آفتاب

باکس گل چیست؟از جمله موارد کاربرد جعبه گل می توان به مراسم تولد و سورپرایز، ولنتاین و موارد مشابه اشاره نمود که جلوه بسیار زیبایی را به همراه دارند.

به چیدمان گل های ساقه بلند و کوتاه به شیوه های مختلف در جعبه های دارای پایه و دیواره اصطلاحا باکس گل گفته میشود. این جعبه ها به صورت های مختلف مستطیلی، دایره ای و حتی طرح حروف و شکل های کاملا سفارشی در بازار موجود بوده و به مناسبت های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.
از جمله موارد کاربرد جعبه گل می توان به مراسم تولد و سورپرایز، ولنتاین و موارد مشابه اشاره نمود که جلوه بسیار زیبایی را به همراه دارند. اما نکته مهم اینکه، این شیوه تقدیم کردن گل برای مراسم عزاداری رایج نبوده و در این شرایط بیشتر از تاج گل استفاده میشود.


 باکس گل

انواع باکس گل از نظر جنس

همان طور که اشاره شد، جعبه های گل را می توان بر اساس فاکتورهای مختلف تقسیم بندی کرد که هر یک دارای ویژگی های متفاوتی هستند. به عنوان مثال، بر اساس جنس و متریال به کر رفته برای ساخت آنها می توان این باکس ها را به صورت زیر معرفی نمود:

باکس پلکسی گل

از بهترین و البته گران ترین نوع جعبه برای چیدمان گل می توان به باکس های پلکسی اشاره نمود. این جعبه ها دارای بدنه ساخته شده از ورق های پلاستیکی و پلکسی بسیار مقاوم و شفاف بوده و ماندگاری آنها بسیار زیاد می باشد. علاوه براین، از باکس گل پلکسی می توان پس از خشک شدن گل ها به عنوان محفظه برای نگهداری سایر وسایل و یا حتی گل های خشک شده که به یادگار هستند استفاده نمود.
همچنین لازم به ذکر است که طرح های این باکس ها متنوع بوده و از نظر میزان ارتفاع دیواره ها و شکل آنها و همچنین استفاده یا عدم استفاده از درب برای آنها با هم متفاوت هستند.

باکس گل تلقی

نوع دیگری از جعبه های شفاف برای نگهداری و چیدمان گل به صورت شاخه ای یا دسته می توان به باکس تلقی گل اشاره نمود. برخلاف باکس های پلکسی، این جعبه ها دارای بدنه مقاومی نبوده و با ضربه ای که به آن وارد میشود ممکن است روی بدنه ترک هایی ایجاد شده و ظاهر آنها به مرور زیبایی خود را از دست خواهد داد. از مزایای جعبه های تلقی می توان به نمودار بودن گل های موجود در آن اشاره نمود که جلوه منحصر به فردی خواهند داشت.

سبد گل چیست؟

گل در تمام دنیا نماد زیبایی می باشد و با توجه به معنا و مفهومی که هر یک از گل ها در فرهنگ های مختلف دارند، از آنها در مراسم های متفاوتی استفاده میشود. نحوه ارائه گل در مراسم های مختلف متفاوت است، به طوریکه در برخی از مراسم ها مانند مراسم عزاداری تاج گل کاربرد داشته و در مراسم تولد اغلب از باکس گل استفاده میشود. در حالت کلی، به مجموعه از گل های هم نوع یا گونه های مختلف که در کنار هم قرار گرفته و در داخل پوششی مانند سبدهای چوبی چیده شوند، اصطلاحا سبد گل گفته میشود.
با توجه به نوع گل هایی که در سبد گل استفاده میشود، معنا و مفهومی که از آنها دریافت می گردد متفاوت است. به عنوان مثال، اگر از گل رز استفاده شود به معنای عشق و محبت بوده و در مقابل، گل های زنبق نشانه زیبایی و عظمت هستند. گل های داوودی نشان دهنده درستی و راستی بوده و استفاده از گل نرگس به معنای توجه و احترام خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب هر گل به معنا و مفهوم نیز در کنار زیبایی آنها توجه داشته باشید

باکس گل
 

انواع سبد گل

در اکثر فرهنگ‌های جهان همیشه یکی از اولین انتخاب‌های مردم برای هدیه‌دادن و یا تبریک مناسبت‌ها، تقدیم گل‌های دیزاین شده در سبد گل هستند. سبد گل با توجه به نوع مناسبت و همینطور سلیقه شخصی هر فرد، انواع گوناگونی دارد. از انواع سبد گل ها می‌توان مثلاً به سبد گل خواستگاری، سالگرد مناسبت‌ها، سبد گل تحریم، عرض تبریک، عیادت بیمار و غیره اشاره کرد. تنوع و تعداد گل‌های قرار گرفته در سبد گل طبق سلیقه هر شخص ممکن است متفاوت باشد. مثلاً سبد گل تمام رز می‌تواند برای مناسبت‌های عاشقانه مناسب باشد یا سبد گل ترکیبی برای خاستگاری، عرض تبریک و شاید هم عیادت بیماران. معمولاً برای دیزاین سبدگل های ترحیم از ترکیب گل‌های سفید استفاده می شود.

تاج گل ترحیم

تاج گل ترحیم در فرهنگ ایران جایگاه ویژه ای برای ابراز همدردی با خانواده های عزادار دارد و گل های به کار رفته در آن با سایر دسته گل ها کاملا متفاوت می باشد. در اغلب این تاج ها گل های گلایل همیشه به چشم میخورند و در کنار آن از سایر گل های با رنگ روشن و سفید نیز استفاده میشود که نشان دهنده آرامش و پاکی هستند.
کافه گل؛ ارائه دهنده انواع تاج گل در ادامه به هر آنچه که لازم است درباره تاج های مورد استفاده برای مجالس ترحیم و عزاداری بدانید از قبیل نوع گل ها و قیمت آنها اشاره خواهد داشت.