آفتاب

فال روز چهارشنبه 20 بهمن 1400دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. شما از پذیرش چالش های جدید لذت می برید، اما باید به بی قراری‌ها و حسادت‌های گاه و بیگاه خود غلبه کنید. امسال در زمینه ی حرفه ای موفقیت ها و پاداش های بسیاری را تجربه خواهید کرد. در برابر به دست آوردن این موفقیت ها خودتان هم به خود پاداش داده و پول و زمان زیادی را به تفریح و رفاه خود اختصاص خواهید داد.

● متولد فروردین (بره):

امروز شما خیلی پرانرژی و سر حال هستید و این فرصت بسیار خوبی در اختیارتان قرار خواهد داد تا خانه تان را یک نظافت درست و حسابی کرده و به همه گوشه و کنارهای آن نظم ببخشید. حتی آن کمدهایی که از باز کردنشان وحشت دارید، انباری داخل پارکینگ و یا هر جای دیگری که از نظافت آن وحشت دارید هم امروز خیلی راحت تمیز و مرتب خواهند شد. شاید در ابتدا نسبت به شروع این کار کمی تنبلی کنید، اما همین که دست به کار شوید و موتورتان گرم شود دیگر هیچ چیزی جلویتان را نخواهد گرفت. به این فکر کنید که وقتی کارهایتان تمام شده اند و دارید با خیال راحت یک فنجان چای گرم می نوشید چه حال خوبی خواهید داشت! به دلیل فشارهای کاری این اواخر عزیزی را با بداخلاقی تان رنجانیده اید هرچه زودتر دلش را بدست آورید. با شخصی ملاقات خواهید کرد که بیش از شما به نفع او خواهد بود. پیغام خوشحال کننده ای به دستتان می رسد. شخصی سعی دارد به شما کمک کند به حرف او گوش کنید. مشکلی با پادرمیانی شخصی حل خواهد شد شما هم اگر دنبال دردسر نمی گردید دیگر پی اش را نگیرید.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

امروز تا جایی که می توانید فعال باشید و از یک جا نشستن و تنبلی پرهیز کنید. این کار باعث خواهد شد احساس سلامتی و نشاط کنید، مخصوصا اگر این اواخر  فعالیت زیادی نداشته اید. سعی کنید کارهای مهیجی مانند حضور در ورزش های تیمی انجام دهید و تمام روز خودتان را در خانه زندانی نکنید. اگر امکان بیرون رفتن از خانه را ندارید کارهایی مانند نظافت منزل هم می توانند مفید باشند، اما هرچند نتیجه نهایی برایتان رضایت بخش خواهد بود، از انجام آنها لذت چندانی نخواهید برد. داشتن فعالیت فیزیکی باعث خواهد شد فشار و استرسی که این اواخر تحمل کرده اید را تخلیه کرده و باتری های خود را برای روزهای آتی شارژ کنید. عجولانه و بدون فکر اسرار و رازهای خود را فاش می کنید، این کار به سودتان نیست. در مورد نیتی که در سر دارید اگر کمی صبر کنید بهتر است، هرچیز زمانی دارد. در انتخاب دوستان خود بی دقت هستید. برنامه ریزی کنید و هدفهای مشخصی برای خودتان تعریف کنید، از همین امروز به چیزهای نو بیندیشید و شاکر نعمت هایی که دارید باشید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

امروز توانایی شما در تصمیم گیری افزایش یافته و می توانید از این فرصت فوق العاده استفاده کرده و تصمیم ها و انتخاباتی که برای مدت ها پشت گوش انداخته بوده اید و جسارت رویارویی با آنها نداشته اید را امروز انجام دهید. این مسائل لزوما مسائل کاری و حرفه ای نیستند و می توانند زندگی شخصی و روابط عاطفی شما را نیز در بر بگیرند. اگر با دوستان، خانواده و یا حتی عشقتان مشکلی دارید امروز می تواند فرصت بسیار خوبی برای فکر کردن به این مشکل و یافتن یک راه حل مناسب برای آن باشد. امروز برای نظافت خانه تان برنامه هایی دارید اما اگر زود بیدار نشوید و دست نجنبانید مهمان های ناخوانده فرصتی برای انجام این کار به شما نخواهند داد. عشق بازوهای خود را به سوی شما می گشاید اما شما همچنان تردید دارید و یک قدم به جلو و دو قدم پس می کشید، عشق می تواند شما را از خامی به پختگی برساند. رویداد های هفته های اخیر را به دقت بررسی و تجزیه و تحلیل کنید، راه حل بیرون رفت از این بحران را می توانید از این طریق پیدا کنید. نگاه خود را نسبت به مسائل تغییر دهید. خودتان را برای شنیدن یک خبر خوش آماده کنید.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

توانایی شما در تمرکز روی کارهایی که در دست انجام دارید امروز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اگر باید مطالعه کنید و یا کاری که جزئیات زیادی را در برمی گیرد انجام دهید روزی بهتر از امروز برای این کار پیدا نخواهید کرد، پس تا می توانید از وقت خود استفاده کنید. تفریحات و سرگرمی هایی که به میزان زیادی از تمرکز و توجه نیاز دارند نیز امروز برای شما از جذابیت خاصی برخوردار هستند و امروز از انجام آنها لذت زیادی خواهید برد. وقتی درگیر کاری می شوید حتی اگر یک گله فیل از کنارتان رد شوند هم تمرکزتان بهم نخواهد ریخت، پس این فرصت فوق العاده را به راحتی از دست ندهید و کارهایی که به این میزان از تمرکز نیاز دارند را در برنامه ی خود جای دهید. نیتی که در دل دارید به واقع گری بیشتری احتیاج دارد با دور اندیشی اقدام کنید. از هر روزتان انتظارهای شگفت آور نداشته باشید. قدری خوددار و زیرک باشید. تغییر شغل یا مقام اداری برایتان پیش می آید. به سفری شاد می روید روی پای خود بایستید اوضاع مالی تان روبراه می شود دنیا را هر جور بگیرید همون جور می گذرد.

● متولدین مرداد (شیر):

امروز دیگر وقت آن رسیده است که از جایتان بلند شده و تکانی به خودتان بدهید. شما در زندگی روزمره و در محل کار خود فعالیت جسمانی چندانی ندارید و اگر هر چه زودتر تغییری در این روند ایجاد نکنید سلامتی خود را به خطر خواهید انداخت و حداقل مشکلی که با آن مواجه خواهید شد اضافه وزن شدید خواهد بود! نداشتن فعالیت جسمانی نه تنها روی بدنتان اثرات منفی می گذارد، بلکه به مرور زمان به ذهن و وضعیت روحیتان نیز آسیب خواهد زد. سعی کنید کمی پیاده روی را به برنامه ی خود اضافه کنید و اگر این هم برایتان امکان پذیر نیست، حداقل آخر هفته ها برای ورزش و جنب و جوش وقت بگذارید. باور کنید خودتان هم از این کار لذت خواهید برد! مدتهاست که به چیزی علاقمند شده اید و می خواهید آن را بدست بیاورید، باید بیشتر تلاش کنید موفقیت در چند قدمی شماست. ارزش واقعی خود را نمی شناسید. تغییر شغل و مکان فعلا برایتان مقدور نیست. هدیه ای در یافت می کنید. پیامی به شما داده می شود که برایتان هیجان فراوانی با خودش به همراه دارد. کمی استراحت کنید و بیشتر به فکر سلامتی خود باشید.

● متولدین شهریور (سنبله):

امروز روز فوق العاده ای برای به کار گرفتن خلاقیت شما خواهد بود؛ البته شما خودتان خیلی خوب از روحیه ی هنری خود آگاه هستید و این استعداد و خلاقیتی که دارید برایتان تازگی ندارد، اما آنچه امروز فرق کرده است قدرت تمرکز شما و تواناییتان در ادامه ی راه تا رسیدن به مقصد است. شما امروز انرژی لازم برای تمام کردن و به نتیجه رساندن هر کاری را در اختیار دارید و می توانید هر پروژه ای که امروز آغاز می کنید را با موفقیت به انجام برسانید. فقط یادتان باشد از روند انجام این کار لذت ببرید و مسائل را بیش از اندازه جدی نگیرید. آنقدر سرگرم کار نشوید که قراری که با دوستان و یا اعضای خانواده دارید را فراموش کنید! از نظر مالی شرایط تان بهتر می شود. در کاری مهم حتما با دیگری مشورت کنید او با تجربیاتش به شما کمک خواهد کرد، ریسک کنید و آماده ی مقابله باشید، اگر طالب کسی یا چیزی هستید باید صبر و تحمل از خودتان نشان دهید، یادتان باشد که از روی ظاهر در مورد افراد قضاوت نکنید. فکرهایی که در سر دارید خوب هستند، به شرط آنکه عجله نکنید.

● متولدین مهر (ترازو):

امروز شما به هیچ وجه برای در پیش گرفتن ساده ترین راه های ممکن وسوسه نمی شوید. درست است که همه ی ما گاهی وسوسه می شویم این راه را در پیش گرفته و خودمان را راحت کنیم ، اما شما از آن دسته آدم هایی نیستید که به راحتی تسلیم این وسوسه ها می شوند، به ویژه امروز که شرایط کیهانی موجود قدرت لازم برای در پیش گرفتن بهترین راه ممکن را در اختیار شما قرار داده اند و می توانید با تمام توان خود گام های لازم برای رسیدن به مقصد را یکی یکی بردارید و طولانی بودن راه به هیچ وجه باعث نخواهد شد که از میدان به در شوید. اگر همراهانتان سعی کردند شما را قانع کنند که خودتان را با این کار خسته نکنید، موضع خود را حفظ کنید و تسلیم نشوید. به مسائل مادی بیش از حد توجه می کنید، در دنیا مسائل دیگری هم وجود دارد. برای حل مشکلات تان از دوستی کمک بگیرید، شما بهتر از هر کس می دانید که به تنهایی از پس آن برنمی آیید. تلفن مهمی که مربوط به کار است باعث خوشحالی تان می شود. آرامش را هیچ کس نمی تواند به شما هدیه دهد، خودتان باید آن را در وجودتان پیدا کنید.

● متولدین آبان (عقرب): 

امروز عمل گرایی و داشتن برنامه برای انجام کارهایتان به شما کمک زیادی خواهد کرد. شما در زمان بسیار خوبی برای مورد بررسی قرار دادن وضعیت مالی خود قرار دارید. آیا در موقعیتی قرار دارید که دلتان می خواسته است؟ آیا برای ادامه راهتان برنامه ای در سر دارید؟ آیا به اندازه ی کافی پول و منابع مادی دراختیار دارید؟ به جواب این سؤال ها خوب فکر کنید و با خودتان صادق باشید. به این فکر کنید که چطور می توانید وضعیت فعلی خود را بهبود ببخشید و برای آینده ی خود برنامه ریزی کنید. می توانید در این راه با افراد موفقی که مورد اعتمادتان هم هستند مشورت کرده و در انتخاب راه درست از آنها راهنمایی بگیرید. البته فراموش نکنید که تصمیم گیرنده نهایی خودتان باشید. کمی در روابط با دوستانتان تجدید نظر کنید. از کسی که برای شما خبرهای ناراحت کننده می آورد دوری کنید. برای رسیدن به نیتتان تلاشتان را بیشتر کنید. در کار یا تحصیل موفقیتی به دست خواهید آورد. شما دوست ندارید از شما انتقاد شود اما این دلیل نمی شود که دیگران حق نداشته باشند از شما انتقاد کنند، کمی آرام تر با مردم برخورد کنید.

● متولدین آذر (کمان):

امروز برای تصمیم گیری در مورد مسائل مختلف فرصت بسیار خوبی خواهد بود. وقتی پای تصمیم گیری در مورد مسائل مهم و جدی در میان باشد، شما گاهی دچار تردید می شوید و روند انتخاب و تصمیم گیریتان بیش از اندازه طول می کشد. از انرژی فوق العاده ای که شرایط کیهانی فعلی در اختیارتان قرار داده است استفاده کنید و لیستی از مسائل مختلفی که در زمینه های حرفه ای، شخصی و عاطفی باید در مورد آنها تصمیم گیری کنید برای خود تهیه نمایید و سپس یکی یکی آنها را مورد برسی قرار داده و تصمیم خود را در موردشان بگیرید. از این که اشتباه کنید و بعدا از انتخاب خود پشیمان شوید هم هیچ هراسی به دلتان راه ندهید. خودتان را بی جهت وارد مسائلی که به شما مربوط نیست نکنید. در مورد تصمیمی که در زمینه کاری گرفته اید شاید بهتر باشد تجدید نظر کنید. حالا شرایط فرق کرده، بهتر است هوشیار باشید و از این شرایط بهترین استفاده را ببرید. خواسته ای که در دل دارید با کمی دردسر همراه است اما بالاخره عملی می شود. بیشتر کتاب بخوانید و مهارت های خودتان را بالا ببرید.

● متولدین دی (بز):

امروز روز فوق العاده ای برای عملی کردن برخی از ایده هایی که مدتی است در سرتان می چرخند و ذهنتان را به خود مشغول کرده اند خواهد بود. شجاعتی که برای برداشتن این گام های ریسک آمیز نیاز دارید را امروز با توجه به شرایط کیهانی فعلی در اختیار دارید. تنها کاری که لازم است انجام دهید به کار گرفتن توانایی ها موقعیت هایتان است. اگر افکارتان آشفته و در هم و برهم هستند کمی وقت گذاشته و ایده هایتان را روی کاغذ پیاده کنید و سر حوصله به آنها فکر کنید و ببینید چه قدم هایی در راه تحقق بخشیدن به این ایده ها باید بردارید؛ اما وقت خود را بیش از اندازه هم در این مرحله هدر ندهید و اجازه ندهید ترس و عدم اعتماد به نفس جلویتان را بگیرد. حیف است که لحظات عمرتان را به تلخی بگذرانید. نگران نباشید آنچه که از آن می ترسید اتفاق نخواهد افتاد. بیشتر مواظب حرف هایتان باشید و نیتتان را با عشق و علاقه بیشتری دنبال کنید. با آن چیزی که شما را نگران می کند روبرو شوید به جای آنکه تمام مدت با آن زندگی کنید، هدیه ای دریافت می کنید و قهری طولانی مدت به آشتی بدل می شود.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

یک بهمن ماهی هر چقدر که راه سخت و ناهموار شود هم از میدان نبرد خارج نمی شود و راه خود را با جدیت بیشتری ادامه می دهد. انگار هر چقدر راه سخت تر می شود و موانع بزرگتر می شوند، قدرت و توان شما هم بیشتر می شود و انگیزه تان برای رسیدن به مقصد افزایش می یابد. شاید دیگران با سخت تر شدن اوضاع اهداف خود را مورد بازبینی قرار داده و حتی تغییر دهند و با آنچه که هست کنار بیایند، اما شما بالاخره راهی برای رسیدن به قله پیدا خواهید کرد و تسلیم شدن هرگز جزء گزینه هایتان نیست. امروز هم با همین جدیت به سوی اهداف خود گام بردارید و نگذارید حرف ها و قضاوت های دیگران نظرتان را تغییر دهند. نیتی که در دل دارید موجب سرگردانی و دل نگرانی تان شده، با فردی مشورت کنید اما بهتر است از آن چشم پوشی کنید. سعی کنید بیشتر با عقل خود زندگی کنید تا با احساستان. به اطراف خود درست نگاه کنید فردی به کمک شما نیازمند است او را کمک کنید. چیزی را که چند وقت پیش گم کرده بودید پیدا می کنید. به زودی ملاقاتی خواهید داشت و پیشنهادهای خوبی می شنوید.

● متولدین اسفند (ماهی):

امروز به حل مشکلی که بین دو نفر از اطرافیانتان پیش آمده و به بحث و شاید حتی درگیری بین آنها منجر شده است فکر می کنید. بهتر است مواظب باشید، چون اگر احتیاط نکنید ناگهان خواهید دید که خودتان هم درگیر این بحث و جدال شده اید. اگر دیدید به این مرحله رسیده اید عاقلانه ترین کار این است که خیلی آرام خودتان را از این میدان جنگ کنار بکشید، چون در غیر این صورت یکی از این دو طرف در نهایت از دست شما ناراحت خواهد شد و از آنجایی که هر دوی آنها برایتان عزیز هستند اصلا از بروز چنین حالتی خوشحال نخواهید شد. سر خودتان را با کارهای مهم تری که برای انجام دادن دارید گرم نگه دارید و روزتان را خراب نکنید. سعی کنید در اطراف خود از رنگ سبز استفاده کنید. یک سفر کاری پیش رو دارید. در کار خود مصمم و با اراده هستید، فقط بدانید که برای هر کاری مقدماتی لازم است، به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید. در مورد مشاجره پیش آمده نگاهتان را به موضوع تغییر دهید. از غرورتان کم کنید اما راز دل خودتان را به کسی نگویید پشیمانتان می کنند.

منبع: تصویرزندگی