آفتاب

آشنایی با وسایل ابزار فروشی و اقلام مورد نیاز برای یک فروشگاه ابزاربرای راه اندازی یک ابزار فروشی موفق در ابتدا شما باید علاقه به این شغل و شناخت کافی را نسبت به ابزارهای موجود داشته باشید. ابزارآلات دنیای وسیع و بی انتهایی دارند ولی شما برای راه اندازی باید وسایل ابزار فروشی که برای شروع کار مناسب هستند و البته با توجه به نیاز منطقه خود، مغازه خود را کامل و متنوع پر کنید.

 لیست اقلام مورد نیاز ابزار فروشی که برای شروع کار با سرمایه نسبتا کم باید در اختیار داشته باشید به طور مختصر در این مقاله آورده شده است.
هدف این مقاله به طور کلی این است، کسانی که به این شغل علاقه دارند بتوانند با آشنایی کامل و آگاهی از شرایط بازار وارد این عرصه شوند و با کسب درصد سود ابزار فروشی مناسب اقلام را با قیمت منصفانه به خریداران عرضه کنند.
در همین راستا فروشگاه اینترنتی 20ابزار در این مقاله دید کلی را برای کسانی که قصد راه اندازی ابزار فروشی دارند با معرفی اقلام مورد نیاز ایجاد می کند.
یک ابزار فروشی موفق باید با توجه به نیاز جامعه هدف خود و در واقع مشاغل و مشتریان اطراف خود مغازه خود را از بین ابزارهای زیر انتخاب و در تنوع بالا آنها را به صورت عمده یا تعدادی خرید کنند. همچنین چسب و پیچ و مهره نیز می تواند برای فروش بسیار مناسب باشد.
ابزارآلات به طور کلی به ابزارهای دستی، ابزارهای برقی، ابزار سفر، ابزار ایمنی و لوازم متفرقه تقسیم می شوند. ابزار های برقی عمدتا برای شروع کار با سرمایه اندک مناسب نیستند ولی لوازمی مثل انواع دریل و فرز پر مصرف هستند.
ابزارهای دستی برای شروع کار ابزار فروشی بسیار مناسب هستند که شامل انواع انبرها، پیچ گوشتی، آچار، ابزار تراش و برش، متر و ابزار اندازه گیری و انواع چکش است.

انبر

انبر ها شامل انبردست، انبر پرچ ، انبر قفلی، انبر خار باز کن و خار جمع کن، سیم چین، دم باریک و ... می باشد که این موارد جزو مهم ترین ها هستند که باید تنوع زیادی از آن را خریداری کنید.

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی ها در سایزهای مختلف و مارک های مختلف به صورت تکی و بسته های 6 یا 7 عددی هستند. از مهمترین انواع آنها به پیچ گوشتی های دسته پلاستیکی، دسته شیشه ای و ضربه خور اشاره کرد.

آچار

آچارها انواع مختلفی دارند که مهمترین های آن ها آچار آلن ( خود آن شامل آلن های خورشیدی و 6 گوش است و در انواع چاقویی یا کارتی موجود است)، آچارهای یک سر تخت یک سر رینگ یا دو سر تخت یا دو سر رینگ، آچارهای لوله گیر تک دسته و دو دسته و ... می باشند.

ابزار تراش و برش

ابزار تراش و برش را هم می توان جزو دسته ابزار دستی دانست یا به علت تنوع بالا خود آنها را دسته جداگانه در نظر گرفت کاترها و کاردک ها که بعضی از آنها را می توان هم جزو ابزار مصرفی دانست و هم جزو ابزار دستی. مثل کاردکهای شیشه پاک کن که مصرفی و پر کاربرد هستند.
انواع مختلف ابزار تراش و برش مثل گردبرها و صفحات برش که  خود شامل صفحات برش آهن، استیل، سنگ و... هستند و با توجه به ضخامت آنها کاربرد آنها تعیین می شود. این موارد همگی از نوع فیبری هستند. نوع دیگری از صفحه برش که تیغه های فولادی هستند برای چوب یا گرانیت و سنگ استفاده می شوند.

متر

مترها و ابزارهای اندازه گیری نیز از جمله وسایل پر مصرف برای ابزار فروشی هستند که باید انواع مختلف و متنوع آن در مغازه موجود باشد. انواع مختلف 3، 5 ، 7.5 و 10 متری در مدلهای روکش دار و ساده موجود است.

چکش

انواع چکش در مدلهای تمام فلزی، دسته چوبی، تمام لاستیکی و ژله ای موجود است که خود آنها در وزن های مختلف از 100 گرم به بالا و در ابعاد مختلف هستند.

ابزار سفر

ابزار سفر برای یک فروشگاه ابزار می تواند یک گزینه بسیار خوب و پر فروش و نویی در بین لوازم موجود در یک ابزار فروشی باشد. لوازم مورد نیاز برای سفر، گردشگری یا کوهنوردی از این جمله هستند. لوازمی مثل چراغ قوه، پیک نیک ها و اجاق های مسافرتی، بیلچه های مسافرتی و ... می باشند.

ابزار ایمنی

لوازم ایمنی هم گزینه بسیار مناسبی برای شروع کار یک ابزار فروشی می تواند باشد چرا که ابزار های ایمنی برای کار بسیار ضروری هستند و عمدتا جزو لوازم مصرفی هستند که نیاز به آن زیاد وجود دارد. لوازمی مثل دستکش های کار که خود انواع مختلفی مثل نخی نازک ، ژله ای ، ضد برش و ... دارد.
عینک های ایمنی که سفید و دودی هستند و برای تراش و برش و جوشکاری لازم و ضروری هستند. محافظ های گوش و ... بسیار پر فروش و پر طرفدار هستند.

چسب

چسب ها نیز در بین لوازم ابزار فروشی می تواند فروش خوبی داشته باشد. چسب های پر فروش و پر کاربرد که معمولا مراجعه کنندگان به یک فروشگاه ابزار آنها را مطالبه می کنند شامل چسب های سیلیکون یا آکواریوم، چسب های 123 در حجم های مختلف، نوار تفلون ها، چسب های برق، چسب های قطره ای و ... می باشند.
چسب های خاصی مثل چسب پهن برزنتی یا آلومینیومی وجود دارد که کاربردهای خاصی دارند.
در ابتدای کار ابزار فروشی برای تاسیس یک مغازه کامل لازم است شما با تنوع زیاد شروع به کار کنید. با توجه به سرمایه اولیه خود سعی کنید تنوع بالایی از محصولات مخصوصا محصولاتی که در بالا به آنها اشاره شد را داشته باشید هرچند مجبور باشید با توجه به سرمایه تان تعداد کمتری از هر جنس را با قیمت بالاتری نسبت به قیمت کارتنی آن محصول خریداری کنید.
همچنین شما باید منطقه ای که مغازه را در آنجا تاسیس می کنید مورد ارزیابی قرار دهید و با توجه به جامعه هدف خود و افراد منطقه با خرید ابزار متناسب مغازه خود را پر کنید.
برای مثال اگر مردم عادی خریداران شما خواهند بود باید لوازم عامه پسند و کمتر تخصصی را در مغازه خود داشته باشید. ابزارهای سفر، لوازم مربوط به ساختمان مثل دوغابهای آماده و ابزارهای دستی رایج بیشتر کارایی دارند.
اگر در منطقه صنعتی و کارگاهی هستید علاوه بر لوازم فوق، ابزارآلات سنگین و صنعتی نیز گزینه ی مناسبی می تواند باشد. همچنین پیچ و مهره نیز در مناطق کارگاهی و تعمیراتی پر فروش هستند.
تنوع بالایی از ابزارآلات و چسب و پیچ و مهره در فروشگاه اینترنتی 20ابزار موجود است که با توجه به وسایل ابزار فروشی مورد نیاز طبق توضیحات بالا امکان خرید و ثبت سفارش در فروشگاه 20ابزار وجود دارد.
خرید اینترنتی ابزار یکی از راحتترین و مقرون به صرفه ترین راه های خرید ابزار است. چرا که با وجود رقابت در فضای اینترنت ملزم به ارائه کمترین قیمت ها و بالاترین کیفیت هستیم و همچنین ارسال سریع و با کمترین هزینه برای شما فراهم می شود. از این رو از بسیاری از هزینه های رفت و آمد و هدر دادن زمان برای خرید حضوری نیز اجتناب می شود.
با توجه به سرمایه اولیه خود هرچند اندک می توانید با وسعت کمتر یک فروشگاه ابزار را راه اندازی و با فروش زیاد و رونق کسب و کار سرمایه اولیه خود را افزایش داده و اجناس داخل مغازه را روز به روز بیشتر کنید.
سرمایه اولیه برای راه اندازی ابزار فروشی در ابتدای کار لازم نیست آن چنان زیاد باشد و شما می توانید از اجناس مختلف به تعداد کم خریداری کنید که البته این امر موجب می شود سود کمتری از فروش نصیب شما شود ولی برای سرامیه کم اینکار می تواند در رونق کار و در گردش بودن سرمایه شما موثر باشد.
درصد سود خود را می توانید با مقایسه قیمت های سایر ابزار فروشی ها در منطقه خود در نظر بگیرید که برای شروع کار قیمت های پایین تر از سایر مغازه ها ارئه دهید. معمولا درصد سود ابزار فروشی برای یک ابزار فروش خوش انصاف حداقل 20 تا 30 درصد و در بعضی موارد بیشتر است.
20ابزار به عنوان یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی ابزار موجود در کشور در راستای جلب رضایت مشتریان فروش های تکی و عمده با تخفیف های مناسب برای هم مصرف کننده و هم همکار جهت شروع کار ابزار فروشی ارائه می کند.
برای شروع کار امید، علاقه، پشتکار و تبلیغات مناسب احتیاج دارید که با یاری پروردگار شغل مناسب و پر رونقی را برای خود دست و پا کرده باشید.
طبیعتا بسیاری از ابزارهای داخل همه مغازه های ابزار فروشی امکان دارد چندین سال نیز فروش نرود ولی در طی سالیان این امر باعث می شود که مغازه شما تکمیلتر شود و به مرور به عنوان یک مغازه ابزارفروشی کامل شناخته شوید و همه ی ابزارها به مرور فروش خواهند رفت.
با آرزوی توفیق و کسب و کار پر رونق و پر درآمد برای همه ی عزیزانی که در این راه قدم می گذارند.وبگردی