی برای خرید کتاب درسی دبیرستان و انواع کتاب های تست زنی همراه شما خواهد بود. شما می توانید با مراجعه به سایت این بانک کتاب کلیه کتاب های مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید و سفارش خود را به صورت آنلاین درب منزل تحویل بگیرید. البته شما می توانید همواره با شماره تماس 66400400 نیز در ارتباط باشید تا کارشناسان فروش کتاب های کنکوری مارکا کتاب شما را در انتخاب و خریداری کتاب های مورد نیاز خود همراهی کنند.
وبگردی