آفتاب

فال روز پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. امسال شایددلتان بخواهد که از تمام دنیا فاصله گرفته و در عالم خودتان فرو بروید، ولی مطمئن باشید که در ماه‌های آینده دوباره به مرکز توجه باز خواهید گشت و توجه همه را به خودتان جلب خواهید کرد. احتمال این که در خرداد و تیر ماه فرصا‌های کاری فوق العاده‌ای برایتان پیش بیایند و شما را از پیله تنهاییتان بیرون بکشند بسیار زیاد است.

● متولد فروردین (بره):

امروز انجام تعهدات و مسئولیت هایتان برای شما کاری دشوار خواهد بود. با وجود جاه طلبی و تمایل شدیدی که نسبت به رشد و پیشرفت در وجود خود احساس می‌کنید، فرصت‌هایی که برای تفریح و خوشگذرانی به ویژه در بعداز ظهر برایتان به وجود می‌آیند برایتان خیلی جذاب‌تر از سخت کوشی و کار کردن به نظر می‌رسند. عاقلانه‌تر این است که امروز برنامه‌های قبلیتان را کنار گذاشته و بر اساس موقعیت‌هایی که پیش می‌آیند مسیرتان را انتخاب کنید. این کار‌های بی برنامه و از روی نیاز‌های ناگهانی بیش از هر چیز دیگری در زندگی می‌توانند به شما احساس آزادی و خوشبختی بدهند؛ البته به شرط آن که زیاده روی نکنید و تنها گاهی اینطور رفتار کنید. با کوشش و تلاش بیشتر می توانید به نیت تان برسید. شما دل صاف و مهربانی دارید و خواهان کمک به دیگران هستید. اما از همین نقطه بارها ضربه خورده اید، چون بعضی ها از مهربانی شما سوء استفاده کرده اند. از گذشته درس بگیرید، اما مهربان بمانید. اجازه ندهید شما را دست کم بگیرند.


● متولدین اردیبهشت (گاو):

احساس می‌کنید که این روز‌ها به اندازه کافی نمی‌خوابید، ولی همچنان مشتاق به ادامه مسیرتان هستید. شاید مغزتان به اندازه کافی سریع باشد و درست کار کند، ولی متاسفانه بدنتان نمی‌تواند ذهنتان را یاری کند. شما دارید زیادی به خودتان فشار می‌آورید، بهتر است قبل از آن که برنامه تان را حتی از اینی که هست شلوغ‌تر و فشرده‌تر کنید نگاهی به سطح انرژی بدنتان بیندازید. اگر اینطور پیش بروید خیلی زود از ادامه مسیر باز خواهید ماند و توانی برای پیش رفتن نخواهید داشت. هر چیزی به حد تعادل خوب است و این شامل کار و تلاش نیز می‌شود. بدن شما به استراحت بیشتری نیاز دارد. برنامه تان را کی سبک‌تر کنید و سعی کنید امشب زودتر از همیشه به تختخواب بروید. فردا هم برای ادامه راه فرصت خواهید داشت. برای شرکت در یک امر خیر از شما دعوت می شود، سزاوار است از فرصت پیش آمده استفاده کنید و با همراهی تان دیگران را شاد کنید. با بروز یک اتفاق خوشایند، زندگی دوباره به روی تان لبخند می زند و طراوت و تازگی جایگزین روزمرگی می شود. نذری دارید که هنوز موفق به ادای آن نشده اید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

شما همچنان منتظر بهترین زمان ممکن برای به زبان آوردن چیزی هستید که مدتی است ذهن شما را به خود مشغول کرده است. این احساس بلاتکلیفی و سردرگمی ممکن است باعث شود ناگهان مکالمه‌ای را آغاز کنید که برایتان بسیار دشوار خواهد بود. اگر حرف هایتان بی هدف و بی سر و ته باشند طرف مقابلتان علاقه خود را به شنیدن حرف هایتان از دست خواهد داد. دست از آسمان و ریسمان بافتن برداشته و حرفتان را صریح، ولی با انتخاب کلمات درست بیان کنید. یادتان باشد شخص مقبالتان را مجبور نکنید بلافاصله جوابتان را بدهد، مهمترین چیز این است که صدایتان شنیده شود و از آنچه در دلتان سنگینی می‌کند رها شوید. از دوستی قدیمی یاد کنید و سراغش را بگیرید. رسیدن یک مدرک یا نامه بسیار خوشحالتان می کند. نذرتان را ادا کنید. خاطراتی را پشت سر می گذارید که گذشتن از آنها برای تان سخت است. اما بهتر است چشمتان به جلو و آینده باشد. خودتان را دست کم نگیرید. شما فرد بسیار خواستنی ای هستید.

● متولدین تیر (خرچنگ):

شروع کردن یک پروژه جدید پیش از هر چیزی مستلزم فراهم کردن زمینه لازم است، ولی شما هنوز نتوانسته اید مرحله آماده سازی را پشت سر بگذارید. گزینه‌های پیش رویتان آنقدر زیاد و متفاوت هستند که انتخاب را برای شما بسیار دشوار کرده اند. مسئله اصلی این است که شما فکر می‌کرده اید که نقشه تان هیچ نقصی ندارد، ولی حالا که دست به کار شده اید می‌بینید که خیلی چیز‌ها را در نظر نگرفته بودید. چند هفته‌ای به خودتان فرصت بدهید و همه چیز را با دقت بررسی کرده و اهداف بلند مدت خود را بار دیگر از نظر بگذرانید. تمرکز کردن روی نیاز‌های اصلی و فوریتان آینده شما را به طور مثبتی تحت تأثیر قرار خواهد داد. برای خراب کردن عجله نکنید، علیرغم عصبانیت تان حرف را مزه مزه کنید و بعد به زبان بیاورید. از قفسی که برای خودتان ساخته اید، بیرون بیایید. زندگی را زندگی کنید. غمتان را به کاری تبدیل کنید که به درد خودتان و دیگران بخورد. گرهی که در کارتان پیش آمده با حضور شخصی باز می شود.

● متولدین مرداد (شیر):

امروز افکار این چند وقت اخیرتان را یک بار دیگر از نظر می‌گذرانید و این کار باعث احساس تردید شما به انتخاب‌هایی خواهد شد که این اواخر کرده اید. الان از آن وقت‌هایی است که در خودتان فرو رفته اید و حتی نزدیک‌ترین افراد زندگیتان هم نمی‌توانند به عمق احساسات و احوال متغیرتان پی ببرند. در هر صورت سرکوب کردن احساساتتان اصلا کار عاقلانه‌ای نیست و سلامت روحی روانی شما را به خطر خواهد انداخت. حتی اگر می‌خواهید احساس خود را از دیگران مخفی کنید هم باید حداقل با خودتان صادق باشید و احساساتتان را به خودتان اعتراف کنید. خودآگاهی یکی از کلید‌های اساسی برای داشتن یک زندی سعادتمندانه است. اجازه ندهید یک اتفاق کوچک بین شما و کسی که دوستش دارید فاصله بیندازد. کدورت ها را با صحبت کردن از بین ببرید خستگی مفرط جسمی تان برایتان دردسر ساز می شود، هر چه زودتر کمی به خودتان استراحت بدهید و برای خستگی هایتان کاری بکنید. برای پذیرفتن یک دعوت دست دست نکنید.

● متولدین شهریور (سنبله):

یک نفر در محل کارتان ممکن است به طور غیر مستقیم خواسته‌ها و انتظاراتی از شما داشته باشد و شما هم نمی‌دانید چطور باید واکنش نشان دهید. شما آنقدر باهوش هستید که بتوانید تشخیص دهید چکار باید بکنید، ولی امروز منطقتان برای در دست گرفتن کنترل اوضاع با شما یاری نمی‌کند. سعی نکنید حرف‌های ناگفته دیگران را تفسیر کنید و سرتان به کارتان باشد، اگر طرف مقابلتان به طور مستقیم از شما کمک خواست آن وقت شاید بتواند فکری به حالش بکنید. در رابطه عاطفی رو به پیشرفتی که این اواخر برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد ممکن است مشکلی پیش آمده باشد. بجای طفره رفتن یک راست به سراغ اصل مطلب رفته و مشکلتان را بیان کنید. در مورد رابطه عاطفی تان اول حرف را بسنجید و بعد به زبان بیاورید، بعدا پشیمانی سودی ندارد و ممکن است راه بازگشتی هم وجود نداشته باشد. نقشه هایی در سر دارید که برای پیاده کردنشان نیاز به زمان بیشتری است. بنابراین بی گدار به آب نزنید. منتظر مهمانی ناخوانده باشید، او با خودش برای شما شادی می آورد.

● متولدین مهر (ترازو):

در محل کارتان به طور همزمان دارید به دو جهت متفاوت کشیده می‌شوید و نمی‌توانید از این که چکار باید بکنید و کدام راه را باید در پیش بگیرید اطمینان حاصل کنید. از طرفی تشخیص منطق و احساستان از یکدیگر برایتان امکان پذیر نیست و مطمئن نیستید توجیهاتی که برای خودتان ردیف کرده اید را مغزتان به شما دیکته می‌کند یا قلبتان. خوشبختانه شما برای این انتخاب زمانی بیش از آنچه خودتان فکر می‌کنید دارید و لزومی ندارد بلافاصله تصمیمی با آثار دراز مدت بگیرید. سر فرصت همه جوانب را در نظر گرفته و تصمیم گیری کنید. اجازه ندهید ترس یا خشمتان رابطه عاطفیتان را به راهی بکشاند که هرگز قرار نبوده است در آن گام بردارید، به اعصابتان مسلط باشید. از معاشرت با افراد جدید هراس دارید، در حالی که آشنا شدن با افراد متعدد می توانید موقعیت های خوبی برایتان ایجاد کند. شیوه خود را تغییر دهید و با روی خوش به استقبال دوستان جدید بروید. فعالیت تازه ای به شما پیشنهاد می شود که باید تمام شرایط را بررسی کنید و بی دلیل آن را نپذیرید.

● متولدین آبان (عقرب):

شما دوست دارید که سرعت پیشرفتتان را بالاتر ببرید، ولی در واقع مسیری که شما در آن دارید یک جاده مسابقه نیست و پر از موانع و پستی و بلندی‌هایی است که باید با آرامش و احتیاط آن‌ها را پشت سرگذاشت. اگر با سرعت پیش بروید ممکن است ناگهان در چاله‌ای بیفتید که بیرون آمدن از آن کاری بسیار دشوارتر و وقتگیر‌تر از پیش روی با سرعت منطقی است. چراغ قرمز‌ها را پشت سر نگذارید و کمی صبوری به خرج دهید تا راه برایتان باز شود. با این همه لزومی ندارد هنگام فکر کردن به آینده‌ای که در رویاهایتان برای خود در نظر گرفته اید به امکان پذیر بودن آن شک کنید. با کمی خوش شانسی و سخت کوشی رویا‌های امروزتان واقعیت فردایتان خواهند بود. برای انجام یک کار خیر پیش قدم می شوید. یک دوست قدمی سراغتان را می گیرد. خبری از راه دور می شنوید که خوشحالتان می کند. رفتار شخصی به خنده تان می اندازد و حواستان را از فشاری که روی شانه هایتان است پرت می کند. اختلافتان با دوستی را با صحبت کردن از بین ببرید، او هم منتظر شماست.

● متولدین آذر (کمان):

امروز انتظارات دیگران ممکن است در تضاد با نیاز‌های خود شما باشند. متاسفانه اگر نتوانید این نیاز‌های اساسی خود را به دست بیاورید احساس سردرگمی و گمراهی خواهید کرد. به احساسات خود توجه کنید و نیاز‌ها و خواسته‌های خود را نفی نکنید. با نگاهی منطقی به آنچه در اعماقتان دارد می‌گذرد خواهید توانست نتایج مثبت بسیاری به دست بیاورید. از نگرانی خود درباره افکار و قضاوت‌های دیگران کم کرده و کمی به خودتان بپردازید. سری به کمد لباستان بزنید ولباس‌هایی که بیش از شش ماه است استفاده نکرده اید را هر چه سریعتر از آن خارج کرده و به افراد نیازمندی که می‌شناسید ببخشید. این کار انرژی منفی را از خانه تان دور کرده و در نتیجه به نفع هر دوی شماست. سری را که درد نمی کند دستمال نبندید. این روزها اضطراب کلافه تان کرده، یک تلفن از اضطرابتان کم می کند. برای رسیدن به خواسته تان حرفی نزنید که بعدا پشیمان شوید. در یک معامله سودی خواهید کرد که بیش از توقعتان است. به جای دائم گله کردن قدر داشته هایتان را بدانید.

● متولدین دی (بز):

امروز جدی ماندن در تمام طول روز، حتی اگر وظایف مهمی داشته باشید که باید به انجام برسانید، برای شما کاری دشوار و چالش برانگیز خواهد بود. هرچقدر هم که تلاش کنید از مسیر اصلیتان منحرف نشوید و راه راست را طی کنید، در حال حاضر ذات لذت طلب شما فعال شده است و نیازی که به تفریح و خوشگذرانی احساس می‌کنید را نخواهید توانست سرکوب کنید. پس از مبارزه با آنچه اجتناب ناپذیر است دست بردارید و بجای محدود کردن فعالیت هایتان به مسئولیت‌ها و کار‌های روزمره به روح سرکشتان اجازه بدهید کمی ماجراجویی کند. شاید بتوانید از این حالت خود برای اضافه کردن کمی هیجان به رابطه عاطفیتان استفاده کرده و روح تازه‌ای به آن ببخشید. اگر بخواهید فقط دنیا و مادیات را در نظر بگیرید ضرر خواهید کرد. در انتخاب دوست حواستان را جمع کنید و با هر کسی دست دوستی ندهید. یک مسئله کاری یا مالی با سرعت پیش خواهد رفت. یک موقعیت خوب برای سرمایه گذاری پیدا می کنید. برای گفتن حرف دلتان بهتر است فعلا صبر کنید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

کار‌هایی که در طول هفته باید انجام می‌داده اید و خرده کاری‌هایی از آن‌ها باقی مانده است را تمام کنید تا بتوانید با خیال راحت از آخر هفته تان لذت ببرید. امروز انگار همه به شما و کمک هایتان نیاز دارند و این موضوع باعث نگرانیتان شده و حس می‌کنید باید خودتان را از درگیری‌های احساسی غیر ضروری دور نگه دارید. امروز عکس العمل‌های شما در رابطه عاطفیتان با همیشه فرق دارند و اگر سعی کنید رهبری رابطه را در دست بگیرید همه چیز حتی از آنچه در ابتدا بوده است هم پیچیده‌تر خواهد شد. اگر سعی کنید کمی خودتان را کنار کشیده و به طرف مقابتان اجازه دهید رابطه تان را پیش ببرد و شما تنها نقش حامی او را ایفا کنید مطمئن باشید رابطه تان خیلی جذاب‌تر خواهد شد. فکر می کنید برای انجام کاری دیگر دیر شده و شما زمان را از دست داده اید، اشتباه می کنید شما هنوز فرصت دارید. دلتنگ کسی هستید، دلتنگی از دلخوری تان کم می کند اما حواستان به خواسته هایتان باشد. راه افراط و تفریط را پیمودن عاقلانه نیست، معتدل باشید و میانه روی را پیشه کنید.

● متولدین اسفند (ماهی):

امروز حتی اگر مسئولیت‌های بسیاری در دنیای بیرون در انتظارتان باشند هم، شاید دوست داشته باشید در خانه بمانید و کمی تنها باشید. دوستان و همکاران شما این تمایلی که به تنهایی حس می‌کنید را نشانه‌ای از این که مشکلی در میان است خواهند دانست، ولی آن‌ها کاملا در اشتباه هستند. وقت گذاشتن برای خودتان و مسائل شخصیتان در حال حاضر برای شما بسیار ضروری است، پس نگان آنچه آن‌ها فکر می‌کنند نباشید و با خیال راحت کاری را انجام دهید که خودتان درست می‌دانید. امنیت عاطفی پایه و اساس رشد شما در آینده است، پس آن را دست کم نگرفته و هر کاری برای رسیدن به آن لازم است را انجام دهید. اهداف خود را فراموش نکنید و یادتان باشد فرصت خوبی برای رسیدن به آنها دارید. این هفته با اراده پیش بروید و از سختی های مسیر نترسید. مادیات و معنویات باید در کنار یکدیگر باشند نه یکی فدای دیگری. برای خودتان گل بخرید. حواستان به خودتان باشد تا دیگران حواسشان به شما جمع بشود.

منبع: تصویر زندگی