آفتاب

بهترین روش آب‌رسانی برای صافی پوستدلیل اصلی بروز جوش و لک و عدم صافی پوست، آب‌رسانی نکردن به آن است. وقتی که از آب‌رسانی سخن می‌گوییم، منظور رساندن آب به پوست به دو ‌صورت درونی یا بیرونی است.

داشتن پوستی صاف و شفاف اساسی‌ترین عاملی است که می‌تواند چهره‌ی شما را جذاب‌تر و چشمگیرتر از هر کسی کند. شاید شما هم با دانستن این نکته‌ی مهم، از آن دسته افرادی هستید که تاکنون با استفاده از روش‌های مختلف سعی کرده‌اید که به پوستی صاف و بدون جوش و لک دست پیدا کنید. شاید برای این کار از کرم‌ها و ژل‌های مختلف به‌منظور شست و شو، پاک‌سازی و جوان‌سازی پوست خود استفاده کرده‌اید و از ماسک‌های طبیعیِ خانگی و یا آماده بهره برده‌اید. یا اینکه با مراجعه به آرایشگاه‌ها و یا کلینیک‌های زیبایی، روش‌های دیگری را برای صافی پوست خود امتحان کرده‌اید. اما به‌رغم صرف هزینه‌ی بسیار، نتیجه‌ای که از این روش‌ها گرفته‌اید با چیزی که تصور می‌کردید بسیار متفاوت بوده است و تأثیرات کم و یا کوتاه‌مدتی را از آن‌ها گرفته‌اید. شاید هم با مشاهده‌ی پایین بودن این تأثیرات، به دلیل گرانی این کرم‌ها و دوره‌ها ناچار به رها کردنشان در میانه‌ی راه شده‌اید و به همین دلیل جوش‌ها و لک‌های پوستتان دوباره بازگشته‌اند. با نگاهی دوباره به تلاش‌هایی که کرده‌اید می‌توان حدس زد که نرسیدنتان به تأثیر عمیق چه دلیلی می‌تواند داشته باشد.

چرا استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌ها برای صافی پوست نتیجه‌ی ضعیفی دارد؟


دلیل اصلی بروز جوش و لک و عدم صافی پوست، آب‌رسانی نکردن به آن است. وقتی که از آب‌رسانی سخن می‌گوییم، منظور رساندن آب به پوست به دو ‌صورت درونی یا بیرونی است. روش‌های درونی آب‌رسانی، نوشیدن آب، صرف میوه‌جات و سبزیجات هستند و روش بیرونیِ آن هم، استفاده از مواد آب‌رسان طبیعی بر روی پوست است.
آنچه که به‌صورت مستقیم به ترمیم و صافی پوست کمک می‌کند، روش بیرونی آب‌رسانی است. روش‌هایی هم که احتمالاً تا به حال از آن‌ها بدون ریشه‌یابی استفاده کرده‌اید، برای تأثیر بی‌واسطه روی پوست می‌باشند؛ اما این استفاده، بدون توجه به عامل آب‌رسانی و خصوصاً نفوذ به لایه‌های زیرین پوست بوده است. از طرفی حتی اگر این روش‌ها را با توجه به عامل آب‌رسانی به‌کاربرده‌اید، به دلیل نفوذ سطحی تا لایه‌ی اولی یا رویی پوست، نتیجه‌ای اساسی را شاهد نبوده‌اید. اما چه چیزی می‌تواند به عمق پوست نفوذ کند تا باعث صافی دائمی پوست شود؟

معرفی قوی‌ترین عامل صافی پوست


حتماً شما هم موافقید که اگر چیزی بخواهد به عمق پوست نفوذ کند باید به‌قدری ریز باشد که بتواند از لایه‌ی اولیه‌ی آن عبور کند و به لایه‌ی بعدی برود. آنچه که با ابعاد کوچک خود می‌تواند تغییرات عجیبی در پوست و بدن شما ایجاد کند، مولکول هیدروژن است. بنا به مطالعات صورت گرفته در این زمینه، هیدروژن قوی‌ترین و ریزترین آنتی‌اکسیدان است و به‌خاطر ابعاد بسیار کوچک خود می‌تواند به همه‌ی بافت‌های بدن نفوذ کند و به ترمیم آسیب‌های ناشی از مسائل مختلف نظیر استرس، آلودگی هوا و مواد مضرِ وارد شده به بدن بپردازد. به این ترتیب زمانی که پوست شما در معرض هیدروژن مولکولی قرار بگیرد، با نفوذ آن در اعماق پوست، طراوت و جوانی خود را بازیابی کرده و صاف و شفاف می‌شود.
 سؤالی که اکنون پیش می‌آید این است که پوست را چگونه می‌توانیم در معرض مولکول هیدروژن قرار دهیم؟ بهترین روش به‌صورت محلول در آب است. البته باید گفت که آب معمولی، هیدروژن را به‌صورت مولکولی در خود ندارد. به همین خاطر، تأثیر عمیقی که از آن صحبت کردیم نمی‌تواند توسط آب معمولی اتفاق بیفتد. پس چه آبی هیدروژن مولکولی را در خود دارد؟

روش‌های صافی پوست با مولکول هیدروژن


 آب یونیزه‌ی قلیایی که از آب معمولی و طی فرایند یونیزاسیون به دست می‌آید دارای مقادیر بالایی از مولکول هیدروژن است و می‌تواند موجب صافی پوست و جوان‌سازی آن شود. از این آب به دو صورت‌ باید روی پوست استفاده شود تا بهترین نتیجه را بتوان گرفت:
1. شست و شوی صورت توسط آب یونیزه‌ی قلیایی
2. اسپری صورت با آب یونیزه‌ی قلیایی

هیدروژن چگونه پوست را صاف می‌کند؟!


 همان گونه که می‌دانید پاک‌سازی پوست باعث تنفس دوباره‌ی پوست و جلوگیری از بروز جوش و لک و پیری آن می‌شود. شاید شما هم با استفاده از شوینده‌های مختلف برای این کار تلاش کرده‌ باشید؛ اما این شوینده‌ها خود دارای مواد شیمیایی هستند که می‌توانند در بلندمدت تأثیرات مخربی را بر پوستتان بگذارند. اما شست و شوی صورت با آب یونیزه‌ی قلیایی نه تنها پاک‌سازی پوست را به دنبال دارد، بلکه با داشتن مولکول‌های هیدروژن و نفوذ به پوست باعث ترمیم و جوان‌سازی سلول‌های پوست می‌شود.
 یک مطالعه‌ی جدید ژاپنی که در ژورنال تخصصی Photochemistry انتشار یافته است، آنچه که مردم آن منطقه سال‌ها توصیه می‌کردند را تأیید کرد و به گفته‌ی آن، شست و شوی روزانه‌ی پوست توسط آب غنی از هیدروژن به مدت سه ماه، علاوه بر از بین بردن لک و جوش موجود روی پوست، چین‌وچروک‌های آن را نیز می‌تواند کاهش دهد. همچنین اسپری کردن آب یونیزه‌ی قلیایی به دلیل ابعاد بسیار کوچک ذرات آب، موجب نفوذ هیدروژن به همراه آب به لایه‌های بعدی پوست می‌شود که نقشی مستقیم در صافی پوست دارد و نبود هرگونه ماده‌ی شیمیایی در این پروسه، مانع از بروز هرگونه آسیبی به پوست می‌شود.
 حال با دانستن این دو روش آب‌رسانی عمیق، حتماً این سؤال برایتان پیش آمده که چطور این آب را می‌توان به دست آورد و آن را به‌گونه‌ای اسپری کرد که به اعماق پوست نفوذ کند؟

بهترین ابزارهای آب‌رسانی به پوست با هیدروژنیونیزه‌کاپ‌های ویوکس که به‌صورت بطری تولید شده‌اند، امکان یونیزاسیون آب معمولی را در هر موقعیتی برایتان فراهم می‌کنند تا بتوانید در هر شرایط مکانی و زمانی‌ای شست و شو و پاک‌سازی پوست خود را با استفاده از آب یونیزه‌ی قلیایی انجام دهید. همچنین نانواسپری ویوکس در اندازه‌ای کوچک و وزنی پایین، آب معمولی را توسط فناوری اولتراسونیک یونیزه کرده و غبار آب را در ابعاد بسیار ریز نانویی به بیرون اسپری می‌کند و این باعث نفوذ آب و مولکول هیدروژن به لایه‌ی دوم پوست می‌شود و تأثیر بسیار عمیقی بر آن می‌گذارد. این در حالی است که در روش‌های دیگر ترمیم و صافی پوست، مواد مورد استفاده که حتی می‌توانند به دلیل شیمیایی بودنشان مضر هم باشند، تنها به لایه‌ی اول پوست نفوذ می‌کنند.
 از طرفی صرفه‌ی اقتصادی این دو محصول به‌گونه‌ای است که تنها یک بار برای تهیه‌ی آن هزینه می‌کنید و سپس تا مدت‌ها می‌توانید به کمک آب شرب معمولی، بدون نگرانی از تمام شدن و در دسترس نبودن آن، پوست خود را صاف و شفاف کنید.