آفتاب

هر آنچه لازم است در رابطه با مشاوره ازدواج بدانیدممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشدکه آیا مشاوره ازدواج می تواند به شما کمک کند تا زندگی مشترک موفق تری را شروع کنید، طبیعی است ممکن است باور نداشته باشید که چقدر مشاوره ازدواج برای زندگی شما موثر است. درمان و مشاوره در هر مرحله ای از زندگی یک سرمایه گذاری بزرگ است

مشاوره ازدواج:

ممکن است این سوال  برایتان پیش آمده باشدکه آیا مشاوره ازدواج می تواند به شما کمک کند تا زندگی مشترک موفق تری را شروع کنید، طبیعی است ممکن است باور نداشته باشید که چقدر مشاوره ازدواج برای زندگی شما موثر است. درمان و مشاوره در هر مرحله ای از زندگی یک سرمایه گذاری بزرگ است و ایده به اشتراک گذاشتن جزئیات شخصی در مورد رابطه شما با شخص ثالث اگرچه شاید کمی شما را معذب کند اما بهترین روش برای داشتن آگاهی درباره زندگی مشترک است و به شما کمک می کند با آگاهی و سلامت روح زندگی خود را شروع کنید.

چرا مشاوره قبل از ازدواج لازم و ضروری است؟

تحقیقات نشان می دهد که مشاوره ازدواج واقعاً می تواند مؤثر باشد - و نه فقط برای زوج های دارای مشکل بلکه برای کسانی که زندگی عادی خود را دارند و می خواهند زندگی خود را به سمت و سوق پیشرفت و ارامش بیشتری پیش ببرند. تینا تسینا ، دکترا ، روانشناس و نویسنده کتاب "چگونه می شود شریک شادی باشید: می گوید: هر ازدواج نیاز به مشارکت دارد و درک این مشارکت نیاز به مشاوره خواهد داشت". "مشاوره ازدواج می تواند به شما یاد دهد که چگونه این رفتار خود را بهتر کنید و فرد مقابل خود را بهتر بشناسید .پس هر زوج باید بداند که با چه کسی ازدواج می کند و چگونه باید رفتار درستی داشته باشد تا با مشکل در زندگی مواجه نباشد.
یکی از دلایل مهم بهره مندی از مشاوره قبل از ازدواج، جلوگیری از مشکلات احتمالی است که در آبنده ممکن است برای زوجین اتفاق بیوفتد. به طوری که بعد از ازدواج، گاهی اختلافات بسیار شدت میگیرد و زوجین تصمیم به طلاق خواهند گرفت، در این مرحله نیز مشاوره گرفتن از یک وکیل حقوقی خانواده می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و یا راهکاری متناسب زوجین ارائه دهد.

هدف از مشاوره ازدواج چیست؟

در واقع، تحقیقات نشان می دهد که مشاوره ازدواج واقعاً می تواند ازدواج شما را بهتر کند و این هدف اصلی مشاوره ازدواج است. مطالعات نشان داده است كه درمان به زوجین كمك می كند از روابط خود رضایت بیشتری نشان دهند ، توانایی های سالم تری را داشته باشند و صمیمیت عاطفی و جنسی خود را عمیق تر كنند. (به نظر می رسد بسیار خوب است ، درست است؟)
به این دلیل است که مشاوره ازدواج می تواند به شما یاد دهد که چگونه صحبت کنید و بهتر صحبت کنید. تسینا توضیح می دهد: "دعوا بخشی ضروری از ازدواج نیست ، اما جزیی از ارتباطات است و درمان به شما کمک می کند تا دعوا خود را به سمت ارتباط  درست تغییر دهید." "هنگامی که شما یاد می گیرید که چگونه به یکدیگر گوش دهید  و چگونه بدون مقابله ارتباط برقرار کنید، بحث و گفتگو در جلسات برای درک و کار کردن بر روی بهتر شدن رفتارها است.


بیشتر بخوانیم: جستجوی وکیل طلاق در تهران

 مشاوره ازدواج برای چه افرادی توصیه می شود؟

شاید شما و شریک زندگی تان مسئله ای داشته باشید که حتما گمان می کنید از طریق مشاوره برطرف شود. اشتاین می گوید ، درمورد زوج درمانی نگران نباشید ، این سوال ممکن است برای هر کسی پیش بیاید که آیا به مشاوره ازدواج نیاز دارد یا خیر. مشاوره ازدواج ممکن است برای شما مناسب باشد در صورتیکه:
-          احساس می کنید برای هر مسئله استدلال های یکسانی ندارید و مدام در حال بحث هستید
-          شما احساس می کنید از هم دور هستید ، مانند اینکه یکدیگر را در میان زندگی شلوغ خود گم کرده اید.
-          رابطه جنسی و صمیمیت کم شده است و احساس می کنید تنها هستید.
-          در صورتی که می خواهید شناخت خود را کامل کنید و رفتار طرف مقابلتان را به درستی بشناسید.

بیشتر بدانیم: چگونه ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنیم؟

هزینه مشاوره قبل از ازدواج چقدر است؟

طبق مطالعات اخیر ، تقریباً 50 درصد زوج های متاهل می گویند که به نوعی مشاوره قبل از ازدواج با همسرشان رفته اند. هر جلسه 60 تا 90 دقیقه در مطب پزشک شما طول می کشد - که نیاز به وقت ، پول و انرژی عاطفی زیادی دارد. مشاوره ازدواج به طور معمول تحت پوشش بیمه نیست و متوسط جلسه می تواند در هر جایی دارای هزینه متغیری باشد. بنابراین اگر شما و شریک زندگی تان به مشاوره می روید ، منطقی است که از همه این موارد کاملا آگاهی داشته باشید.

نکات مهمی که در جلسه مشاوره ازدواج به آن پرداخته می شود؟

حل مشکلات شما و بهبود ارتباط شما در زوج درمانی یک روند طولانی است - اما لازم نیست برای همیشه ادامه یابد. گانل می گوید: "من می خواهم كه زوج ها بتوانند مهارتهای آموخته شده خود را در یك جلسه اجرا كنند تا جایی كه دیگر نیازی به من نباشد. در یک جلسه مشاوره روانشناس یا مشاور ، وقت کاملی را در اختیار شما و همسر اینده شما قرار می دهد و حتی ممکن است تست هایی از شما بگیرد و یا سوالاتی را بپرسد تا بتواند به رفتارهای هر دو طرف شناخت پیدا کند و حتی ممکن است جلسات را تک نفره کند و بخواهد روند بهتری را برای مشاوره و شناخت بیشتر داشته باشد. مشاور جلساتی را برای این مشاوره در نظر می گیرد و سعی می کند تفاوت ها و شباهت هایی که از دید شما پنهان است را به درستی به زوجین نشان دهد.
وبگردی