آفتاب

لوییز هی، سخنران انگیزشی، و نویسنده اهل ایالات متحده آمریکالوییز هی (زادهٔ ۸ اکتبر ۱۹۲۶- درگذشته ۳۰ اوت ۲۰۱۷) یک سخنران انگیزشی، و نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است.

لوییز هی (انگلیسی: Louise Hay‎؛ زادهٔ ۸ اکتبر ۱۹۲۶- درگذشته ۳۰ اوت ۲۰۱۷) یک سخنران انگیزشی، و نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است. او بنیان‌گذار انتشارات «خانه هی» است. او چندین کتاب در زمینه نو اندیشی و خودیاری نوشته است که از جمله می‌توان به کتاب شفای زندگی که در سال ۱۹۸۴ منتشر شد، اشاره کرد، وی در سی اوت ۲۰۱۷ فوت کرد.

زندگی‌نامه لوییز هی

لوییز هی در شهر لس آنجلس به دنیا آمد. ناپدری اش فردی خشن بود و همواره او و مادرش را مورد اذیت و آزار قرار می‌داد. در سن ۵ سالگی توسط همسایه اش مورد تجاوز قرار گرفت و در ۱۵ سالگی در حالیکه حامله بود دبیرستان را ترک کرد. در ۱۶ سالگی فرزندش را به دنیا آورد. پس از آن به شیکاگو رفت و به شغل‌های کم درآمد پرداخت. در سال ۱۹۵۰ باردیگر به نیویورک آمد و به عنوان مدل برای سه تن از طراحان مد آنروزها کار کرد که برایش موفقیت آمیز بود. در سال ۱۹۵۴ با یک تاجر انگلیسی به نام «آندرو هی» ازدواج کرد که پس از ۱۴ سال زندگی مشترک، آندرو با زن دیگری ازدواج کرد و او دلشکسته شد.

در چنین روزهایی لوییز هی، اولین کلیسای علوم مذهبی را که در خیابان چهل و هشتم قرارداشت را پیدا کرد و در آنجا به فراگیری قدرت تحول اندیشه پرداخت. در آنجا او به مطالعه آثاری از فلورانس اسکاول شین و ارنست هولمز در خصوص تفکر نو پرداخت که در آن‌ها اموخته می‌شد خوش‌بینی می‌تواند شرایط مادی مردم را تغییر دهد یا با استفاده از آن می‌توان مشکلات جسمی را نیز درمان کرد.

در ادامه جملاتی زیبا از لوییز هی را برای شما آورده ایم:

تو اقتدار دنیای خود هستی ؛ ایجاد دگرگونی ها ساده است. اگر ایمان داشته باشیم.

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

هر اندیشه ای که از ذهن ما می گذرد. آینده ما را می آفریند.

هر کدام از ما. با اندیشه ها و احساس هایمان. تجربه های خود را می آفرینیم.

اندیشه هایی که به ذهن ما راه می یابد و کلماتی که بر زبان می رانیم. تجربه های ما را می آفریند.


بیشتر ما درباره این که چه کسی هستیم. عقایدی نابخردانه.

و درباره این که زندگی را چگونه باید زیست. قواعد بسیار بسیار خشکی داریم.

این به معنای سرزنش ما نیست. زیرا در این لحظه. به بهترین کاری که از دستمان بر می آید. سرگرمیم.

اگر دانش و فهم و هشیاری بهتری داشتیم. حتما به کار دیگری دست می زدیم.

تمنای من این است که به دلیل جایی که در آن قرار دارید. خود را به دیده تحقیر ننگرید.

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

در لایتناهای حیات آنجا که ساکنان همه چیز عالی و کامل و تمام عیار است

وبگردی