آفتاب

کرونا در کمین مسافران شمالاستان مازندران از نخستین استان‌های کشور بود که از بهمن ماه سال ۱۳۹۸ درگیر شیوع ویروس کووید۱۹ شد و طی یک سال گذشته سه موج کرونایی را پشت سر گذاشت.

از پایان بهمن ۱۳۹۹ طبق اعلام ستاد ملی کرونا، این استان به لحاظ مهار این ویروس از سری استان‌های به رنگ زرد با درصد کم بیماران کرونایی معرفی شد و تردد مسافران نوروزی به این استان شمالی با رعایت پروتکل بهداشتی را بلامانع اعلام کرد.
پیشتر مازندران میزبان ۳۰ میلیون مسافر بود. اما تداوم امواج کرونایی سبب تعطیلات اماکن گردشگری، مهمانسراهای دولتی و هتل‌ها شده بود.
نوروز ۱۴۰۰ دومین سال متوالی‌است که مردم کشور درگیر ویروس کرونا شده‌اند اما این عامل باعث نشد که تردد مسافران در ایام نوروز با محدودیت سفر همراه باشد این در حالی است که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: سفر نوروزی به مازندران با توجه به چرخش ویروس جهش یافته کرونا در کشور و شرایط جغرافیایی خاص مازندران ، این استان را وارد موج چهارم شیوع کرونا خواهد کرد.
آنچه در موج نخست تعطیلات سفر نوروزی ۱۴۰۰ شاهد هستیم عادی انگاری مسافرانی است که در سواحل دریای خزر چادر زده‌اند و سایه به سایه کرونا در حرکت‌‌اند تا این ویروس جهش یافته به صورت افسار گسیخته هموطنان را به کام مرگ‌بکشاند./فارس
وبگردی