آفتاب

فال روز شنبه 7 خرداد 1401دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. امسال سعی کنید چیزهایی که روزهای شما را کسالت بار و خسته کننده کرده است، دور بریزید و به جای آن به دنبال علاقمندی هایتان باشید. مثلا اگر از کارهایی که باید هر روز سر کار انجام دهید خسته شده اید، تغییراتی به شغل تان دهید یا حتی شغل تان را عوض کنید. اگر در طول روز انگیزه داشته باشید، لحظات خوش تری را تجربه خواهید کرد.

● متولد فروردین (بره):

وقت آن فرا رسیده است که دوباره به سراغ رویایی که چند وقت پیش به شما انرژی بسیاری داده بود، ولی حالا آن را کنار گذاشته اید بروید. شاید وظایف و مسئولیت‌های روزمره تان شما را از رسیدگی و توجه به آن باز داشته باشند، ولی اگر خوب فکر کنید می‌بینید نقشه‌هایی که قبلا برای این رویایتان کشیده بودید خیلی هم واقع گرایانه نبوده اند. امروز خوب فکر کنید و ببینید چه راه‌های منطقی تری برای رسیدن به این هدف و خواسته خود می‌توانید پیدا کنید. ماجراجویی در انتظارتان است، هر چه سریعتر تلاشتان را برای به وقوع پیوستن آن شروع کنید، سفرتان نیز زودتر آغاز خواهد شد. جستجو برای یک همسفر خوب را فراموش نکنید. یک واسطه بدون اطلاع شما برایتان کاری انجام می دهد که به نفعتان است. برای پیشرفت کاری نیاز به کمک دیگران دارید. رودربایستی را کنار بگذارید و از دیگران کمک بگیرید. رفتن به جایی خاطرات قدیمی را برایتان زنده می کند. با شخصی صحبتی می کنید که ختم به کار خیری می شود.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

این اواخر نسبت به رویاهایتان دچار شک و تردید شده اید، ولی حالا وقت آن است که بار دیگر خودتان را باور کرده و با اعتماد به نفس به سوی رسیدن به خواسته هایتان پیش بروید. روابطتان به وضعیتی رسیده اند که برایتان بسیار آشناست و احساس می‌کنید که قبلا هم به چنین مرحله‌ای رسیده بودید. مسئله‌ای که پیش از این حل شده بود و فکر می‌کردید دیگر برایتان مشکلی ایجاد نخواهد کرد دوباره سر باز کرده و به توجه و رسیدگی شما نیاز دارد. خوشبختانه حالا شما آمادگی بیشتری برای مقابله با این مشکل دارید و تجربه کافی برای حل کردن آن، ولی این بار برای همیشه، را خواهید داشت. فقط باید در نظر داشته باشید که پیش از برداشتن هر قدمی خوب به آن فکر کنید. در مورد مسئله ای عاطفی بهتر است کاسه داغ تر از آش نشوید تا بعدا مجبور نشوید حرف های دیگران را هم تحمل کنید. شخصی را ملاقات خواهید کرد که توقعش را ندارید، او به شما کمک بزرگی خواهد کرد. یک بحث و مشاجره کاری پیش خواهد آمد، آرام باشید تا از طوفان بگذرید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

خوشحال باشید! موانعی که در سر راه رسیدن شما به اهدافتان قرار داشته اند امروز رو به حل شدن پیش خواهند رفت. برای شما خردادماهی‌هایی که عاشق ثبات و مداومت هستید رابطه‌ای که از آزمون گذشت زمان سربلند بیرون آمده باشد از ارزشی فوق العاده برخوردار است. این چند ماه اخیر اوضاع کمی تغییر کرده است و شما در حسرت این هستید که به وضعیت سابق بازگردید، ولی پیش از آن که بتوانید به ثباتی که آرزویش را دارید برسید باید این دوره را با موفقیت گذرانده و ببینید چه کار‌هایی برای رسیدن به این خواسته خود باید بکنید. از هر اقدامی که از روی خشم و عصبانیت است اجتناب کنید، چرا که تنها رسیدن شما به خواسته تان را به تعویق خواهد انداخت. اطرافیانتان در رابطه با تصمیم مهمی که اخیرا در مورد موضوعی سرنوشت ساز در زندگی تان اتخاذ کرده اید مخالفت خود را به صراحت اعلام خواهند کرد. بهتر است تسلیم افکار و نظرات آن ها نشوید و با جرات و جسارت از تصمیم خود دفاع کنید، آن ها اشتباه می کنند.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

شما با این که برای رسیدن به حمایتی که برایتان از اهمیتی ویژه برخوردار است با دیگران راه بیایید مشکلی ندارید، ولی گاهی اوضاع آنقدر پیچیده می‌شود که نمی‌دانید چه سیاستی را باید در پیش بگیرید. شاید فکر می‌کردید که در وضعیت خوبی به سر می‌برید و هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند، ولی امروز ناگهان با چالشی مواجه شده اید که مستلزم این است که دل به دریا زده و ریسک کنید. شک و تردید را کنار بگذارید و در رابطه با اهدافتان با اطمینان پیش بروید و در رویکردتان برای رسیدن به آن‌ها انعطاف پذیر باشید تا ببینید اوضاع دوباره به نفع شما پیش خواهد رفت. اگر نسبت به عشقتان با بی تفاوتی برخورد کرده اید هر چه سریعتر باید این رفتار خود را جبران کنید. دوستی تازه به شما لطفی می کند شک نکنید که نیت او خیر است. یادتان باشد گاهی دریای زندگی مواج و متلاطم است. خوش خلقی و نرم خویی می تواند دایره دوستان شما را وسیع تر کند. با پستی و بلندی زندگی بسازید و نه ناامید شوید و نه مغرور.

● متولدین مرداد (شیر):

شاید اوایل امسال راه تازه‌ای را شروع کرده باشید که خیلی زود مجبور شده اید آن را به خاطر کار‌های دیگری که به توجه و رسیدگی شما نیاز دارند کنار بگذارید. شکی نیست که شما دارید تلاش می‌کنید مسئولیت‌هایی که الان دارید را به نحو احسن به انجام برسانید، ولی شاید به عنوان پاداش سعی و تلاشتان، فرصتی دوباره برایتان فراهم شده است تا کاری که کنار گذاشته بودید را از سر بگیرید. به فکر این نباشد که چطور چنین چیزی ممکن است، فقط تمام توانتان را به کار بگیرید که تا زمانی که به نتیجه مورد نظرتان نرسیده اید، حتما زمانی را در روز به این رویایتان اختصاص بدهید. زندگی شما دارد به سوی تعدل پیش می‌رود، شاید کمی طول بکشد تا به ثبات مورد نظرتان برسید، ولی مهم این است که بالاخره خواهید رسید. روزهای پیش رو سرشار از نور و طراوت است بسته به آنکه همچنان پشتکار داشته باشید. از شخصی که به شما بی مهری می کند دوری کنید هر چقدر هم که به او علاقمند هستید، ادامه این روند شما را فرسوده می کند. در جمعی خبری خوش خواهید شنید، تا می توانید خودتان را کنترل کنید.

● متولدین شهریور (سنبله):

طی چند ماه گذشته مسئولیت زیادی در رابطه با خانه و خانواده به عهده شما نبوده است و تا حدود زیادی آزادی عمل داشته اید، ولی حالا دوباره خانواده تان به شما نیاز دارد و باید هر چقدر که در توانتان است به آن‌ها توجه و رسیدگی کنید. اگر خودتان کار‌های دیگری داریدکه برایتان از خدمت کردن به دیگران مهم‌تر هستند به آن‌ها غر نزنید. عمق رضایتی که از توجه کردن به عزیرانتان به دست خواهید آورد کافی است تا تمام این احساسات منفی را از بین ببرد. تغییرات زیادی در درون شما دارند به وجود می‌آیند که شاید خودتان هنوز متوجه آن‌ها نباشید و اثراتشان را نبینید، ولی مطمئن باشید به زودی اوضاع به کامتان خواهد شد. از شخصی که حرفش با عملش یکی نیست جانب داری نکنید آبروی شما را جلوی دیگران می برد. در مورد یک مسئله مالی تمام تخم مرغ هایتان را در یک شانه نچینید. منتظر رسیدن مسافر یا بسته ای هستید. از شما برای رفتن به جایی دعوت خواهد شد که این دعوت بسیار خوشحالتان می کند.

● متولدین مهر (ترازو):

اموز انگار همه کارهایتان فوریت شدیدی پیدا کرده اند و نمی‌توانید خودتان را با سرعت آن‌ها هماهنگ کنید. شما بی آن که نتیجه مورد نظرتان را به دست آورده باشید تنها از کاری به سراغ کاری دیگر می‌روید. با این حال انرژی مثبتی که احساس می‌کنید باعث می‌شود باور داشته باشید می‌توانید به همه کارهایتان برسید و همین موضوع کمک زیادی به شما خواهد کرد. دلیلی ندارد به توانایی‌های خودتان شک کنید، انرژی مثبت، نیت صادقانه و تلاشتان شما را به موفقیتی که به دنبالش هستید خواهد رساند. اتفاقاتی که در اطرافتان افتاده اند و اطلاعاتی که به دست آورده اید شما را در رابطه با قدم بعدی که باید بردارید دچار تردید کرده اند، ولی حالا دیگر وقتش رسیده که با اعتماد به خودتان پیش بروید. در مورد مسئله ای لازم است ایده ها و نظرات آرمانگرایانه و کمال طلبانه تان را کمی تعدیل کنید. هیچکس کامل و بی ایراد نیست. یک مشکل مالی تان برطرف می شود. به دوستان خوب خود بیفزایید و روابط اجتماعی خود را مستحکم تر کنید. از اشتباهات خود در گذشته درس عبرت بگیرید.

● متولدین آبان (عقرب): 

با نگاهی مجدد به وضعیت اقتصادیتان متوجه خواهید شد که باید در بعضی از تصمیماتی که پیش از این گرفته اید تجدید نظر‌هایی بکنید. با وجود این که برخی از بخش‌های نقشه هایتان دقیقا طبق پیش بینی خودتان پیش رفته اند، برخی از چالش‌هایی که با آن‌ها مواجه شده اید را در خوابتان هم نمی‌دیده اید. خوشبختانه فرصتی برایتان فراهم شده است تا آنچه در چند ماه گذشته در این رابطه فرا گرفته اید را از نظر گذرانده و تغییراتی در برنامه‌ها و تصمیماتتان اعمال کنید. وقتتان را هدر نکنید، اینطور موقعیت‌ها خیلی زود از دست می‌روند. شما این اواخر رویاهایتان را نادیده گرفته اید، ولی حالا وقت آن رسیده که برای رسیدن به آن‌ها تلاش کرده و به شانس خود اعتماد کنید. گذشته را نمی توان جبران کرد. همه گاهی در جاده زندگی می افتند و گاهی به سرعت به جلو پیش می روند. یک ریسک کاری می کنید که ختم به خیر خواهد شد. از شخصی که نگرانش هستید، خبری خوب خواهید شنید. کاری در زمانی که توقعش را دارید به پایان نخواهد رسید.

● متولدین آذر (کمان):

شاید تا همین چند روز پیش هم این طور به نظرتان می‌رسید که چالش‌های سال پیش را بالاخره پشت سر گذاشته اید، ولی اتفاقاتی که اخیرا افتاده اند نشان دهنده این هستند که هنوز سایه‌هایی از گذشته باقی مانده اند که باید به آن‌ها رسیدگی شود. نگران نشوید، این وضعیت قرار نیست خیلی طول بکشد و شما خیلی بیش از آنچه خودتان متوجه باشید به سوی اهداف دراز مدت خود پیش رفته اید. تنها چیزی که هست این است که تا پرونده‌های باز گذشته را نبندید وقت کافی برای رسیدن به رویاهایتان را نخواهید داشت. خوشبختانه انرژی شما در سطح بالایی قرار دارد، پس تا توانش را دارید دست به کار شده و برای حل این مسئله اقدام کنید. اعصابتان از جای دیگری به هم ریخته و عصبانیت تان را جای دیگری بروز می دهید. بهتر است این روزها تا می توانید وارد هیچ بحثی نشوید. کار خیری انجام می دهید و قلبتان آرام می گیرد. شخصی را ملاقات می کنید که به شما پیشنهاد بسیار خوبی می دهد. به حرف های او گوش کنید.

● متولدین دی (بز):

شاید احساس کنید که شرایط موجود از کنترل شما خارج شده و تلاش‌هایی که برای مدیریت آن‌ها می‌کنید بیهوده هستند و تنها پیشرفت شما را محدود می‌کنند. شما هیچ علاقه‌ای ندارید که در یک وضعیت تکراری باقی بمانید و دوست دارید با شرعت تمام به جلو پیش بروید. با این حال اگر شهامت کافی برای مقابله با وضعیت موجود را داشته باشید پاداش ویژه‌ای در انتظارتان خوهد بود. کنکاش احساسات سرکوب شده تان شاید برایتان چندان خوشایند نباشد، ولی نادیده گرفتن آن‌ها می‌تواند برایتان فاجعه به همراه داشته باشد. اگر می‌خواهید به بزرگ‌ترین گنجینه‌ها دست پیدا کنید گاهی باید سرعتتان را کم کرده و نگاهی به درونتان بیندازید. این روزها پشت سر هم اتفاقاتی می افتد که شما را دل نگران می کند. از آنها نهراسید. تا می توانید این روزها در هیچ حالتی جا خالی نکنید و اجازه ندهید سیل حوادث شما را با خودش ببرد. کمی صبور باشید. این دریای طوفانی آرام می شود. درد دل نکنید پشیمان می شوید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

گاهی با خودتان فکر می‌کنید که روابط و فعالیت‌های اجتماعی تنها چیز‌های دست و پا گیری هستند که حواستان را از اهداف اصلیتان منحرف کرده و نمی‌گذارند به کار‌های مهمتان برسید. ولی در حال حاضر با افرادی در ارتباط هستید که می‌توانند اثرات مثبتی روی پیشرفت شما داشته باشند. با این حال باید حواستان را جمع کنید و حتی در این روابط هم حد و حدود را رعایت کنید. پروژه‌های طولانی مدتی که شما را به خود مشغول کرده اند امروز بالاخره به سوی پیشرفت خواهند رفت. رویا‌هایی که زمانی غیر قابل دسترس به نظرتان می‌رسیدند حالا دست یافتنی‌تر به چشمتان می‌آیند. از این فرصت برای کشیدن نقشه‌هایی بزرگ برای آینده تان استفاده کنید. گذشته های سخت و رنج آلود را چراغی فرا راه خود کنید و محکم و امیدوار به سوی آینده بروید. انجام یک معامله و یا خرید چیزی بسیار خوشحالتان می کند. با شخصی که دلتان هنوز با او صاف نیست درد دل نکنید، پشیمان می شوید. سری را که درد نمی کند، دستمال نبندید.

● متولدین اسفند (ماهی):

با وجود این که درگیری‌هایی که این اواخر با یکی از اطرافیانتان داشته اید به ظاهر حل شده اند، نبردی عمیق‌تر همچنان در جریان است. موضع شما در مورد این مسئله کاملا مشخص است، ولی شاید نظر دیگران با شما فرق داشته باشد. به جای این که وقتتان را با تلاش برای قانع کردن دیگران تلاش کنید، نگاهی به درون خود انداخته و نقش خودتان را در کش آمدن این تنش و درگیری پیدا کنید. از تمایل درونیتان به تجزیه و تحلیل این ماجرا و حق دادن به خودتان دست بردارید و سعی کنید هرچه سریعتر این درگیری را به طور کامل به پایان برسانید. اگر به کار‌های فنی علاقه دارید امروز روز خیلی خوبی است که دستی به سر و گوش خانه تان کشیده و تعمیراتی که در توانتان هستند را انجام دهید. شخصی برای مشورت کردن به سراغتان می آید، فقط به او گوش کنید و راهنمایی اش کنید، قضاوت و یا نصیحتش نکنید. شما بعدا فرصت برای این کار خواهید داشت. یک درد جسمی دارید که مزمن شده، آن را جدی بگیرید و با دکتر مشورت کنید. بیهوده به خودتان نپیچید.

منبع: تصویر زندگی
وبگردی