آفتاب

تعداد سال‌های زندگی‌تان اهمیتی ندارد / آبراهام لینکلنمطمئناً کسانی که به تاریخ اهمیت ویژه‌ای می‌دهند آشنایی باقدرت مدیریتی آبراهام لینکلن بسیار ضروری است.

آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات‌متحده بود. از مهم‌ترین کارهای او در طی دوران ریاست جمهوری حفظ اتحاد در طول جنگ داخلی ایالات‌متحده و اعلام آزادی بردگان می‌باشد. مطمئناً کسانی که به تاریخ اهمیت ویژه‌ای می‌دهند آشنایی باقدرت مدیریتی آبراهام لینکلن بسیار ضروری است.

آبراهام لینکلن کیست؟

آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات‌متحده بود و به دلیل ناجی اتحاد ایالت متحده و رهایی بردگان، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان آمریکا شناخته می‌شود. داستان زندگی او پر از فروتنی است که بسیار قابل‌توجه است.
آبراهام لینکلن در زمانی ترور شد که کشورش برای انجام وظایف بزرگ به او نیاز داشت. او بر دموکراسی پافشاری می‌کرد و تمامی تلاش خود را بر ساختاربندی اتحاد در آرمان‌های ایالت آمریکا گذاشته بود که همه ملل در تلاش برای دستیابی به آن هستند. شخصیت کاملاً انسانی آبراهام لینکلن و تأثیر باورنکردنی او بر ملت، وی را به میراثی ماندگار تبدیل کرده است.

خانواده آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن فرزند توماس لینکلن و نانسی هنکس لینکلن است. توماس یک پیشگام قوی و مصمم بود که از نظر مالی در سطح متوسطی بوده و البته در جامعه مورد احترام همه بود.
این زوج دو فرزند دیگری نیز داشتند: خواهر بزرگ‌تر لینکلن، سارا و برادر کوچک‌تر توماس که در دوران نوزادی درگذشت.
هنگامی که لینکلن نه‌ساله بود، مادرش در 34 سالگی در 5 اکتبر 1818 بر اثر بیماری درگذشت. این اتفاق برای او ویران‌کننده بود و موجب قطع ارتباط لینکلن با پدرش شد. در دسامبر سال 1819، درست یک سال پس از مرگ مادرش، پدر لینکلن با سارا بوش جانستون، یک بیوه کنتاکی با سه فرزند ازدواج کرد. او زنی قوی و دوست‌داشتنی بود که لینکلن به‌سرعت با او پیوند برقرار کرد.

یکی از جملات ماندگار از آبراهام لینکلن:

در پایان، تعداد سال‌های زندگی‌تان اهمیتی ندارد. آنچه مهم است، زندگی جاری در خلال این تعداد سال‌هاست.
وبگردی