آفتاب

بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانهبا توجه به این فراگیری استفاده از متدهای زیبایی و گسترده شدن بازار کار افرادی که به بیانی ارائه دهنده این خدمات هستند، میزان تقاضا جهت شرکت در کلاس‌های یک آموزشگاه آرایشگری زنانه نیز بالاتر رفته است.

توجه و اهمیت ورزیدن به ظاهر با به کار بردن روش‌هایی جهت رسیدن شاخص‌های زیبایی، امری است که از دیرباز تاکنون بین افراد مختلف جوامع علی‌الخصوص بانوان جایگاه ویژه‌ای داشته است. با توجه به این فراگیری استفاده از متدهای زیبایی و گسترده شدن بازار کار افرادی که به بیانی ارائه دهنده این خدمات هستند، میزان تقاضا جهت شرکت در کلاس‌های یک آموزشگاه آرایشگری زنانه نیز بالاتر رفته است. از آن‌جا که انجام کارهای مربوط به زیبایی نیاز به دقت و ظرافت فراوانی دارد و هر قدم از قدم‌های صورت گرفته در این راه از حساسیت‌های خاصی برخوردار است و به گونه‌ای با سلامت و اعتماد به نفس فرد ارتباط دارد، آموزش‌ آرایشگری زنانه و مسائل مربوط به آن می‌بایست در مکان‌های خاصی که به بیان عموم بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه معرفی می‌شود، صورت بگیرد.

علاوه بر مبحث دیگر آرایی، بسیاری از بانوان به دنبال انجام خدمات آرایشی و بهداشتی برای شخص خودشان هستند و در کلاس‌های مخصوصی مثل کلاس‌های خودآرایی که باز هم توسط آموزشگاه آرایشگری زنانه برگزار می‌شود شرکت می‌کنند. هنگامی که فرد تصمیم به شرکت در کلاس‌های آموزش آرایشگری زنانه می‌گیرد، چه در سطح شهر و چه در سطوح مختلف دیگری مثل اینترنت، با نام‌های مختلفی که ادعای بهترین بودن در این زمینه را دارند، مواجه می‌شود. به همین جهت انتخاب در بین موارد مختلف و تردید پیش‌ آمده موجب می‌شود تا با خود در رابطه با یافتن بهترین گزینه‌ی این پیشه بیندیشد. اما چه ویژگی‌هایی موجب می‌شود تا یک آموزشگاه آرایشگری زنانه به عنوان یک برند یا مکان شماره یک انتخاب شود؟ در ادامه با بررسی فاکتورهای ساده‌ای که به راحتی توسط هر شخص مبتدی یا حرفه‌ای قابل تشخیص است به شما در یافتن یک آموزشگاه آرایشگری خوب و ارجح کمک خواهیم کرد:

این ویژگی‌ها عبارتند از:

استفاده از مدرسین باتجربه و زبده

برای اینکه یک آموزشگاه آرایشگری زنانه بتواند به صورت موفق و با بازده بالا فعالیت کند، می‌بایست دارای کادر مدرسین متبحری باشد. مدرس می‌بایست علاوه بر مهارت و تجربه، دارای فن بیان مناسبی در منتقل کردن اطلاعاتش باشد. اگر چه که تجربه و مهارت هر دو از گزینه‌های لازم و بسیار مهم جهت انتخاب اساتید هستند، اما به تنهایی برای آموزش اثرگذار مکفی نیستند. ممکن است فردی به عنوان آرایشگر، به گونه‌ای در کار خود زبده و ماهر باشد که تبدیل به بهترین و معروف‌ترین شخص این هنر شده باشد، اما نتواند دانش خود را به هنرجو‌یان منتقل کند. با همه‌ی مهارتی که در این فرد مستتر است، اما نمی‌تواند گزینه خوبی برای قرار گرفتن در کادر اساتید باشد. از طرف دیگر تعداد اساتید یا آموزش دهندگان می‌بایست با تعداد کارآموزان در تناسب باشد. همان‌گونه که در سطرهای بالا بیان شد، آموزش آرایشگری زنانه از اعمال حساسی است که نیازمند دقت و ظریف کاری بسیار است. اگر یک‌ شخص به عنوان آموزنده مشغول آموزش به چندین نفر باشد، نمی‌تواند آن گونه که باید، نکات مهم و فوت‌های کوزه‌گری را به هنرجویانش منتقل کند و در نتیجه کیفیت آموزش به طور چشمگیری تنزل پیدا خواهد کرد.

معتبر بودن مدارک ارائه شده توسط آموزشگاه

بسیاری از افراد به دلایل گوناگونی مثل شروع یک‌ شغل و راه اندازی کسب و کار جدید به یک آموزشگاه آرایشگری زنانه مراجعه می‌کنند. آموزشگاهی را می‌توان معتبر دانست که پس از گذراندن دوره‌های مختلف مدارکی معتبر از قبیل دیپلم آرایشگری و .... به کارآموزان خود ارائه کند. ارائه مدرک اگرچه توسط آموزشگاه آرایشگری به افراد جویای یادگیری اهدا می‌شود اما می‌بایست زیر نظر سازمان‌های معتبر علمی، هنری کشور صورت گیرد. از جمله این مراکز معتبر می‌توان به اداره فنی و حرفه‌ای کشور اشاره کرد.

از جمله مزایایی که دریافت مدارک مذکور همچون دیپلم آرایشگری از ادارات یا مراکز معتبری چون فنی و حرفه‌ای برای شخص هنر آموز فراهم می‌آورد، می‌توان به:

  • امکان تاسیس آرایشگاه شخصی
  • قادر بودن شخص به کار در آرایشگاه‌های بزرگ دیگر به اعتبار مدرک معتبری که در دست دارد.
  • ورود به مراحل پیشرفته‌تر از مراحل پایه‌ای که گذرانده
  • مهاجرت و .... اشاره نمود.

از جهت دیگر، هنگامی که آموزشگاهی زیر نظر مرکز معتبر دولتی به کار می‌پردازد، الزاما می‌بایست نکات و قوانینی را رعایت کند. این امر از چشم هنرجوی تیزبین دور نخواهد ماند، چرا که پایبندی به قوانین و برنامه‌ای جانبی به طور قابل توجهی سطح کیفیت خدمات را بالا برد.

ارائه خدمات آموزشی در شاخه‌های مختلف هنری

در مبحث اعتبار سنجی و بررسی ویژگی مدرسین یک مجموعه آموزش آرایشگری زنانه، به میزان اثر مثبت مکفی بودن تعداد اساتید اشاره کردیم. اما این کافی بودن تعداد کادر آموزشی آموزشگاه آرایشگری زنانه در تعداد اساتید خلاصه نمی‌شود. علم زیبایی و آرایشگری از شاخه‌های متعدد و به هم پیوسته‌ای تشکیل شده است. هنگامی که شخص به یک سالن زیبایی مراجعه می‌کند، انتظار دریافت خدمات در همه زمینه‌های مربوطه را دارد، از این رو آموزش میکاپ صورت بدون شینیون مو، یا خدمات ناخن و .... بی معنی است. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توان برای یک آموزشگاه آرایشگری خوب برشمرد، همین امر تنوع در خدمات است. وجود اساتید زبده در حوزه‌های تخصصی مختلف برای تدریس هر بخش به صورت جداگانه، علاوه بر پاسخگویی به نیاز‌های متعدد شاگردان، امری است که موجب می‌شود کارآموزان همه بخش‌ها را به خوبی و باکیفیت فرا بگیرند.

استفاده از برنامه جامع و دارای تکرار

وجود برنامه‌ای منظم و مرتب که از پایه آغاز شده و کم کم به بخش‌‌های مهم‌تر برسد، موجب می‌شود که کارآموز به صورت پیوسته‌ای بخش‌های مختلف را فرا گرفته و پیشرفت مناسبی داشته باشد. وجود تمرین و تکرار نیز از ملزومات پیشرفت در امر مربوطه است. همان‌طور که گفته شد امر آرایشگری امری ظریف است و دست‌یابی به ظرافت کار تنها با تمرین و تکرار حاصل می‌شود. حال اگر این تمرین و تکرار توسط استاد راهنما کنترل شود، علاوه بر موارد ذکر شده، عیب یابی نیز می‌شود و نقص‌های موجود در کار هنرآموز بر طرف خواهد شد‌. این امر نیز به نوبه خود، موجب افزایش کیفیت ‌و مهارت هنرجو می‌شود.

رعایت موارد بهداشتی

آموزشگاه آرایشگری زنانه، می‌بایست در زمان‌های مشخصی، توسط نیروی خدماتی مخصوصی نظافت شود. همچنین وجود مواد بهداشتی و مکان‌های شستشو می‌بایست در اختیار همه هنر آموزان وجود داشته باشد. رعایت بهداشت در این سالن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و به صورت مستقیم با سلامت مراجعه کنندگان در ارتباط است. وجود فضای کافی کار برای هر هنرجو بدون ایجاد مزاحمت برای سایرین، استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی درجه یک و معتبر، دریافت هزینه مقرون به صرفه، تجربه و خوش‌نامی در حوزه آموزش آرایشگری زنانه، دارا بودن امکانات لازم جهت انجام موارد آموزشی، امکان معرفی هنرجویان به بازار کار و ..... از دیگر عوامل تعیین کننده‌ی کیفیت کار مجموعه‌ی آموزش آرایشگری زنانه است.

آموزشگاه آرایشگری زنانه بانو یعقوبی با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه آموزش و تربیت نیروی زبده‌ی آرایش، با دارا بودن مجوز رسمی از اداره فنی و حرفه‌ای برای خدمات رسانی به علاقمندان عزیز آماده می‌باشد. آموزشگاه بانو یعقوبی به عنوان نخستین و معتبرترین آموزشگاه تاسیس شده در منطقه غرب شهر تهران، خدمات مختلف و جامعی از جمله هیرکات، رنگ مو، آرایش صورت، شینیون و .... را به هنرجویان خود ارائه می‌کند و بهترین‌ها را به بازار کار معرفی خواهد کرد. از دیگر مزیت‌های شرکت در کلاس‌های بانو یعقوبی می‌توان به شهریه مقرون به صرفه، تدریس توسط اساتید مطرح کشوری، اهدای مدرک معتبر در همه زمینه‌های آموزشی و ..... اشاره کرد.وبگردی