آفتاب

فال روز شنبه 21 فروردین 1400دوست عزیزی که 21 فروردین به دنیا آمده ای، تولدت مبارک. همه شما را به عنوان فردی با شخصیتی کاریزماتیک می شناسند. شما شخصی با وقار، مؤدب، جسور، با انرژی، واقع بین، متواضع و با مسئولیت هستید.

● متولد فروردین (بره):

شاید این اواخر به فکر تغییر محل زندگیتان افتاده باشید، اما اتفاقاتی که امروز می افتند باعث خواهند شد که بالاخره تصمیم نهایی خود را در این مورد بگیرید. شاید همسایه هایی که دوستشان داشته اید از محل شما رفته اند و دیگر به این خانه دلبستگی ندارید و یا پولی به دست آورده و می خواهید به محل بهتری نقل مکان کنید. در هر صورت پیش از عملی کردن این تصمیم باید مسائل زیادی را در نظر بگیرید. امروز این احتمال وجود دارد که موقعیت های خیلی خوبی برای شما پیش بیایند، اما یادتان باشد که شما نمی توانید همه آنها را بپذیرید، زیرا هر کدام کارها و مسئولیت های زیادی را برای شما به همراه خواهند داشت و شما باید محدودیت هایتان را در نظر بگیرید. در یک معامله ضرر قابل توجه ای می کنید چون بدون برنامه جلو رفته اید؛اما این شکست می تواند مقدمه پیروزی باشد. در مورد آنچه که در دلتان است با کسی سخن نگویید؛چرا که ممکن است با تجربیات خام و ناکافی شما را به مسیری اشتباه راهنمایی کند.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

امروز شما به طور غیر منتظره ای به این موضوع پی خواهید برد که وضعیت اقتصادیتان در شرایطی خیلی بهتر از آن چیزی است که خودتان فکرش را می کرده اید. شاید یادتان بیفتد که در یکی از حساب هایتان پولی دارید که کاملا فراموش کرده بودید. شاید به طور ناگهانی استعداد تازه ای برای مدیریت منابع مالیتان در خود کشف کنید و یا ترفیع رتبه ای که انتظارش را داشته اید درآمد بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد. داشتن نگاهی مثبت و شور و هیجانی بیش از قبل امروز به شما انگیزه تازه ای داده و امیدتان به آینده به صورتی کاملا منطقی بیشتر از هر زمان دیگری شده است؛ از این احساس تازه بیشترین بهره ممکن را ببرید. موفقیت در کاری دور از انتظار نیست و لازمه آن کمی همت و پشت کار است. شما از دو رنگی و بی وفایی گریزانید و دلتان می خواهد دیگران نیز با شما اینگونه باشند. مادیات برایتان چندان اهمیت ندارد شما خیر و دست و دلباز هستید به شخصی که از بیماری ای رنج می برد کمک خواهید کرد، او برای همیشه دعاگوی شما خواهد بود..

● متولدین خرداد (دوقلوها):

امروز شاید تصمیم بگیرید خودتان را در خانه زندانی کنید و به طور جدی به اتفاقات چند روز گذشته فکر کنید. این در واقع زمینه ساز برنامه ریزی شما برای آینده خواهد بود و با انگیزه بسیار و انرژی مثبت هر هدفی را که در نظر بگیرید دنبال خواهید کرد. شاید بد نباشد با یکی از دوستان صمیمی خود در مورد این موضوع مشورت کنید و از نظرات و حمایت او بهره ببرید. شاید احساس کنید زمان آن رسیده است که احساسات خود را با شخصی که دوست دارید در میان بگذارید، اما متاسفانه اکنون زمان خوبی برای این کار نیست و شاید طرف مقابلتان آنقدر سرش شلوغ باشد که وقتی برای صحبت کردن در مورد مسائل رمانتیک نداشته باشد. اگر در فکر مسافرت یا نقل مکان هستید چند روزی آن را به تعویق بیندازید تا با جیبی پر تر راهی شود، کسی در مورد شما اشتباه کرده اما خجالت می کشد بیان کند شما هم به رویش نیاورید و سعی کنید با منش و گذشتی که دارید روابط خود را با او مانند سابق ادامه دهید. از طرف فردی کمکی دریافت خواهید کرد که بسیار به موقع و ضروری است. قدر دان آن باشید.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

امروز شما می توانید روزتان را با نگاهی مثبت نسبت به آینده و با اعتماد به نفس کافی شروع کنید و به سادگی اجازه نمی دهید چیزی باعث ناراحتیتان شده و یا سد راهتان شود. شاید در حین انجام کارهای روزمره تان در خانه با مسائلی مواجه شوید که به رسیدگی شما نیاز دارند، مثلا ممکن است برخی چیزها به تعمیر نیاز داشته باشند و یا تجهیزات و وسایل جدیدی برای منزلتان لازم داشته باشید. در محل کارتان خود واقعیتان را نشان دهید و افکار و احساسات خود را بی آن که نگران قضاوت همکارانتان باشید بیان کنید و خیالتان راحت باشد که با این کار نتایج خیلی بهتری خواهید گرفت و حتی محبوبیتتان بیش از قبل خواهد شد. درگیر شدن با مشکلات این و آن در روحیه شما نیز تاثیر منفی می گذارد، بهتر است مدام نقش فرشته نجات را بازی نکنید. پس انداز و صرفه جویی به نفع شماست. چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. به خانواده خود بیشتر رسیدگی کنید. در رفتار خود تغییراتی ایجاد کنید، این تغییرات برای شما لازم است.

● متولدین مرداد (شیر):

گروهی که با آن ارتباط دارید اما این اواخر نادیده گرفته بودید امروز ذهنتان را به خود مشغول کرده است و دلتان می خواهد وظایفی که نسبت به آن دارید را به انجام برسانید. همچنین در فکر این هستید که یک پروژه کاری و یا شخصی که به بهانه هایی مثل تعطیلات چند هفته ای تعطیل کرده بودید را از سر بگیرید و حداقل تا حدودی آن را پیش ببرید. به طور خلاصه تلاش برای جبران کوتاهی هایی که این اواخر کرده اید امروز وقت زیادی را از شما خواهد گرفت، اما انجام این کار احساس فوق العاده ای به شما خواهد بخشید. البته باید مواظب باشید که بیش از اندازه به خودتان فشار نیاورید و زمانی را هم به خودتان اختصاص دهید. افکار بلند پروازانه را از خود دور کنید و مشکلات خود را با غریبه ها در میان نگذارید. به کسی دل بسته اید که شما را به آرزویتان نمی رساند اگر از او کناره نگیرید، سر خورده و افسرده می شوید. اتفاق تعیین کننده ای در زندگی شما می افتد، خود را برای آن آماده کنید. بعد از مدت ها تلاش مداوم شما اکنون نیاز به کمی آرامش دارید، باید استراحت کنید.

● متولدین شهریور (سنبله):

امروز ممکن است از طریق قراردادی مبلغی به دستتان برسد که پیشرفت مثبتی برای شما خواهد بود. البته باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشید که پیش از امضای هر قراردادی سطر به سطر آن را با نهایت دقت بخوانید. امروز می تواند روز خوبی برای تقاضای یک وام و یا پر کردن فرم های لازم برای دریافت یک بورسیه، فرصت تحصیلی و یا کمک های دیگر مالی از این قبیل باشد. روند پیشرفت این کار در شرایط موجود خیلی راحت تر از آن چیزی خواهد بود که فکرش را می کنید و همه چیز خیلی سریع پیش خواهد رفت. درست است که امروز یک روز کاری است، اما این بدان معنا نیست که نباید از آن لذت ببرید، حتما زمانی را هم برای لذت بردن از روزتان در نظر بگیرید. اگر مجرد هستید کسی به شما پیشنهاد ازدواج می دهد که به نظرتان مناسب یک دیگر نیستید. در محیط کار در موقعیتی قرار گرفته اید که باید از بین دو گزینه یکی را انتخاب کنید، خوب سبک و سنگین کنید و با فردی مجرب مشورت کنید، در امور مالی به کسی که شناخت کافی از او ندارید اعتماد نکنید.

● متولدین مهر (ترازو):

آیا گاهی نگران این هستید که مبادا در چشم دیگران احمق به نظر برسید؟ شاید این ترس از افتادن از چشم دیگران دلیلی باشد که مانع پیشرفت شما به اندازه ای که خودتان انتظار داشته اید شده باشد. امروز شما باید با دقت بیشتری به این موضوع فکر کنید. تمام توانایی ها و قدرت های تحلیلی خود را به کار بگیرید و به این فکر کنید که اگر این ملاحظات وجود نداشتند و ریسک های بیشتری می کردید تا به حال به کجاها رسیده بودید. شما امروز می توانید در هر جمعی به عنوان یک واسطه یا میانجی عملکردی فوق العاده داشته باشید و بین دو نفر که به هیچ عنوان با هم کنار نمی آیند صلح برقرار کرده و یا زمینه یک توافق تجاری را فراهم کنید. اگر طلبی از کسی دارید آن را مطالبه کنید وگرنه از دست خواهد رفت. به کسی وعده ای داده بودید و او هر روز در انتظار جواب قطعی شماست انتظار سخت است، او را از این وضعیت برهانید. در محیط کار با کسی به تندی برخورد کرده اید، حتی اگر حق با شما بوده است لزومی ندارد برای اثبات ایده تان به دیگران پرخاش کنید.

● متولدین آبان (عقرب): 

شما معمولا ترجیح می دهید برخوردی منطقی و علمی با اتفاقات و دنیای اطرافتان داشته باشید، اما امروز حال و هوایی عارفانه به خود گرفته اید. حس درونیتان خیلی قویتر و فعال تر از همیشه شده است و شاید بتوانید پیش از آن که طرف مقابلتان حرفش را بزند حدس بزنید که چه می خواهد بگوید. شما دوست دارید کارهای خلاقانه و جدیدی انجام دهید و این حس ششم قوی در این راه حسابی به کارتان خواهد آمد، پس تا می توانید از آن استفاده کنید. شما در این شرایط انرژی مثبت بسیاری را در اطراف خود حس می کنید، اما اگر تکانی به خودتان ندهید این امواج مثبت بی آن که به کارتان آمده باشند از کنارتان خواهند گذشت. بیهوده برای خودتان دشمن درست نکنید. از کنجکاوی های بی مورد که شما را نزد دیگران سبک جلوه می دهد بپرهیزید. سرتان به کار خودتان گرم باشد. هیچ کس به هیچ دلیلی اجازه دخالت در زندگی خصوصی دیگران را ندارد. در کاری شکست می خورید، دوباره شروع کنید و دلسرد نشوید. شما با پشتکاری که دارید به راحتی ضرر را جبران می کنید.

● متولدین آذر (کمان):

از الان تا چند هفته آینده شما مدام به مهمانی ها و شرکت در فعالیت های اجتماعی مختلف دعوت خواهید شد و تلفنتان دائم در حال زنگ خوردن خواهد بود. روابطتان با دیگران گرم و دوستانه خواهند بود و در هر جمعی که شرکت کنید همه از حضور شما لذت خواهند برد و مورد توجه دیگران قرار خواهید گرفت. شرکت در این جمع ها برای شما مزایای زیادی به همراه خواهد داشت، از جمله این که ممکن است نیمه گمشده خود را در یکی از این میهمانی ها پیدا کنید و یا شاید سر و کله یک شریک علاقمند برای کاری که مدت ها قصد داشته اید شروع کنید ولی منابع مالی کافی برای آغاز آن را نداشته اید پیدا شود، پس با روی باز این دعوت ها را بپذیرید و در خانه ننشینید. شخصی سعی می کند شما عصبانی کند او را ندید و حرف هایش را نشنیده بگیرید. هدیه ی دریافت می کنید گرچه ارزش مادی چندانی ندارد ولی برای شما بسیار با اهمیت هست اگر در فکر معامله یا کار جدیدی هستید سعی کنید آن را به سرانجام برسانید و زمان را از دست ندهید.

● متولدین دی (بز):

شما امروز دارید به آینده حرفه ای خود و این که چطور می توانید به پیشرفت و بهبود آن کمک کنید فکر می کنید و از وضعیت فعلی خود چندان راضی به نظر نمی رسید. شما می خواهید هر طور شده پیشرفت کنید و ترفیع رتبه بگیرید و یا کار دیگری را شروع کرده و زمینه کاری خود را به طور کلی تغییر دهید. اکنون زمان خوبی است برای این که فکرهایتان را بکنید و برنامه هایی جدی برای این کار بریزید. در شرایط موجود ذهنتان در این زمینه ها خیلی خوب کار می کند و موفقیت برایتان حتمی به نظر می رسد، البته به شرط آن که تلاشتان را در این زمینه بکنید. خواندن داستان زندگی افراد موفق در زمینه ای که می خواهید کار کنید به شما کمک زیادی خواهد کرد. امور مالی را سرسری نگیرید، برای رسیدگی به حساب و کتابتان وقت بگذارید. وسواس و تردید در مورد مسئله ای شما را از رسیدن به هدفتان باز می دارد. در مورد پیشنهادی که به شخصی می دهید بیش از حد اصرار نکنید بجای اینکه او را تشویق کنید بیهوده به شک می اندازیدش.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

امروز روز خیلی خوبی برای کمی استراحت و لذت بردن از زیبایی هایی که در چیزهای کوچک و اتفاقات روزمره نهفته است می تواند باشد. موقع رد شدن از بازار میوه فروشی به میوه ها و سبزیجات فصل نگاه کرده و لذت ببرید یا زیر آفتاب بهاری بایستید و نور و گرمای آن را در آغوش بگیرید، به صدای گنجشک ها گوش فرا دهید و هوای تازه را با تمام وجود نفس بکشید. اگر در طول روز امکان این کارها برایتان فراهم نبود، بعد از تمام شدن ساعت کاری همراه با خانواده تان به پارک نزدیک خانه تان سری زده و از طبیعت لذت ببرید. همه این کارها کمک خواهند کرد که امشب با انرژی بیشتری به خواب بروید و برای ادامه هفته ای پرکار و شلوغ آماده باشید.  گاهی مواقع نمی توان مشکلات را در یک لحظه خاص حل کرد بنابراین باید موقتا حل آنها را به تعویق انداخت. گذر زمان می تواند تاثیر خوبی بر روی مشکل پیش آمده بگذارد و در نهایت اثر آن را کم کند. به تازگی با مسئله ای برخورد کرده اید که حتی فکر کردن به آن هم شما را نگران می کند، سرانجام باید با آن مواجه شوید. نگرانی را کنار بگذارید.

● متولدین اسفند (ماهی):

امروز شما قطعا نیاز ویژه ای به وقت گذراندن با شخصی که دوست دارید خواهید داشت. طی چند هفته گذشته شما به شدت درگیر روابط اجتماعی بوده اید و علاوه بر دیدار با دوستان و آشنایان قدیمی دوستان تازه ای نیز برای خود پیدا کرده اید. حالا دیگر وقت آن رسیده که دورتان را کمی خلوت کنید و در خانه با عشقتان خلوت کنید و در کنار او به آرامش برسید. شاید بتوانید در مورد برنامه هایی که برای آینده تان دارید و تغییرات احتمالی که در وضعیت زندگیتان ایجاد خواهند شد با هم صحبت کنید و یا به ایجاد برخی تغییرات در فعالیت های حرفه ای خود فکر کنید. شریک راهتان شما را بهتر از هر شخص دیگری می شناسد و می تواند بهترین مشاور شما باشد. با عزمی راسخ به سوی خواسته قلبی تان حرکت کنید. شما به مشورت اعتقاد خاصی دارید و در هر کاری اول عاقبت آن را می سنجید. این خصوصیت به شما بسیار کمک خواهد کرد. کینه کسی را به دل نگیرید و بد هیچکس را نخواهید. پیشنهادی به شما می شود، آنرا رد نکنید.

منبع: تصویر زندگی
وبگردی