آفتاب

کاربرد کاغذ دیواری در آشپزخانه و نکات مربوط به آنامروزه کاغذ دیواری ها بسیار مقاوم هستند و می توان در صورت کثیف شدن به راحتی سطح بیرونی آنها را تمیز و از هر گونه کثیفی پاک کرد. این مسئله به خودی خود، یکی از مزایای استفاده از کاغذ دیواری در خانه به خصوص در آشپزخانه است.

آشپزخانه یکی از بخش های مهم ساختمان به خصوص برای خانم هاست و زیبایی این محیط می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. خوشبختانه به دلیل فضای کم آشپزخانه، کاغذ دیواری این قسمت هزینه ی زیادی در بر ندارد.

امروزه کاغذ دیواری ها بسیار مقاوم هستند و می توان در صورت کثیف شدن به راحتی سطح بیرونی آنها را تمیز و از هر گونه کثیفی پاک کرد. این مسئله به خودی خود، یکی از مزایای استفاده از کاغذ دیواری در خانه به خصوص در آشپزخانه است.
در انتخاب کاغذ دیواری در آشپزخانه محدودیتی وجود ندارد اما باید نکاتی را در نظر گرفت که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.
از کاغذ دیواری ضد رطوبت و قابل شستشو استفاده شود به خصوص در فضای بین کابینت و پشت سینک. نکته دیگر که حائز اهمیت است این است که کاغذ دیواری انتخابی باید در صورت اوپن بودن آشپزخانه، به دلیل در تماس بودن دو محیط، از لحاظ رنگ و شکل با هم هارمونی داشته باشند. همچنین مطابقت رنگ کاغذ دیواری با کابینت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
انتخاب کاغذ دیواری برای  آشپزخانه کوچک  کمی دشوار است.به همین دلیل برای آشپزخانه کوچک استفاده زیاد از کاغذ دیواری توصیه نمی‌شود. استفاده بیش از اندازه از کاغذ دیواری، باعث کوچک تر نشان دادن فضا می شود.بنابراین بهتر است فقط یک دیوار را برای استفاده از کاغذ دیواری انتخاب کنید. معمولاً برای این کار فضای بین کابینت‌ها را در نظر می‌گیرند. علاوه بر این بهتر است از رنگ‌های روشن برای استفاده در آشپزخانه کوچک استفاده کنید.
اگر می خواهید همه محیط را کاغذ دیواری نزنید بهترین راه این است که از کاغذ در فضاهای خالی بین کابینت ها استفاده کنید. ترکیب رنگ کابینت و کاغذ دیواری می تواند زیبایی چشمگیری به آشپزخانه بدهد.
کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد اما همانطور که قبلا ذکر کردیم برای به کار بردن آن در آشپزخانه باید دقت لازم را انجام دهیم.در ادامه برخی از انواع کاربردی برای آشپزخانه را توضیح می دهیم.

طرح هندسی

طرح های هندسی از آن جا که مخصوص قسمت خاصی طراحی نمی شوند و با همه جور سبکی نیز هارمونی ایجاد می کنند، برای استفاده در آشپزخانه نیز مناسب به نظر می رسند.

طرح کاشی

طرح کاشی به گونه ای هستند که بعد از اجرا دقیقا همان حالتی را به دکور آشپزخانه شما می دهد که کاشی خواهد داد. این طرح ها مخصوص فضای آشپزخانه ساخته می شوند و به همین خاطر یک انتخاب خوب به شمار می روند. برخی از این طرح ها دارای برجستگی نیز هستند و حالت ظاهری کاشی را خیلی بهتر شکل می دهند و دقیقا مثل این است که دیوار ها کاشی شده اند.

طرح راه راه

از میان طرح های کاغذ دیواری که برای فضای آشپزخانه مناسب به نظر می رسند، می توان طرح راه راه را نیز پیشنهاد کرد. این طرح ها جذاب و شیک هستند و می توانند آشپزخانه را بسیار منحصر به فرد جلوه بدهند. طرح های راه راه در مدل های مختلف ورنگ های متعدد وجود دارند که می توانید رنگ برخی از خطوط آن ها را با کابینت ها یا دیگر قسمت های آشپزخانه ست کنید.

در این مطلب به نحوه کاربرد کاغذ دیواری در آشپزخانه و مهم‌ترین نکاتی را که به هنگام خرید آن‌ها باید رعایت کنید ذکر کردیم. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده قیمت های کابینت و کاغذ دیواری و همچنین بررسی قیمت مصالح ساختمانی دیگر به سایت ساختمانچی http://price.sakhtemanchi.com مراجعه فرمایید.