آفتاب

فال روز سه شنبه 21 تیر 1401دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. امسال درآمد شما در نوسان خواهد بود و گاهی خیلی بیشتر از حد نیازتان و بعضی وقت ها هم بسیار کمتر از حد انتظارتان خواهد بود. شما باید سعی کنید در مواقع فراوانی پس انداز کنید تا در زمانی که در مضیقه قرار می گیرید به مشکل برنخورید. البته این را هم در نظر داشته باشید که دوستان و اقوامتان در صورتی که از لحاظ مالی به مشکل بربخورید شما را از صمیم قلب مورد حمایت خود قرار خواهند داد. اگر نقشه هایی که برای پیشرفت وضع مالی خود دارید را به دقت عملی کنید سود قابل توجهی به دست خواهید آورد.

● متولد فروردین (بره):

حس ششم شما در حال حاضر بسیار خوب عمل می کند و رویاهایتان و فرو رفتن در عالم افکارتان امروز راه حل های بسیار خوبی را برای مدیریت وضعیت مالیتان پیش روی شما قرار خواهند داد. همچنین از طریق تعقیب کردن دنیای رسانه ایده های بسیار جالبی به ذهنتان خواهند رسید. به این که ایده هایتان چقدر عجیب و دیوانه وار هستند فکر نکنید و پیش از گرفتن هر تصمیمی تمام جوانب را به دقت مورد بررسی قرار دهید. داشتن یک برنامه ریزی دقیق که آن را یک جا یادداشت کرده اید به شما کمک قابل توجهی خواهد کرد و این اجازه را به شما خواهد داد تا ایده هایی که برای عملی کردن این برنامه ها در سر دارید را به خوبی ارزیابی کنید. به تئاتر یا کنسرت یا سینما بروید تا روحتان آرام بگیرد. یک اتفاق خوشایند برایتان رخ داده که فعلا از آن بی خبرید اما کم کم نتایجش را خواهد دید. بهتر است با دوستی قدیمی تماس گرفته و حالش را بپرسید. از لاکی که برای خودتان درست کرده‌اید خارج شوید وگرنه روزی به خودتان می آیید که دیگر تنها مانده‌اید.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

امروز نگرانی در ارتباط با مسائل مالی تمام روز ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد. شما تردیدها و نگرانی هایی در مورد میزان درآمد خود دارید و این شرایط اگر کسب و کار مستقلی داشته باشید برایان سخت تر هم خواهد بود. بهتر است مواظب باشید که خودتان را با این فکرها دیوانه نکنید. این احساس ترس و عدم امنیتی که به سراغتان آمده باعث شده است که اوضاع به چشمتان خیلی بدتر از آن چیزی که در واقع هست بیاید. سعی کنید نگاهی منطقی به شرایط فعلی خود داشت باشید. اگر واقعی چیز نگران کننده ای وجود داشته باشد بهتر است به جای اینکه وقت و انرژی خود را با ترس و نگرانی تلف کنید به دنبال راه حل باشید. برای وقت خودتان و دیگران ارزش قائل شوید. کارتان در یک سازمان دولتی درست می شود اما باید صبر و حوصله بیشتری از خودتان به خرج دهید. اگر حق کسی را به گردن دارید آن را ادا کنید. افرادی که دوروبرتان هستند می خواهند بدانند در چه حالی هستید نگران احوالتان هستند. شما احتیاج به استراحت و حضور در جمع‌هایی که دوستتان هستند دارید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

شخصی که دوست دارید امروز به طور مرموزی سکوت اختیار کرده است، حتی ممکن است از دیروز تا حالا هیچ تماسی با شما نگرفته باشد. اگر احتیاط نکنید این وضعیت می تواند باعث شود شما نسبت به این شخص، احساسی که به شما دارد و رابطه تان دچار تردید شوید و حتی به این فکر بیفتید که شاید او اصلا شما را دوست نداشته باشد. سعی کنید خونسردی خود را حفظ کرده و رفتاری منطقی داشته باشید. این فکرها تنها باعث بدتر شدن حال شما خواهند شد. شاید بهتر باشد کمی به وضعیت روحی و زندگی شخصی طرف مقابلتان فکر کنید. ممکن است او مشکلات و درگیری هایی داشته باشد که باعث شده اند نتواند با شما تماس بگیرد. گرچه به نظرتان بعید می آید اما راه بازگشت برایتان باز است و هنوز می توانید جبران کنید انسان جایزالخطاست و به شرط جبران کردن خطایش بخشیدنی است، تقصیر کارهایتان را به گردن روزگار و دیگران نیندازید. از شخصی کمک بگیرید راهی که پیش گرفته‌اید بسیار تاریک و پر خطر است و توقع خود را از دیگران کم کنید.

● متولدین تیر (خرچنگ):

آیا می خواهید که به مکان جدیدی نقل مکان کنید؟ اگر چنین است این نقل مکان مسیر کل زندگیتان را مشخص خواهد کرد. شاید اطلاعات جدید و غیر منتظره ای درباره راه های ممکن برای کسب درآمد به دستتان برسد. این کسب درآمد به شما کمک می کند که از نظر اقتصادی بر روی پاهای خود بایستید. فرصت های جدیدی به وجود می آیند که تغییر عظیمی در شیوه زندگیتان ایجاد می کنند. این فرصت ها که بر اساس لیاقت شما به وجود آمده اند، سکوی پرتاب شما به سوی جایگاه بالاتر اجتماعی و اقتصادی خواهند بود. با جدیت به دنبال پیشرفت در همه ی زمینه ها باشید چرا که زمان پیشرفت فرا رسیده است. از تخیلتان بهتر استفاده کنید. در مورد مسایل عاطفی فکرهای عجیب و غریبی به مغزتان خطور می کند. از دست کسی عصبانی هستید. احتمالا به سفری دور خواهید رفت،راهی برای موفقیتتان در کاری باز می شود و کلیدی به دستتان داده می شود، بهتر است هوشیار باشید و ‌اجازه ندهید کسی با زبان بازی حواس شما را پرت کند.

● متولدین مرداد (شیر):

امروز شخصی که دوست دارید خیلی سرد و بی روح به نظر می رسد و سکوت کرده و میلی به صحبت کردن از خود نشان نمی دهد. این وضعیت شما را نگران کرده است و به این فکر افتاده اید که مبادا او از دست شما ناراحت و عصبانی شده باشد و نکند حرف بدی زده یا کار اشتباهی کرده باشید. به احتمال زیاد چیزی که باعث به وجود آمدن این شرایط شده است مسائل کاری، خانوادگی و یا مالی هستند و این اوضاع ارتباط چندانی با شما پیدا نمی کند. فعلا بهترین کاری که از دست شما برمی آید این است که به طرفتان نشان بدهید که اگر به کمک شما نیاز داشته باشد و یا نیاز به صحبت کردن داشته باشد در کنارش هستید. شخصی چهره اصلی اش را به شما نشان می دهد، اگر او را دوست ندارید و حضورش ناراحتتان می کند بهتر است از او دوری کنید، لزومی ندارد به خودتان فشار بیاورید. چشم به چیزی که مال شما نیست نداشته باشید، تنها برای خودتان دردسر درست می کنید حتی اگر به خودتان حق می دهید. به گل و گیاه در خانه‌تان بیشتر برسید انرژی شان حالتان را خوش می کند.

● متولدین شهریور (سنبله):

فرصت های جدیدی که برای شما پیش آمده اند تا بتوانید موقعیت حرفه ای بهتری پیدا کرده و کسب درآمد بیشتری داشته باشد در عین خوشحالی باعث ایجاد نگرانی هایی برای اعضای خانواده شما شده اند و آنها می ترسند که نکند این شرایط باعث شود وقت کمتری برای آنها داشته باشید و نتوانید مثل قبل در کنار آنها باشید. راستش را بخواهید آنها تا حدودی حق دارند و شما باید به آنها کمک کنید تا این نگرانی ها را قبل از اینکه بدتر و بیشتر شوند کنار بگذارند. امروز می تواند فرصت خیلی خوبی باشد تا به آنها ثابت کنید که از هر فرصتی برای اینکه در کنارشان باشید استفاده خواهید کرد. تا می توانید در کنار هم خوش بگذرانید و بخندید و شاد باشید. این روزها با کمی افسردگی دست و پنجه نرم می کنید گاهی لازم است از مردم فاصله بگیرید، نگران نباشید با دوری از جمع‌ها هیچ اتفاقی برایتان نمی افتد اما حضورتان این روزها در جمع های ناشناخته می تواند کار دستتان بدهد. با حرف کسی دلشوره به دلتان افتاده، بهتر است بدترین حالت ممکن را در نظر بگیرید تا نگرانی‌تان کم شود

● متولدین مهر (ترازو):

اطلاعاتی که شما از دیگران و حتی از درون قلب خودتان به دست می آورید می توانند شما را وادار به همکاری در پروژه هایی که دورنمای خوش بینانه ای دارد کنند. این پروژه ها ممکن است مرتبط با شغل شما یا وابسته به گروهی خاص باشند که شما در آن عضویت دارید و یا حتی شاید به تنهایی توسط شخص شما انجام شوند. برای شما این فعالیت ها جالب هیجان انگیز و لذت بخش خواهند بود. فرصت های جدیدی برای اینکه خودتان را به فردی حرفه ای تبدیل کنید و یا مهارت های خود را نشان دهید برایتان پیش خواهند آمد . بهتر است از آنها استفاده کنید وگرنه این فرصت ها مانند دیگر فرصت هایی که از آنها استفاده نکرده اید بر باد می روند. خودباوری و اعتماد به نفستان این روزها بسیار کم شده است، دلیل ان صحبت های یکی از دوستان و اتفاق های ناگواری است که این چند وقته برایتان رخ داده، بهتر است تا دیر نشده به خودتان تکانی بدهید و از این حال خارج شوید. شما ترجیح می دهید که به ندای قلبتان گوش کنید تا این که با عقلتان رفتار کنید، اگه انتخابتان این است منتظر عواقبش هم باشید.

● متولدین آبان (عقرب): 

یک رویداد اجتماعی یا یک تجمع گروهی ممکن است شما را با افرادی دوست داشتنی آشنا کند . این افراد در حرفه های جالبی مشغول هستند. ممکن است دوستی را که مدت هاست او را ندیده اید و شاید او را فراموش کرده اید دوباره ببینید . اگر در رابطه عاشقانه با کسی نیستید فردی را که برای شما بسیار جذاب است ملاقات خواهید کرد . امروز روز پر هیجان و پویایی برای شما خواهد بود . اگر درهایی به آینده ای روشن تر به سوی شما باز شد زیاد تعجب نکنید. اول از اینکه اطرافیانتان قابل اعتماد هستند مطمئن شوید، سپس عقایدتان را با آنها در میان بگذارید. این کار به آرام کردن شما کمک شایانی خواهد کرد. حواستان باشد از حق و حقوق دیگران نگذرید، مالی که برکتی ندارد به سر سفره‌تان نیاورید. از شکست نهراسید، اگر در مسیری که انتخاب کرده‌اید شکست خوردید بدون هیچ واهمه ای راه دومی که در ذهن داشتید انتخاب کنید، هوشیار اگر باشید می توانید از این شکست به نفع خودتان استفاده کنید کافی است مهره‌هایتان را درست بچینید.

● متولدین آذر (کمان):

ذهن شما امروز پر از سوال های مختلف شده است که بعضی از آنها خیلی بزرگ و بعضی دیگر کوچک و بی اهمیت هستند. در هر صورت این سوال ها ذهنتان را به خود درگیر کرده اند و به نظر می رسد که نمی توانید جوابشان را به راحتی پیدا کنید. نگران نباشید، این اوضاع تا پایان روز بیشتر دوام نخواهد آورد. تا غروب امروز جواب بیشتر علامت سوال هایی که بالای سرتان هستند را پیدا خواهید کرد و بقیه شان هم اهمیت خود را از دست خواهند داد و می توانید با خیال راحت به روال عادی زندگی بازگردید و از آرامش زندگیتان لذت ببرید. همین امروز آن تماس تلفنی که چند روز است پشت گوش می اندازید را بگیرید. خبری به شما داده می شود، بهتر است صبر داشته ‌باشید و تعجیل ‌نکنید. مراقب ‌زبانتان ‌باشید. گوهری با ارزش  به شما بخشیده‌اند؛ سعی کنید آن را حفظ کنید. احتمال تغییر مکان برایتان زیاد است. دلتان ‌می خواهد شغلتان را تغییر بدهید، بهتر است اول شغل جدید را پیدا کنید. برای ‌پاکسازی ‌بدنتان آب فراوان بنوشید و ورزش را فراموش ‌نکنید.

● متولدین دی (بز):

شما هم دوست دارید مثل همه یک زندگی عادی داشته باشید، اما گاهی واقعا نمی توانید جنبه ی منحصر بفرد وجودتان را سرکوب کرده و مثل انسان های عادی کار و زندگی کنید. راستش را بخواهید مشکل از شما نیست! در واقع مشکل از کارتان است. اگر احساس می کنید کاری که در حال حاضر انجام می دهید فرصت لذت بردن از زندگیتان را به شما نمی دهند و این اجازه را نمی دهد که تمام خلاقیت و پتانسیل های خود را به کار بگیرید اکنون زمان بسیار مناسبی برای یک تغییر به نظر می رسد، آن هم یک تغییر اساسی! شما برای پذیرش چالش های جدید کاملا آماده اید و می توانید بسیار موفق باشید. برای حفظ سلامتی‌تان بهتر است به تغذیه‌تان بیشتر توجه کنید. حواستان باشد تا فرصت ملاقات با شخصی را از دست ندهید. پس انداز حتی کم خوب است بخصوص که به زودی به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. دیگران را فراموش نکنید امروز سراغ دوستانتان را بگیرید که پس فردا که به آنها احتیاج دارید بتوانید از آنها کمک بگیرید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

اتفاقاتی که طی چند روز گذشته پیش آمده اند باعث شده اند که شما احساس ناراحتی کرده و فکر کنید که در حقتان ظلم شده است. آیا این طور فکر می کنید که قدرت تلافی ظلمی که در حقتان شده است را دارید؟ برای این کار لازم نیست بجنگید و یا خشونت و بدرفتاری کنید. با کمی صحبت هم می شود تمام این احساسات بدی که دارید را تخلیه کرده و طرف مقابلتان را از اشتباهاتش آگاه کرده و به او فرصت جبران کردن بدهید. به احتمال زیاد طرف مقابلتان اصلا متوجه این که با کارها و یا صحبت هایش شما را ناراحت کرده نشده است. با بیان افکار و احساسات خود به او فرصت عذرخواهی و جبران اشتباهش را بدهید. در مورد مسئله ای که از همه جوانب آن آگاهی کامل ندارید در جمع نظری ندهید، مطمئنا باعث خجالت خودتان می شود. قدر داشته‌هایتان را بدانید. حتی اگر به چشمتان کوچک و بی مقدار باشد. کافی است یکی از آنها را از دست بدهید تا متوجه بشوید، چه گوهر گرانبهایی را از دست داده‌اید. علاج واقعه قبل از وقوع بکنید.

● متولدین اسفند (ماهی):

حرف های بی رحمانه و یا رفتار غیرصمیمی یکی از دوستان و یا اعضای خانواده امروز باعث ناراحتی شما خواهد شد و شما را به این فکر فرو خواهد برد که مگر چه کاری با او کرده اید که دارد این طور با شما رفتار می کند. دست از مقصر دانستن خودتان و فکر کردن به این چیزهای بی اهمیت بردارید، زیرا به احتمال زیاد این شخص برخی درگیری های شخصی دارد که ذهن او را به خود مشغول کرده اند. سعی کنید حرف های ناراحت کننده ی او را تا جای ممکن نادیده بگیرید و حتی اگر می توانید با او مهربان باشید. امروز با یک غذای خوشمزه ی خانگی به برنامه تان تنوع بدهید. در مورد مطلبی که پیش آمده گرچه حق با شماست اما سعی کنید با گفته‌ها و رفتارتان او را که بسیار دوستش دارید نیازارید چون با این اشتباه فقط کار خودتان را سخت تر می کنید و تازه در نهایت بدهکار هم می شوید. دنیای شما با هنر گره خورده است، خودتان را از بحث های بیهوده و فرسایشی دور نگه دارید.

منبع: تصویر زندگی

وبگردی