آفتاب

فال روز شنبه 28 فروردین 1400دوست عزیزی که 28 فروردین به دنیا آمده ای، تولدت مبارک. شما از نعمت داشتن ویژگی های مثبت متعددی برخوردار هستید و شخصی دارای اعتماد به نفس، مصمم و با اراده، سخاوتمند، شوخ طبع، با صداقت، متواضع و مثبت اندیش هستید.

● متولد فروردین (بره):

امروز به خاطر دوری و ارتباط نداشتن با دوست نزدیک و یا عشقتان احساس تنهایی و عدم امنیت می کنید و دارید با خودتان فکر می کنید که شاید شما را فراموش کرده باشد و یا دیگر برایش اهمیت نداشته باشید. کمی وقت بگذارید و سعی کنید با این شخص تماس بگیرید، به احتمال خیلی زیاد در خواهید یافت که تمام فکرهایتان بیهوده بوده اند و هیچ عمدی در کار نبوده است و او در موقعیتی قرار گرفته که نمی توانسته با شما تماس بگیرد. اگر برایتان امکان دارد امشب با هم شام بخورید و چند ساعتی با هم صحبت کنید، اما اگر نمی توانید این کار را بکنید سرتان را با خواندن یک کتاب داستان عاشقانه گرم کنید؛ فردا روز بهتری خواهد بود. برای انجام یک کار اداری بهتر است هرچه سریع تر اقدام کنید. زود از کوره در نروید وگرنه پشیمان می شوید. رویایی که در سرتان می پرورانید به حقیقت می پیوندد. برای دریافت مدرکی گرچه طاقتتان طاق شده باید کمی بیشتر صبر کنید. دلتنگی هایتان به پایان می رسد و چشم و دلتان به دیدن عزیزی، روشن می شود.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

امروز انجام کارهای خانه و محل کار و مدیریت همه این کارها کمی سخت به نظر می رسد. مسائل کاری آنقدر ذهنتان را به خود مشغول کرده اند که شاید حتی وقتی به خانه می روید هم نتوانید آنها را فراموش کنید و تعادل زندگی شخصیتان را بهم بزنند و همین موضوع ممکن است باعث تنش های درونی در شما شود. عاقلانه ترین راه حل ممکن در چنین شرایطی این است که کارهایتان را اولویت بندی کرده و یک برنامه دقیق برای خودتان مشخص کنید تا بتوانید بدون نگرانی در مورد این که کاری از یادتان برود با خیال راحت وقتتان را با خانواده تان بگذرانید. امشب سعی کنید شامتان را سبک تر بخورید، در غیر این صورت وقتی بخوابید کابوس های آزار دهنده ای خواهید دید.  این همه دل دل نکنید آنچه که در سرتان می گذرد را به زبان بیاورید. هر حرفی که می شنوید باور نکنید. شخصی شما را از خبری آگاه می کند که از شنیدنش هیجان زده می شوید، احساسات خودتان را کنترل بکنید او از گفتن این خبر به شما نیت خوبی ندارد.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

امروز اگر مجبور شدید با وضعیتی که برایتان خوشایند نیست روبرو شوید سعی کنید اجازه ندهید حال روحیتان را به هم بریزد. شاید تماس و پیامی دریافت کنید که خبرهای خیلی خوبی برایتان به همراه نخواهد داشت و شخصی که به شما قول همکاری داده بوده خبر بدهد که قادر به انجام کاری که وعده داده بوده نیست یا دوستی که با شما قرار داشته خبر بدهد که نمی تواند به دیدارتان بیاید.این اتفاق ها برای همه پیش می آیند زیاد خودتان را ناراحت نکنید، حتما گزینه بهتری برای جایگزین کردن پیدا خواهید کرد. یکی از اعضای خانواده تان در مورد مشکلی که به تازگی برایش پیش آمده با شما صحبت کند؛ بیشتر گوش کنید و کمتر حرف بزنید. پیشنهاد یک سفر تفریحی به شما می شود، فرصت مناسبی است تا با شادی تازه ای به زندگی خود رونق بدهید. احتیاج به یک موفقیت چشمگیر دارید تا بتوانید به دیگران ثابت کنید که دارای چه شایستگی هایی هستید، این موفقیت را باید با تلاش بیشتر فراهم سازید. قدر کمک های دیگران را هرچند کوچک دانسته و به آن ارج نهید.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

امروز شما نگران وضعیت اقتصادیتان هستید و احساس می کنید میزان پولی که در جیبتان و حسابتان دارید به اندازه ای که لازم دارید نیست. از طرفی هم پولی که قرار بوده امروز به حسابتان واریز شود با تاخیرهایی روبرو خواهد شد و همین باعث نگرانی بیشتر شما خواهد شد. در واقع وضعیت شما آنقدرها هم که خودتان احساس می کنید بد نیست و مشکل از شما است که اگر بیشتر از حد نیازتان پول در حسابتان پس انداز نکرده باشید بلافاصله احساس خطر می کنید. حالا هم با حذف هزینه های غیر ضروری می توانید خیال خودتان را تا حدود زیادی راحت کنید. مدتی است که در خودتان فرو رفته ید و از جمع ها دوری می کنید، ناراحتی های گذشته را با خودتان حمل می کنید و از حالتان هم لذتی نمی برید، هیچکس جز خودتان به دادتان نخواهد رسید، برای بهتر شدن حالتان همین حالا دست به کار شوید، فردا برایتان دیر است. کاری را نیمه کاره رها کردید. با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود همین امروز پیش را بگیرید.

● متولدین مرداد (شیر):

امروز اتفاقی غیر منتظره ممکن است باعث شود بین شما و شخصی که دوست دارید به طور موقت فاصله ایجاد شود. ذهن شما به شدت درگیر اتفاقی که بین شما پیش آمده و نقشی که طرف مقابلتان در پیش آمدن آن داشته است خواهد بود. شاید حتی نسبت به انگیزه او از این کار دچار شک و تردیدهایی شوید. در این صورت بهتر است که با او در این رابطه صحبت کرده و هر گونه تردید را از میان بردارید. اجازه دادن به پرورش چنین افکاری در ذهنتان، حتی اگر برای مدتی اندک هم که باشد برای رابطه عاطفی شما چالش هایی جدی ایجاد خواهد کرد. پس همین حالا با موقعیتی که به وجود آمده است روبرو شده و این مشکل را از بین ببرید. اگر سرتان را مثل کبک زیر برف کرده اید و فکر می کنید دیگران شما را نمی بینند کاملاً در اشتباهید بهتر است با خودتان صادق باشید و همین امروز فکری برای تغییر اساسی در رفتار و راه و روش پیش گرفته تان بکنید وگرنه دوستان را از اطراف خود می پراکنید. برای انجام کاری از شما درخواست کمک خواهد شد هر طور که از دستتان بر می آید کمکشان کنید.

● متولدین شهریور (سنبله):

امروز شما به محبت و توجه نیاز دارید. مشکلاتی که با دوستان و یا عشقتان داشته اید باعث شده اند احساس کنید که دوستتان ندارند و از لحاظ عاطفی احساس امنیت نداشته باشید. شما قضیه را خیلی جدی تر از آن چیزی گرفته اید که دیگران فکر می کنند و به احتمال زیاد اوضاع آنقدرها که شما فکر می کنید بغرنج نیست. شاید یک سوء تفاهم باعث به وجود آمدن این شرایط شده باشد، پس پیش از هر قضاوتی بهتر است سعی کنید به اصل ماجرا پی ببرید. اگر فکر می کنید لازم است عذرخواهی کنید دست از غرور و تکبر برداشته و برای رفع مشکلات پیشقدم شوید. جواب درخواستی که کرده اید به دستان خواهد رسید، کمی بیشتر صبر کنید و دست به هیچ اقدام دیگری نزنید. چیزی که در پی فهمیدنش بودید متوجه شده اید و تمام ابرها از جلوی چشمتان کنار رفته است، حالا وقت آن رسیده که با واقعیت موجود طوری برخورد کنید که کمترین آسیب را ببینید. نتیجه کمکی که در گذشته به شخصی کرده بودید را به زودی خواهید دید.

● متولدین مهر (ترازو):

امروز سعی کنید هر طور که شده ساعات خوبی را با شخصی که دوست دارید بگذرانید و از صبح زود برای این کار برنامه ریزی کنید. او حتی اگر چیزی به رویتان نمی آورد هم احساس می کند که شما به دوستانتان بیشتر از او اهمیت می دهید و به اندازه کافی با هم وقت نمی گذرانید. شاید امروز به جایی دعوت شده باشید که او دعوت نیست، اما باور کنید به نفعتان است که این دعوت را نادیده گرفته و عشقتان را در اولویت قرار دهید. با این کار علاوه بر این که به او نشان داده اید چقدر برایش اهمیت قائل هستید قطعا به خودتان هم خیلی بیشتر خوش خواهد گذشت. این بعدازظهرهای دونفره می توانند خیلی چیزها را در رابطه تان درست کنند.  در مورد نیتی که در دلتان است پس از مدتها بالا و پایین کردن، تصمیمی خواهید گرفت یادتان باشد اگر یک تصمیم قاطع بگیرید و با تمام سختی ها پای عمل کردنش بایستید بهتر است که راه ساده تر را انتخاب کنید و روزگارتان را با غم و اندوه سپری کنید، هر چیزی اندازه ای دارد.

● متولدین آبان (عقرب): 

شاید دلتان بخواهد امروز را به خودتان استراحت بدهید و کار و زندگیتان را تعطیل کنید تا به کارها و پروژه های ناتمام شخصیتان برسید. راستش را بخواهید با توجه به حجم کاری که در انتظارتان است، انجام چنین کاری برایتان میسر نخواهد بود و حتی اگر به محل کارتان نروید هم فکر وظایف و مسئولیت هایی که رها کرده اید شما را راحت نخواهد گذاشت و نخواهید توانست از آنچه انجام می دهید لذت ببرید. از طرفی هم برخی اختلافات خانوادگی باعث ناراحتی شما شده اند. اگر این مسائل به طور مستقیم با شما در ارتباط نیستند بهتر است سعی کنید خودتان را از آنها دور نگه داشته و خودتان را با انجام وظایفی که به عهده دارید سرگرم نگه دارید. اعتماد به نفستان را دوباره بدست خواهید آورد. در مقابل زورگویی و خودخواهی طرف مقابل تان بایستید و ترس و نگرانی هایتان را کنار بگذارید. اوضاع روزگارتان بدتر از وضعیتی که در حال حاضر برای خودتان درست کرده اید نمی شود. مشکل حقوقی ای دارید، این گره با دندان باز نمی شود، از مشاور درست راهنمایی بخواهید.

● متولدین آذر (کمان):

امروز شما غرق در خاطرات خود خواهید بود و همین موضوع شما را به یاد دوستان و اقوامی انداخته است که دور از شما زندگی می کنند و دلتان برای آنها تنگ شده است. فکر کردن به خاطرات گذشته باعث خواهد شد علاوه بر حس نوستالژیک خوشایندی که دارید با به یاد آوردن اشخاص و چیزهایی که از دست داده اید و ناکامی هایتان در به دست آوردن آنچه می خواسته اید، ته دلتان کمی غصه بخورید و احساس افسردگی کنید. برای غلبه به این احساس خود با آنهایی که دل تنگشان هستید تماس بگیرید و یا به آلبوم عکس های قدیمیتان سر بزنید تا به جای تلخی ها، خاطرات خوش گذشته در ذهنتان زنده شوند و حالتان بهتر شود. از هزینه کردن واهمه نداشته باشید، بعضی خرج ها را اگر امروز نکنید فردا باید بهای بیشتری بپردازید. این اواخر خودتان را مشغول کاری کرده اید که اگر به آن دل بدهید نتایجش برایتان بسیار خوب است، هم سرتان گرم می شود هم دلتان. حالا زمان خوبی برای خرید است به شرط آنکه انتخاب درستی بکنید.

● متولدین دی (بز):

امروز مسائل مادی ممکن است برای شما با مشکلاتی همراه باشند. پولی که قرار بوده امروز به دستتان برسد با تأخیری غیر منتظره مواجه خواهد شد، یا شاید در صورت حساب های بانکیتان به مشکل بربخورید. در هر صورت این مشکل هر چه که باشد، پی بردن به دلیل آن هر چند کمی دشوار اما امکان پذیر خواهد بود. اگر جایی از این موضوع برایتان قابل درک نیست با اشخاص دیگری که با آن مرتبط هستند صحبت کنید تا بتوانید درک بهتری از این موقعیت پیدا کنید. شاید شما زیاد آدم رمانتیکی نباشید و اگر از آخرین باری که با عشقتان به پیاده روی رفته اید چندین ماه گذشته باشد هم برایتان زیاد مهم نباشد، اما به خاطر او هم که شده باید چنین کارهایی را در برنامه تان جای بدهید. به هر حرف مردم گوش نکنید این گوشتان در باشد و آن یکی دروازه، اتفاقی که از افتادنش می هراسید می آید و می رود و می بینید که آب از آب تکان نمی خورد بیهوده خودتان را عذاب ندهید، اهمیت مسائل را در ذهنتان بزرگ تر از آنچه که هست نکنید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

امروز شما نیاز به تایید شدن دارید. مشکلاتی که با دوستان و یا عشقتان دارید باعث شده اند فکر کنید کسی دوستتان ندارد و دچار احساس عدم امنیت شوید. به احتمال خیلی زیاد اوضاع آنقدری که در نظر شما جدی است به نظر دیگران اینطور نیست. شاید سوء تفاهمی برایتان پیش آمده باشد؛ بهتر است کمی وقت گذاشته و با شخصی که این احساس را در شما ایجاد کرده است صحبت کنید تا خیالتان راحت شود. اگر دیدید که اشتباه کرده اید بهتر است از طرف مقابلتان عذر خواهی کنید. امروز اگر کمی زودتر از همیشه به خانه رفتید و کار مهمتری برای انجام دادن نداشتید حتما آن کتاب ناتمامی که روی میزتان است را بردارید و شروع به خواندن کنید؛ حال روحیتان خیلی بهتر خواهد شد! درگیری های احساسی و عاطفی تان جز با نشستن و حرف زدن برطرف نخواهد شد. شما بی اندازه مهربان و مردم دار هستید و درب خانه تان همیشه باز است. همین است که برکت همیشه در زندگی تان جاری ست.

● متولدین اسفند (ماهی):

امروز شما به خاطر دوری از یک دوست صمیمی و یا شخصی که دوست دارید با احساس تنهایی و عدم امنیت عاطفی دست به گریبان شده اید. شما به این فکر افتاده اید که مبادا این شخص دیگر شما را دوست نداشته باشد و یا برای او اهمیتی نداشته باشید. به جای اینکه خودتان را در دنیای این افکار بیهوده غرق کنید بهتر است با این شخص تماس بگیرید و صحبت کنید. به احتمال زیاد به این واقعیت پی خواهید برد که اوضاع مثل سابق است و هیچ خطری رابطه تان را تهدید نمی کند. چرا سعی می کنید گره ای را که می شود با دست باز کرد را با دندان باز کنید؟! او را از حال خود بیشتر باخبر کنید. مشکلات مالی پیش آمده این روزها به آهستگی بر طرف خواهد شد، کمی دیگر با وضعیت موجود مدارا کنید و حواستان به دخل و خرجتان باشد. شخصی را که بسیار دوستتان دارد را نگران کرده اید، شاید بهتر باشد کمی خوددار تر برخورد کنید، مراقب زبانتان باشید مبادا حرفی زده باشید و دل او را لرزانده باشید.

منبع: تصویر زندگی