آفتاب

چگونه به عالی ترین درجه تحلیل تکنیکال (CFTe) برسیم؟با اخذ مدرک CFTe، شما به یک متخصص مالی بین‌المللی تبدیل خواهید شد؛ اما نه یک متخصص مالی ساده، بلکه متخصص مالی درجه یکی که مهارت‌هایش از سوی فدراسیون جهانی تحلیل تکنیکال یا IFTA به تأیید رسیده است.

به عقیده‌ی اکثر افرادی که در بازارهای مالی فعالیت مستمر دارند، موفقیت در این بازار در طولانی‌مدت به پیشینه‌ی علمی قوی‌ای نیاز دارد و کم‌تر پیش‌آمده که کسی صرفاً برپایه‌ی شانس و اقبال، پیروز جنگ بازار سرمایه شود. در چنین شرایطی کسب مدرک بین‌المللی در حوزه‌ی مالی مانند مدرک CFTe، تقریباً تمام آن چه برای کسب موفقیت در بازار سرمایه به آن نیاز دارید را در اختیارتان خواهد گذاشت. در ادامه به شما خواهیم گفت که مدرک CFTe چیست و چطور به موفقیت در بازار بورس و فارکس کمک میکند؟
با اخذ مدرک CFTe، شما به یک متخصص مالی بین‌المللی تبدیل خواهید شد؛ اما نه یک متخصص مالی ساده، بلکه متخصص مالی درجه یکی که مهارت‌هایش از سوی فدراسیون جهانی تحلیل تکنیکال یا IFTA به تأیید رسیده است. از آنجا که این مدرک عالی ترین درجه در علم تحلیل تکنیکال است، فرد دارای مدرک CFTe نه‌تنها می‌تواند در هر بازار سرمایه‌ای گلیمش را از آب بیرون بکشد، بلکه می‌تواند به شرکت‌ها و مراجع حقوقی نیز برای کسب موفقیت در بازار سرمایه مشاوره بدهد. باتوجه‌ به کلیدی بودن مهارت‌هایی که در دوره‌های CFTe آموزش داده می‌شوند و محدودیت تعداد افرادی که تاکنون توانسته‌اند مدرک Certified Financial Technician یا همان CFTe دریافت کنند، کار با افراد دارای این مدرک به شدت برای شرکت‌ها و افراد حقوقی جذاب است. از طرفی دیگر این متخصصان می‌توانند با دانش تئوری و مهارت‌های عملی‌‌ای که در طول دوره‌ی CFTe به دست آورده‌اند، دارایی خود را در بازار سرمایه چندین برابر کنند.


 عالی ترین درجه تحلیل تکنیکال


همان‌طور که گفتیم با کسب مدرک CFTe شما عضو فدراسیون بین‌المللی تحلیل گران تکنیکال یا IFTA خواهید شد. این فدراسیون با هدف ترویج تحلیل تکنیکال و فراهم نمودن بستری برای رشد هدفمند بازار سرمایه ایجاد شده است. طبیعتاً اعضای این فدراسیون که همگی حائز دانش در حوزه‌ی تحلیل تکنیکال هستند، از مزایای به خصوصی نیز بهره‌مند می‌شوند. از جمله‌ی این مزایا می‌توان به امکان حضور در گردهمایی‌های خصوصی سازمان‌های تأثیرگذار در بازار سرمایه اشاره کرد. جدای از کاربرد دانش تحلیل تکنیکال در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، نقش فدراسیون بین‌المللی تحلیل گران تکنیکال در بازار سرمایه روزبه‌روز در حال پررنگ‌تر شدن است و همین موضوع تمایل شرکت‌ها به جذب افراد دارای مدرک CFTe را افزایش می‌دهد.

مدرک CFTe به درد چه کسانی می‌خورد؟

•    افرادی که میخواهند بصورت حرفه ای وارد بازارهای سرمایه گذاری جهانی بورس و فارکس شوند.
•    میخواهید به عنوان مشاور مالی شرکت های کوچک و بزرگ بین المللی فعالیت داشته باشید.
•    برای افرادی که تمایل به مهاجرت دارند یک مزیت بسیار خوب محسوب خواهد شد.
•    اگر این مدرک تئوریک را به یک دوره عملی همراه کنید قطعا سودهای عالی از بازار میگیرید.
یک ضرب‌المثل آمریکایی هست که می‌گوید “learners are earners”. بهتر است این ضرب‌المثل را این‌گونه ترجمه کنیم: آن‌ها که می‌آموزند، بهتر می‌توانند کسب درآمد کنند. فدراسیون بین‌المللی تحلیل‌گران تکنیکال توانسته است با ابداع دوره‌های  CFTeبه این ضرب‌المثل جامه عمل بپوشانند.

از ایران برای اخذ مدرک CFTe چه مراحلی را باید طی کنیم؟

آزمون اخذ مدرک CFTe تنها دو بار در سال (شش ماه یک‌بار) برگزار می‌شود و اهل هرجای دنیا که باشید، آزمون دو سطح دارد. آزمون سطح 1 نیاز به سه ماه و مرحله‌ی دوم نیاز به شش ماه مطالعه‌ی مداوم در حوزه‌ی سرفصل‌های آزمون CFTe دارند. باتوجه ‌به این‌که تنها افراد واجد صلاحیت می‌توانند در این آزمون شرکت کنند، لازم است پیش از درخواست برای شرکت در این آزمون، از بالا بودن میزان مهارتتان مطمئن شوید. شما می‌توانید بسته به شرایطتان و اعلام این‌که می‌خواهید در کجا و به چه زبانی آزمون بدهید، در این آزمون شرکت کنید. در حال حاضر آزمون CFTe به زبان انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، عربی، فرانسوی و چینی ارائه می‌شود. خوشبختانه این آزمون در دوران کرونا به‌صورت آنلاین نیز برگزار خواهد شد.

هزینه‌ی اخذ مدرک CFTe چقدر است؟

هزینه‌ی اخذ این مدرک برای افراد غیرعضو سازمان IFTA، 850 دلار برای شرکت در آزمون سطح یک و 1150 دلار برای شرکت در آزمون سطح دوم است. بسته به زبان آزمون و محل برگزاری آن، ممکن است هزینه‌ی شرکت در آزمون برای هر فرد متغیر باشد.


 عالی ترین درجه تحلیل تکنیکال


مجموعه آموزش بورس در زمینه‌ی اخذ مدرک CFTe چه کمکی می‌تواند بکند؟

برای شرکت در این آزمون به غیر از حدود 9 ماه زمان یادگیری باید 2000 دلار هزینه کنید و این مبلغ به خودی خود مبلغ کمی محسوب نمی‌شود. این آزمون تنها دو بار در سال برگزار می‌شود و عدم موفقیت در چنین آزمونی، می‌تواند روی برنامه‌ریزی شما برای آینده‌ی شغلی‌تان نیز تأثیر بگذارد. از طرفی منابع این آزمون برای سطح 1، 7 کتاب و برای سطح 2، 11 کتاب به زبان انگلیسی هستند.
مجموعه آموزش بورس با تدریس آقای هومن مقراضی (عضو رسمی فدراسیون جهانی تحلیل تکنیکال IFTA و سازمان STA  انگلستان) و ارائه‌ی دوره‌ی کامل رسیدن به درآمد از بورس و فارکس نه تنها منبع فارسی مناسبی برای گذراندن آزمون CFTe میباشد. بلکه می‌تواند درآمد شما را در بازار سرمایه چندبرابر کند. برای افزایش احتمال موفقیت در آزمون و بازار، مؤسسه‌ی آموزش بورس از جمله معدود مؤسساتی است که می‌تواند بصورت آنلاین آمادگی شما را برای آزمون CFTe و موفقیت در بازار مالی فراهم کند. شما برای این آزمون آماده میشوید چون مدرس دوره، آقای هومن مقراضی خود از معدود ایرانیانی هستند که مدرک CFTe را دریافت کرده اند، از طرفی بخاطر نوع سبک آموزش با متد بین المللی PRE که این مجموعه دارد سودآوری در بازارهای بورس و فارکس را بسیار افزایش میدهد. گواه این ادعا، نظرات دانشجویان قبلی مجموعه است که در سایت آموزش بورس موجود است.وبگردی