آفتاب

آب بندی نمای ساختمان بدون داربست و با روش دسترسی با طنابدر این پست می خواهیم نکاتی را درباره روش آب بندی نمای ساختمان به شما توضیح دهیم. یکی از مشکلاتی که در فصل پاییز و زمستان با بارش باران و برف برای ساختمان هایی که دارای نمای ساختمان و دیواره های کناری مقاوم نیستند ورود آب به ساختمان می باشد. این مشکل در حدی می باشد که برای زندگی روزمره مشکل ایجاد می کند.

برای اینکه با یک کار اصولی آشنا شوید و از مشکل ورود آب به ساختمان جلوگیری کنید با ما همراه باشید.

کدام نماها آب بندی می شوند؟

شاید سوال خیلی از شما هموطنان عزیز باشد که آیا نمای ما آب بندی می شود و نحوه اجرای این کار چگونه است به طور کلی هر نمایی قابلیت آب بندی دارد که در پایین تعدادی از این نماها را برای شما نام برده ایم.برای برسی بیشتر این موضوع می توانید لینک آب بندی نما را دنبال کنید.
آب بندی نما سنگی
آب بندی نمای سیمانی
آب بندی نمای کامپوزیتی
درز بندی نمای شیشه ای
درز بندی نمای آجری و ... .

چرا باید آب بندی نمای ساختمان انجام شود؟

یکی از دلایلی را که باعث می شود نمای ساختمان و دیواره های کناری را آب بندی کنیم جلوگیری از ورود آب باران و برف به ساختمان بود. دلایل دیگر به شرح زیر می باشد.
جلوگیری از ورود هوای گرم در تابستان و همچنین جلوگیری از ورود هوای سرد در زمستان از جمله مزایای مهم آب بندی است که مانع از اتلاف انرژی می شود.
جلوگیری از عدم نشت رطوبت.
جلوگیری از شوره زدگی در نمای ساختمان.
جلوگیری از آلودگی نما.
به عنوان یک نکته تکمیلی برای اینکه آب بندی خوبی داشته باشیم، می توان شستشوی نمای ساختمان با واترجت را قبل از اجرا انجام داد.

آب بندی نما با چه موادی صورت می گیرد؟

به طور کلی می توان از چسب های سیلیکون و چسب های پلی اورتان استفاده نمود.
همچنین برای نمای سیمانی از چسب های اکریلیک، چسب های کاشی و مخلوط سیمان
با چسب ساروج می توان استفاده کرد. در رابطه با نمای کرتین وال معمولا با تعویض شیشه انجام می شود ولی اگر نیاز به آب بندی در دور قاب ها داشته باشد از موارد گفته شده استفاده می شود.

انواع چسب ها برای آب بندی نمای ساختمان

چسب z-90: چسب آب بندی نانو NSG-Z90 مایعی شیری رنگ با  خاصیت آب بندی ۱۰۰% و بدون نیاز به تخریب است که جایگزین قطعی قیر و عایق های سنتی می باشد و پس روی سطح کاملاً بیرنگ می شود.
این ماده که بر پایه رزین های آکریلیک و با بهره گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است، قابلیت ترکیب در هر نوع دوغاب را به راحتی دارا بوده و پس از اجرا، پیوند قوی با سازه کرده و دارای نفوذ عالی در انواع سطح (حتی آهن و چوب) می باشد.
NSG-Z90 دمای ۷۵- الی ۳۵۰+ درجه سانتیگراد را تحمل نموده و سازگار با محیط زیست می باشد. در مقابل مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 به شدت مقاوم است. معطر، ضد خزه، جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع این مواد را در سطح نمی دهد. فشار های منفی و مثبت آب را به راحتی تحمل نموده و به عنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون شناخته می شود.
قابل اجرا توسط قلمو و پیستوله، عدم نیاز به سیمان کاری و ملات پلاستر پس از اجرا، کاهش ضخامت لایه ایزولاسیون و عدم محدودیت اجرا در دیواره ها و ارتفاعات، عدم تعرق و تورق لایه های آب بندی به مرور زمان، عدم آسیب پذیری و سوراخ شدن لایه در مقابل تنش های طبیعی سازه و کاهش هزینه های کارگری و مصالح، قابلیت ترکیب با انواع رنگ های آکریلیک (پایه آب). دارای تاییدیه از آزمایشگاههای تحت نظر وزارت بهداشت جهت استفاده در مخازن آب شرب.
چسب پلی اورتان: چسبی دو جزئی می باشد که در برابر رطوبت مقاوم، دارای قابلیت سنباده خوری و رنگ پذیری می باشد.
چسب سیلیکون: کاربرد اصلی این چسب چسباندن قطعات شیشه به هم می باشد.
همچنین برای چسبندگی کاشی، سرامک، آلومینیوم و ... کاربرد دارد.
 چسب های اکریلیک: برای پر کردن اتصالات، فاصله میان چارچوب درب و پنجره ها با دیوار،
درز گیری دودکش، ترک های دیوار های گچی و همچنین قابل استفاده بر روی چوب، شیشه، فلز و مصالح ساختمانی است.
ویژگی چسب اکریلیک: متنوع، سریع خشک می شوند، بدون بو، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر اشعه خورشید می باشد.
خدمت گزار شما، شرکت اریا سازه ارتفاع البرز