آفتاب

فال روز چهارشنبه 8 دی 1400دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. امسال باید بیشتر از همیشه مواظب خصوصیات منفی خود از جمله حسادت، تنبلی و دمدمی مزاجی باشید. اگر می خواهید به منافع مورد نظر خود دست پیدا کنید باید از خیلی قبل تر برای اهداف خود برنامه ریزی کرده و بر اساس نقشه هایتان پیش بروید. تلاش هایی که امسال می کنید حتی اگر بلافاصله نتایج مورد نظرتان را برای شما به همراه نداشته باشند هم در دراز مدت حتما نتایج مطلوبی خواهند داشت.

● متولد فروردین (بره):

صبح که از خواب بیدار می شوید شاید کمی احساس تنبلی کنید و به فکر کنسل کردن بعضی از برنامه هایتان بیفتید. این اشتباه را نکنید، به محض ترک رختخواب و خوردن صبحانه موتورتان گرم خواهد شد. به نظر می رسد که مسائل عاطفی دارند به سمت بهتر شدن پیش می روند. الان زمان بسیار خوبی برای صحبت کردن در مورد وضعیت رابطه تان با طرف مقابلتان می تواند باشد. شاید او با نظرات شما موافق باشد، شاید هم نباشد و مجبور باشید راهی برای کنار آمدن با هم پیدا کنید، در هر حال نتایج خیلی خوبی به دست خواهید آورد. اگر فرصت حرف زدن و گوش کردن را از خودتان و طرف مقابلتان نگیرید آینده ی بسیار خوبی در انتظار این رابطه خواهد بود. گاهی لازم است خودتان را در اولویت قرار دهید تا به درد دیگران بخورید. شخصی که رفته دوباره بر می گردد. این قدر نا امید نباشید و دائم از همه چیز و همه کس ایراد نگیرید. اراده تان را قوی کنید و به رویاهایتان پر و بال بدهید. نگرانی تان در مورد سلامتی شخصی به پایان می رسد.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

آیا این اواخر به فکر ایجاد تغییرات در خانه تان و یا تغییر دکوراسیون آن بوده اید؟ اگر جوابتان مثبت است امروز همان روزی است که در انتظارش بوده اید. انرژی و همچنین حس زیبایی شناختی شما در سطح بسیار بالایی قرار دارند و اینها دقیقا همان چیزهایی هستند که برای عملی کردن ایده هایتان مورد نیازتان هستند. فقط حواستان باشد که از دیگر اعضای خانواده هم برای انجام این کار کمک بگیرید، تا هم نظرات آنها را نیز جویا شده باشید و هم به خودتان بیش از اندازه فشار وارد نکنید. تمام روزتان را به کارهای خانه اختصاص ندهید و زمانی را هم برای استراحت و تفریح و به ویژه وقت گذراندن به دوستان و عزیزانتان کنار بگذارید. در اشتیاق رسیدن به نیت تان درمانده شده اید و نمی توانید تصمیم منطقی بگیرید. دیدارتان با دوستی برایتان بسیار لذت بخش است. حتما با او تماس بگیرید. تصمیم به امر مهمی گرفته اید که خیر است و اجرای آن نقطه عطف زندگی تان محسوب می شود. به خودتان تکان بدهید و از گذشته درس بگیرید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

یک تماس و یا دیدار غیر منتظره از طرف یکی از دوستانتان ممکن است خبرهای هیجان انگیزی را برای شما به همراه داشته باشد. شاید این خبرها آنقدر خوب باشند که حتی تصمیم بگیرید با این دوستتان برای آنها جشن بگیرید! امروز یک شانس بسیار بزرگ از جایی که انتظارش را ندارید به شما روی خواهد آورد. به جای این که بیش از اندازه تردید و احتیاط به خرج بدهید و وقتتان را با فکر کردن به این که چرا چنین فرصتی در اختیارتان قرار گرفته است تلف کنید از آن بیشترین بهره ممکن را ببرید. استفاده ی درست از این موقعیت زمینه ساز پیشرفت و موفقیت های بیشتر شما در آینده خواهد بود و به همین دلیل باید در بهره گیری از آن نهایت سعی و تلاش خود را به کار بگیرید. در مورد مسئله ای کاری همش فکر می کنید دیگر برای جبران زمان ندارید و مدام دور خودتان می چرخید، بدون اینکه پیشرفتی داشته باشید. کاملا در اشتباهید. در یک رابطه کاری یا عاطفی یک مکالمه ساده به شما می فهماند که در مورد موقعیت تان در این رابطه دچار سوء تفاهمید.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

امروز صبح که از خواب بیدار می شوید ذهنتان درگیر مسائل مادی است و نگران آینده ی وضعیت مالی خود هستید. شما خودتان را به خاطر ولخرجی های اخیرتان سرزنش می کنید و فکر می کنید که ای کاش احتیاط بیشتری به خرج داده بودید. به جای این احساسات منفی نگاهی به لیست خریدها و مخارج خود بیندازید و ببینید کجاها انتخاب هایتان درست و کجاها اشتباه بوده اند. این می تواند درس بسیار بزرگی برای شما باشد و به بهتر شدن مدیریت منابع مالیتان کمک کند. خودتان را با نگرانی در مورد آینده دیوانه نکنید، به احتمال زیاد اوضاع به آن بدی که خودتان فکر می کنید هم نیست و با کمی دقت و صرف جویی به مشکل خاصی برنخواهید خورد. با شخصی در نزدیکی تان که در هر موردی همیشه اول منافع خودش را در نظر می گیرد مثل خودش رفتار کنید. فهمیدن موضوعی ناراحت تان می کند، اما همان بهتر که تا دیر نشده با واقعیت روبرو شوید. در مورد یک مسئله کاری دیگر بحث نکنید. این در بسته است، شخصی با خبری خوش از در وارد می شود.

● متولدین مرداد (شیر):

عشق و روابط زناشویی همیشه برای شما از ارزش و اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و امروز هم این موضوع خیلی مهم تر از همیشه شده است. شما عشق بسیاری را به همسر خود احساس می کنید و او از نظر شما بسیار جذاب و دوست داشتنی شده است. این احساس خود را به او منتقل کرده و علاوه بر کارهایی که می کنید به طور مستقیم و با کلامتان نیز این عشق و احساسات را به او نشان بدهید. امروز روابط اجتماعی شما هم به خوبی پیش خواهند رفت و روز خوبی برای شروع روابط جدید دوستانه و یا حل کردن مشکلاتی که در روابط و دوستی های قدیمیتان وجود دارند خواهد بود. در رابطه با یک مسئله مالی یا کاری عمرتان را تلف نکنید. تصمیم تان را بگیرید و راه تان را عوض کنید. کسی که ادعا می کند شما را دوست دارد امتحان کنید. نتیجه هر چه باشد به نفع شماست. سختی ها و تاریکی ها دور می شوند و روشنی آفتاب از راه می رسد. از دوستی قدیمی خبر بگیرید.

● متولدین شهریور (سنبله):

امروز قدرت تخیل شما بسیار فعال شده است و اگر این توانایی خود را در انجام کارهای هنری و خلاقانه مانند نقاشی، نوشتن و یا هر زمینه ی دیگری که مورد علاقه تان است به کار بگیرید نتایج خیلی خوب یه دست خواهید آورد. اگر اهل انجام چنین فعالیت هایی نیستید هم به شما توصیه می شود که حداقل به یک نمایشگاه آثار هنری و یا به تماشای یک فیلم یا تئاتر بروید، این کار به بهتر شدن حال روحی و روانی شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. امروز تمام حرف هایی که می زنید و رفتارهایی که می کنید اثرات جدی و پایداری روی آینده ی رابطه ی عاطفی شما خواهند داشت، پس تا جایی که می توانید در این مورد احتیاط کنید. یک اتفاق غیر منتظره بسیار خوشحالتان می کند. یاس را از خودتان دور کنید. به زودی به مراد دلتان می رسید. در مورد مسئله ای مالی تصمیم خود را عملی کنید و در این راه هر کاری از دست تان بر می آید، انجام بدهید. اشتباه شخص دیگری را به گردن نگیرید. تصمیمی که دیگران گرفته اند به نفع شما تمام می شود.

● متولدین مهر (ترازو):

شما معمولا آدم کنجکاوی هستید و به طور مرتب سؤال های بسیار زیادی ذهنتان را به خود مشغول کرده اند که برای آنها به دنبال جواب می گردید، اما امروز این خصوصیت در وجود شما بسیار قویتر از هر زمان دیگری شده است. بهتر است این کنجکاوی خود را در جهت مثبت هدایت کرده و به مطالعه و تحقیق و بررسی در زمینه های مورد علاقه ی خود بپردازید، در غیر این صورت ذهنتان مشغول مسائل بی اهمیت و پیش افتاده ای مثل غیبت کردن در مورد دیگران و فضولی و دخالت در کارهای آنها خواهد شد. فردا روز بسیار شلوغی خواهید داشت و کارهای زیادی به عهده تان خواهند بود، امروز به اندازه ی کافی استراحت کنید و تا می توانید از روزتان لذت ببرید. به چیزی که می خواهید می رسید اما این رسیدن خوشحال و راضی تان نمی کند. از شخصی که ادعا می کند از پس انجام کاری بر می آید، بخواهید تا اول ادعایش را ثابت کند. در مورد نیتتان بهتر است بر خواسته تان تا جایی پافشاری کنید که موجب ناراحتی و حساسیت در دیگران نشود.

● متولدین آبان (عقرب): 

شما معمولا قدرت تشخیص بسیار قوی و توانایی بالایی در قضاوت صحیح دارید، اما امروز انگار یک چیزی جلوی این توانایی شما را گرفته است. شاید بین چند گزینه ی مختلف بلاتکلیف مانده باشید و یا شاید هم نتوانید ذهنتان را به خوبی روی کارهایی که باید انجام دهید متمرکز کنید. زیاد به خودتان سخت نگیرید، امروز روز تعطیل است و باید تا جای ممکن به تفریح و استراحت اختصاص داده شود. سعی کنید سر خودتان را با کارهایی که فشار و استرس کمتری به شما وارد می کنند مشغول کنید و زیاد به چیزهای دیگر فکر نکنید. تا فردا از لحاظ فکری ثبات همیشگی را پیدا خواهید کرد و به همه ی این مسائل رسیدگی خواهید کرد، امروز را خوش باشید! از کنار حرفی یا اتفاقی به سادگی می گذرید که نتیجه اش برایتان خوب نیست. در مورد مسئله کاری اجازه ندهید نظم کارها از دستتان خارج شود. منتظر شنیدن خبری هستید به جای انتظار خودتان دست به کار شوید. غیر منتظره به جایی دعوت می شوید که برایتان پر از خبر و برکت است.

● متولدین آذر (کمان):

امروز شما می خواهید مسئولیت زندگی خود را به عهده گرفته و به دنبال فرصت هایی برای بهتر کردن زندگی خودتان و عزیزانتان باشید. برای این کار شما به مثبت نگری و در عین حال دور اندیشی بسیاری نیاز خواهید داشت. مکالماتی که امروز دارید می توانند فرصت هایی برای پیشرفت کاری و افزایش درآمدتان را برای شما به همراه داشته باشند و شاید حتی در این مورد تماس هایی بگیرید و به نتایجی هم برسید. فقط حواستان را جمع کنید که به راحتی به هر کسی اعتماد نکنید، مخصوصا اگر از طرف مقابلتان شناخت کافی نداشته باشید. اگر به فکر جابجایی، به ویژه به شهری دیگر هستید بهتر است فعلا دست نگه دارید. دوستانتان به شما وفا نکردند و برای کارهایی که برایشان انجام داده اید ارزش قائل نیستند، توجه نکنید و کار خودتان را بکنید. این روزها شما با هر ناملایمتی به شدت ناراحت و از هر خوشی یش از اندازه شاد می شوید، سعی کنید میانه رو باشید تا کمتر اذیت بشوید.

● متولدین دی (بز):

امروز افکار و ایده های جدید و یا موقعیت های تازه ای برای رشد و پیشرفت از لحاظ مالی سر راهتان قرار خواهند گرفت. با این حال نباید نسنجیده عمل کنید و خیلی زود دست به کار شوید. امروز اصلا زمان خوبی برای گرفتن تصمیمات مهم در این مورد و یا ایجاد تغییرات مهم در ارتباط با آن نیست. قدرت تشخیص و قضاوت شما ممکن است به اندازه ی کافی خوب کار نکند و تصمیمات اشتباهی بگیرید که در آینده از آنها پشیمان خواهید شد. گزینه هایی که پیش رو دارید را یک جا یادداشت کرده و برای فکر کردن و تصمیم گیری در مورد آنها را چند روزی دست نگه دارید. امروز بهتر است وقتتان را به تفریح و استراحت اختصاص بدهید. مسئله ای که ذهن شما را به خودش مشغول کرده، نیاز به زمان و موقعیت مناسب تری برای اجرا دارد، عجله نداشته باشید و از روی حوصله اقدام کنید. از اینکه از فرصت ها و موقعیت های گذشته استفاده لازم را نبرده اید تاسف نخورید، شما حالا ظرفیت آن را دارید که بتوانید آینده خوب برای خودتان رقم بزنید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

امروز شما بسیار اجتماعی شده اید و دائم دلتان می خواهد که با دنیای اطرافتان در ارتباط باشید. یکی از کارهایی که در این جهت انجام خواهید داد تماس گرفتن با دوستان قدیمیتان که برای مدتی از آنها بی خبر بوده اید می تواند باشد. این کار به حل شدن و فراموشی ناراحتی و بحث هایی که در گذشته داشته اید کمک خواهد کرد، البته به این شرط که خودتان دوباره آنها را به میان نکشید. شما خیلی حساس تر از همیشه هستید و خیلی زود به حرف ها و رفتارهای دیگران واکنش نشان می دهید، سعی کنید در حرف ها و حرکات دیگران به دنبال پیام های مخفیانه و منظورهای پیچیده نباشید و روی خوبی های اطرافیانتان تمرکز کنید. گذشته جبران خواهد شد، خودتان را سرزنش نکنید. برای پیش بردم کارتان در جایی مجبور به پرداخت هزینه ای می شوید. یک حرف که از دهن کسی خواهد پرید شما را متوجه موضوعی مهم می کند. در مورد نیتتان خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، شرایط را بسنجید. برای یک ملاقات مهم آماده باشید.

● متولدین اسفند (ماهی):

امروز زیاد سرحال و پرانرژی نیستید و از لحاظ جسمی هم احساس کسالت و خستگی می کنید. این وضعیت شاید حال و هوا افسردگی به روزتان بدهد و اگر خودتان کاری نکنید تمام روز همین طور باقی خواهد ماند. این وضعیت شما به احتمال زیاد از فشار و استرسی که این اواخر تحمل کرده اید سرچشمه می گیرد، پس کارهایی انجام دهید که به از بین رفتن این تنش ها و استرس ها کمک می کنند. این که چکار باید بکنید به خودتان بستگی دارد، یک نفر با حضور در جمع دوستان و عزیزانش احساس آرامش می کند و یک نفر هم با گوش کردن به یک موسیقی ملایم در خلوت خانه اش به آرامش دست پیدا می کند. خیالتان راحت باشد، تا فردا حالتان کاملا خوب خواهد شد. برای بی خوابی هایتان هر چه زودتر کاری بکنید، شما تا خودتان نخواهید تغییری در وضعیت تان بدهید، اوضاعتان بر همین منوال خواهد بود. کاری را در رو در بایستی با شخصی انجام می دهید، این بار به خیر می گذرد، اما دیگر این کار را تکرار نکنید. برای حضور در جلسه ای دیر نکنید و وقت شناس باشید.

منبع: تصویر زندگیوبگردی