آفتاب

فال روز پنجشنبه 28 بهمن 1400دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. امسال تغییرات اساسی، نه تنها در زمینه شغلی، بلکه در رابطه عاطفی تان نیز رخ می دهد. سعی کنید در تمام زمینه ها انعطاف پذیرتر باشید و خودتان را با شرایط اطراف تان تطبیق دهید. خودخواهی بیش از حد می تواند شما را از پیشرفت دور نگه دارد. امسال در تصمیم هایی که می گیرید، منطفی تر عمل کنید.

● متولد فروردین (بره):

اخیرا دلیل تمام اتفاقات بد زندگی تان را اطرافیان تان می دانید اما در واقع، این شمایید که مسئول زندگی خودتان هستید. اگر اکنون نتوانید روی پای خودتان بایستید، تا آخر عمر وابسته دیگران خواهید بود. بی شک نه شما و نه دیگران همچین رفتاری را نمی پسندند. پس دست به کار شوید. امروز در برخورد با دوستی، خبرهای خوبی می شنوید که اگر پیگیرشان باشید، تغییراتی مثبتی در زندگی تان به همراه خواهد داشت. دوستی منتظر شماست، قبل از آنکه دیر شود، به سراغ اش بروید. باید در زمان تعیین شده جایی می بودید که نرفته اید دلیل اصلی آن را توضیح بدهید و بیهوده طفره نروید. بخاطر موقعیت اجتماعی که دارید شخصی که شما را می شناسد به موقعیت شما غبطه می خورد، از این نگرش او نسبت به خودتان سود ببرید و سعی کنید قدر خودتان را بیشتر بدانید. افکار منفی که آفت زندگی تان شده از خودتان دور کنید.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

شما فرد حساسی هستید. برای مثال با دیدن مشکلات دیگران یاد مشکلات خودتان می افتید اما آیا منطقی است که از تکرار این خاطرات ناراحت شوید؟ در هر صورت این حساسیت شما بی مورد است و باید هر چه و زودتر آن را برطرف کنید. حتی اگر نتوانستید به تنهایی بر آن غلبه کنید، بهتر است از مشاور کمک بگیرید. به زودی یک پیشنهاد کاری به شما می شود که اگر خودتان را به خوبی در مصاحبه آن نشان دهید، موفقیت های زیادی در انتظارتان خواهد بود. تغییر بزرگی در زندگی تان ایجاد می شود که روحیه تان را از این رو به آن رو می کند.  درجا نزنید عمرتان را بیهوده تلف نکنید این روزها غالبا احساس خستگی می کنید مسافرت می تواند آرامش لازم را برای شما ایجاد کند. کارهای عقب افتاده فکرتان را مشغول کرده با رسیدگی و انجام آنها از استرس و نگرانی شما کاسته خواهد شد. از هرگونه تصمیم گیری ناشی از لجاجت و سرسختی اکیدا خودداری کنید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

شما سختی های زیادی را تا به حال متحول شده اید اما به زودی پاداش تمام صبر و تحمل هایتان را خواهید گرفت. از آن به بعد زمان استراحت و خوشی است، بنابراین  امیدوار باشید. امروز فردی با شما تماس می گیرد و درخواستی از شما می کند، اگر فکر می کنید که نمی توانید آن را قبول کنید، خجالت را کنار بگذارید و «نه» بگویید. نه گفتن مهارتی است که باید از همین حالا تمرین کنید. در رابطه عاطفی عقل تان یک چیز و دلتان چیز دیگری می گوید. بهتر است که با تکیه به هر دو تصمیم بگیرید. اگر پاسخ پیشنهادی که به شما شده را با دقت ندهید هیچکس جز شما متضرر نمی شود. ایده ای سازنده برای ایجاد تغییرات مثبت در شرایط زندگی به ذهنتان خطور کرده، حالا که بستر لازم برای آن فراهم نیست، ضرورت دارد تا به جای نا امیدی قدم به قدم در مسیر رسیدن به ایده تان گام بردارید. عجول نباشید، این کار زمان زیادی می برد.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

امروز یکی از نزدیک ترین افراد زندگی تان شما را وادار به کاری می کند که تمایلی به انجام آن ندارید. در این شرایط باید به ندای قلب تان گوش دهید یا به حرف دیگران؟ ما اولین گزینه را پیشنهاد می دهیم، از این رو که شما بهتر از هر کس دیگری به شرایط زندگی خود آگاهید و می دانید که چه چیزی به صلاح تان و چه چیزی به ضررتان است. اگر فردی شما را ناراحت کرده، به جای این که پشت سرش حرف بزنید، رودررو با خود او صحبت کنید تا کدورت ها هر چه زودتر برطرف شوند. در این روزهای سرد سال بهتر است به سلامت خود اهمیت بیشتری دهید تا به دام بیماری دچار نشوید. زنگ تلفن برای دادن خبری مهم و شادی آفرین به صدا در می آید، تا مدتها قلبتان بابت خبری که خواهید شنید مسرور خواهد بود. قدم در راهی خواهید گذاشت و با سختی ها و مسائل فراوانی دست و پنجه نرم خواهید کرد از سختی های راه ترس به دل خود راه ندهید این راه برای شما بسیار روشن است و موفقیت به ارمغان می آورد.

● متولدین مرداد (شیر):

شرایط حاضر بر وفق مرادتان نیست. اگر چه شما به آرامش احتیاج دارید اما موانع موجود نمی گذارند. پیشنهاد می کنیم که چند روز به سفر بروید و از همه چیز به دور باشید. اگر نگران روند کارهایتان هستید، آنها را به فردی قابل اعتماد بسپارید و مطمئن باشید که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت. اخیرا انتظارتان از زندگی زیاد شده است. اگر چه این حالت طبیعی است و ممکن است برای هر فردی رخ دهد اما اگر واقع بین نباشید، افسردگی عمیقی را تجربه خواهید کرد. برای یکی از اعضای خانواده شما اتفاق خوشایندی رخ می دهد که در تغییر روحیه شما نیز موثر است. مدتی است دخل و خرج تان با هم جور نیست دست روی دست گذاشتن دردی را دوا نمی کند، سخت است اما با اولویت بندی مخارج می توانید این شرایط را تغییر دهید و مشکلات را حل کنید اگر نسبت به این موضوع بی توجه بمانید همین مشکل ساده در آینده تبدیل به یک معضل بزرگ و باعث دردسرتان می شود. مراقب باشید سفره دلتان را پیش همه کس باز نکنید.

● متولدین شهریور (سنبله):

احساس می کنید که امروز روز شما نیست. شاید احساس ناراحتی و افسردگی کنید اما یادتان باشد که همیشه شرایط بر وقف مرادتان نیست. پس اگر می خواهید که از این شرایط استرس زا دور باشید، خودتان را کنار بکشید. حتی اگر امکانش هست، مرخصی بگیرید و در خانه بمانید و کاری را که بدان علاقه دارید انجام دهید. به دنبال تغییری در زندگی تان هستید اما نمی دانید که از کجا شروع کنید. شاید بد نباشد این کار را از دکوراسیون خانه تان انجام دهید سپس به دنبال تغییرات بزرگ تری مانند تغییر شغل باشید. پیشرفت شما در گرو همین تغییرات است. یکی از دوستان قدیم را به طور اتفاقی و بعد از مدتها بی خبری ملاقات می کنید، این آغاز یک اتفاق خوب برایتان خواهد شد. یکی از دوستان یا اعضا خانواده تان شما را وارد مسئله ای کرده که تا مدتها درگیر آن خواهید بود. اگر در محیط کاری موقعیتی پیش آمد آن را غنیمت بدانید و برای ارتقا مقام درخواست کنید.

● متولدین مهر (ترازو):

اخیرا شریک زندگی تان کمی خودخواهانه رفتار می کند و این موضوع شما را ناراحت کرده است. به عنوان مثال او آزادی را که به خود می دهد، برای شما قائل نمی باشد. اما سعی کنید که آرامش خودتان را حفظ کنید و گفتگو را به زمانی که هر دوی شما سرحال و آرام هستید، محول کنید. مدت هاست به فکر حل کردن مسئله ای هستید، به زودی گره هایی برایتان باز می شود و حقایقی بر شما روشن می شود که تغییرات کوچک اما مهمی را در زندگی تان رقم خواهد زد. یک میهمانی هیجان انگیز در راه دارید، آن را از دست ندهید. در محل کار تحت فشار هستید به صلاحتان هست تا بین تعهداتی که می پذیرید و کارایی خود توازن ایجاد کنید. برای یافتن کار جدید انرژی صرف کنید تا از این وضع خلاص شوید. برای تجدید قوا و تمرکز بیشتر، پیشنهاد سفری که به شما شده را جدی بگیرید. وقت آن رسیده که زمانی را به خود و خانواده تان اختصاص بدهید.

● متولدین آبان (عقرب): 

خودتان را برای یک روز پر از هیجان آماده کنید، به این علت که هم در محیط کار و هم در خانه پیشرفت های قابل ملاحظه ای را احساس خواهید کرد. این موفقیت ها نتیجه سخت کوشی هایتان بوده است، پس از آن نهایت لذت را ببرید. زمان خوبی است تا برای علاقمندی های شخصی و هدف هایی که در سر دارید، در راستای همین پیروزی، برنامه ریزی کنید. حال که ذهنیت خوبی از خودتان را در ذهن دیگران ساخته اید، می توانید برای دریافت کمک روی دیگران نیز حساب کنید. شخصی با قصد و منظور خبری را به شما می رساند، زرنگ باشید از این گوش بگیرید و از آن گوش بیرون کنید، دور از هیاهوی جاری قدری انرژی و توان برای روزهای آینده ذخیره کنید. دوری عزیزی موجب دلواپسی تان شده، بهتر است همانطور که تا به حال صبر پیشه کرده اید همین روند را ادامه بدهید، به زودی خبر های بسیار خوبی از او خواهید شنید.

● متولدین آذر (کمان):

مدت هاست ایده ای در سر دارید. تصمیم گرفته اید که آن را با یکی از دوستان تان عملی کنید. اگر چه دوست تان قابل اعتماد است اما واحب نیست تمام زیر و بم کار را نشان اش دهید یا به بیانی فوت کوزه گری خود را فاش کنید. هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست. بنابراین محتاطانه و قدم به قدم جلو روید. اگر در رابطه عاطفی تان به مشکل برخورده اید، راه حل شما پیش خودتان هست. بنابراین به جای فشار آوردن به شریک زندگی تان، ریشه مشکل را در خودتان جستجو کنید. این روزها دچار حالت هایی از افسردگی شده اید، بهترست همین حالا کاری برای خودتان بکنید تا قدری خلق و خویتان بهتر شود. برای این که کاری را آغاز کنید دنبال محرک بیرونی نباشید، شما باید در وجود خودتان به این باور برسید که تغییر و تحول باید در وجودتان ایجاد شود. دل در گروی کسی دارید که متاسفانه به شما کاملا بی توجه است.

● متولدین دی (بز):

میان دو راهی رفتن و ماندن گیر افتاده اید. از طرفی دوست دارید که وارد یک رابطه شوید و از طرف دیگر از اتفاقات غیرمنتظره آن می ترسید. شما باید هنگام گرفتن تصمیم، تمام خاطرات و شک و دودلی های گذشته را دور بریزید و مطابق آنچه دلتان می خواهد، تصمیم بگیرید. مطمئن باشید که راه درست را به شما نشان خواهد داد. برای به دست آوردن آنچه در ذهن تان دارید، کافی ست که کمی صبر کنید. عجله تنها موانع شما را بیشتر می کند. به کمک یکی از دوستان نزدیک تان می توانید اطلاعاتی را که در به دست آوردن شان ناموفق بوده اید، به دست آورید. مشکلات خودتان را به گردن دیگران نیندازید و عاقلانه تصمیم گیری کنید. هفته پر کاری را پیش رو دارید که البته موقتی است و شرایط بعد از این هفته به روال عادی بر می گردد. با جذابیت های ظاهری و سطحی تحت تاثیر قرار نگیرید، شما باهوش تر از این حرف ها هستید. شنونده خوبی باشید اما هرچه می شنوید باور نکنید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

مدت هاست که به دور پاهایتان حصار تنیده بوده اید اما امروز از تمام آن محدودیت ها آزاد می شوید و هیچ چیز نمی تواند مانع از پرواز کردن شما شود. اگر امروز تمایلی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید و ترجیح می دهید که در تنهایی سیر کنید. نگران نشوید، از فردا همه چیز به حالت طبیعی خود باز خواهد گشت. فقط حواس تان باشد که دیگران به خصوص شریک زندگی تان را از خودتان نرنجانید. در انتهای روز خبر خوبی از طرف یکی از نزدیکان تان می شنوید که خوشحال تان خواهد کرد. تحت تأثیر یک اتفاق، کارهای عام المنفعه انجام می دهید که حس و حالتان را بهتر می کند. ترک کردن عادتی منفی که تبدیل به بخشی از رفتار شما شده، کار آسانی نیست و نیاز به صرف وقت و تمرین بیشتری دارد. در مورد نیتی که در ذهن دارید نا امید نباشید شما می توانید به خواسته تان برسید. نذری دارید که بهتر است زودتر ادا کنید.

● متولدین اسفند (ماهی):

شما وقت تان را صرف کارهای بیهوده کرده اید و دلیل آن هم بی برنامه گی در زندگی بوده است. اگر بتوانید راهی که مناسب شما است را انتخاب کنید، آینده ای روشنی به خصوص از نظر مالی در انتظارتان خواهد بود. هر لحظه فرصتی برای شکفتن شماست، بنابراین آن را از دست ندهید. به زودی در یکی از میهمانی ها یا مراسم، پیشنهادی به شما می شود. بهتر است برای جواب دادن عجله نکنید. شاید در ابتدا این پیشنهاد برایتان ناخوشایند باشد اما پس از فکر کردن می فهمید که ممکن است به نفع تان تمام شود. بنابراین در تصمیم گیری های زندگی تان تامل کنید. برای رسیدن به نیتتان برداشتن یک قدم کوچک در مسیر درست اما طولانی از تلاش برای میانبر زدن موثر تر است، فکر می کنید که جلو می افتید بیشتر شما را از رسیدن به هدفتان دور می کند. اگر قصد تغییر یا جابجایی دارید نباید این کار شما را نگران بکند. به مرور زمان آنچه که می خواهید انجام می شود.

منبع: تصویر زندگی
وبگردی