آفتاب

انکرتکست چیست و در سئو سایت چه اهمیتی دارد؟بهتر است بدانید یکی از مواردی که سئو کارهای شرکت سئو بایستی نسبت به آن آگاهی داشته باشند، اصطلاحات سئو سایت می باشد. این افرادی که در شرکت سئو کار می کنند بایستی مفهوم و معنی همه اصطلاخات مربوز به سئو را بدانند تا بتوانند یک سئو کار حرفه ای شوند. یکی از این اصطلاحات رایج در سئو، انکر تکست ( Anchor Text) می باشد.

در بیشتر مقاله های سئو انکر تکست را یک فاکتور حائز اهمیت در سئو سایت خوانده اند ولی معنا و مفهوم آن را به طور کامل برای افراد باز نکرده اند، به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم شما را با انکر تکست ها به طور کامل آشنا کنیم، تا بتوانید در شرکت سئو سایت به عنوان سئو کار حرفه ای کار کنید.

انکرتکست چیست؟

در واقع انکتر تکست کلمات و یا کارکتر هایی هستند که در یک متن به سایت یا مطلبی دیگر لینک شده اند. انکر تکست ها همان کلماتی هستند که کاربران آن ها را مشاهده می کنند و اگر بر روی آن کلیک کنند وارد یک سایت یا مطلب دیگر می شوند.
حتما بارها شده است که شما در متنی می بینید که یک کلمه به رنگ آبی درآمده است، در واقع آن کلمه به سایت یا مطلبی دیگر لینک شده است. به کلمه ی آبی رنگی که شما مشاهده می کنید انکر تکست می گویند.
برخی از افراد یا برخی از سئو کار ها از نام های متن لینک و یا عنوان لینک به جای انکر تکست نیز استفاده می کنند. بنابراین اگر سئو کار هستید و جایی با کلمه ی عنوان لینک یا متن لینک برخورد کردید بدانید منظور همان انکر تکست است.
توجه داشته باشید که متن موجود در انکر تکست به موتورهای جستجو کمک می کند تا بتوانند موضوع فعالیت یک سایت را بهتر درک کنند. بهتر است بدانید که به وسیله همین عنوان های لینک هاست که موتورهای جستجوی گوگل، بینگ یا یاهو تصمیم میگرند که یک سایت را در نتایج جستجو خود قرار دهند. بنابراین انکر تکست یکی از فاکتور های مهم در سئو سایت می باشد که باید به آن توجه زیادی شود.

عملکرد این انکر تکست ها به این صورت می باشد که متن موجود در آنها به موتور های جست و جو می گوید که اگر کاربری این متن را در گوگل جست و جو کرد، می توانی وب سایتی که لینک کرده ایم را به کاربران خود نشان دهی. مثلا اگر در متنی بالا بردن سئو سایت را لینک کرده اید، به گوگل می گویید که می توانی زمانی که کاربر این کلمه را جستجو کرد، سایت ما را جزو نتایج خود نشان دهی.
اما نکته قابل توجه ای که منجبر به بالا بردن سئو سایت می شود این است که اگر وب سایت های معتبر با انکرتکست های یکسان و مشابه به یک صفجه از یک سایت دیگر لینک بدهند، آن صفحه به مرور زمان به عنوان معتبر ترین سایت برای آن کلید واژه شناخته می شود. حتی اگر در آن صفحه آن کلمه وجود نداشته باشد. اما بهتر است برای بالا بردن سئو سایت وردپرس در آن صفحه وجود داشته باشد.


 انکرتکست


انکرتکست در لینک

همانطور که اطلاع دارید لینک ها به وسیله ی مجموعه ای از کد های html ساخته شده اند. در زمان تجزیه و تحلیل این کد ها درک خواهید کرد که قسمتی از لینک ها به انکر تکست ها مربوط می شود. توجه داشته باشید که اگر قرار است یک سئو کار حرفه ای شوید بهتر است به html  و css  تا حدودی آشنایی داشته باشید.

انواع انکرتکست را بشناسید


این قسمت دقیقا همان نقطه ای است که شما را با معنا و مفهوم بالا بردن سئو سایت بیشتر درگیر می کد. انکر تکست ها دارای انواع مختلفی می باشند که ارزش های غیر یکسان دارند. در سال های قبل که بالا بردن سئو سایت وردپرس و یا غیر وردپرسی خیلی پیچیده نبود، افراد آدرس سایت مد نظر را به کلمه کلیدی هدفشان لینک می دانند و خیلی راحت حتی وارد رتبه نیز می شدند. اما امروزه این چنین نیست.

امروزه به دلیل پیچیده تر شدن سئو سایت ها افراد بایستی در صفحات خود از انواع انکر تکست ها استفاده کنند. بنابراین در ادامه شما را با انواع انکر تکست ها بیشتر آشنا می کنیم.
به کار گیری انکر تکست های متنوع به موتور های جست و جو این کمک را می کند که با موضوع سایت تان بهتر آشنا شوند و آن را درک کنند. در نهایت این کار موجب می شود در نتایج گوگل رتبه بهتری کسب کنید.
تکنیک های بالا بردن سئو سایت توسط سئوکار حرفه ای

انواع انکر تکست ها


انکرتکست عمومی (Generic Anchors )
انکرتکست نام تجاری (  Branded Anchors)
انکرتکست عریان ( Naked Link Anchors)
انکرتکست کلمه کلیدی + نام تجاری ( Brand + keyword Anchor)
انکرتکست تصویر ( Image Anchors)
انکرتکست هم معنی ( LSI Anchors)
انکرتکست ( Partial Match)
انکرتکست طولانی ( Long Tail Anchors)
انکرتکست ( Exact Match)


 انکرتکست


انکرتکست عمومی چیست؟

حتما تا به حال با انکر تکست های عمومی در برخی از سایت ها مواجه شده اید. این انکر تکست ها همان عبارت های " اینجا را کلیک کنید" یا " اینجا بروید" می باشند. این نوع انکر تکست ها درگذشته بسیار رایج بوده است اما امروزه با توجه به آپدیت های ربات های گوگل این نوع انکر تکست ها ممکن است به سئو سایت شما لتمه وارد کند، پس بهتر است از این نوع انکر تکست ها دیگر استفاده نکنید.

برخی انکرتکست‌های عمومی عبارتند از:
ادامه مطلب
این لینکو چک کن
اینجا
اینجا را کلیک کنید
بیشتر بخوانید
اطلاعات بیشتر
و ...
اگر قرار است یک سئو کار حرفه ای شوید بهتر است از این موارد تا حد امکان استفاده نکنید.

انکرتکست نام تجاری چیست؟

اگر نام تجاری یا نام برندی در مطلبی لینک شود، به آن انکر تکست تجاری می گویند. به کار گیری این نوع از انکر تکست ها هیچی آسیبی به سئو سایت وارد نمی کند، مگر اینکه نام برند با کلید واژه هدف یکسان باشد.
سایت هایی که از انکر تکست های نام تجاری به مقداری زیادی استفاده می کنند moz  و Best Buy  می باشد. این دو سایت در حال حاضر بیشترین استفاده از این لینک را دارند.

روحیه ادمین اینستاگرام باید چگونه باشد

بهتر است بدانید که شغل ادمین اینستاگرام شغل راحتی نیست زیرا ریزه‌کاری‌ها  و حساسیت بالایی دارد. ادمین اینستاگرام باید روحیه خوب و همین طور روحیه ی کار گروهی داشته باشد. زیرا باید پست ها و استوری ها را به بهترین شکل طراحی کند و همینطور جواب مشتری را با خوش رویی و سر حوصله بدهد.
ادمین اینستاگرام در واقع کسی است که مدیریت یک پیچ اینستاگرام را بر عهده دارد. در واقع هر پیچی که در اینستاگرام در حال فعالیت می باشد می تواند برای خود یک ادمین اینستاگرام داشته باشد تا پیچ آن ها را مدیریت کند. منظور از مدیریت کردن این است که پست و استوری های جذابی به طور روزانه طراحی کند و در پیج بارگذاری کند، فالو و آن فالو انجام دهد، پیام های مشتری ها را پاسخ دهد و یا به بخش مربوطه ارجاع دهد.


 انکرتکست


10 موردی که ادمین اینستاگرام باید بداند چیست؟

توجه داشته باشید که چه قصد دارید ادمین اینستاگرام شوید و چه قصد دارید ادمین اینستاگرام استخدام کنید، مهارت های وجود دارد که بایستی آنها را به دست آورید و یا در شخص دیگری جست و جو کنید. در ادامه 10 مهارت موجود برای ادمین اینستاگرام را برای شما شرح دادیم؛ پس با ما همراه باشید.

مهارت اول: آشنایی کافی با نرم افزار اینستاگرام
مهارت دوم: مهارت تولید محتوا برای کپشن های اینستاگرام
مهارت سوم: توانایی کار با نرم افزارهای طراحی و گرافیکی مثل فتوشاپ
مهارت چهارم: آشنایی با نحوه ی رفتار با کاربران و برسی رفتار کاربران اینستاگرام
مهارت پنجم: آشنایی با حوزه ی تبلیغات اینستاگرام و امور مالی مربوط به آن
مهارت ششم: آشنایی لازم با ابزارهای تحلیلی اینستاگرام
مهارت هفتم: توانایی جستجو و تحقیق در اینترنت و گوگل و سرچ اینستا
مهارت هشتم: آشنایی با مسائل فروش و خدمات بعد از فروش
مهارت نهم: روابط عمومی بسیار خوب و بعضی از خصوصیت های اخلاقی
مهارت دهم: آشنایی با تکنیک های لازم برای بیشتر کردن فالور ها
وبگردی