آفتاب

از خدمات حکاکی چه می دانید؟یکی از اصلی ترین دلایلی که حکاکی لیزری روی فلز و سایر سطوح رواج پیدا کرد، هویت دادن به قطعات و زیباتر کردن آنها می باشد. به طوریکه در حال حاضر از خدمات حکاکی در صنعت طلاسازی نیز استفاده شده و زیبایی و ظرافت را با هم تلفیق می کند.

خدمات حکاکی روی فلز به دلایل مختلفی در محیط های صنعتی و تبلیغاتی کاربرد دارد و برای انجام آن شیوه های متفاوتی ارائه شده است. به طوریکه خدمات حکاکی لیزری، ضربه ای، رول مارکینگ و استفاده از دستگاه های CNC  برای سطوح فلزی و غیرفلزی توسط مراکز مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد.
با توجه به هزینه بر بودن فرآیند حکاکی و اهمیت بسیار زیادی کیفیت کار، برای انتخاب بهترین مرکز خدمات حکاکی روی فلز لازم است چند مساله مهم مد نظر قرار گرفته شود.
شرکت پارسیان صنعت حک گستر؛ یکی از بهترین مراکز خدمات حکاکی لیزری روی فلز می باشد
در ادامه به بررسی نکات مهم در این حوزه می پردازیم و شما را با خدمات متنوع این مجموعه آشنا می کنیم.

بهترین مرکز خدمات حکاکی

یکی از اصلی ترین دلایلی که حکاکی لیزری روی فلز و سایر سطوح رواج پیدا کرد، هویت دادن به قطعات و زیباتر کردن آنها می باشد. به طوریکه در حال حاضر از خدمات حکاکی در صنعت طلاسازی نیز استفاده شده و زیبایی و ظرافت را با هم تلفیق می کند. به همین خاطر باید بتوانید مرکزی را برای ارائه خدمات حکاکی انتخاب کنید که چند ویژگی مهم داشته باشند که عبارتند از:

ارائه خدمات حکاکی فلز با کیفیت بالا

مراکز زیادی هستند که خدمات حکاکی را به شیوه های مختلف لیزری، ضربه ای و غیره بر روی سطوح فلزی و غیرفلزی ارائه می دهند. اما تعداد محدودی از آنها  هستند که می توانند دستگاه و خدمات را با کیفیت بالا انجام دهند
کیفیت حکاکی روی فلز به عوامل مختلفی بستگی دارد که تجربه و تسلط به حکاکی، استفاده از ابزارآلات و دستگاه های حرفه ای از جمله این موارد هستند. به عبارت دیگر، بهترین مرکز خدمات حکاکی روی فلز باید بتواند حکاکی را با ظرافت بسیار بالا و کاملا حرفه ای انجام دهد تا نتیجه مطلوبی از آن دریافت کنید.

دستگاه حکاکی روی فلز چیست؟

سختی سطوح فلزی باعث میشود تا سایش و کنده کاری بر روی آنها به سختی صورت گیرد و با نیروی دست این کار نه تنها زمان بر می باشد، بلکه کیفیت مطلوبی نخواهد داشت.
به همین خاطر، تولید انواع دستگاه حکاکی روی فلز توسط فعالان این حوزه صورت گرفت و در حال حاضر برای نمایش دادن طرح و لوگو، متن و هر نوع کنده کاری و حکاکی از این تجهیزات استفاده می شود.
 دستگاه حکاکی فلزات به مجموعه ای تجهیزات گفته میشود که با نیروی های مختلف از قبیل باد، انرژی الکتریکی، الکترومغناطیسی و مکانیکی روی سطح فلزات طرح های از پیش تعریف شده را ایجاد می کند.

انواع دستگاه حکاکی روی فلز

تجهیزات مورد استفاده در صنعت حکاکی بر اساس فاکتورهای مختلفی قابل تقسیم بندی هستند.
دستگاه های حکاکی را در حالت کلی و بر اساس نوع نصب آنها بر روی سطح در دو گروه ثابت و پرتابل دسته بندی کرد.
در دسته بندی دیگر می توان با توجه به نحوه عملکرد هر یک از دستگاه ها آنها را در گروه های مختلفی مانند لیزری،  CNC  و ضربه ای قرار داد. هر یک از دستگاه ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و کیفیت خروجی کار آنها با هم متفاوت است.

دستگاه حکاکی ثابت

دستگاه حکاکی ثابت باید بر روی میز، پایه و یا زمین ثابت شوند تا کارایی مناسبی پیدا کنند.
دستگاه حکاکی روی فلز ثابت در اغلب مواقع وزن زیادی داشته و امکان جا به جایی آنها به سادگی امکان پذیر نمی باشد. دستگاه حکاکی لیزری، ضربه ای و CNC همگی در نوع ثابت تولید و در دسترس می باشند.

دستگاه حکاکی پرتابل

دستگاه حکاکی پرتابل امکان حمل و انتقال به محیط های مختلف را داشته و وزن سبک تری نسبت به نوع ثابت دارند. دستگاه های لیزری و ضربه ای علاوه بر نوع ثابت، در نوع پرتابل نیز تولید می شود.
 مساله بسیار مهم این است که در ساختار این تجهیزات کمپرسور هوا و همچنین سیستم های کامپیوتری وجود ندارد.
برخی از دستگاه های حکاکی دستی فلزات دارای قابلیت اتصال به پایه الکترومغناطیس هستند و این قابلیت باعث میشود تا شرایط برای حکاکی روی سطوح فلزی مختلف مانند تیرآهن ها نیز براحتی و با هزینه کم انجام شود.

قیمت انواع دستگاه حکاکی

قیمت دستگاه حکاکی یکی از مهم ترین فاکتورهایی می باشد که قبل از خرید این تجهیزات باید مد نظر قرار داد و دقت زیادی در دلیل گران یا ارزان بودن آنها داشت
شرکت پارسیان صنعت حک گستر؛ سازنده انواع دستگاه حکاکی می باشد که در ادامه تمام آنچه که باید درباره قیمت دستگاه حکاکی روی فلزات و چوب و سایر سطوح بدانید گفته می شود.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه حکاکی

با توجه به اینکه ویژگی های موجود در این دستگاه ها تاثیر مستقیم بر قیمت  دستگاه حکاکی روی فلزات دارد، در نتیجه هر چه قدرت دستگاه بالاتر و انرژی مصرف آن پایین تر باشد، در نهایت قیمت آن بالاتر خواهد بود. نکته مهمی که در خرید دستگاه حکاکی روی فلزات باید به آن توجه داشت، ایجاد تناسب بین قابلیت های مورد نیاز از دستگاه با قیمت آنها می باشد و نباید قیمت ارزان را بر کیفیت بالا خروجی دستگاه ترجیح داد. برای درک بهتر این مساله، ویژگی های چند مورد از بهترین دستگاه های حکاکی را در معرفی و قیمت آنها را بررسی می کنیم.
نیاز کارفرما
قيمت دستگاه حكاكي بر اساس نياز كارفرما و خواسته هاي آن از دستگاه ميتواند متفاوت باشد. دستگاه ها بر اساس مدل آن ميتوانند وزن و سايزهاي حكاكي مختلف داشته باشند.اگر نياز مشتري به دستگاه حكاكي پرتابل باشد قاعدتا بايد وزن كمتر و به تبع آن حمل آسان تري داشته باشد.
ارتفاع قطعه اي كه قرار است روي آن حكاكي انجام شود نيز از عوامل مهم ديگر در تعيين حجم دستگاه است بنابراين قيمت دستگاه حكاكي بر اساس نياز سنجي دقيق از مشتري متفاوت است . از مزاياي تيم حك گستر توانايي ساخت دستگاه حكاكي بر اساس نياز شماست.
برای اطلاع از  قيمت انواع دستگاه حكاكي  ميتوانيد با مشاوران حك گستر در ميان بگذاريد تا با كيفيت ترين دستگاه حكاكي را با مناسب ترين قيمت در اختيار شما قراردهند.وبگردی