آفتاب

فال روز دوشنبه 30 خرداد 1401دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده‌اید، تولدتان مبارک. امسال با افراد جدیدی آشنا خواهید شد که از روش های مختلف به شما کمک خواهند کرد تا سطح زندگی خود را بالاتر ببرید. اگر می خواهید پیشرفت مورد نظرتان را داشته باشید باید حداکثر تلاشتان را بکنید و حواستان را به خوبی روی کارتان متمرکز کنید تا نتایجی که می خواهید را به دست بیاورید. اگر مجرد باشید احتمال اینکه در میان این دوست های جدید عشق زندگیتان را هم پیدا کنید بسیار زیاد خواهد بود. در زمینه ی روابط عاطفی امسال فرصت بسیار مناسبی برای تبدیل یک رابطه ی طولانی مدت به ازدواج در اختیار خواهید داشت.

● متولد فروردین (بره):

امروز شما تا حدودی عجول و بی صبر و قرار شده اید. شما نیاز دارید که با دیگران صحبت کنید، اما کنترل چندانی روی زبانتان ندارید و ممکن است حرف هایی بزنید که بهتر است مخفی بمانند و یا ناخواسته چیزی بگویید که باعث ناراحتی دیگران شود. سعی کنید قبل از به زبان آوردن هر حرفی کمی دست نگه داشته و به عواقب آن و برداشت هایی که شنونده تان می تواند از آن داشته باشد خوب فکر کنید. اگر بتوانید در این مورد در خودتان تعادل را برقرار کنید، امروز روز خوبی برای شرکت در فعالیت های اجتماعی مختلف خواهد بود و می توانید از مصاحبت با آنهایی که دوستشان دارید لذت ببرید. باید در زمان تعیین شده جایی می بودید که نرفته اید دلیل اصلی آن را توضیح بدهید و بیهوده طفره نروید. بخاطر موقعیت اجتماعی که دارید شخصی که شما را می شناسد به موقعیت شما غبطه می خورد، از این نگرش او نسبت به خودتان سود ببرید و سعی کنید قدر خودتان را بیشتر بدانید. افکار منفی که آفت زندگی تان شده از خودتان دور کنید.

● متولدین اردیبهشت (گاو):

اگر بخواهید یک جا بنشینید تا اتفاقات خوب خودشان به سراغتان بیایند، یک روز صبح از خواب بیدار خواهید شد و خواهید دید که عمرتان گذشته و هیچ وقت فرصت انجام کارهایی که همیشه رویایشان را در سر داشته اید به خودتان نداده اید. همین حالا، زمان آن است که برای رسیدن به خواسته هایتان دست به کار شوید و اتفاقات خوبی که منتظرشان هستید را خودتان در زندگیتان به وجود بیاورید. برای عملی کردن نقشه هایی که در سر دارید تلاش کنید و از دیگران هم کمک بگیرید. شاید برای رسیدن به خواسته هایتان مجبور شوید گاهی با دیگران کنار بیایید، اما به طور کلی در همراه کردن دیگران با خودتان موفق خواهید بود.  درجا نزنید عمرتان را بیهوده تلف نکنید این روزها غالبا احساس خستگی می کنید مسافرت می تواند آرامش لازم را برای شما ایجاد کند. کارهای عقب افتاده فکرتان را مشغول کرده با رسیدگی و انجام آنها از استرس و نگرانی شما کاسته خواهد شد. از هرگونه تصمیم گیری ناشی از لجاجت و سرسختی اکیدا خودداری کنید.

● متولدین خرداد (دوقلوها):

امروز به آنهایی که دوستشان دارید یادآوری کنید که چقدر برایتان عزیز هستند. قدرت کلام خود را دست کم نگیرید و با شیرین ترین کلماتی که می توانید دل آنها را به دست بیاورید. مواظب رفتارتان با اطرافیانتان باشید و هر کاری که از دستتان برمی آید برای حفظ آرامش دیگران انجام دهید. اگر با کسی مشکلی دارید امروز سعی کنید مشکلات را فراموش کنید و به خودتان یادآوری کنید که کینه و نفرت حتی برای خودتان هم، چه از لحاظ روحی و چه جسمی، چیزی جز ضرر به همراه نخواهد داشت. امروز با رفتار خوب و ظاهر آراسته ی خود می توانید دل هرکسی را به دست بیاورید. بد نیست از این فرصت استفاده کرده و احساس خود را به شخصی که دوست دارید هم بیان کنید. اگر پاسخ پیشنهادی که به شما شده را با دقت ندهید هیچکس جز شما متضرر نمی شود. ایده ای سازنده برای ایجاد تغییرات مثبت در شرایط زندگی به ذهنتان خطور کرده، حالا که بستر لازم برای آن فراهم نیست، ضرورت دارد تا به جای نا امیدی قدم به قدم در مسیر رسیدن به ایده تان گام بردارید. عجول نباشید، این کار زمان زیادی می برد.

● متولدین تیر (خرچنگ): 

امروز سعی کنید وقتتان را با آنهایی بگذرانید که رویاها و نقشه هایی شبیه به شما دارند و به شما در مصمم تر شدن و پیدا کردن اراده بیشتر کمک می کنند. شاید حتی بتوانید با کمک هم نقشه هایی دقیق تر بکشید و یک برنامه ریزی حساب شده برای رسیدن به اهدافتان مشخص کنید. تمام خلاقیت خود را از مرحله ایده پردازی تا اجرا به کار بگیرید تا بهترین نتیجه ها را به دست بیاورید. امروز ممکن است دوستانتان با پیشنهادهای وسوسه انگیزی برای تفریح به سراغتان بیایند. قطعا لذت بردن از زندگی حق مسلم شماست، اما سعی کنید کارهای واجب و ضروریتان را امروز انجام دهید و استراحت را برای فردا بگذارید. زنگ تلفن برای دادن خبری مهم و شادی آفرین به صدا در می آید، تا مدتها قلبتان بابت خبری که خواهید شنید مسرور خواهد بود. قدم در راهی خواهید گذاشت و با سختی ها و مسائل فراوانی دست و پنجه نرم خواهید کرد از سختی های راه ترس به دل خود راه ندهید این راه برای شما بسیار روشن است و موفقیت به ارمغان می آورد.

● متولدین مرداد (شیر):

امروز هر چند که شما تمام سعیتان را در توضیح دادن اهمیت و فوریت مسائل به دیگران به کار بگیرید هم مسائل از نظر آنها خیلی فرق خواهند کرد و نمی توانند اهمیتی که شما در قضیه می بینید را درک کنند. لزومی ندارد که برای قبولاندن حرف هایتان به آنها به داستان پردازی روی بیاورید. شما همه چیز را به دقت و با جزئیات برای آنها توضیح دهید، از آن به بعد دیگر به خودشان بستگی دارد، اغراق و یا پیچاندن حقیقت برای جلب توجه آنها فقط به اعتبار شما لطمه خواهد زد. شما امروز بعد از چند هفته تلاش لیاقت یک تفریح و استراحت درست و حسابی را دارید، پس با خیال راحت از روزتان لذت ببرید، اما مواظب باشید زیاده روی نکنید. مدتی است دخل و خرج تان با هم جور نیست دست روی دست گذاشتن دردی را دوا نمی کند، سخت است اما با اولویت بندی مخارج می توانید این شرایط را تغییر دهید و مشکلات را حل کنید اگر نسبت به این موضوع بی توجه بمانید همین مشکل ساده در آینده تبدیل به یک معضل بزرگ و باعث دردسرتان می شود. مراقب باشید سفره دلتان را پیش همه کس باز نکنید.

● متولدین شهریور (سنبله):

امروز شما از لحاظ عاطفی حال خوبی دارید، پس اجازه ندهید که این اعتماد به نفستان بیهوده هدر برود. همراه با شخصی که دوست دارید کارهایی را انجام دهید که فکر می کنید به بهتر شدن رابطه عاطفی شما کمک خواهند کرد و می توانند اوج عشق را دوباره در قلب شما زنده کنند. امروز شما می توانید برای دیگران نقش یک مرشد و راهنما را بازی کرده و راه درست را به آنها نشان دهید. پس اگر کسی در اطرافتان است که به یک گوش شنوا نیاز دارد حرف هایش را بشنوید و حتی بگذارید سر بر شانه تان گذشاته و اشک بریزد. لزومی ندارد که شما زیاد حرف بزنید، کافیست فقط به او اجازه بدهید حرف هایش را بزند تا کمی سبک شود. یکی از دوستان قدیم را به طور اتفاقی و بعد از مدتها بی خبری ملاقات می کنید، این آغاز یک اتفاق خوب برایتان خواهد شد. یکی از دوستان یا اعضا خانواده تان شما را وارد مسئله ای کرده که تا مدتها درگیر آن خواهید بود. اگر در محیط کاری موقعیتی پیش آمد آن را غنیمت بدانید و برای ارتقا مقام درخواست کنید.

● متولدین مهر (ترازو):

سعی کنید خودتان را زیاد با کارها و مسائل دیگران که ارتباطی به شما پیدا نمی کنند درگیر نکنید. شاید دخالت های اخیر شما واکنش هایی را در دیگران ایجاد کرده باشد که تاثیرات جدی روی شما گذاشته باشند. تا جای ممکن خودتان را از این قضایا دور نگه دارید و بگذارید هر کسی خودش با مسائل شخصی اش دست و پنجه نرم کند، فعلا زمان مناسبی برای کمک کردن به دیگران در رابطه با زندگی خصوصیشان نیست. امروز در مورد روابط عاطفیتان ممکن است با مشکلی مواجه شوید که فقط باید خودتان را به خاطر آن سرزنش کنید. شما می خواهید شور و هیجان را به رابطه تان برگردانید، اما در این راه فقط به نظرهای خودتان اهمیت می دهید! در محل کار تحت فشار هستید به صلاحتان هست تا بین تعهداتی که می پذیرید و کارایی خود توازن ایجاد کنید. برای یافتن کار جدید انرژی صرف کنید تا از این وضع خلاص شوید. برای تجدید قوا و تمرکز بیشتر، پیشنهاد سفری که به شما شده را جدی بگیرید. وقت آن رسیده که زمانی را به خود و خانواده تان اختصاص بدهید.

● متولدین آبان (عقرب): 

امروز ممکن است در رابطه با مسائل عشقی و عاطفی برای شما روز نسبتا سختی باشد. مسئله اینجاست که شما احساس می کنید فاصله ای بین شما و طرف مقابلتان ایجاد شده است که دارد روز به روز هم بیشتر می شود و به جای نزدیک شدن دارید از هم دورتر و دورتر می شوید. شاید هم احساس کنید صمیمیتی که شما دلتان می خواهد در رابطه تان وجود ندارد. در هر صورت این مشکل را نخواهید توانست با سکوت و در خود فرو رفتن حل کنید. سعی کنید با او در مورد مشکلاتتان صحبت کرده و با همفکری راه حلی برای آنها پیدا کنید. حتی اگر لازم دیدید تمام قرارهایتان با دوست های دیگرتان را کنسل کرده و تمام غروب با هم در این مورد حرف بزنید. شخصی با قصد و منظور خبری را به شما می رساند، زرنگ باشید از این گوش بگیرید و از آن گوش بیرون کنید، دور از هیاهوی جاری قدری انرژی و توان برای روزهای آینده ذخیره کنید. دوری عزیزی موجب دلواپسی تان شده، بهتر است همانطور که تا به حال صبر پیشه کرده اید همین روند را ادامه بدهید، به زودی خبر های بسیار خوبی از او خواهید شنید.

● متولدین آذر (کمان):

امروز اعتماد به نفستان شما را از هر شرایط دشواری که برایتان به وجود بیاید نجات خواهد داد. سعی کنید تا جای ممکن با مسائل احساسی برخورد نکنید، به خودتان سخت نگیرید و سرحال و پرانرژی باشید. هر وقت دیدید در وضعیت دشواری گرفتار شده اید بجای این که یک جا بایستید و منتظر بمانید تا یک نفر بیاید و به شما کمک کند خودتان دست به کار شوید و خود را نجات بدهید. شاید سرعت انجام کارها خیلی کمتر از آن چیزی باشد که شما انتظار دارید و یا کارهایتان طبق برنامه هایی که داشته اید پیش نروند، اما نا امیدی و منفی نگری در رویارویی با این مشکلات نه تنها کمکی به شما نخواهد کرد، بلکه مانع دیگری نیز سر راهتان قرار خواهد داد. این روزها دچار حالت هایی از افسردگی شده اید، بهترست همین حالا کاری برای خودتان بکنید تا قدری خلق و خویتان بهتر شود. برای این که کاری را آغاز کنید دنبال محرک بیرونی نباشید، شما باید در وجود خودتان به این باور برسید که تغییر و تحول باید در وجودتان ایجاد شود. دل در گروی کسی دارید که متاسفانه به شما کاملا بی توجه است.

● متولدین دی (بز):

امروز تمام سعی خودتان را بکنید که خودخواه نباشید. الان وقت فکر کردن به دیگران و در نظر گرفتن نیازها و خواسته های آنهاست. اگر به اندازه ی کافی وقت آزاد دارید به جای اینکه فقط یک جا لم بدهید و استراحت کنید سعی کنید به کمک دوستی بروید که می دانید به همکاری شما نیاز دارد. اگر نمی توانید به اندازه ی کافی از خودگذشتگی نشان بدهید، حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که به جای اینکه پروژه های شخصیتان را پیش ببرید امروز را به انجام کارهایی اختصاص دهید که منافعشان فقط به خودتان محدود نمی شوند و دیگران را نیز در برخواهند گرفت. کارهایی که به صورت گروهی انجام شوند چنان نتایج غیر منتظره ای خواهند داشت که خودتان را هم غافلگیر خواهند کرد. مشکلات خودتان را به گردن دیگران نیندازید و عاقلانه تصمیم گیری کنید. هفته پر کاری را پیش رو دارید که البته موقتی است و شرایط بعد از این هفته به روال عادی بر می گردد. با جذابیت های ظاهری و سطحی تحت تاثیر قرار نگیرید، شما باهوش تر از این حرف ها هستید. شنونده خوبی باشید اما هرچه می شنوید باور نکنید.

● متولدین بهمن (ظرف آب):

امروز اگر منظورتان را خیلی دقیق و صریح به زبان نیاورید احتمال اینکه برای خودتان دردسر درست کنید بسیار زیاد خواهد بود. لزومی ندارد که برای حفظ صلح و آرامش چیزهایی را که برای خودتان از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار هستند را قربانی کرده و روی ارزش هایتان پا بگذارید. درست است که عشق و روابط عاطفی برای شما خیلی مهم هستند، اما تنها زمانی می توانید از آنها لذت ببرید که به خودتان وفادار باشید و برای خوشامد طرف مقابلتان خود واقعیتان را سرکوب و پنهان نکنید. شما امروز خیلی احساساتی شده اید و این رفتار احساساتی می تواند برایتان مشکل ساز شود، سعی کنید با به کار گرفتن منطقتان به تعادل برسید. تحت تأثیر یک اتفاق، کارهای عام المنفعه انجام می دهید که حس و حالتان را بهتر می کند. ترک کردن عادتی منفی که تبدیل به بخشی از رفتار شما شده، کار آسانی نیست و نیاز به صرف وقت و تمرین بیشتری دارد. در مورد نیتی که در ذهن دارید نا امید نباشید شما می توانید به خواسته تان برسید. نذری دارید که بهتر است زودتر ادا کنید.

● متولدین اسفند (ماهی):

امروز برای شما روز خیلی خوبی خواهد بود و تقریبا بیشتر چیزها همان طوری که خودتان دلتان می خواهد پیش خواهند رفت. راه های ارتباطی امروز کاملا باز هستند و شما می توانید به راحتی دانسته هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید و اطلاعاتی که قرار است به دستتان برسند را دریافت کنید. در این میان باید مواظب باشید که ناخواسته رازهای دیگران را برملا نکنید و تا جای ممکن از صحبت کردن در مورد مسائل شخصی دیگران خودداری کنید. همچنین، به نفعتان است که به غیبت هایی که دیگران می کنند هم توجه نکنید، زیرا در این صورت قضاوت اشتباهی در مورد یک نفر خواهید داشت که قابل جبران نخواهد بود. برای رسیدن به نیتتان برداشتن یک قدم کوچک در مسیر درست اما طولانی از تلاش برای میانبر زدن موثر تر است، فکر می کنید که جلو می افتید بیشتر شما را از رسیدن به هدفتان دور می کند. اگر قصد تغییر یا جابجایی دارید نباید این کار شما را نگران بکند. به مرور زمان آنچه که می خواهید انجام می شود.

منبع: تصویر زندگی